"Пак жега се задава, Юнчето усмивки весели раздава... " - тема 2

  • 20 097
  • 730
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 2 837
Ири, това е странно - би трябвало при закъсняло хранене струята ти да е още по-силна  Confused Да не би пък да го дразни по-слабата струя  и като намалее малко първоначалната силна струя, да почва да се ядосва  newsm78 А оригваш ли го по време на храненето? Да не би да е нервен от засилената перисталтика на червата?
Кити, напълно е възможно акитата да са зеленикави и слузести заради нарушената чревна флора. Ти имаш кантарче - много ли е отслабнала Дара и колко мляко приема сега? Ако не суче достатъчно активно (а това е възможно, защото е изтощена), е добре да се действа, сякаш е поспаливо новородено бебе - всякакви опити за будене, ако не свърши работа, додаване на добавка от изцедена кърма (можеш да я даваш с шише с тази техника, с чашка, със спринцовка като тези в кутийките на Панадола и т.н.) Акитата са редички, доколкото знам, а колко пишка? Много ви прегръщам  Hug
Чинче, а иначе спокоен ли е Никола?
Мая, много готин е тоя клип, много съм се смяла на него  Laughing
Хелен, радвам се, че си добре вече...
Нашата лампа е с потенциометър и аз я оставям пусната на най-ниската степен, за да мога да реагирам в тъмното, почти никога не я усилвам, дори да се налага да сменям памперс нощем.

# 691
  • Мнения: 149
Здравейте мамчета

Кити миличка - настръхвам като чета какво сте приживели!
Гушкайте се с Дара, от това по-хубаво за нея няма, добре е че и Пл е до теб. От мен -пожелания да се оправите скоро и само лошия спомен да остане... Praynig Hug

Бебоците спят, таткото катери Мусала а аз гледам любимата ми Сюзън Сарандър и се мисля за лудите си години когато лятото беше време за купони, пътуване с раница на гръб и ... попътен вятър. Сега дори да отида на фризьор си мечтая...ех.
 
Вчера правихме погача на бебко, добре мина но си беше целия ден занимавка с приготовления и гости. И от многото емоции Оги снощи просто отказа да спи (верно че следобеда след гостите и верта доста си поспа но все пак)...накрая към 4.30 останала без сили след като всичко опитах да приспя мрънкотещото човече просто го зарязах при татко му и избягах да спя на дивана в кухнята. Верно до 6, но слава богу след като се преместих при бебко за сутрешното хранене пак заспахме и така до 8ч когато каката упорствайки успя да ме събуди.
Слава богу събрах сили, сложих бебо в слинга, каката за ръка и хайде към Борисовата градина.
Верно със закъснение, но ето и почерпка от мен:

И ние спим на тъмно - аз иначе не мога да спя. Така мисля е по-добре, детенце не се страхува от тъмното.  Тази сутрин и Белата ми се оплакваше, че сме и пречели да спи като сме светвали през нощта.

# 692
  • гр. Козлодуй
  • Мнения: 203
Ана2, много трудно го уригвам, почти никога, когато аз искам. Иначе той като приключи и пусне гърдата се уригва, но не всеки път де. Знам ли и аз вече какво му е и какво иска, може да му е горещо. Нощес се захласна от рев докато ядеше и нищо не помогна, писна ми от него и го оставих в леглото и той млъкна и заспа след малко. Но все пак като върна лентата назад си мисля, че пуска гърдата по-рядко отколкото миналата седмица например.

# 693
  • Мнения: 4 420
Момичета, върнах памперсите. Те не бяха от Кауфланд, а от кварталното магазинче. Смениха ми ги, нямаше проблем. Според мен просто не бяха съхранявани като хората, но както и да е сагата приключи, за напред няма да пазарувам от таб, за да избегна такива ситуации.

Петрова-Г аз съм ползвала Либеро един път, сториха ми се много дебели иначе друг проблем не открих. Молфикс не съм пробвала.

Цвети, честити 2 месеца на Симона. Клавдия, на Владис честита месечинка.

Кити  Hug Милата Дара. Дано наистина скоро да се оправи. Много много се напатихте. Знам какво е да ти дупчат детенцето, преживях го, видях го с очите си, ужасно е.

Чин, Йо е супер, но акото е същото. Водихме я пак сред природата. Отразява й се много добре. Как е Нико? Почна ли да хапва нормално? Дано е от жегите, а не нещо сериозно. Мерила ли си температура.
Аз имам едно претеснение. На познати детето е болно от шарка /не знам каква, не питах, защото съм ядосана/. Аз все обяснявам, че не искам детето да се вре в коичката, щот не се знае какви вируси носи, а те се цупят, едва ли не че им пренебрегвам детето. Имахме контакт оня ден с нея, тя вчера се опъпчи. Моля се да не хванем нищо, че ще ги убия, а аз няма да си го простя, че не я предпазвам като хората. Много е малка да ми боледува.

# 694
  • софия
  • Мнения: 1 305
Здравейте,
Кити Hug
Чинче, да ти кажа време му беше на Никола да си регулира храната , не мисля че е болен Praynig
Деска и аз мног се дразня някое дете като тръгне към количката, но аз застава и му казвам че бебето спи, а и повечето майки се съобразяват, Симона е на площадката в най голямата лудница, но няма как заради батко и, все съм на страх и аз, дано няма нищо при Йо Praynig
Хеберлеа пак ще дойдат онези времена, е не съвсем същите Rolling Eyes
Моята свекърва ни е на гости пожелайте ми здрави нерви, чеееееее.....

# 695
  • Мнения: 4 420
Цвети, и аз все казвам да не я закачат, ама все ме гледат на криво. И сигурно са знаели, че са имали контакт с шарково дете - повечето майки си казват като се ошарят. Сега съм забранила контакт с тях 21 дни по какъвто и да е повод. Без компромис съм вече - бебето деца няма да го закачат.
А на теб здрави нерви и спокойствие със свеки   bouquet

# 696
  • Мнения: 21
Кити, миличка, дано спре температурата възможно най-скоро и малката да живне. Опитай се да си спокойна и позитивна, всичко ще бъде наред  Hug Hug Hug

Деска, как е Доли?

Чин, има ли някакви други симптоми Нико освен, че намаля дозата?  Hug

Момичета аз вече кърмя само легнала и на Емо също май му е по-добре така, не се топлим  един друг изобщо.
 
 А днес направих първата си тренировка във фитнеса. Един час стоях, от които 45 мин. на пътеката ходене на стръмно, и малко коремни преси. Така се изпотих хубаво, толкова добре се чувствам сега...естествено пих много вода за да не се обезводня и след това веднага го накърмих и не забелязах никаква разлика. Нали казваха преди, че се увеличава млечната киселина и променяла вкуса на кърмата и бебетата не искали да сучат. Явно трябва всичко да е с мярка. Емо си хапва много добре днес, тамън през час  Crazy Shocked

 

 

# 697
  • Мнения: 4 420
Роси, Доли е добре, дори вчера подгони 2 котки  Peace

# 698
  • Мнения: 0
Момичета здравйте,
Влизам да ви докладвам само. Във Варна сме от вера при мама  Grinning Засега не сме водили младежа на плаж защото духа, все някой стоина пост при него вкъщи  Laughing Изпаднали сме в чуденка. Хващат го едни ревове ужасни,. но не са колики. Ръцете са му непрекъснато в устата, опитва се да дъвче,търка си венците и така са му побеляли и са му се очертали къде трябва да са зъбките,че мама започна да ми раправя, че като нищо ще се приберем в Пловдив зъбати  Joy Mr. Green
Надявам се ясичкода е наред с всички, сега ще се върна да попрочета кокото мога.
Липсвате ми, ще се включвам когато мога.

На всички прегръдки и целувки от нас със Симо  Hug

# 699
  • Мнения: 2 456
Здравейте...

Деси, и мен ме дразнят като надничат в количката, но мятам понякога една пелена и го изолирам от света...

Никола няма температура, спокоен- силно казано. Спи, не да не спи, оглежда се, но и много го боли коремче. Другото, което е че от вчера сутринта не е акал, та се чудя дали не е от това?
Иначе пишка нормално.
Когато започне да яде, яде много настървено и в един момент изпада в истерия и бута шишето, вдигам го да се оригне, оригва се (през това време си яде ръцете), давам пак шишето, започва да яде и след 2-3 глътки пак същата работа... докато не дойде един момент, в който след 3-тото примерно оригване, той вече се е наситил достатъчно, че да не му се занимава повече и плюе шишето.
В чуденка съм. Не знам от коликите ли е, от ваксините и вирусите, с които се бори тялото му ли... или просто след онзи период на постоянно ядене, сега идва момент на пауза. (Въпреки че сега си изяде всичко)  Rolling Eyes

Последна редакция: нд, 31 юли 2011, 20:06 от chin

# 700
  • Мнения: 4 420
Чин, и Йоана си изяжда ръцете. Много са й вкусни явно.
Дано Нико си дойде пак на стария режим, да не му се чудиш какво му е.

Отивам да хапна после ще пиша пак.

# 701
  • София
  • Мнения: 3 090
Деска, много неприятно, направо се изумявам какви несъобразителни хора има...

Чин, да не би да са му малки вече дупките на биберона  newsm78 Нали някъде към третия месец се сменят..

Симпли
, да, на кърма сме, но имаме една добавка дневно от 30 мл. АМ. Сутрин го извеждат на разходка родителите на мъжа ми (през два входа са) и аз им давам, за да имат в краен случай и разбира се, винаги са му го дали.

Кити, хубаво е, че вече сте си в къщи, дано скоро Дара да оздравее съвсем  Hug

Орнелка, приятно изкарване на моренцетоооо  Hug

Честити два месеца на Симонка   bouquet

# 702
  • Мнения: 2 456
Мейдънли, виж, за това не бях се замисляла...  Thinking

# 703
  • София
  • Мнения: 3 090
Можеш да пробваш да го смениш, нищо не губиш,  щом го бута шишето ядосано...

Ние днес бяхме на погача на кумчето ни, голям сладур и това, което ме впечатли е, че половин час след като се събуди и в същото време около 3 часа след последното ядене, детето се кокорчи спокойно  Simple Smile Ако е Виктор сто пъти да беше оревал света  Laughing

# 704
  • Мнения: 4 370
Утре ще водя и двете деца на лекар. Ивко кашля. Този път конституционалното му лекарство не можа да се справи, а днес му тръгнаха и сополчета. Постоянно е надвесен над Ники, въпреки че не му давам. Започнах да чувам как и Ники прокашля. Не знам дали е случайно или го е заразил, но утре и двамата под строй на слушалката.

Общи условия

Активация на акаунт