Болници в Пловдив

  • 14 653
  • 73
  •   1
Отговори
# 30
Ако обичате,не ме поставяйте под общ знаменател с всички.Не мисля,че съм казала нещо "безцеремонно,нечувано нахално и направо некултурно"-както се изразихте.
Никой не отнема на родилките правото да раждат безболезнено-не измествайте темата.Да,ние тук в България им обясняваме какво могат да изберат,но лично аз се стремя да им го обясня абсолютно точно,с ВСИЧКИ минуси и плюсове,а те сами избират.Никому нищо не внушавам.За сведение-в Англия епидуралната анестезия се прилага при  20 % от раждащите жени,а в САЩ-при 50%-www.cochrane.org
"Къде сме ние и къде са другите"-за какво намеквате-да не би да оспорвате професионализма на българските лекари......
В заключение ще кажа,че нямам проблеми в отношенията си с пациентките .
За мене този дебат приключи.

# 31
  • Мнения: 274
Мила Соня,благодаря за изчерпаемата лекция.Толкова неща научих от тебе,че бих желала да се запознаем.Прехласвам се пред учтивия ти език и високата ти обща култура.Утре обещавам да си скъсам дипломата.От 17 години работя като акушер-гинеколог,а съпругът ми е анестезиолог.Родила съм две деца-нормално и със секцио.За първи път чувам,че епизиотомията крие риск,като всеки знае,че тя се прави,за да улесни периодът на изгонване и за профилактика на пролапса и десцензуса при жените в напреднала възраст.А когато една епизиотомия се възстанови перфектно,тя просто не личи.Ти чувала ли си това.Или на Весела  и в Торакс е по-лесно и бързо да родиш със секцио,защото на доктор еди-кой-си не му се чака нормално раждане.Епидуралната е модерна,да,но децата са си ваши.Вие ще си ги гледате после с усложненията.
Съжалявам,че се намесих в темата.Исках съвсем културно да вметна нещо,което по света вече се знае,но нашите бременни държат на модата.
Извинявам се на всички други майки,които четат тук.
И съм гост само защото от един месец се прецака регистрацията ми,с която не мога вече да вляза.
Ами, да се запознаем! Имам две заведения, и се подвизавам като барманка, оттам идва учтивият ми език,защото ако взема да се изразявам по-академично, клиентите ме гледат умно и забравят да поръчват... Завършвам третото си висше образование...така поддържам `висока ` общата си култура. Високият стандарт на живот  ме спаси да не попадна в касапницата наречена `българско акушерство и гинекология`. За първи път чувам, че епизиотомията се прави за профилактика на  пролапса....на жени в напреднала възраст .Прави се  масово, на всички, особено на тези в млада възраст и на всяко първо раждане.Една моя приятелка има 18 шева във влагалището.При посещенията си в държавните болници видях такива гледки, че косите ми настръхват...Нямах никакви  показания  за секцио, но от нормалните раждания ми призлява!От отношението на бг лекарите, към родилките  също....Някои даже си бият пациентките в родилна зала, щото се лигавели!!! Добре че гинекологът ми е индиец....Всъщност до там опрях...има за какво да се извинявате на  бг-майките. Не зная нито една от познатите ми майки, която да смее да роди второ; казват че трябвало  да забравят първото си раждане, но нямало да е скоро...Всичко, което не ви е ясно - не се практикува, `Causa perdutta!`;поведението Ви ми прилича на `...от Искъро по дълбоко нема!`...Това не е проблем само на този форум, това е  проблем на нацията и ниският ни прираст. Времената на Древна Елада няма никога да се върнат. Светът  се развива  и върви напред, все повече ще стават `лиглите` като мен, които не са склонни да ги дерат като телета.Щом има търсене, ще има и предлагане; базисен  за времето, в което живеем закон на икономиката, общовалиден и в бита.А вие драга , изоставате...

Последна редакция: пн, 02 яну 2006, 12:14 от sonia

# 32
  • Мнения: 843
Соня, Бети и другите в спора .. Моите уважения.  Но  ,защо не се разберете на лични, коя коя е и прочие..  Пийте по едно питие и толкова.
    Авторката на темата попита нещо. Или  и помогнете , или не. За останалото или си отворете тема, или се оправяйте на лични.
     Момичето е объркано и има нужда от помощ./ която се надявам  на лични някой вече е оказал./

     Честита Новата 2006-та година  и по веселоооо!!  bouquet

Последна редакция: пн, 02 яну 2006, 15:05 от Найка

# 33
  • Мнения: 274
Соня, Бети и другите в спора .. Моите уважения.  Но  ,защо не се разберете на лични, коя коя е и прочие..  Пийте по едно питие и толкова.
    Авторката на темата попита нещо. Или  и помогнете  или не. За останалото или си отворете тема или се оправяйте на лични.
     Момичето е объркано и има нужда от помощ./ която се надявам  на лични някой вече е оказал./

     Честита Новата 2006-та година  и по веселоооо!!  bouquet
Найке,
макар и фокуса да не попада в центъра, периферията често определя границите на възможното. Не мисля, че е от жизнено важно значение дали някой носи гащи, след като е родил, присъстват ли циганки потребителки  или наличието на инсекти...Тук  става дума точно и конкретно за пловдивските  родилни отделения, за методите на наличните  гинеколози  и за РАЗЛИЧНИТЕ възможности за раждане със секцио.По този начин авторката може да  научи много...

# 34
  • Мнения: 312
Соня, Бети и другите в спора .. Моите уважения.  Но  ,защо не се разберете на лични, коя коя е и прочие..  Пийте по едно питие и толкова.
    Авторката на темата попита нещо. Или  и помогнете  или не. За останалото или си отворете тема или се оправяйте на лични.
     Момичето е объркано и има нужда от помощ./ която се надявам  на лични някой вече е оказал./

     Честита Новата 2006-та година  и по веселоооо!!  bouquet

точна както винаги!!  Hug

а за сведение на соня - все пак смятам, че съм доста по-подготвена от нея поне по отношение на медицинските въпроси. както и че е редно да смекчи малко агресивния си тон - не й прави чест на третото висше...

# 35
  • Мнения: 1 873
По повод циганките мога да ви кажа, че аз бях до тяхната стая.Втората вечер от престоя ми в болницата Дари плака вечерта около половин час и никой от обслужващия персонал не дойде да види какво става при положение, че бях с епизоптомия, а само една от циганките дойде и ме попита имам ли нужда от помощ и дали всичко е наред!Да, в отделни стяи са и нещо, което не ми хреса е отношението на лекарите към тях.
Друго...когато съм се родила майка ми е била с кръвоизлив "благодарение" на лекари и с много нисък хемоглобин и не е можела да стане от леглото...та била е  с циганка в стаята, плакала съм, никой не ми е обърнал внимание и тя ме е накърмила...Има и от тях хора достойни за уважение!

# 36
  • Мнения: 639
Е,стига де! Няма ли празници за вас?Естествено,че никой не иска да го боли.Аз два пъти съм раждала нормално без епидурална упойка.И двата пъти с епизеотомия.Първия път беше ад и втория път исках упойка,но през ум не ми е минало да искам секцио.Моят лекар не беше съгласен с упойката.Беше сигурен,че няма да има време за нея и беше прав.Резнаха ме ,защото тоновете започнаха да падат и не напъвах добре.Имах два външни шева и ходех след задължителните 2часа лежане.След една седмица шевовете бяха история.Всеки сам си избира как и къде да роди.Сега поне има избор и такива озлобени спорове мисля,че са излишни.
Birdie,чудя се как успяваш да работиш и да се усъвършестваш с толкова киснене във форума.
Тежко и на гръцката медицина,като зная що гърци завършиха медицина тук.

# 37
  • Мнения: 843
Започвам с усмивка..Simple Smile) Като стана въпрос за роми.. Имахме си мама и в отделението/ За Секцио/ на Окръжна. Приятна , тиха  около 35, второ дете. Роди след нас 3-те... дето се вика - основни/ с връзки/ и без / лежащи . Та,  помагахме си.. децата ни бяха едно до друго в стаичката, която беше табу за нас. Седяхме  и гадаехме кое бебче плаче. Храната е по график, някъде 3-тия ден се захранваше с картофи / супа/ и к. мляко.   Нямаше нищо такова. / А, на на с ни носеха/ Ромката беше от далече. Помогнахме на момичето. Simple Smile Всички имахме със какво..  защото децата са равни...
  Децата са равни...., нали:-)

# 38
  • Мнения: 8 585
Birdie,чудя се как успяваш да работиш и да се усъвършестваш с толкова киснене във форума.
Ако с 2 публикации дневно това е "киснене във форума"....
Иначе пиша само по професионални теми... Не съм грък. Пък и не може да се обобщава че всички гърци са лоши студенти. Както и всички българи не са добри студенти...
А иначе от форума може да се научат много неща...за който иска да чете.

# 39
  • Мнения: 3 216
Ох,аз започвам да сьжалявам ,че споменах това за циганките.Попитах само с информативна цел.Не сьм искала да покажа неуважение кьм никого.Моля,не приемайте думите ми погрешно.Нали все пак вьпроса беше за болниците в Пловдив?! А ние го обьрнахме на ..."ти мен уважаваш ли ме или не ме уважаваш"...Моля,не ме изяждайте сега.

# 40
Благодаря на вси4ки!Може малко да се отклонихте от темата,но нау4их доста полезни неща!И не се карайте така злобно бе хора! Laughing

# 41
  • Мнения: 274
Birdie,  може ли въпрос на лични?
Но трябва да`облекчиш` пощата си ...

Последна редакция: пн, 02 яну 2006, 23:12 от sonia

# 42
Здравей!Имам малко запитване към теб.Разбрах,4е си раждала в Окръжна болница.
Отидох и аз да попитам какво искат(документи и т.н),но за мое у4удване ми казаха,4е там ще ми направят вси4ко и мога да вляза за секциото на която дата си искам и без предварителна уговорка.(Питах дали може на 27 и ми казаха,4е може?!?)Просто много ме съмнява тая работа.Без всякаква предварителна регистрация и т.н.И при теб ли беше така?
Предварително ти Благодаря!

# 43
  • Мнения: 2 481
Аз не разбрах има ли в другите болници епидурална или само във Весела и Торакс?Защото съм твърдо за епидурална, навсякъде по света така раждат само ние още си дерем гърлата!И може ли епидурална и нормално раждане или е задължително да е секцио?Само това не знам!Който знае да отговаря!!! newsm78Но дори и да е секцио аз съм категорична че подобни болки каквито съм изтърпявала не желая втори път да преживявам!

# 44
  • Мнения: 3 216
Разбира се ,че има епидурални.За Весела знам сьс сигурност и за Окрьжна сьщо.Струва 95 лева

Общи условия

Активация на акаунт