Букурещ - интересно и любопитно?

  • 61 563
  • 259
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 1 710
Здравейте! Събирам инфо за зимно пътуване до Букурещ. Посещавали сме града преди няколко години и основните хубавини ги разгледахме. Сега се целим в Терме и кратки разходки в стария град и заведенията там Grinning
Имам няколко въпроса:
1. От къде се купува билет за автобус 783 от летището до центъра? Билетът различен ли е или е еднакъв за всички линии?
2. Как стои въпросът с такситата, имате ли опит? Има ли изпитана (сигурна) компания и лесно достъпни ли са (имам предвид, дали мога да ги повикам отвсякъде без да чакам безумно дълго)?
3. В Термите има ли достатъчно сешоари? Това ми е основното притеснение, дали ще можем да се изсушим добре, предвид ниските температури навън.
4. Видях в сайта, че в Палма зоната се допускат деца над 14 години. Имате ли представа дали изискват доказателство за години? Трябва ли да носим лични документи?
И последно, засега Blush - ползвали ли сте безплатните автобуси до термите? Удобни ли са, има ли риск да са толкова пълни, че да не можем да се качим и въобще имате ли повече информация за тях?

# 256
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 082
билето от летището до центъра можете да купите на касата, но можете да купите и от кондуктора в автобуса.
не сме пътували с друг автобус и не мога да кажа различни ли са цените, но спомена ми е за цена съизмерима с тази на градския транспорт в София.
пътувахме с метрото - може да се плати с карта, става лесно и за разлика от градския транспорт в София, с една карта могат да се платят повече от един билет.

за другото не мога да помогна.

# 257
  • Мнения: 372
Аз отговарям на другите въпроси. За Палм зоната искат да покажете ЛК на детето . Сешоари има достатъчно. До самите шкафчета,навътре към огледало има от големите сешоари.

# 258
  • Мнения: 1 710
Аз отговарям на другите въпроси. За Палм зоната искат да покажете ЛК на детето .

Пфу, надявах се на друг отговор Grinning Децата ми ще бъдат на 15 и на 13, когато отидем. И понеже да ръст са еднакви и доста високи, имах тайни надежди. Нищо де, главната атракция и цел са пързалките. Палмите са си мое желание и то главно заради снимките.
А, като написах снимки и се сетих - четох в общите условия, че е забранено да се снима и да се влиза с телефони в басейните. От друга страна в нета е пълно със снимки и клипчета, включително от ролбите. Къде е разковничето?

# 259
  • Мнения: 372
В басейните е забранено, охраната следи постоянно за това. Извън басейните няма проблем. Постоянно се пробват да влизат с телефон, снимат , докато ги видят и се правят на ударени. Препоръчват телефоните да останат в шкафа, защото има и кражби. Като бяхме изчезна телефон на възрастна дама, германка, цялата охрана дойде, май нищо не откриха.

Последна редакция: ср, 14 дек 2022, 06:51 от raf11

Общи условия

Активация на акаунт