Мътнина в стъкловидното тяло на окото

  • 154 945
  • 194
  •   2
Отговори
# 165
  • Мнения: 5


Здравейте!
От както се помня имам мътнини в очите но не съм им обръщал особено внимание. През 90 процента от времето не се забелязваха. Повечето бяха прозрачни и тук там някоя черна точка.

Преди няколко дни като си разтърквах очите натиснах едното по-силно без да искам и мътнините станаха много повече. Отидох при очния ми лекар в София - направи ми следните изследвания и на двете очи - биомикроскопия, тонометрия, офталмоскопия.

Каза, че на въпросното око имам леко изтъняване в долната част на ретината, но не е нещо притеснително.

Притеснявам се обаче тези изследвания достатъчни ли са за да се види дали имам увреди в ретината? По принцип нося очила и имам астегматизъм и миопия.

За мътнините ми предписа следното:

Витреолит капсули за 3 месеца
Визглик капки за три месеца
Идрофлог кспки за 15 дни

Някой има ли опит с тези лекарства и дало ли е резултат? Какво още мога да взема да пия освен предписаното?

Благодаря.

# 166
  • Мнения: 85


Здравейте!
От както се помня имам мътнини в очите но не съм им обръщал особено внимание. През 90 процента от времето не се забелязваха. Повечето бяха прозрачни и тук там някоя черна точка.

Преди няколко дни като си разтърквах очите натиснах едното по-силно без да искам и мътнините станаха много повече. Отидох при очния ми лекар в София - направи ми следните изследвания и на двете очи - биомикроскопия, тонометрия, офталмоскопия.

Каза, че на въпросното око имам леко изтъняване в долната част на ретината, но не е нещо притеснително.

Притеснявам се обаче тези изследвания достатъчни ли са за да се види дали имам увреди в ретината? По принцип нося очила и имам астегматизъм и миопия.

За мътнините ми предписа следното:

Витреолит капсули за 3 месеца
Визглик капки за три месеца
Идрофлог кспки за 15 дни

Някой има ли опит с тези лекарства и дало ли е резултат? Какво още мога да взема да пия освен предписаното?

Благодаря.
И аз съм с миопия и астигматизъм,от 1г с мътнини ,изтъняла ретина.А на мен ми каза доктора ,че не се повлияват от лекарства и добавки.

# 167
  • Мнения: 61
Сигурни ли сте, че няма никаква алтернатива на разширяването на зениците с капки? Някоя нова технология  😭 Толкова ме е страх от тях и изпадам в паника. А трябва да ми огледат стъкловидното тяло (заради мътнина). Търся препоръки за град Варна за добър очен лекар с добра апаратура.

# 168
  • Мнения: 4 171
Няма алтернатива на разширяването на зеници. Има бързи капки, които държат само около 4 часа. Като се разширят зениците, ти не виждаш мътнините.

Цитат
Притеснявам се обаче тези изследвания достатъчни ли са за да се види дали имам увреди в ретината? По принцип нося очила и имам астегматизъм и миопия.

Да, достатъчни са.

# 169
  • Мнения: 524
При нас Витроген помогна мътнините да избледнеят. А от опит здравословното хранене помогна да спрат да се появяват.

# 170
  • Мнения: 4 171
При нас Витроген помогна мътнините да избледнеят. А от опит здравословното хранене помогна да спрат да се появяват.
При нас в смисъл, при теб или при друг човек, който обяснява какво вижда? Защото дали се виждат повече или по-малко много зависи от психическата нагласа. Естествено и светлината.

# 171
  • Мнения: 5
Сигурни ли сте, че няма никаква алтернатива на разширяването на зениците с капки? Някоя нова технология  😭 Толкова ме е страх от тях и изпадам в паника. А трябва да ми огледат стъкловидното тяло (заради мътнина). Търся препоръки за град Варна за добър очен лекар с добра апаратура.

На мен ми разширяваха зениците. Какво е страшното в случая? Може да повлияе зле на мътните ли?

Питам, защото имам чувството че се увеличиха и станаха по-тъмни един ден след капките. Слагаха ми също така и упойка, за да ми измерят очното налягане, тъй като беше високо.

Някой знае ли какви капки могат да навредят на мъглините? Моите се много и в двете очи и да всякакви - малки, големи, много големи, прозрачни и тъмни.

# 172
  • Мнения: 4 171
Цитат
На мен ми разширяваха зениците. Какво е страшното в случая? Може да повлияе зле на мътните ли?

Не, няма как разширяването на зеници да повлияе на мътнините.
Капки няма как да навредят също. Ако те притесняват, отиди пак на лекар. Възможно ли е да ги виждаш повече, защото повече се взираш в тях?

# 173
  • Мнения: 61
Сигурни ли сте, че няма никаква алтернатива на разширяването на зениците с капки? Някоя нова технология  😭 Толкова ме е страх от тях и изпадам в паника. А трябва да ми огледат стъкловидното тяло (заради мътнина). Търся препоръки за град Варна за добър очен лекар с добра апаратура.

На мен ми разширяваха зениците. Какво е страшното в случая? Може да повлияе зле на мътните ли?

Питам, защото имам чувството че се увеличиха и станаха по-тъмни един ден след капките. Слагаха ми също така и упойка, за да ми измерят очното налягане, тъй като беше високо.

Някой знае ли какви капки могат да навредят на мъглините? Моите се много и в двете очи и да всякакви - малки, големи, много големи, прозрачни и тъмни.

Това е личен страх от загуба на зрение(и виждане като в мъгла повече от ден), докато трае разширението на зениците. Може би са ме наплашили и с истории. Не знам капките да влияят на мътнините. Но ден след очен преглед без разширение (мериха очно налягане с въздушна струя и ме оглеждаха с лампа на апарат) ми се появи мътнина и в другото око, а сякаш и още една в това, с което имах проблем. Може би е от силната светлина, не знам. Ще събера смелост ще си запиша час с разширяване, но с придружител. Иначе нямам други проблеми с очите, ако има значение.

# 174
  • Мнения: 3
Чета по чужди форуми, че витректомията помага при мътнини и всякаквите плаващи неща в доста случаи, но самата операция крие рискове и рядко хирурзите се съгласяват да я извършат само заради това. Моите все още не са толкова зле, макар и доста да ми пречат и даже ми състариха едната половина на лицето, но ми се струва, че се влошиха последните месеци и особено след проблеми със зъб.  Някой може ли да сподели нещо по въпроса?

# 175
  • Мнения: 4 171
Как така мътнини са ти състарили едната половина на лицето?
Времето може би ги влошава, едва ли е свързано със зъб.

# 176
  • Мнения: 3
Малко преувеличено се изразих, но ми се образуваха доста по-дълбоки бръчки под проблемното око. Иначе проблемът
със зъба беше съпроводен със сваляне на няколко кг за седмица, та не толкова самият зъб, но може и да няма връзка.

# 177
  • Мнения: 382
Чета по чужди форуми, че витректомията помага при мътнини и всякаквите плаващи неща в доста случаи, но самата операция крие рискове и рядко хирурзите се съгласяват да я извършат само заради това. Моите все още не са толкова зле, макар и доста да ми пречат и даже ми състариха едната половина на лицето, но ми се струва, че се влошиха последните месеци и особено след проблеми със зъб.  Някой може ли да сподели нещо по въпроса?

При мен мътнините се появиха едновременно с болки в мъдреците от едната страна, както и с възпаление на един зъб до горния мъдрец. Лекарите твърдят, че е съвпадение, но аз мисля, че имаше връзка между двете. Впоследствие, извадих и трите проблемни зъба...

# 178
  • Мнения: 1
Аз също имам от над 1 година. Сякаш след ковид-ваксината, но няма как да съм сигурен.
През лятото, което мина правих няколко неща и мисля, че имаше положителен ефект. Сега положението е малко по-зле може би, защото последните 3 месеца водех доста нездравословен живот, та ще се върна към методите.

Ходех на няколко лекари, за които дадох много пари и нямам проблем. Методите ги открих с много ровене в нета.

Ето и методите:
- 1 ананас на 1,2 дни като ям и средата
- упражненията на китаеца от ютуб - https://www.youtube.com/watch?v=rVNsAgmk9NQ&ab_channel=AustinGoh
- добавката https://www.everest-ayurveda.bg/e-shop/ayurvedichni-hranitelni-e … ksiri/nayanaprash

Дано помогне на някой.

# 179
  • Мнения: 5
Здравейте, имам мътнини от около 6 месеца и съм страшно депресирана от това. Страх ме е дали няма да ослепея, въпреки че ми казаха, че ще свикна с тях и т.н. Попринцип съм късогледа с -3.5 и -4.0 диоптъра. Чудя се увеличават ли се задължително с времето мътнините? Калиевият йодид би ли ми помогнал да избледнеят малко? Как да свикна с тях? Когато карам например страшно много ме смущават, не ми пречат на карането, но ме смущават. Моля някой с повече опит с мътнините от мен да сподели опита си. Simple Smile

Последна редакция: сб, 20 апр 2024, 18:51 от terry_n

Общи условия

Активация на акаунт