Смело Майчето ни крачи ще месиме погачи

  • 31 611
  • 747
  •   1
Отговори
# 720
  • Под кленовите дървета
  • Мнения: 953
Бръм, не се чувствай виновна! Ти си прекрасна майка и трябва да помислиш и за себе си, защото ако имат децата здрава и наспана майка и те ще са хепи. Не си го слагай на сърце моля те Simple Smile

# 721
  • София
  • Мнения: 3 569
Бръм  Hug. Успех по пътя на отбиването, другите неща ти си ги знаеш.

В тази връзка, да си кажа, че напоследък Ники е абсолютна напаст в това отношение - пристрастен е. Това ме изнервя и ми минават мисли за отбиване, но предвид факта, че скоро тръгна на ясла, предстои есенно-зимния сезон, знам, че не е подходящо. Надявам се да удържа фронта до НГ, а после съм решила да фиксирам броя на кърменетата - 4 пъти през януари, 3 пъти през февруари, 2 пъти през март, 1 път април и до май да е отбит. Планът си го бива, дано имам сили да удържа...

# 722
  • Мнения: 95
Бръм, аз напълно те разбирам за отбиването. Така е, трябва да си починеш преди бебето, и ти си човек  Hug Не се чувствай виновна, все пак доста време я кърми...

Хайде да я изпишем тази тема, че тези погачи не знам вече колко месеца ги месим. Те ще се заженят децата докато ги омесим.  Mr. Green

# 723
  • Мнения: 2 558
Айде да се включа, докато не сте изписали тази тема и да трябва да започна в новата с кофти новини  Tired
Днес водихме Ива на детски офталмолог /даже на два/, защото преди два дни забелязах една точица върху оченцето й, която е на поръвхността на роговицата, та реших да я заведа да видим какво е това. Оказа се, че е песъчинка, която обаче се е забила в окото и трябва да се махне оперативно под пълна упойка.  Cry Интересното е, че въпреки че има чуждо тяло, оченцето нито е сълзило, нито се събира секрет, нито я дразни, нито е зачервено  Confused Съвсем случайно я забелязах тази точица  Rolling Eyes
Докторката, която ще извърши манипулацията ме увери, че всичко ще е ок, ама на мен ми се е свило яко сърцето  Cry
Стискайте палци утре сутрин всичко да мине добре.


п.п. Изпита си го взех!  bowuu

п.п.п. Бръм, ами хайде де! Навивай Ники и елате насам да си починете малко!  Hug И си избий тези мисли от главата, че си виновна и лоша  Naughty

# 724
  • Мнения: 361
desex Леле, дано всичко е наред ще стискаме палци всичко да мине бързо и леко  Praynig

Ние пък сме с гипс, че Дани се цапардоса с една табуретка по крака и сега е голяма драма в къщи.Жал ме е за него, един нещастен ,сърдит, ама няма как 1 седмица ще е така .
Това от нас.
Хубава ви вечер

# 725
  • Мнения: 195
Ex Нелиии, егати от няма нищо-песъчинка сега оперативно  Sad Много криво ми стана тъкмо щях да ти пиша да те питам какво е станало, ама утре пък ще пишеш в новата тема с добри новини  Peace
Горкото малко Ивче, какви работи.... Чакаме утре да кажеш какво се случва, стискаме палци
Туфитури и при вас инциденти - оправяйте се  Hug
Имам сериозни подозрения, че в яслите не преобличат децата за лягане или поне след ставане и затова влачим сопол, щото се поти милата като текезесарче и си я взимам със същите дрехи, с които я водя. Но това не пречи вече да липсва едно боди, е и няколко фиби и капачки на биберони  Mr. Green

# 726
  • Мнения: 150
Ех Нелка, дано бъде наред всичко! Целувки на Ива и стискаме палци.Praynig Да пишеш веднага утре когато можеш.

Туфитури, целувки и на Дани, миличкият много мъчно ми стана и на мен!:( бързо да се оправяте.

Краси, дано се намери лечение и аз вярвам, че  щом искаш още едно бебче, ще си имаш.HugРадвам се за хубавите новини за сестра ти.Hug

Бръм, Hug

Сега като чета за гърнето и почвам да се обвинявам себе си,  от известно време почнах по упорито да го слагам, той не иска да седи, ако седи не върши нищо, и май двамата се изнервяме допълнително, спирам с всякакви опити.Wink


_________________________
I have added cool emoticons to this message.
To see them go to http://x.exps.me?ea61dc37c6c5d3065d963990d0dbfa4b

Последна редакция: чт, 15 сеп 2011, 22:22 от dilqnkaa

# 727
  • Мнения: 1
Нели миличка гушкам ви силно и вярвам че всичко ще е наред утре  Hug ние сме с вас и чакаме хубавите новини  Wink
Туфитури и вие дано се оправите по-скоро  Praynig
Бръм както са казали момичетата вече не трябва да се обвиняваш ,все пак не си робот а само майка  Wink Hug

# 728
  • Мнения: 91
Нели,ще стискаме палци всичко да мине бързо и безболезнено   Praynig Ще чакам да пишеш после  Hug
Туфитури,дано по -скоро махнете гипса и нямате повече такива неприятни инциденти  Praynig
Бръмбче,ще те чакаме на Хисарска земя (може и на Карловска  Wink ) .Ако ще идваш насам може пак да организираме мини форумска среща  Hug И такива мисли,че си лоша и егоистска си ги избии от хубавата главица  Peace

# 729
  • Мнения: 5 401
Благодаря ви за подкрепата, момичета, отново!  Hug Успях за първи път тази вечер да я приспя без кърмене и нямаше никакви драми. Дано изкараме нощта спокойно и детето да се чувства добре, защото аз все така трудно преживявам решението си. Но от вчера не съм усетила физическа болка и това пък ми действа някак... приятно.

Краси, много се радвам за сестра ти! До колкото съм наясно, процедурата е и физически, и емоционално трудна. Аз случайно засякох нейния блог и ми се стори голямо съвпадение това, което прочетох от теб и това, което пише там. После по снимки от ФБ, се ориентирах, че това трябва да е тя.  Blush

Нелка, стискам палци на Ивче и на теб утре!  Praynig  Hug Дано бързо да забравите всичко! Тези офталмолози казаха ли как точно попада в окото песъчинка (т.е. как така окото само не е изхвърлило чуждото тяло) и как да я пазиш оттук-нататък? Браво за изпита!

tufituri, много силен този юнак - да се цапардоса с табуретка и да се потроши.

... Имам сериозни подозрения, че в яслите не преобличат децата за лягане или поне след ставане и затова влачим сопол, щото се поти милата като текезесарче и си я взимам със същите дрехи, с които я водя. Но това не пречи вече да липсва едно боди, е и няколко фиби и капачки на биберони  Mr. Green

Не знам как е в повечето ясли, но в тази, която посещаваше Каби, не ни искаха пижами и според мен изобщо не са си правили труда да свалят дрехите на децата при сън. Лелките твърдяха, че си имат техни пижами, но когато Каби започна да говори по-човешки и да се разбираме, ми каза, че са спели или голички, или с дрешките, с които ги водим.  ooooh! А за липсващите дрехи - при нас имаше разменени и с майките се разпитвахме кое на кого е.

dilqnkaa, да, може да е удачно да скриеш гърнето засега и да мине време преди новите опити. Пък ти да се настроиш на вълна когато стане - тогава, без нерви, без "браво" и фотосесии на пълни гърнета (ще ме прощавате, ама това ме забавлява искрено).

Алексче, може, да. Само да се върне шефа жив и здрав от световното му турне, ще го измислим.  Sunglasses

П.П. Само аз ли не съм правила още прощъпулник?

# 730
  • Мнения: 52
Хайде и аз да се включа
Изи, да не съм чула да се мислиш  за лоша.
Нели, стискам много палци и вярвам , че всичко ще мине.
Нели, Алекс.....ако Изи се съгласи за Хисаря и ние ще се натресем да стане весело.

Това с детските ясли... да си оставя детето само да плаче и да го шамарят другите....никога няма да стане.. #2gunfire на такива неща се нагледах.....че мога да кажа : в България няма ОДЗ с нормални лелки и добро отношение. Храната няма а я коментирам. Ако съм много крайна моля, извинете ме, но няма да си дам детето.

И сега за кърменето: от 3 седмици и 2 дена не се кърмим, Мирко сам се отказа и вече е голям мъж, спинка сам в своето легло с едно мече и гушнат от мама.

Целувки за всички

# 731
  • Мнения: 40
Snej, Пламен спи в отделна стая може би като стана някъде на 10м. и то просто защото детската стая не беше готова по-рано. Но пък той от много малък не се буди нощно време. Заспива към 9-10ч и сутрин до към 8ч, така че и за нас е по-добре да спи самичък защото не му тропаме като си лягаме, не му звънят сутрин аларми за работа и не му шумим докато се обличаме за работа Simple Smile

Брам, Ъпсурдно е да ти минават такива мисли през главата, че си лоша и виновна!!!! Завиждам благородно на всички мами, които са успели да кърмят поне до 1 годинка, а ти все още продължаваш. И като добавим факта, че скоро ще започнеш отново интензивно кърмене с новото бебоче, ами все пак дет се казва "И ти си хора" и имаш нужда от малко почивка!

desex, ще стискам палчета всичко да мине добре!  fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed

tufituri, дано да се оправя бързо и твоя разбойник!

# 732
  • София
  • Мнения: 3 569
Да се включа и за яслите. Аз и преди съм казвала, че съм доволна от ОДЗ-то на Марти, където сега е и Ники (и като отношение, и като храна). Но днес станах свидетел на нещо, което никак не ми хареса и определено ще взема мерки. Днес ми отвори непозната за мен лелка или сестра (така и не разбрах каква, но май е лелка). И докато аз оправях Ники, тя се сдра да крещи по плачещите вътре деца. И други неща ми направиха недобро впечатление - други дни винаги някоя от сестрите го поема лично от мен, като го гушка и той не плаче, а сега тази беше така заета да вика по децата, че се наложи аз да го пусна в столовата... Със сигурност ще предпиема нещо.

# 733
  • Varna
  • Мнения: 63
 Здравейте майчета!

 Да споделя ,че и ние не сме правили прощъпулник ,и незнам дали ще правя .Мая проходи и се отказа няколко пъти с големи интервали , но вече мога смело да заявя че ходи от може би началото на месеца.

 Навън всичко е интересно ,всяка тревичка листо и боклук -каквито има  в изобилие навсякъде.Лошото е ,че освен че ги взема да ги разглежда понякога ги и опитва т.е. лапа.
В тази връзка миналия петък и поставихме ваксина за хепатит А -първа апликация .Прави се втора след 6мес.

 Споделям го ,защото много мъничета имат тази страст към "опитване" и някой ако иска може да се поинтересува за своето дете.
 
 Хубав ден!

# 734
  • Мнения: 150
Гринче, добре си решила да не оставяш така нещата.

Ние имаме до блока ОДЗ, на една крачка разстояние, но на такива неща се наслушах от други майки, не искам да чувам за там.Не знам обаче защо не взимат мерки тези хора и не се оплакват където трябва. #Cussing out

Snej, Борис спи в спалнята при нас, но доста често се случва да спи и на леглото при нас.Hug

Общи условия

Активация на акаунт