Световъртеж от малки количества алкохол

  • 6 301
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 79
Здравейте! От януари месец тази година имам проблем когато пия алкохол и то от малки дози. Първия път когато се случи бях изпила 100 гр. вино. Вечерта когато го изпих, ми нямаше нищо, но на сутринта в 5 часа се събудих със страхотен световъртеж, повръщане бях пребелдняла. След това около 2 месеца не бях пила нищо. Реших да изпия една бира и положението се повтори. Ходихме до бърза помощ, направиха ми пълни изследвания и всичко ми беше наред. Преди това не съм имала такъв проблем. Чудя се на какъв лекар трябва да отида. При някой от вас получавало ли си е. Световъртежа не се получава на вечерта като обичайното, а рано сутрин. Благодаря!

# 1
  • Мнения: 3
При мен световъртеж има от други неща, не точно от чаша вино и знам колко е кошмарно да се събудиш и да не знаеш къде е горе и къде долу.

Доколкото знам, алкохолът въздейства на вестибуларния апарат като променя вискозитета на течностите в ухото (по-точно в лабиринта, вътрешното ухо). Това е причината за световъртежа при „обикновения” махмурлук при хора, изпили по-сериозни количества от това, което казваш. Освен това алкохолът влияе върху кръвното налягане, което може да е допълнителна причина за световъртеж.

Най-лесно е да се каже като ти се вие свят, да не пиеш, обечи според мен не е зле да се обърнеш към отоневролог, ако проблемът те притеснява, защото е възможно това да е някаква изява на Мениеров синдром например.

Забелязала ли си други ситуации, в които да ти се вие свят?

# 2
  • Мнения: 1 844
Кръвното мерила ли си?
Ако по принцип ти е по-ниско след приемането на малко алкохол може още да поспадне, тъй като алкохолът има съдоразширяващо действие.
Ваксини слагала ли си си наскоро? Мой близък получаваше гадене и световъртеж след прием на малко алкохол няколко месеца след поставяне на противогрипна ваксина.
Доколкото разбирам рядко пиеш, и то в съвсем леки количества. Когато човек не пие организмът реагира странно, дори на малко алкохол.
Следващият път хапни добре преди пийването Mr. Green, но не мазни храни. Важно е да се пие бавно, а не примерно чаша вино на екс.( е, сигурно не си го правила, но все пак казвам.. Stop)
Не забравяй и психологичния момент- явно доста си се наплашила от неразположението ти първия път- чисто на психологическо ниво можеш да предизвикаш същите усещания при употребата на алкохол.
Успех и наздраве! Wink Сигурна съм, че нямаш здравословен проблем.

# 3
  • София
  • Мнения: 44 101
има лесно решение - недей да пиеш.
ако търсиш лекар обърни се къл личният ти да те  насочи...
майка ми цял живот е така...тя пие едно малко - 20 гр... от повече си е пяна-заляна.

# 4
  • Мнения: 2 759
Здравейте! От януари месец тази година имам проблем когато пия алкохол и то от малки дози. Първия път когато се случи бях изпила 100 гр. вино. Вечерта когато го изпих, ми нямаше нищо, но на сутринта в 5 часа се събудих със страхотен световъртеж, повръщане бях пребелдняла. След това около 2 месеца не бях пила нищо. Реших да изпия една бира и положението се повтори. Ходихме до бърза помощ, направиха ми пълни изследвания и всичко ми беше наред. Преди това не съм имала такъв проблем. Чудя се на какъв лекар трябва да отида. При някой от вас получавало ли си е. Световъртежа не се получава на вечерта като обичайното, а рано сутрин. Благодаря!
                          Привет annabel, има ли някакво развитие при теб - откриха ли причината? При нас първо се появи при милото - преди няколко месеца, сега и при мен. Не е свързано с кръвно, ваксини, непиене, немезене и други такива. Доста сме притеснени, засега няма намерена причина при нас. За уточнение - половинката пие редовно, а аз никак... И при двамата е едно и също на следващия ден след пиене на алкохол сме като умрели (при все, че вечер дори не ни 'хваща'). Много ми се вие свят (а предполагам и на него). Всъщност може и при мен да е отдавна, но нали пия рядко и едва сега се появиха симптомите.

# 5
  • Мнения: 79
Здравейте! От януари месец тази година имам проблем когато пия алкохол и то от малки дози. Първия път когато се случи бях изпила 100 гр. вино. Вечерта когато го изпих, ми нямаше нищо, но на сутринта в 5 часа се събудих със страхотен световъртеж, повръщане бях пребелдняла. След това около 2 месеца не бях пила нищо. Реших да изпия една бира и положението се повтори. Ходихме до бърза помощ, направиха ми пълни изследвания и всичко ми беше наред. Преди това не съм имала такъв проблем. Чудя се на какъв лекар трябва да отида. При някой от вас получавало ли си е. Световъртежа не се получава на вечерта като обичайното, а рано сутрин. Благодаря!
                          Привет annabel, има ли някакво развитие при теб - откриха ли причината? При нас първо се появи при милото - преди няколко месеца, сега и при мен. Не е свързано с кръвно, ваксини, непиене, немезене и други такива. Доста сме притеснени, засега няма намерена причина при нас. За уточнение - половинката пие редовно, а аз никак... И при двамата е едно и също на следващия ден след пиене на алкохол сме като умрели (при все, че вечер дори не ни 'хваща'). Много ми се вие свят (а предполагам и на него). Всъщност може и при мен да е отдавна, но нали пия рядко и едва сега се появиха симптомите.
Здравей, Архентина. Това лято когато си бях в България се престраших да пия малко алкохол. Пиех 25 г. мента с мляко и сода. Голям си беше страха да не би да се повтори, но нямаше и помен от предишните ми състояния. Наистина не количеството на алкохола е минимално, но преди това дори от малки количества ми ставаше лошо. Сега си позволявам 50 г уиски и съм добре. Доста се бях наплашила. Какво ли не ми беше минавало през ума. А при вас от един и същи алкохол ли ви става лошо. Да не би алкохола да не е качествен?

# 6
  • Мнения: 2 759
Цитат
Здравей, Архентина. Това лято когато си бях в България се престраших да пия малко алкохол. Пиех 25 г. мента с мляко и сода. Голям си беше страха да не би да се повтори, но нямаше и помен от предишните ми състояния. Наистина не количеството на алкохола е минимално, но преди това дори от малки количества ми ставаше лошо. Сега си позволявам 50 г уиски и съм добре. Доста се бях наплашила. Какво ли не ми беше минавало през ума. А при вас от един и същи алкохол ли ви става лошо. Да не би алкохола да не е качествен?
                      Не, алкохолът беше напълно различен. Милото пие (вече много рядко) на вечеря вкъщи, аз се изкуших с приятелка за чаша греяно вино в заведение. Аз спрях напълно алкохола, той започна да си позволява по 50 грама понякога (определено много рядко), но преди това мина скенери и някакво лечение. Засега почти няма оплаквания, но естествено притеснението остава. Дано не се повтаря вече, но неговите оплаквания бяха повече от месец Sad. Пожелаваме с здраве и на теб!

П.П. По друг повод правих разни изследвания, само тсх ми излезе леко повишен (3). Всичко друго ми е в златната среда и не знам какво да мисля.

# 7
  • Мнения: 700
Помислете за вероятността Гъбички в червата и токсикиран черен дроб. Кандида разграждат веществата до алкохол, стават и др ненормални процеси. Гъбички в големи количества може да се намножат по много причини - ваксини, антибиотици, силен стрес.
Симптоми на претоварен с токсини черен дроб и мерки за детоксикация:http://zdraveto-dar-ot-boga.blogspot.com/2010/04/blog-post.html
 По надолу е статията.

# 8
  • Мнения: 2 759
Помислете за вероятността Гъбички в червата и токсикиран черен дроб.
                        Имам добър брой чернодробни пречиствания миналата година, съответно не е второто. А не е и първото. Какво друго може да бъде?

# 9
  • Мнения: 2 759
                      Последно: вероятно е интоксикация, сега издирваме причинителя... Благодаря за помощта!

Общи условия

Активация на акаунт