Забелване на пишлето или не?

  • 226 529
  • 1 153
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 139
Вчера ми се обади една приятелкя, която има момченце на 3.5 м.. Беше супер притеснена и ме питаше дали мога да и препоръчам детски уролог. Ходила на консултация с малкия и педиатърката решила да демонстрира как се забелва. Резултатът бил кръвотечение, подуване на главичката, кожичката не могла да се върне обратно и хайде в Пирогов. Там са и казали, че педиатърката е за бой. Детският уролог и е обяснил, че забелване, преди навършване на 1 година, не се прави. Днес продължава да кърви.

Не виждам защо трябва хората да причиняват това на децата. ooooh!

# 31
  • Мнения: 655
Горкото дете!!! Как така ще пипа този педиатър??? Аз бих го съдила до дупка!!!
Дано се оправи всичко Praynig Praynig Praynig Praynig, направо ми излезнаха сълзи, милото бебенце! Боже какви касапи има!!!

# 32
  • Русе
  • Мнения: 276
Блонди, поздравления, много хубаво го каза, страшно ми хареса. Simple Smile

Срещам тук-таме каквото си писала и ми прави впечатление, че коментарите ти са адски интелигентни и смислени, ако ще и не всеки път да сме на едно мнение. Офф топик е това, но исках да споделя.   bouquet

За забелването - много пъти се писа вече, наистина. Как е възможно мъжете да са получавали удоволствие от секса и преди, при положение, че никой не ги е забелвал насила... Thinking

# 33
  • София
  • Мнения: 39 783
Като цяло педиатрите нямат опит и не им е това работата.

Вчера ходихме при педиатърката на децата да ми обясни за изследванията (за градина) и  накрая я помолих да види и пениса на сина ми, защото е предложена операция. Тя каза, че нищо не вижда и според нея съвсем леко трябва да се дозабели.
И ме попита за какво става дума.
След това каза "моята дума е последна, не разбирам и ще следвате съвета на професора". В практиката си имала само една пластика на 12годишно момче, неин пациент. Навремето са били казали да с изчака с операцията и да се направи след цялостното развитие на пениса.
Но като цяло "това е от ресора на уролозите".

# 34
  • Мнения: 86
И аз се обърках сега....всички ми казват да забелвам и аз го правя,но последния път педиатърката каза,че нищо не съм направила newsm78.

# 35
  • Мнения: 27 524
Кои всички?  Simple Smile Всички забелващи и незнаещи?  Wink Не пипай нищо!

Marrah, благодаря ти за милите думи  Blush Hug

# 36
  • София
  • Мнения: 1 149
И аз се обърках сега....всички ми казват да забелвам и аз го правя,но последния път педиатърката каза,че нищо не съм направила newsm78.
Същите думи чувам и аз всеки път, обаче само да е смяла да му пипне пишката, ще й счупя ръчичките! А камо ли да ми направи на детето нещо като това от поста на LadyAngel, направо ще я пребия! Леле, как се вбесих! Не мога да си представя някой да причини това на детето ми и аз да не го утрепя!  #Cussing out
Megi, не давай на педката да пипа пишето на детето! Ако искаш да правиш нещо, прави го ти - няма как да причиниш на детето си такава вреда! Нека си говори каквото си ще!

# 37
  • Мнения: 118
Спрете с тези забелвания ! Казвам ви го като мъж.Не разбрахте ли че и в това сме изостанали от цивилизования свят?Няма никакъв смисъл от тези"процедури".Вредата е много повече от ползата ,казано на прост човешки език.Поздрави на всички мами!

# 38
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Не се пипа, забелва, дърпа, къса и реже нищо по кожата и пениса на момченцата!!!
Аз също не го пипам.Съвета ми е даден след преглед от дтески хирург.

# 39
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
  Има много противоречиви мнения и ти сама трябва да прецениш.
  Аз лично я забелвам. Почнахме след като навърши 1 мес. и вече е забелена цялата.
   При баща ми не е пипана и за това като е бил 10 годишен са се намесили и си спомня болката. Същото е било и при съпругът ми и за това реших поне това да спестя на синът ми.

Противоречивите мнения са от незнание. Не може по света никъде да не забелват и да грешат, пък само в БГ да е правилно. Няма логика, нали? Срастването и проблемите идват именно от забелването.
Аз познавам майки на които забелването им е фикс идея.Мъкнеха си бебета постояно при ЛЛ да им забелват пилетата.Когато им казвах, че не го пипам те едва ли не ме обявиха за луда и ми се смееха. споделих това с хирурга той ми каза да не им  обръшам внимание на такива''професорки''.

# 40
  • Мнения: 15 379
Пишката не се дърпа, забелва, заголва и малтретира Stop.

# 41
  • София
  • Мнения: 38 570
Леле, тия педиатърки са луди! Да забелват на 3-4 месеца! ooooh!
Моят явно защото е мъж и е ок.
Аз много се бях разтревожила, защото пишката на бебо беше съвсем залепнала и имаше една съвсем малка дупчица.
Преди около месец /бебо е бил на 8м/ я пипнах леко да видя какво става и тя сама се разтвори наполовина и се образува "хоботче".
Сега спокойно чакам следващия етап.

# 42
  • София
  • Мнения: 2 062
Моят явно защото е мъж и е ок.

Той и моят е 2 метра мъж, ама си настояваше да забелвам постепенно и ако до 6 месец не съм се справила, той щял да го оправи. На 6-тия месец казах да не пипа и че ще се консултирам с хирург, ако преценя. Той остана с впечатление, че ще искам обрязване и ме остави на мира  hahaha Та така на големия само съм мила пишока, без да натискам, само до там до където стига, просто почиствах от натрупани налепи от кремчета и мазила против подсичане. Докато позволяваше да го правя (защото сега не позволява и да го докоснем там), се беше забелила от само себе си на половина.
Сега процедирам по същия начин с малчо, неговата пък вече си е почти напълно забелена, без натиск, дърпане и опъване от наша страна.

# 43
  • Мнения: 118
Когато поотраснат,заради честите ерекции и и заиграването с пишките...кожичката постепено се разлепва.Това е есетственият ход на нещата.Ако все пак има неразлепени участъци,със  започването на редовното мастурбиране се отлепят и те...Натрупването на смегма е естествен процес,това не е мръсотия.Тя спомага за естественното откриване на главичаката .Природата е съвършена....Simple Smile

# 44
  • Мнения: 180
Когато поотраснат,заради честите ерекции и и заиграването с пишките...кожичката постепено се разлепва.Това е есетственият ход на нещата.Ако все пак има неразлепени участъци,със  започването на редовното мастурбиране се отлепят и те...Натрупването на смегма е естествен процес,това не е мръсотия.Тя спомага за естественното откриване на главичаката .Природата е съвършена....Simple Smile
На същото мнение съм!
...Въпреки това го забелих Mr. GreenЗапочнах от 2мес много бавно и внимателно(във вода)и днес е вече готов.Нищо не е усетил,ни гък,ни ох е имало. Peace

Общи условия

Активация на акаунт