Цистит и страх *Б*

  • 79 810
  • 105
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 20
Аз имах хроничен цистит,няколко години подред ме хващаше при най.малкото измръзване,била съм и на антибиотици и на билкови лекарства и не помагаше. Да чукна на дървор изчезна от само себе си от 2 години на сам. Моят съвет е-обличайте се топло,даже и през лятото,ограничете носенето на прашки и наблегнете на бельото от чист памук,пийте много вода,пийте повече чай,избягвайте газираните напитки,гледайте кръста и корема,винаги да са ви покрити,аз спазвах всичко това и ми помогна.

# 91
  • Мнения: 57
        Здравейте! По темата цистита...До преди 4 месеца не знаех, какво представлява това заболяване..истината,е че от момента, в които започнахме да си правим бебче с мъжа ми и едва един месец след това ми се появи цистит...:
               Ако някой има някакво мнение, или подобни терзания ...нека сподели Hug
     

Здравейте и от мен !
Пиша за пръв път тук. Досега само съм чела  Embarassed Не се сдържах сега ,защото имам същите терзания. Започнахме да правим бебе от миналия месец и започнаха циститоподобни симптоми - парене,често ходене до WC-то ,болки ниско долу.. та се чудя дали има някаква връзка..
Миналия месец нямахме "попадение" ,сега опитваме втори път .. и тоя път цистит се появи точно сега преди овулацията ми  #2gunfire Нали се сещате ,че последното нещо ,до което ми е е секс. Явно и тоя месец ще пропуснем... Та мисълта ми беше - възможно ли е опитите за бебе да благоприятстват появата на цистит ,защото доколкото прочетох тук не съм само аз с такива оплаквания .. Thinking

Инъче и преди съм имала цистит и го лекувам успешно с Цитросепт и Ципрофлоксацин.Сега пак с това го атакувам ,но отдавна не беше се появявала тая гадост. Sick

# 92
  • Мнения: 22
Здравейте на всички...Аз съм една от тези с  терзанията по цистита и лекуването....,както и чакането на бебче.....Ето сега правих тест, защото ми закъсня с 4 дни и ......две чертички Peace Praynig Praynig Praynig Дай Боже всеки му....С мъжа ми не можем да си намерим място от радост.....Това, което ме тревожи страшно много обаче е, следното- Какво стана? Ние искаме да си имаме бебче и правим всичко по въпроса Embarassed, та в този процес, ми се появяват симтоми на цистит и спираме..Ходих на лекар, предписа ми Аугментин и съответно ги взимах....дакото сега разбирам, че след 5 месечни опити нищо не стана, а се получи точно сега, когато пих гадните хапчета.... Praynig Praynig PraynigА теста тогава ми отчете отрицателен, но е било прекалено рано..Ами, ако съм направила нещо не бебето  Cry Cry Cry Утре или най-късно в понеделник на гинеколог?

# 93
  • Мнения: 57
Същата работа е и при нас  Sad Започнахме с опитите и хоп ..цистит  Twisted Evil
Елена_85 ,честита радост !!!  Simple Smile Леко и спокойно бременеене ! Мисля ,че шанса да си навредила на бебето е нищожен. Има много момичета,които са пили антибиотици през бременността си всичко е ОК накрая. Споко ,не се шашкай излишно ! smile3503

# 94
Преди 1 месец ми казаха диагноза Хроничен цистит. Имам от 3 месеца постоянно парене, дразнене, щипане и дискомфорт при уриниране. Тези дни отидах на Гинеколог, и откриха гъбата Candida Albikans. Имам въпрос : Това моето парене при уриниране възможно ли е да идва от Тази гъбичка ? Или си е чист хроничен цистит?  Cry Sad Rolling Eyes Close newsm78 Не знам вече какво да направя само да се отърва от тази гадост  Cry Cry

# 95
  • Мнения: 3 294
macity   дискомфорта който изпитваш е възможно да е от гъбичките , които си открила , виж след лечението им дали пак ще си така . Дано се отървеш бързо от тях  Peace

# 96
  • Мнения: 22
Същата работа е и при нас  Sad Започнахме с опитите и хоп ..цистит  Twisted Evil
Елена_85 ,честита радост !!!  Simple Smile Леко и спокойно бременеене ! Мисля ,че шанса да си навредила на бебето е нищожен. Има много момичета,които са пили антибиотици през бременността си всичко е ОК накрая. Споко ,не се шашкай излишно ! smile3503
Благодаря ти много!Дано найстина всичко е наред Hug Praynig При мен цистита се появи след три месечни опити за бебче...И мисля, че да, правенето на бебче благоприятства появата му..Дали защото веднага след секс не ходих до тоалетна, а изчаквах малко, а това преди никога не го правех.Както и задължителната баня преди и след секс, този път след секс, ставаше след час, за да дам възможност на  Embarassedда отидат до Embarassedтака де, уж така разсъждавах, след като отначало не ставаше и хоп цистит. Напълно е възможно, обаче цистита да се е появил от Кандидата или друга гъбична инфекция.Минди е права, излекувай Кандидите и виж какво ще стане..Но във всеки случай е добре Антибиотика да ти бъде, предназначен за точното унищожаване на конкретната бактерия или гъба. Успех Hug

# 97
Благодаря ви за информацията.  Peace Само се моля всичко да е от тази гъбичка... че иначе от Хроничния цистит няма спасение  Cry Времето ще покаже. А ако има излекувани от хр.цистит нека пишат какво им е помогнало на тях и към какви специалисти са се обръщали .  Hug  bouquet

# 98
привет, момичета, и ние почнахме бебеправенето и ми се появиха симптомите ,които описвате седмица след опитите и  явно съм изкарала цистит #Crazy, бях в чужбина и си изкарах акъла  #Crazy,за първи път ми се случва такова нещо, сега съм в бг и нищо ми няма, но се връщам др. седмица в анг и пак почваме опитите за бебе baby_neutral, не разбирам -в спермата ли има нещо или мъжът има пик. инфекция, при следващите ви опити пак ли се появява този цистит newsm78

# 99
  • Мнения: 2 617
На лекар. И изследвания. Ако има бактерии в урината, без антибиотик няма да се разминеш. Ако не - затопляне, повече течности, по-малко дразнещи продукти като лютиво, солено и кисело, кафето също да се ограничи. Препоръчва се да се уринира веднага след секс - отмиват се част от бактериите. За хигиената няма какво да си говорим, ясно е. На мен много ми помага Уринал (онова с червените боровинки) - но основно като профилактика, за острата фаза не помага. Разрови се из нета, има много информация. Билкови отвари също - от мечо грозде, от царевична коса (свила), силно диуретичните като липа също помагат.
И го лекувай тоя цистит, че ако се хронифицира, става много гадно.

# 100
Бях на лекар-гинеколог, урина ,ехогр на бъбр-вс е добре Flutter ,чак се учудиха ,че съм се оправила без лекарства ,но сега съм си купила за там, дано не се налага, де, та затова ми е интересно- като подновим опитите baby_neutral дали пак ще се появи гадината  #2gunfireпреди винаги сме се пазили и пикаех след това, но сега нали трябва да пазя семето Rolling Eyes или може да пикая newsm78

# 101
  • Мнения: 62
Здравейте и от мен.Неотдавна бях пуснала подобна тема"често уриниране и смъдене+бебеправене".След 2 месеца бебеправене и при мен се появиха същите симптоми и се установи че правя цистит.Предписаха ми антибиотик и чай от мечо грозде.Антибиотика естествено не го пих(на своя глава)защото се страхувах да не навредя на бебето,ако бе решило да стане този месец.Пих си чаят,както и такъв от липа.Майка ми ми каза едно време някаква лекарка и казала,че при подобни оплаквания много добре действала содата.Кипва се в една малка тенджерка или друг подходящ съд водичка и като заври се изсипват 2 супени лъжички сода,веднага се отнема от огъня и се кляка отгоре,така че парите да навлязат там където е необходимо.И да ви кажа още първия път след като направих(първоначално смятах това за глупост)тази процедура изпитах облекчение.След известно време цистита отново се появи и отново същите чайове и процедура..Аз също мисля че има връзка между опитите за бебе и цистита.Дано успях да помогна на някоя от вас.Хаиде успехи и никакви цистити а само хвалби за 2 чертички Hug

# 102
  • Мнения: 2
zdraveite na vsi4ki u4astnici vav foruma.imam cistit ot 1 godina.hodila sam po lekari izsledvaniq i kato rezultat cistita stana hroni4en.iskam da popitam ot kade moga da si nabavq 4ervena borovinka i kak trqbva da se pie imali nqkakvo ograni4enie.blagodarq vi predvaritelno. Wink

Последна редакция: вт, 21 апр 2009, 16:37 от karsan

# 103
  • Мнения: 2 617
Самата червена боровинка в естествен вид е сезонен плод и я има за кратко време само през лятото. Аз използвам Уринал - таблетки с екстракт от червена боровинка. Пие се профилактично - постоянно. Не го спирам вече няколко години. Не че не съм имала кризи за това време, но определено се разредиха. Другото хубаво нещо е, че няма ограничения, може да се пие дори и при бременност или съмнения за такава. Дозировката я пише на опаковката. Дано да се справиш, много е досадно това заболяване. И повече течности и т.н. - знаеш си рецитацията, а и съм писала по въпроса няколко мнения по-нагоре.

# 104
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
zdraveite na vsi4ki u4astnici vav foruma.imam cistit ot 1 godina.hodila sam po lekari izsledvaniq i kato rezultat cistita stana hroni4en.iskam da popitam ot kade moga da si nabavq 4ervena borovinka i kak trqbva da se pie imali nqkakvo ograni4enie.blagodarq vi predvaritelno. Wink
във всички аптеки го продават. На опаковката пише как и по- колко се према.

Общи условия

Активация на акаунт