Майки и новородени в родилно отделение

  • 4 283
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 334
незнам къде да питам,но виждам тук че доста мами са писали,че грешка е да са си оставили бебето , да не е при тях в болницата?не е ли задължително да ги носят само за хранене и да ги взимат?всяка болница е различно ли?може ли постоянно да са при майките бебетата в болницата?

Последна редакция: пт, 08 юли 2011, 21:31 от Boten Mary

# 1
  • Несебър
  • Мнения: 195
незнам къде да питам,но виждам тук че доста мами са писали,че грешка е да са си оставили бебето , да не е при тях в болницата?не е ли задължително да ги носят само за хранене и да ги взимат?всяка болница е различно ли?може ли постоянно да са при майките бебетата в болницата?
Аз раждах в Сливен и кажи-речи нон стоп беше при мен.Водеха ми я в 5 сутринта,взимаха я към 13часа,после към 16пак я връщаха до полунощ.

# 2
  • Мнения: 134
Мисля, че всяка болница си има различна политика.
Дъщеря ми я доведоха при мен още на първия ден. (след нормално раждане)
Синът ми го доведоха на третия ден. (след секцио)
Раждах в различни болници.

# 3
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Във всяка болница е различно.
В  "Здравни заведения, специалисти" има теми за  родилните домове: условия, изисквания, цени и т.н.   Peace

 

# 4
  • Мнения: 9 481
Зависи най-вече от вида раждане.
И двете са ми секцио; първото 2005г, държавна болница-задължителна реанимация 4дни, бебета ест. нямаше.
Второто-2010г, частна "болница", нямаше и 4 часа след секциото и бебето бе при мен, а аз в обикновена стая...иначе преди секциото ме бяха настанили в реанимация , поради липса на самостоятелна стая Crazy-демек правят си каквото им хрумне..

# 5
  • BG
  • Мнения: 2 458
От Хасково съм. И преди 16г., когато родих големия си син, и сега - преди 6м.  с малкия, бебетата са при майките постоянно. Носят ги веднага. Само след секцио - на трети-четвърти ден, след като майката се раздвижи.



# 6
  • Мнения: 2 562
Всяка болница си има правила.Моя позната роди секцио и бебето й го дадоха на 3я ден.Аз също родих секцио на друго място и бебето ми го донесоха веднага.Оставяха бебка толкова колкото исках и можех да се грижа за нея...

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 466
Моята бебка ме чакаше в стаята вече когото ме заведоха след раждането.Предполагам че са я довели минута две преди мен, защото сестрата беше в стаята да ми даде малко наставления.Раждах на Пещерско шосе в Пловдив.През целия 4 дневен престой си беше при мен.

# 8
  • Мнения: 27 524
За мен не е нормално бебето да не е до майка си. Тук можеш да го оставиш в отделението за недоносени, ако искаш да поспиш или си уморена. Иначе седи плътно до леглото ти, когато го взимат за ваксина или взимане на кръв и или ходиш с тях, или ако лежиш те питат, обясняват къде ще са и го връщат след това веднага.  Simple Smile

# 9
  • Кърджали
  • Мнения: 10 267
Родих секцио.Тук при нормално раждане децата са при майките след два часа най - много, при секцио - след третия ден, или ако майката се раздвижи и се почувства сигурна и си го поиска - може и по - рано.Аз не изтърпях всеки който дойде да ме види да ми казва че първо се е отбил да види бебка а аз да не съм я виждала, отидохме с таткото уж да я видим веднъж малко след като се раздвижих, попитаха ме дали си я искам в стаята и ми я връчиха...
За мен това е по - добрия вариант, бебето да е при майката още след раждането...

# 10
  • Мнения: 1 796
Аз съм от Димитровград.Тук бебетата са в детска стая и ги носят на майките само за хранене.Аз родих секцио и ми донесоха малката след 24 часа.Носят бебетата през 3 часа за по 30 минути,като последно ги дават в 12 вечерта и до 6 сутринта майките си почиват.Аз лично бях доволна, защото малката беше много ревлива,а аз бях много ошашкана и можех наистина да си почивам.Ако имам второ дете пак ще родя тук или поне в болница където има детска стая.

# 11
  • Мнения: 2 196
родих в Търговище на 4.06.-нормално раждане.Два часа бях на магарето и два часа в стаята полежах без да ставам и след това бебчо беше нонстоп при мен,даже къпеха дечицата при нас пред очите ни

# 12
  • Мнения: 134
Когато родих дъщеря ми също я къпеха в стаята където бяхме.
А малкия го взимаха по обед, къпеха го и го преобличаха в друга стая.

# 13
  • Мнения: 228
А дали знаете в кое АГ и дали дават бебето веднага след раждане със секцио?

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 466
Според мен след секцио ти не си физически способна да се погрижиш за детето си.То зависи от човека ,но знам че в първите няколко дена си наболява.В моята стая имаше майка раждала със секцио и  я доведоха преди да се събуди още от упойката напълно,беше в някакъв полусън и още няколко часа след това.

Общи условия

Активация на акаунт