Белоградчик

  • 7 716
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 87
Бих препоръчала също да минете по пътя през Превала, Долни лом, Репляна и т.н. Иде реч за участъка Монтана - Белоградчик. Изключително живописен е. По него се минава и ако ще се отбивате до Чипровци и Лопушанския манастир. Върви успоредно на Е79, но е между хълмовете и е много красиво. Наскоро преасфалтираха разбитите участъци и пътят е добър. Тук там има завои, но не прекалено. Няма и движение. Като се стигне Търговище оттам има път за Белоградчик, но не е много добър. През Чупрене и Върбово асфалта е по гладък.

# 16
  • Мнения: 3 423
Искам и аз да ги видя тези скали.
Някой има ли отзиви от хотел Скалите ?

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 364
Като се стигне Търговище оттам има път за Белоградчик, но не е много добър. През Чупрене и Върбово асфалта е по гладък.
Предполагам нещо се е объркала потребителката. Къде е Търговище..къде Белоградчик?!? Или аз нещо невдявам.
Лоша мама ние така и не сме отишли още...и аз искам. То докато се наканя ще падне сняг.

# 18
  • Мнения: 3 423
Хера, видя ли каква промоция са пуснали Скалите ?
http://www.skalite.bg/news/35/75/paket-esen-v-hotel-skalite.html
Из различни сайтове четох положителни мнения само пише, че е студен басейна, но той така или иначе е съвсем малък та не е много обещаващ.
  newsm78
Надявах се някой тук да даде по скорошно мнение .

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 364
Хубава промоцийка...обаче аз най-рано октомври мога да се занеса там..за басейн няма да става вече...а баткото ще си умре от яд

# 20
  • Мнения: 87
Като се стигне Търговище оттам има път за Белоградчик, но не е много добър. През Чупрене и Върбово асфалта е по гладък.
Предполагам нещо се е объркала потребителката. Къде е Търговище..къде Белоградчик?!? Или аз нещо невдявам.
Лоша мама ние така и не сме отишли още...и аз искам. То докато се наканя ще падне сняг.
Село Търговище, не градът. На 2 км от Чупрене е и на 20 от Белоградчик.

# 21
  • Мнения: 15
Бих препоръчала къща за гости-механа "Мадона " в Белоградчик и Хан"Мадона" в с.Фалковец( селото е на 10 км преди Белоград4ик). И двете са на един собственик. Ние бяхме в къщата, а на връщане се отбихме през хана- има огромна поляна,люлки ,пясъчници и др.забавления за децата,много хубава градина. Много ни хареса!

# 22
  • Мнения: 15
http://www.hanmadona.com/ Ето тук може да разгледате

# 23
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Херка, ако случайно решите да посетите Баба Вида и идвате насам - свиркай  Mr. Green

# 24
  • Мнения: 2 741
Позволих си да подновя темата, няма смисъл от нова.Имате ли впечатления от тази къща за гости?
Засега се спрях на тях заради разходката с джип и в тази връзка искам да попитам ходилите как ви се вижда идеята, добър вариант ли е това? Може би по този начин ще успеем да видим повече от този феномен и няма да останем разочаровани
http://www.drakite.com/

# 25
  • край Дунав
  • Мнения: 2 173
Аз съм се качвала над скалите с джип и го пожелавам на всеки! Това, което можете да видите зад феноменалните скали е спиращо дъха! Не мога да обяснявам, но бих отново и отново  Hug
Относно  Видин-тук е единствената джамия със сърце на върха, вместо полумесец, Кръстатата казарма-сега етнографски музей-единствена по рода си постройка-бивша казарма по време на турското робство. Конака-отново музей с много интересни експонати-исторически,  крепостта Баба Вида-черешката на тортата, разбира се , градските капии-портите, през които минавали хората, за да влязат в крепостта...прекрасния парк...
 Сещам се отново за Белоградчик- природонаучен музей имат, на площадката пред който се открива неземна гледка към част от скалите, Обсерваторията е добре да се посети.

# 26
  • Мнения: 248
Миналата година по едните от майските празници ходихме в Белоградчик и района.
Спахме в къща Гето. http://pochivka.com/kvartiri/o-847-kashta-geto
Много е нова, тогава 2-рия етаж още не беше довършен (отвътре го довършваха).
Обзаведена е удобно, има климатици (ако е топло или студено), има хобаво дворче с маса, може да се хапва и навън, има барбекю на въглища (от купешките, не е пещ)
Бяхме 2 семейства, с 1 дете.
Не беше скъпо, на мен ми хареса, но да кажа, че е близо до циганската махала.
Това не е проблем, но все пак минават доста цигани.

Ходихме до Магурата - пълно разочарование, галерията с рисунките беше затворена, много малко скални образувания.
Видин и крепостта Баба Вида - не бях ходила и ми хареса.
Лопушански манастир - препоръчвам с две ръце; един поп ди дръпна 45-минутна лекция на тема история на мастира, интересни случки, факти за религията и т.н.
Леденика - тази пещера непременно трябва да се посети - изключително красива
Върнахме се към София през Петрохан и минахме през Берковица. Влязохме в музея - може и да се пропусне.

# 27
  • Мнения: 24 467
Ходихме до Магурата - пълно разочарование, галерията с рисунките беше затворена, много малко скални образувания.
.....
Леденика - тази пещера непременно трябва да се посети - изключително красива

Дали още в Магурата са тъй неорганизирани? Миналата година ни разправяха защо нямало да видим това, заради което най- вече отидохме- скалните рисунки. Хубава работа, ма българска.

За Леденика съм съгласна. Лично на мен много ми допадна. Имаше едно момче, което се стараеше много, докато ни развеждаше по миналогодишния Гергьовден.

# 28
  • Мнения: 8
Здравейте, за трета година отиваме в Белогрдчик. Не че ми харесва толкова, просто спим безплатно в хотел "Скалите" заради работата на мъжа ми и се възползваме от качествена почивка.
Плюсовете според мен са забележителностите - няма какво да си говорим гледката спира дъха. Но идва момента, в който сме обиколили всичко възможно в този район и аз се ровя тук за някоя идея. Хотел "Скалите"също е много луксозен и приятен.
Но според мен има и много минуси. Аз дори обичам да казвам, че в.Белоградчик крепостта "Калето" и хотел "Скалите" са единствените интересни места. Градът е умряла работа, както се казва.  Ако искайте ми вярвайте, но нямаше от къде подаръци да купя (като не броим магнитите и картичките, които са навсякъде). А и въпросният хотел малко подлъгва, защото от всичките 7 заведения, работи само ресторантът и градината. Миналото лято и басейнът не работеше  newsm11 Но на харизан кон зъбите не се гледат
През 2009, когато се разхождахме да разгледаме скалите на места имаше направени нещо като дървени тераси, но през 2011 всичко беше разбито и изгнило, няма как да стъпиш за да разгледаш хубаво пейзажа. Мисълта ми е, че не се поддържа.  Weary
Но като цяло е хубаво да си направите една разходка из този район

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт