Дишайте спокойно!

  • 2 824
  • 42
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 1 858
В "пирогов"не ни дадоха никаква надежда...


Искам да ви разкажа едно свидетелство за моя син,който се роди преди 11 години.Тогава на 7 септември 1993 година,очаквахме дете и то се роди съвсем нормално външно.Обаче още на четвъртия ден докторите установиха,че не може да се храни.Откриха му дефектен слой черва и никаква храна не можеше да премине прз тях.Тънките и дебелите черва нямаха връзка по между си.
Веднага от родилното го закараха в детско отделение в "пирогоВ".С моята съпруга започнахме нашата борба за живота му  в молитва.Тези няколко месеца бяха много тежки.Казаха ни:"Детето ви е много зле.Ние ще изрежем и зашием дефектните черва ,но няма голяма надежда."

Външно всичко беше нормално,но впоследствие му сложиха различни сонди в носа,защото не можеше да се храни през устата.Когато отивахме на свиждане,синът ни приличаше повече на робот отколкото на дете.

Казаха ни че има 3 други тежки болести освен проблема с червата.Едната беше запушване на жлъчката и жлъчните канали.За двадесет сена синът ми стана жълт като платно.Бялата част на очите му стана жълта.Пръстите и ноктите му пожълтяха.Откриха също,че има хидроцефалия-проблем при който главата на бебето се пълни с физиологична течност и се издува.Това е много опасно,защото може да доведе до смърт.Следващата болест,която откриха,беше сърдечен порок.Сърцето му тупка,тупка и в един момент спира.Специялистите в Пирогов не ни дадоха НИКАКВА НАДЕЖДА.Казахме на лекарите,че ние сме христиани и вярваме ,че Бог ще го изцели.

Ходехме всеки ден на свиждане.Обличахаме специални дрехи,за да не внвсем зараза.Доведохме и един брат,с когото се молихме за бебето.,Докторите ни казаха ,че сме полудели..В продължение на 3 месеца положението на сина ни не се подобри.Доктора каза,че тази жълтеница ще го убие,затова бебето трябва да бъде подложено на втора операция за отпушване на жлъчните канали.

Ние попитахме колко от неговите пациенти се изцеляват при тази операция?Лекарят ни отговори,че 50% умират и 50%  оздравяват,защото жлъчката на детето е много малка,а жлъчните канали колкото косъм.Те трябва да се почистят,за да тръгне жлъчният сок нормално.

Ние се молихме и незнаехме какво да правим.Накрая решихме да не го подлагаме на тази операция.Казахме на докторите,че не желаем.Те ни отговориха,че сме луди,и ако откажем тази операция,детето не може да остане повече в болницата и трябва да го изпишат.Казаха ни,че ние нямаме нито системи,нито лекарства и то ще умре още през първите дни,ако го прибеем.Казахме на доктора"Вие не ни давате голяма надежда и според вас то ТАКА ИЛИ ИНАЧЕ ЩЕ УМРЕ.По- добре да умре вкъщи."

Подписахме декларация,махнаха му всички системи и прибрахме Самуил вкъщи.Започнахме да посещаваме различни църкви,за да представим нуждата си пред вярващите и Бога.Молехме се всички усърдно и знаете ли какво се случи?За два месеца и полувина,без никакви лекарства,без никакви системи,жълтият цвят започна да изчезва.Цвета на лицето му започна да става румено червен.Започна и да се храни.Преди това не можеше.С моята съпруга му слагахме храната в устата с пипета.Три чертири месеца се хранеше през носа със сонда.Също така главата му започна да се свива и той започна да повръща накаквавода.Бог направи така ,че тази течност излезе от неговото тяло.След няколко месеца детето съвсем се подобри и Господ севсем го изцели.Сега синът ни е напълно здрав.

Когато посетихме "Пирогов" с детето, всички бяха изненадани и казаха"Не умря ли това дете?"(отишли на преглед)

"Докторе ,Господ го изцели.ВИЕ ГО ИЗПИСАХТЕ БЕЗНАДЕЖДНО."

Една от лекарките, атеистка,когато го видя,просто се разтрепери и каза:"Идете при професорите,това е голямо чудо!"
Отидохме и те го записаха като някакво голямо чудо,което се е случило.

Сега Самуил е на 11 години и учи в музикално училище.

Последна редакция: вт, 13 дек 2005, 17:39 от svetlionkata

# 1
  • Мнения: 313
Не мога да се въздържа да не попитам дали е имало и мармот да завива шоколадите в станиол...разбира се, ти не би могла да знаеш...не го приемай като лично заяждане  Grinning

# 2
  • Мнения: 1 858
Явно темата хич не ви се нрави.Незнам защо си помисли че въобще някои ще може да погледне с чисто сърце!Аз вярвам в чудесата и Бога.Ти като не вярваш си е твой проблем!Аз искам да знам че има чудеса.А това за мармота беше тъпо и по-добре да не го беше писал!Нали се сещаш нищо лично нямам и НЕ се ЗАЯЖДАМ  bouquet

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 927
Аз вярвам в чудесата, но това, което си преписала е сто процента измислица /особено това с хидроцефалията и водата, която е повръщал Shocked/

# 4
  • Мнения: 1 858
Ok az nikogo ne karam da vqrva.Kogato az ne vqrvam v neshto prosto go podminavam bez da komentiram i tochka bez izlishni komentari!

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 927
Забелязала съм, че и в други твои постинги, ако някой не споделя твоето мнение, реагираш доста агресивно. Хората не са еднакви и не могат всички да бъдат едни вълни Wink

# 6
  • София
  • Мнения: 4 412
Сигурна съм, че когато се създаваше форума, някои "В представяне" беше описал историята като негова... Ти поне си написала, че е препис.

# 7
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Явно темата хич не ви се нрави.Незнам защо си помисли че въобще някои ще може да погледне с чисто сърце!Аз вярвам в чудесата и Бога.


Такива писания много впечатляват хората понякога, но за съжаление в доста случаи вредят повече, отколкото помагат.

Лекарите не са безгрешни...това го знам от собствен опит, но да се отричат е лудост.

# 8
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Виж Светлиночка. Аз вярвам в Господ. Но не френетично и фанатично. Вярвам, че все пак той е създал и лекарите. Вярвам повече и на историята с Мармотите отколкото на преписаното горе. Вярвам и в чудеса. Но съм жив човек и не мога да просто така да спра да си задавам въпроси- иначе ще съм зомби, а аз претендирам, че не съм. Знам подобна история, но доста по- достоверна. Повечето тука също я знаят. Тя е вдъхновявала не един в този форум.
Съжалявам, че не приемаш мнение което не ти е по вкуса. Форумите са дискусионни и ако нещо не ни харесва го дискутираме, а не подминаваме, защото в спора се ражда истината.
Съжалявам - просто кланянето вкупом не е за мен. Вярвам че Господ ни е създал личности, а не стадо. И всъщност вярвам в Него, а не във вестниците.
С най - добри чувства.

# 9
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Ами истината е, че тази история звучи доста сектански  Confused Аз също вярвам в Бог и аз съм се молила за моето дете още преди да се появи на бял свят, вярвам в чудеса, ама пък написаното... хм... страшно ме съмнява дали има някакъв процент истина. И не защото чудеса не могат да стават и че родителската любов не може да ги сътвори, ето Калояно на Искрица си е чудо  Heart Eyes, благодарение на тяхната всеотдайност, любов и неспирно търсене на решение на проблема...
svetlionkata , не се засягай, че така се реагира на това писание, просто звучи неправдоподобно, колкото и да си вярващ, колкото и да ни се иска...
Пък и сравнението на Живко с мармота беше забавно, поне на мен ми стана смешно  Wink

п.п. Същият Автор  ме е изпреварила с мнението си, можеше просто да я цитирам  Embarassed

# 10
  • Мнения: 4 414
Честно казано и аз се сетих за мармотите...ама реших, че съм увреден рекламист Wink
Живко, за пореден път ме зарадва чувството ти за хумор
Не бих искала да обсъждам вярата в Бог. нито по принцип, нито нечия конкретна вяра. за мен тези писания са по-скоро манипулация и подкрепям Реза, че носят повече вреда, отколкото  полза. исках да напиша и за сектие и за Калоянчо, ама Петя и Валя са ме изпреварили  bouquet  bouquet
svetlionkata, това, че ние не вярване на тази точно история не означава, че ти не бива да и вярваш...както и обратното...всеки си има своя избор. не го приемай лично!  bouquet

# 11
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
Момичета,нека не нападаме Сиско Praynig smile3525
Вярвам,че е преписала историята с най-добри чувства.Всеки има право на своите вярвания и надежди. Two Hearts  Nature Sunny Flowers Four Leaf CloverХората са различни и по различен начин минават през изпитанията на съдбата.А когато се касае за живота на най-свидното ти,на детенцето, newsm32което си чакала с такъв трепет,тогава всичко е позволено и нищо не е прекалено. Two HeartsТогава и най-малката сламчица,която ти подадат,ще ти изглежда,като спасително въже и би се хванал за нея ,независимо от хорското мнение. newsm25
Надеждата и вярата съм сигурна,че всички ние я имаме в душите си и затова продължаваме да се борим и вярвам,че един ден ще се срещнем с нашите пораснали вече деца и всички трудни моменти,през които сме минали,ще бъдат само далече спомен.  smile3525
Просто някои хора се нуждаят от повече подкрепа във вярата си.Важното е човек да не се предава и да гледа напред! newsm10

А с майката на Самуил,се познавам лично и историята не е измислена  love001

Последна редакция: пн, 12 дек 2005, 14:17 от iskrica_nadejda

# 12
  • Мнения: 2 543
Искрица ме изпревари, но исках и аз да кажа, че съм сигурна, че Сиско е написала това само и единствено с намерението да даде надежда на всички нас и да ни вдъхне вяра в чудесата. Дали вярваме на историята или не, не е най-важното в случая. Важното е да не се присмиваме на доброто й намерение и да уважаваме нейната вяра. Сигурна съм, че някой би сметнал и историята на Искрица за пълна измишльотина, но ние знаем, че не е така! И знаем, че любовта прави чудеса, на които и лекарите се учудват!  bouquet

Последна редакция: пн, 12 дек 2005, 13:54 от Ieppe

# 13
  • София
  • Мнения: 4 867
а според мен историята с мармота е много поучителна - дори и историята ти да звучи абсурдно и налудничаво и никой да не ти вярва, ти знаеш, че това, което си видял с очите си, е истина. неверието на другите не променя фактите, нали?

# 14
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
историята би била хубава ако не звучеше сектантски
и аз казвам - ще се моля с вас, но не водя своите "братя" и не водя детето да го показвам, та да спечеля молитви в наша полза...

Сиско, ти си знаеш, че ние теб си те харесваме, но ако и да исповядваме една и съща вяра м/у православието и протестанството /особено тези протестанти дето са в Бг/ има разлика и ти знаеш това
Всеки нека вярва в своя мармот! И аз вярвам най-вече, че е хубаво да има вяра - но за мен вяра принуждаваща родителите да изпишат детето и да поемат такъв рис, е повече опасна отколкото позитивна! Но всеки поема своите решения!
Но Свети - приеми, че хората могат и ТРЯБВА да имат различно от твоеуто мнение - и аз се присъединявам към факта, че си много агресивна, когато нещо те предизвика или считаш че те предизвиква. Предполагам, че никак не ти е лесно с малкия сладур, но не се карай с нас - твоите съфорумци. Защото поне тук ВСИЧКИ имаме деца с проблеми и повярвай ми Живко би искал да може да заведе някой брат, дето с молитви да сътвори чудо! Повярвай ми, той е един много толерантен съфорумец и също като теб - родител на специално дете!

# 15
  • Мнения: 1 858
Искрица искрено ти благодаря Hug.Когато ПРЕПИСАХ историята го направих с най-добри чувства и бах далече от мисълта да пораждам спорове.ПРЕПИСАХ я защото историята лично мене ме окуражи.Искам също така да подчертая ,че аз съм агресивна ,когато се подиграват с мнението ми с мисленето и вярата ми!Мисля ,че всяка една от вас би отвърнала по-остро на подигравка особено ,когато подигравката се отнася до нещо което я е покъртило и разплакало душата и .Вече съжалявам че Преписах историята и ви я предоставих за да получа аз и хората,които са я написали подигравки.Благодаря ви за вниманието и много се надявам да не видите агресивност и в този мой пост защото агресивноста не ми е присъща!

# 16
  • Мнения: 1 858
Йеппе и на теб благодаря за подкрепата много се радвам че поне двама са ме разбрали правилно!

# 17
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Светленце, в думите на Живко няма подигравка!
Ако в нашия форум се различаваме по нещо от другите е това, че хората тук са дълбоко изстрадали и препатили човешката злоба, агресивност и подигравка! Усетили сме го върху най-свидното ни - децата ни!
Затова не мога и да предположа, че Живко се е подиграл с вярата ти!
Но той има право да не вярва, нали?

П.П. Много и от сърце се радвам, че ТИ вярваш! Радвам се, че си намерила нещо, което да ти даде сила и вяра да продължиш напред!
Хайде не се обиждай /поне не така лесно/ и нацелувай малкия - много поздрави от прашна и достамръсна София

# 18
  • София
  • Мнения: 2 262
Светли,
и аз искам да ти напиша по темата, може би повечето от нас реагират така, защото не беше отдавна този период в България, когато различни секти подгониха нашия народ и уж разпериха ръце за да го приемат в лоното си.... Знаеш може би какво се случи с много хора, останаха без домове и други нещастия ги сполетяха. Вярвам, че за повечето от нас тази история прозвуча невероятно и аз като много от четящите тук отначало хлъцнах притеснено, но после спокойно изчитайки всичко тук, разбрах, че никой няма право да казва на другия в какво да вярва или да не вярва. По-скоро можеш да посъветваш и да окуражиш някого, както и правим всички тук. А да ти кажа, когато аз написах за първи път във форума, помислих, че никой не се интересува от мен  Embarassed и като теб подскочих и ги наприказвах едни жалостиви, дано никой не помни  Heart Eyes Дано твоята вяра помогне на теб и твоето детенце, всички родители вярваме в различни чудеса......   bouquet

# 19
  • Мнения: 1 858
Много добре си споням времето когато много хора се опариха от секти и тн.
Аз никаде не съм уточнила че Живко примерно се е подиграл подигравка се усеща в постовете и на други мами .Сега със сигурност ще кажете че освен че съм агресивна съм и параноичка хахаха Mr. Green

# 20
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
параноичка такава:) На ти един мармот  bouquet
Споко Сиско- знаем си се. Аз да ти кажа за мой срам подходих с недоверие, защото си мислих че пише някой случаен- ей така минава да ни просвети:)Изобщо не видях, че си си сменила ник-а, пък ти даже и си го нописала:) Извинявам се за което Embarassed
 Peace мир а?

Последна редакция: пн, 12 дек 2005, 16:56 от yosarian

# 21
  • София
  • Мнения: 4 867
това, което аз написах за поуката от мармотската история, е явна подкрепа на твоите думи и на окуражението ти, че трябва да вярваме... и възхищение към тези, които вярват... толкова ли неясно съм го написала?!

аз съм убедена, че когато учениците на исус са говорели за неговото възкресение, на хората тази история им е звучала точно като "един мармот...."

историята на искрица и чудото, което виждаме да се случва с калоян, също напомня на мармота и станиола, но този път ние сме от другата страна - на видялите и повярвалите...

отново казвам: неверието не променя фактите....

# 22
  • София
  • Мнения: 4 412
Сиско, да ти кажа, че и аз не можах да те позная  и реших, като yosarin, че си случайно попаднала. Уважавам вярата ти и изкрено се надавям на чудеса с дечицата!!!

# 23
  • Мнения: 1 858
Не съм имала за цел да просвещавам когото и да е !Просто историята на тези хора ме заинтригува и обнадежди!Защото не съм го преписала от жълтата преса за да не вярвам,а от ХРИСТИАНСКО списание христианите имат страх от Бога и не биха си помислили да излъжат.Още повече че ставаше въпрос за детето им.Ако вие не познавате истински христиани и нямате наблюдения що за хора са аз познавам много и главата си залагам че хората не лъжат(не съм наивна и не отричам лекарите)
Ако бях прочела същата история в някои случаен вестник и аз щях да си кажа че това са пълни измишлиотини!Знам да вярваш е трудно имам впредвид да вярваш сляпо и безрезервно(разбирасе не на всичко)


аз съм убедена, че когато учениците на исус са говорели за неговото възкресение, на хората тази история им е звучала точно като "един мармот...."


и до ден днешен това че Исус е син Божии и е пролял кръвта си за нас да ни умие от греховете звучи като мърмот но Бог казва "вярвайте без да ме виждате"цитирах по памет може и да не съм точна!
Ай ся мир Hug!
'

# 24
  • Мнения: 313
През деня бях изписал цяла страница, но ми прекъсна връзката с БГ-мама и не можах да постна...та сега накратко...

Всеки вярва в нещо...един по-силно, друг по-слабо. И всеки има право на своята вяра и убеждения. Както и всеки има правото да не е съгласен и дори против вярата на другите. С поста си не съм искал да засегна никого. svetlionkata, разбирам и уважавам желанието ти да ни подкрепиш с вярата си така, както подкрепяш себе си и близките си...

Иронията ми беше породена от конкретната история и абсурдите съчетани в нея. Може би е базирана на действителен случай, който е поукрасен и попреувеличен. Може би е измислена с най-чисти намерения...за мен тази история като цяло е неистина. Не самото изцеление - вярата и волята могат да лекуват, и не съществуването на такова болно дете...Самата съвкупност от "факти" за мен е неистина.

# 25
параноичка такава:)  Аз да ти кажа за мой срам подходих с недоверие, защото си мислих че пише някой случаен- ей така минава да ни просвети:)Изобщо не видях, че си си сменила ник-а, пък ти даже и си го нописала:) Извинявам се за което Embarassed
 Peace мир а?


Този цитат показва само предразсъдъците на обществото ни и липсата на толерантност към чуждото мнение! За голямо съжаление!

Скъпа, Сиско!
Подкрепям те от цялото си сърце! Знай, че няма как да повярва човек на каквото и да било, докато не го е преживял самият той!

# 26
Сиско, да ти кажа, че и аз не можах да те позная  и реших, като yosarin, че си случайно попаднала.

Още едно такова мнение?

# 27
  • Мнения: 4 414
аз пък не мисля, че някой е искал да напада и обижда. моето лично мнение беше
това, че ние не вярване на тази точно история не означава, че ти не бива да и вярваш...както и обратното...всеки си има своя избор. не го приемай лично!  bouquet
мисля, че и другите "невярващи" се изказаха в този стил...
също така не съм прочела никъде някой да казва, че си имала някакви лоши мисли, поствайкки тази история...за всички е ясно, че си искала да дадеш кураж...и накрая...това, че не всички реагираха така като си очаквала, не значи, че на някой му е попречила историята и не беше нужно да я изтриваш...
айде, без сръдни вече Heart Eyes  bouquet

# 28
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
параноичка такава:)  Аз да ти кажа за мой срам подходих с недоверие, защото си мислих че пише някой случаен- ей така минава да ни просвети:)Изобщо не видях, че си си сменила ник-а, пък ти даже и си го нописала:) Извинявам се за което Embarassed
 Peace мир а?


Този цитат показва само предразсъдъците на обществото ни и липсата на толерантност към чуждото мнение! За голямо съжаление!

Скъпа, Сиско!
Подкрепям те от цялото си сърце! Знай, че няма как да повярва човек на каквото и да било, докато не го е преживял самият той!

Ех Жаки, Жакиии...

# 29
  • Мнения: 1 858
E в крайна сметка стана това,което най-малко исках спорове и препирни.Чувствам се зле, че мой пост стана причина за противоречия и за това от сърце моля темата да бъде изтрита и всичко да бъде забравено!

# 30
  • Мнения: 1 858
Писна ми нямате си идея колко много ми писна да чета едно и също в тази тема .Найка да беше прочела темата преди да я бях изтрила!
И ама грам не мога да разбера ти пък за какво роптаеш след като дори не си прочела това ,което вече изтрих!Е сега вече ми преля чашата и станах агресивна!Какво да направя за да се успокоят всички?Явно всичко ,което написах до тук остана неразбрано?На китайски ли да пиша?Това,което НЕ ИСКАХ ДА СЕ СЛУЧВА В ТАЗИ ТЕМА СЕ СЛУЧИ!Колко пъти да се извиня и да кажа че съжалявам ,че не съм искала а колко?Аре стига ,като не ви се коментира не коментирайте ТЕМАТА ВЕЧЕ Я НЯМА успокойте се бе хора!Ако искате препирни мисля че мястото не е тук а някъде там smile3513

А и за капак НИЩО ЛИЧНО!

# 31
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Светленце, не се ядосвай бе мила!

Найче, тя наистина не с лоши чувства!

ЙОСАРИАНЧЕ - ИСКРИЦЕ - айде махнете темата, МООООЛЯ!
Светлето съдо го е писала - че иска да я забършете - до сега не сме имали такива неща във форума - айде да не почваме предколедно - моля я махнете!

# 32
  • Мнения: 843
Споко, момиче.. изтрих си постинга.. но не ти прави чест да четеш избирателно...Виждаше се , че коментирам съвсем друго нещо.

 Наистина съжалявам , че се намесих.

     хайде  споко , Весела Коледа:-))

# 33
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Първо заключих темата, но размислих. Да- има напрежение във форума. Може да е от всичко, но няма да му придавам фалшива спокойствие и заключването на тази тема е заравяне на главите в пясъка.
Това което ще кажа сега, го казвам абсолютно спокойна и неафектирана- за да не ме разберете пограшно.
Сиско не е лошо и ти да прочетеш темата отново и спокойно. Тогава ще видиш, че са много малко конфликтните постинги. На втора страница повечето са извинителни- включително и моя- написах го с искрено съжаление и извинението беше искрено. Не смятам за редно това, че ти реши да обезмислиш темата изтривайки първия постинг и то след като бе защитена от няколко човека вкл. и Искрица Надежда. Да- в началото не познах кой пише - помисли си как би звучала темата, ако я прочетеш от познат и от непознат ник. Ще видиш, че има резон в постингите на останалите участници в темата- ако разбира се си склонна някой да има различно от твоето мнение. Това важи и за Жаки! Първо не ви изнася какво мисля, а после като се извинявам съм нетолерантна. Жаки, намеците ти за това кой какво  и колко е преживял- повече няма да коментирам.
Сега ще отключа темата за да ти дам шанс да ми отговориш и другите да си кажат мнението и мисля, че като големи хора можем да се разберем. Ще те помоля ако някъде си запазила първия си пост да го върнеш обратно. Хубава или лоша( такава не я прави първия пост, а коментарите) темата е факт и бих искала да има смисъл.
Благодара за вниманието и търпението.

# 34
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
леле-мале....
какво е станало тук?

Да си толерантен, означава не безрезервно да приемаш за истина всичко, което чуеш...и да си съгласен с всички мнения на който и да е.
Да си толерантен, според мен означава...да има търпимост, и когато има предпоставки...човек да си попромени мнението по даден въпрос...

Да...на мен определно историята ми прозвуча като фанатична пропаганда.
Въпреки това не реагирах, както бих могла...изказах най-нормално опасенията си, че това би могло и да навреди и не се отричам от тях.

След като Искрица познава майката и историята излиза, че е вярна...само мога да се радвам, че още едно дете ходи здраво по улиците и се смее.
Това обаче не може да промени мнението ми, че това е чудото на човешкия организъм, а не нещо друго.

Та...къде е проблема?
Колкото за прословутия мармот.....
КЪДЕ ВИ Е ЧУСТВОТО ЗА ХУМОР, ХОРАААААААААА

Ако спрете да се усмихвате и започнете да се приемате твърде сериозно...единственият резултат ще е, че в живота Ви ще има по-малко радост.
А това така ли трябва да бъде?

Жаки, мила ти пък къде се навря и тук?
Освен да дразниш хората, нещо друго правиш ли в този форум...извини ме, но нямам наблюдения...ако греша ще си посипя главата с пепел....

# 35
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Светле, виж наистина седни и прочети всичко. Виж и Найка - жената е преживяла много и много от преживянотго е лошо, свързано с болест и лишения. ТЯ пише от личен опит. Тя просто споделя СВОЕТО мнение - не се опитва нито да те критикува, нито дава определения - просто оставя читателя сам да схване нейното вижгдане и оставя го да реши сам за себе си.

Всички те разбрахме и то правилно - и ако темата е коментирана - то е защото ти засегна една струна в душата на всички ни - вярата! ВЯрата в чудесата, вярата в Госпид /или липсата му/, за правотот спрямо вярата да правим това или онова, да се откажем от лечение вярвайки в чудо или да се доверим на лекар... това последното е болна тема за много хора тук. Когато детето ти страда, а медицината е безсилна човек се озръща и търси светлинка в тунела, иска да хване първия срещнат от улицата, стига той да изцели детето! Иска да оте.е здравеопазването дето иска само пари, а нищо не прави и да си зарови главата и да чака чудо.
МИсля, че истината е проста - тук винаги ще има разногласие - да се доверим на чудото и да отречем медицината или да се доверим на медицината. В тази история излиза, че хората доверили се на медицината едва ли не обричат децата си, щоо не били вярващи.
Аз пък не вярвам в това, а в това, че медицината + родителската любов + силна вяра в победа над болеста и неуморна грижа за болния = ЧУДО! Вярвам, че Господ се грижи за всички и дори и за тези дето не вярват в него - важното е той да ВЯРВА в ТЯХ! НО част от вярата му в добрите хора понякога е да им изпрати изпитания - и тогава молитвите не помагат - просто трябва да минеш изпитанието.

Йосарианче - браво, точно си схванала проблема и добре, че не си заключила темата.

Жаки, много си млада и зелена - на твоя опит във форума и аз се хвърлях да защитавам всеки и всичко, без да схвана, че понякога хората се познават, знаят си проблемите и аз може и да не схвана проблема правилно. И това което изглежда като нападка към някого може да се окаже грешно впечатление. И не ти прави чест да влизаш и да нападаш, без да се замислиш над думите на някого - още повече когато този човек се извинява - това е като да му забиеш нож в гърба!

# 36
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Каква по-подходяща тема от тази да поднеса възхищението си на всички вярващи хора, които ме търпят с моите неверски влючвания, без да ме пращат в ада....като някои други хора:)))))))))

Йеппе    bouquet yanita    bouquet Дидка    bouquet Наде    bouquet
и всички, които пропускам   bouquet  bouquet  bouquet
Това, в което вярвам аз, е че независимо от вярванията си, хората трябва да могат да се разбират, да си подават ръка и да се усмихват заедно.

Няма по-тъжно нещо от човек загубил самоиронията си.
И както съм казвала и преди...когато една вяра е истинска...независимо от обекта и...тя не може да бъде разколебана от думите на някой.

А спора....той само може да ни помогне да погледнем нещата от много страни и по този начин да стигнем по-бързо до собствената си истина.

Сиско, пусни пак историята... сигурн съм, че всички тук, вярващи и невярващи се надяват на чудо за децата си...независимо от къде го чакат.
Това е история със щастлив край и носи надежда...........

# 37
  • Мнения: 1 858
Въпреки че не съм запазила писмото а наистина го изтрих ще го препиша наново защото вече няколко от вас ме помолиха за това.Но това ще стане малко по-късно тъй като сега имам друга работа.Искам да ви кажа ,че не тая лоши чувства към нито една от вас,че много ви уважавам и ценя!  bouquet

# 38
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Jaki моляте изчисти си пощенската кутия да ти отговоря

# 39
  • Мнения: 4 414
Това, в което вярвам аз, е че независимо от вярванията си, хората трябва да могат да се разбират, да си подават ръка и да се усмихват заедно.
Няма по-тъжно нещо от човек загубил самоиронията си.
е, те това е! Реза, повечето пъти имам чувството, че ми четеш мислите в главата Heart Eyes

исках да ви разкажа за китайците и тяхната вътрешна усмивка...та тази усмивка е състояние, което няма общо с ухилването, изписано на лицето. в това състояние, човек не излъчва, а приема, той е отворен за света и нещата, които се случват. за по-ясно обяснение, просто погледнете малките съкровища, когато сутрин отварят очи - в тях е тази ценна усмивка. за съжаление, ние възрастните я губим и с нея губим и способността да се учим от всичко, дори и от неща, в които не вярваме, дори и от лошите емоции, дори от хората с различно мнение.
много ми се иска да се усмихваме на себе си/самоиронията също помага/ и тогава ще се усмихваме и на света и на хората около нас.

# 40
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Светленце, аз лично се радвам че те познавам - е виртуално, но все пак! Горда съм, че съм част от толкова борбени майки!

И апропо - нормално е при толкова борбени жени да прелети искра отвреме на време, нали? Simple Smile
Даже ако искате да си спретнем едно каране - да си разтоварим емоциите, а после - цуни-гуни и мир Simple Smile

# 41
  • Мнения: 4 414
Даже ако искате да си спретнем едно каране ....
тъй ами! я да се разберем като мъже! Wink после ще пием по бира и готово Hug

# 42
  • Мнения: 1 581
Аз не обичам скандалите. И не смятам, че думите ми трябва да предизвикват някакъв такъв - да се оправдая предварително...   bouquet
По темата искам да кажа, че на мене такива разкази ми действат много зле. Не съм атеистка, но така да се каже имам "разумни" съмнения и въпроси към Бога... към всички Господи...
И веднъж прочетох този или подобен разказ, и се отчаях. За да се излекува детето ми, можех да започна горещо да се моля и да призова всички братя, да се откажа от съмненията си... Малко ми е продажно това. В името на детето...
Може би и аз преживях чудо, детето ми се "излекува" от хидроцефалията, която се оказа, че не е това, което беше...
На религиозна тематика не се смятам за достойна да споря, но ако Бог чуваше само гласните колективни молитви, дори нямаше да го уважавам.
Не ми е работа да го вярвам, да го пропагандирам тоя разказ или да го опровергавам. Радвам се от все сърце за детето. Но искам да кажа, че и нерелигиозните, и невярващите майки имат нужда от надежда, и за тях се случват чудеса и не е нужно да се "продават" на Бог.
Всичко това го казвам от все сърце и с много обич към всички вас и децата ви  Heart Eyes   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт