Глициризинова киселина за трайно обезкосмяване

  • 3 262
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте
Случайно в ebay попаднах на тази обява, която твърди, че глициризиновата (glycyrrhizic acid )киселина може да се използва за трайно обзекосмяване.
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=180686207 … :IT#ht_500wt_1156

За тези, които не говорят английски, общо взето в статията пише, че германски учени са провели опит като са прилагали 15% разтвор на глициризинова киселина (екстракт от билката сладък корен) върху плъхове 2 пъти дневно. Само след 3 дни започнали да си забелязват признаци на опадане на козината, а след 12, вече почти нямало косми newsm78
И въпреки, че космите започвали да растат отново, били по-тънки и разредени. Учените успели да постигнат над 50% трайно обезкосмяване #Crazy А което е най-интересно, не били забелязани никакви признаци на кожно раздразнение Simple Smile
Като се разтърсих и нета използвайки английското име на киселината glycyrrhizic acid  в един полски форум прочетох, че една жена е ползвала киселината след епилация много упорито и космите и значително са намалели.
Та се питам дали да не направя една поръчка  Thinking

# 1
  • Мнения: 12
На мен дори оцетът ми действа добре в това отношение. Така че предполагам важи за киселините по принцип.

# 2
  • Мнения: 35 962
а нещо за страничните ефекти?

# 3
  • Мнения: 3
Не пише да има странични ефекти newsm78
Дори една дама, която е ползвала киселината твърди, че много успокоява кожата след епилация.
В нета също прочетох, че глициризиновата киселина традиционно се използва в козметиката, така че е изпитано средство. Само че се ползва при кожа с акне, пигментни петна, сърбежи, изгаряния и болка причинени от атопични дерматити.
Хм изглежда, че не само не дразни кожата, ами даже и действа добре.
Открих също, че има доста лосиони против акне, които съдържат като активна съставка глициризинова киселина.
Свързах, се с продавача в ибей, пращат я от Китай и могат умишлено да напишат по-ниска стойност във фактурата, така, че в България да не платим мито и ДДС. Blush
Освен това я пращат с куриер, защото пощите им не приемали пратки под формата на прах. Т.е ще пристигне в България за 4-5 дни, а доставката доколкото разбрах била безплатна.
Май ще взема да си поръчам Thinking

# 4
  • Мнения: 477
Здравей те и аз се присъединявам към вас защото ми писна постоянно дасе обезкосмява дано това да е ефикасно

Общи условия

Активация на акаунт