Забелване на пишлето или не?

  • 226 879
  • 1 153
  •   1
Отговори
# 1 095
  • Мнения: 9 907
Здравейте, с първото ми детенце не забелвах, стигнахме до операция. Тя трае 5 минути и всичко се оправя. С второ ми момченце имахме проблеми-събираха се разни неща и му се зачервяваше чурката, каза ми да го забелвам и мажа с гентамицин, то е на 5 г. Стретото ми момченце ме беше страх, но забелих още като беше на 2 м,. Стане безболезнено, и сега отвреме навреме дърпам, за да почистя. И аз незнам кое е правилното, но което и да изберете, никак не е фатално. Спокойно!

# 1 096
  • Vienna
  • Мнения: 519
http://www.pedsurg.net/za_pacienta_fimoza.htm

Точно това е и мнението тук в Австрия.

# 1 097
  • Мнения: 118
Не се пипа,не се дърпа ,не се забелва!!!! В тази ранна възраст единствената функция на пишлето е да уринира!Природната даденост на кожичката е да предпазва главичката,да създава удоволствие при полов акт и при мастурбация!Ако са останали неразлепени участъци ,със започването на чекйките преди пубертета ,пишката се забелва изцяло.След този перйод няма как да залепне отново заради честитте ерекции и чести мастурбации в този бум на хормоните...Напротив,ако насилствтено се забелва понякога може да има тежки усложнения и възпаления.Фимозата е нещо съвсем друго и е вродено състояние на около 3..5 % от момчеатата!

# 1 098
  • Бургас
  • Мнения: 1 095
И аз мислих да не забелваме, но на половин годинка, като беше - забелих. Мисля, че в случая беше правилно решение - беше леко възпалено, имало е много секретчета, после му мина.

Много бавно и нежно, всеки ден едва, едва пипах и накрая стана от само себе си.

# 1 099
  • София
  • Мнения: 5 197
Добре де , как да не се забелва ? После лекарят не пита детето дали боли.
На доста познати децата им преживяха страшен шок от първото , често хирургично забелване.

# 1 100
  • Варна
  • Мнения: 25 292
Ами ей така... В маса държави (да не кажа всички в Западна Европа) никой не забелва, ни насилствено, ни ненасилствено! Ние що сме такива дефектни, че до хирурга да опираме не знам.... Всъщност подозирам - щото някой умен доктор отсича, че до 2 години детето трябва да е забелено, ако не - директно при хирурга! И много ясно, че спомените няма да са от най-приятните. Ама що му е на 2 годишно забелена пишка никой не се замисля. Кое точно е наложило забелване при хирурга на познатите ти деца? Аз не виждам никаква причина да водя моя син при хирург. Всичко си му е наред с атрибута - изглежда в перфектно здраве, позволява му да пишка нормално - какво повече му трябва на този етап?

# 1 101
  • София
  • Мнения: 5 197
Имам само едно дете и естествено ,приех всичко,което каза педиатърът Т.е.,забелване на още от 2я месец. Честно, не съм се интересувала какво се случва, ако не го правиш.
Тези,които не го правиха на децата си,  се наложи да посетят хирург за цепване.

Последна редакция: чт, 05 май 2016, 09:54 от Wind .

# 1 102
  • Варна
  • Мнения: 25 292
Добре де, защо се наложи да посетят хирург? Защо в чужбина не са и чували за забелване и никой не посещава хирург, а тук е едва ли не масово? На мен само това ми стига да си направя съответните изводи доколко е наложително забелването, да не говорим пък хирургическото.

# 1 103
  • Мнения: 69 100

Тези,които не го правиха на децата си,  се наложи да посетят хирург за цепване.


Най-вероятно са имали фимоза или фимозен кожен пръстен-стеснен участък от кожичката, която не позволява забелване. Затова вероятно се е наложила цепване, защото е имало проблем... Ако всичко е било наред, тоест нямало е фимоза...кожата е щяла безпрепятствено да прехвърли главичката и без цепване Peace

# 1 104
  • Мнения: 984
Моя приятелка реши да не забелва - резултатът беше срастване до толкова, че детето не можеше да пишка нормално и имаше възпаление. Наложи се хирургическа намеса, за да може детето да ходи спокойно до тоалетната. Сигурно процентът на подобни случаи е много малък, но на мен не ми се рискува. Забелвам до толкова, че да виждам достатъно отворче за пишкане.

Доста голяма част от Щатите избират обрязване по хигиенни причини (не по религиозни), което според мен е по-лошо от това да забелваш.

# 1 105
  • Варна
  • Мнения: 1 805
Моя приятелка реши да не забелва - резултатът беше срастване

Не, приятелката ти е започнала да забелва, спряла е и резултатът е бил горепосочения. Има голяма разлика.
Ако нищо не пипаш, няма как нормална пишка да се срастне. Освен ако не е от онзи супер малък процент деца, родени с фимозните проблеми, за които обясни Тета.

# 1 106
  • Мнения: 984
Моя приятелка реши да не забелва - резултатът беше срастване

Не, приятелката ти е започнала да забелва, спряла е и резултатът е бил горепосочения. Има голяма разлика.
Ако нищо не пипаш, няма как нормална пишка да се срастне. Освен ако не е от онзи супер малък процент деца, родени с фимозните проблеми, за които обясни Тета.

Явно е бил от малкия процент деца, защото още преди да роди беше решила да не забелва... каза, че въобще не е пипала кожичката.

# 1 107
  • София
  • Мнения: 39 838
Процентът на деца с вродена фимоза, фимозни пръстени и други проблеми не е малък, но не са болшинство.
Според мен те са изключение и не са обект на темата. Моя син не е забелван и има фимозен пръстен. Няма проблеми с пениса, т.е. възпаления, подувания и т.н. Хигиената е нормална.
Предстои му операция, но когато се преборя с майката в себе си и се реша да го режат.

# 1 108
  • Мнения: 1 026
Оф, тотално се обърках.. Уж 3-5 %, ама като гледам тук 80% от пишещите са имали проблем, както и техни познати. Продължавам да чета и да се образовам по темата, но сякаш предпочитам да не гадая 10 години какво ли ще се случи, дали има проблем, дали ще се получи от само себе си, дали ще се подуе или няма, дали го почиствам достатъчно и правилно.. Все пак аз нямам пенис и винаги ще се чудя кое е най-доброто Joy

# 1 109
  • Мнения: 29 837
Аз лично се доверих на лекарката ни и забелвах постепенно. Детето не усети болка или неразположение, нито пък си спомня нещо. До към 1,5 - 2 г. се справихме с това.
Всеки решава кое е най-доброто за детето му и с чие мнение да се съобразява.  Peace

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт