Омъжена съм,но чакам дете от друг

  • 16 459
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 176
Нямах време да изчета всички съвети, които са ти дали, но ако от 4г. не си била в Б-я както пишеш, няма проблем. Това означава,че със съпруга ти не сте осъществявали контакт и детето не е негово. Може да се докаже нали? Ще се разведеш  по служебен път. Просто в чужбина съществува понятието " разделени". Мисля че няма да имаш проблем. Мисля чъщи, че е важно да вземеш мерки сега докато си още бременна.

# 16
  • Мнения: 5 616
Ако се разведеш и омъжиш за истинския баща преди да се е родило детето законът го признава автоматично за баща.
Иначе влиза в сила правилото за роденото до 300 дни след развода дете и сатава объркано наистина.

# 17
  • Мнения: 400
Мила, не съм чела другите какво са писали до сега, но веднага смятам да ти кажа.
Знам подобна ситуация.
Имам 3-ма - ТРИМА познати (приятели), които са РАЗВЕДЕНИ в България БЕЗ знанието на съпругата и БЕЗ ТЯХНОТО ПРИСЪСТВИЕ ТАМ!!@!!
В БЪЛГАРИЯ МОЖЕ.
ТРИМА СА!

Още повече, че МЪЖА ти не е българин - чудесно. Води се "Липсващ"... Нищо не делите. Нямате деца. Не се шашкай!
Като ти излезе развода - САМО го преведи на нужния език, в която страна се намираш, може би и да се нотаризира.

1-вия случай. Момче. женен в България. Живеещ в канада, последстив в САЩ.
Тъщата не го понася. Когато те се разделят със съпругата си за "малко", той отива временно да работи в САЩ, тъщата успява да ги разведе в БЪЛГАРИЯ - безнегово знание. после той научава.
2-рия случай. Мъж и жена женени в БГ и имат дете. Идват в САЩ. Не се разбират и ТЯ и детето се прибират в БГ. Бащата на мъжа отива и подава молба за развод от името на съпруга, който НЕ Е в БГ а в Америка. Правата се дават на майката, а и тя е без никакви претенции, но я водят ВИНОВНАТА за развалянето на брака.

3-ти случай. Мъж и жена от 20 год. Той има любпвница, прибира се в БГ и се развежда тайно без знанието на жена си и се жени за любовницата.

Това мисля, че е достатъчно! УСПЕХ  Peace

ПС. искам да кажа, че детето го припознава майката КОЙ му е бащата! незнам КАК точно е в БГ, но ВСЕ ПАК СИ В ДРУГА ДЪРЖАВА! Пиши се "НЕОМЪЖЕНА"! Няма как да знаят. Може и лъжа да е. Хората го правят много много и се женят в други държави, познавам един, който е "многоженец" - лоша работа, но какво от това. Гледай себе си!
ИМА оправия, НЕ Е ТОЛКОВА СТРАШНО! Вземи си адвокат и действай!!!!!!!

# 18
  • Мнения: 400
Факт е ,че мога да получа развод независимо дали е съгласен или не.Но независимо от развода,доколкото разбрах според законите в БГ,бившия съпруг все пак ще се смята за баща на детето.

НЯМА ТАКОВА НЕЩО!!!

Ти си БРЕМЕННА - не си родила!

# 19
  • Мнения: 4 176


Още повече, че МЪЖА ти не е българин - чудесно. Води се "Липсващ"... Нищо не делите. Нямате деца. Не се шашкай!
Като ти излезе развода - САМО го преведи на нужния език, в която страна се намираш, може би и да се нотаризира.
Изобщо не е страшно да.
Обаче има едно законова врътка, че за да води съпруга си липсващ, трябва да излиза обява в местен вестник ( където живее), че жена му го издирва. Това трябва да е едиколко си време....Абе адвоката, ще каже.
А и в крайна сметка мъжът ти няма да иска да плаща издръжка за чуждо дете нали?

# 20

Почвам да действам по въпроса.Разбира се да се постигне развод за един месец е нужен много добър адвокат.Особено след като държа съпруга ми да узнае за него след като вече е приключил.Знам ,че ще се обяви в Държавен вестник и май се изчаква около месец.В консулския отдел не мисля,че ще стане толкова бързо.След като за издаване на нов задграничен паспорт се чака с месеци,не искам да мисля,как детето ми ще тръгне на училище ,когато аз получа решението за развод:)
Не мисля да разчитам на тукашните закони.Тук развод доста трудно се получава.Но приятеля ми няма проблем да припознае детето и то ще бъде пълноправен гражданин на тази страна.Но аз искам да бъде и българче,каквато е и майка му и поради това са всичките ми притеснения.
Нямам намерение да се омъжвам,нито желание.Брака сам за себе си не дава никаква свобода ,а изисква ред ограничения и компромиси,често за сметка само на едната страна.

# 21
  • Мнения: 400
Момичета, НЯМА НЕЩО, което в БЪЛГАРИЯ да не стане!!!!!!!!! не знаете ли  Joy

САМО СПОКО! Не се шашкай! Вземи си адвокат. Ако те увърта или ти казва, че е трудно, невъзможно, го смени, сигурно ще иска да му платиш. Първо се разтършувай, питай за добър адвокат в БГ! ЩЕ намериш, сисгурна съм! И "обява" ще се намери и дядо Господ ще слезе на земята - няма проблем. ПРОСТО СЕ ЗАЕМИ ОТ СЕГА - веднага, че времето лети.

# 22
  • Мнения: 4 176
Абе равеждаш се. Мисля че от чужбнина, ще отнеме около 6м. Но какво ти пука. Траеш си за детето и така. После си му подаваш документи за БГ-гражданство след 2-3 или ако щеш 5 години и готово.
Я не се шашкай.
Това е в случай че не получиш развод преди раждането или там...какъвто е закона.

# 23
Факт е ,че мога да получа развод независимо дали е съгласен или не.Но независимо от развода,доколкото разбрах според законите в БГ,бившия съпруг все пак ще се смята за баща на детето.

НЯМА ТАКОВА НЕЩО!!!

Ти си БРЕМЕННА - не си родила!
май има за съжаление.
Изчетох законите,поне някои.
 Съпругът на майката се счита за баща на детето, родено през време на брака или преди изтичането на триста дни от неговото прекратяване.
Но аз сега влизам в 4-я месец,в най-добрия случай ще чакам месец да излезе решението за развода.
Майката може да оспори, че съпругът й е баща на детето, като докаже, че то не е могло да бъде заченато от него. Този иск може да бъде предявен до изтичането на една година от раждането.
Това е цитат от Семейния кодекс и може би това е правилното решение.
Първо се развеждам без някой да разбере,че съм бременна и после,след раждането на детето завеждам иск.
Както споменах съпруга ми не иска развод ,защото иска да придобие българско гражданство.Не можа да го направи като всички дето получиха такаво-просто да си плати на адвокат-ама пустата му стиснатост Simple Smile

# 24
  • Мнения: 400
Мисля, че и по горе казах вече. Няма невъзможни неща! Не се шашкай, чети, чети законите, но има си пътечки (и при това напълно легални).

За да се доуточня>>>>>>>> ОЖЕНИ СЕ за новия татко и законите в България ще те хванат само за палците Wink

# 25
  • Мнения: 5 616

май има за съжаление.
Изчетох законите,поне някои.
 Съпругът на майката се счита за баща на детето, родено през време на брака или преди изтичането на триста дни от неговото прекратяване.
Но аз сега влизам в 4-я месец,в най-добрия случай ще чакам месец да излезе решението за развода.
Майката може да оспори, че съпругът й е баща на детето, като докаже, че то не е могло да бъде заченато от него. Този иск може да бъде предявен до изтичането на една година от раждането.
Това е цитат от Семейния кодекс и може би това е правилното решение.
Първо се развеждам без някой да разбере,че съм бременна и после,след раждането на детето завеждам иск.
Няма да завеждаш никакъв иск. Просто се жениш за биологичния баща и той автоматично става баща на детето при раждането, защото детето ти се води родено в брак.
Друг е момента, ако не искаш да се жениш втори път.  newsm78

# 26
  • Мнения: 1 366
На мен ми се наложи преди 3 години да се "разведа" в Бг (защото бях разведена само в чужбина). Оказа се, че за да припоьнаят чуждият ми развод, в Бг се прави нещо като служебно дело, което отнема мноого време. Тогава отидох в съдебната палата в София и попитах каква точно е процедурата. Познай каква беше изненнадата ми, когато служителката ми подаде визитка и ме препрати към някаква адвокатка. Не мога да си кривя душата - жената беше коректна - всичко е въпрос на пари (но не много, щом си в чужбина). За няколко стотин долара нещата се решиха за 2 седмици и така можах да подпиша втория си брак.
Прави са момичетата като ти казват, че можеш да получиш едностранен развод за неконсумиран брак, ако докажеш това чрез свидетели. Не е сложно и не много скъпо. Ако мислиш, че ще ти е от полза, мога да ти дам координатите на въпросната дама.

Успех и бъди щастлива!!!

# 27
  • Мнения: 6 323
Преминах по диагонал през останалите мнения и ако се повтаря моето с някое предишно, моля за извинение.

Пиша това с уточнението, че изключвам факта, че детето ще се роди в чужбина, т.е. само според БГ условията вариантът е следният.

1. Бърз служебен развод (т.е. без присъствието на бившия ти мъж) с доказателства, че бракът не е консумиран поне 2 години.
(бившата ми свекърва се разведе така за около 1 месец и то само с пълномощник тук в БГ - т.е. тя беше в чужбина и се разведе без нито тя, нито съпругът й да се явят на делото)

2. Сключваш брак с таткото преди да се роди детето и детето се записва на негово име.

Вярно е това, че ако не са минали поне 300 дни от решението за развод и няма сключен друг брак, детето се записва на бившия съпруг. Но ако имаш нов брак - няма никакви проблеми, детето си се записва на втория ти съпруг.

На мен решението за развод ми излезна едва, когато вече бях бременна в 8-мия месец, с Татти подписахме бързо, формално като аз бях току-що влязла в 9-тия точно заради този закон...

# 28
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Момичета, а ако тя сключи брак без да се е развела, това при ЖЕЛАНИЕ от страна на бившия да я съди не може ли да се води двубрачие???
Независимо по чие законодателство?

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Момичета, а ако тя сключи брак без да се е развела, това при ЖЕЛАНИЕ от страна на бившия да я съди не може ли да се води двубрачие???
Независимо по чие законодателство?
Мисля, че вторият брак автоматично става нелегитимен. Даже и нещо подсъдно имаше около двубрачието, само не се сещам точно какво.

Общи условия

Активация на акаунт