Помогнете! Децата ми се разболяха!

  • 4 241
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Цитат на: Karen
Ох, давам глкюкоза и натриев цитрат. Температура още няма. От следобед не е повръщал, но почна разстройство, тече на вода. Знаете ли лекарство? Педиатърката не каза, тогава още нямаше. Той така като дриска сигуро и глюкозата ще изкара. Да го будя ли през нощта да пие?
Малкият засега държи фронта. Дано да му се размине.
Седя на тръни и съм в готовност да хукна към инфекциозна б-ца, както каза Шани.


Ох, минали сме по този път. За голямото дете- Давай за ядене само обикновени бисквити и солети (от онези със зърната сол). Рехидрин- колкото си може повече!!! с това лекарство се лекува дори холера, предотвратява обезводняването. Лично ни го изписа шефа на инфекциозно отделение. Никакви каши, млека, компоти, сиропи и други такива! От сладкото още повече ще се посере.
За бебето нищо не мога да те посъветвам.
ПОВИКАЙ ЛЕКАР ДА ДОЙДЕ!

# 16
  • Мнения: 1 809
Erica, тоя рехидрин и на нас преди време ни го казаха, ама не го намерих никъде Sad обиколих всички аптеки в околността и ми казаха, че вече не се произвеждал Shocked

А лекарката ни посъветва в 100гр. преварена водичка да добавя щипка сол + щипка захар и от нея да давам на Хриси , за да не се обезводни.Ентерол веднъж съм давала и не се наложи повече.

Давах й само шипков чай, пюре от банан, каша с ориз.Беше отслабнала , малката ми, но бързо се оправи и си навакса.  Sunglasses

Карен, желая бързо оздравяване на дечицата ти Stuck Out Tongue

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 6 960
Здравейте всички, които помогнахте със съвети! Днес Симеон е много по-добре, а малкият изглежда здрав, да чукна на дърво! За мен сега е сутринта, защото едва сега успях да си направя кафе и да включа компа. Изкарахме трудно нощта. Давах по малко и чессто глюкоза, 6 часа не беше повръщал и тъкмо си легнах до него, той се изправи и избълва всичко! Та посред нощ се къпахме, преобличахме, сменяхме чашафи и дюшек... Цяла нощ той спа леко и неспокойно, а аз го наблюдавах. сутринта се изправи и почна да скача в кошарата, както обикновено и да ми се смее! Дадох малко глюкоза, после още малко, като видях, че не връща дадох бисквита. Той кипи от енергия и изобщо няма вид на болен, изкарах го на килима да играе, че от това скачане ме беше страх да не повърне. По-късно поиска храна и дадох малко попара от сухар и изкиснато сирене само. Сега спи, а мама с кафето чака да й премине главоболието.  Simple Smile

# 18
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Цитат на: zvetizvetkova
Erica, тоя рехидрин и на нас преди време ни го казаха, ама не го намерих никъде Sad обиколих всички аптеки в околността и ми казаха, че вече не се произвеждал Shocked

А лекарката ни посъветва в 100гр. преварена водичка да добавя щипка сол + щипка захар и от нея да давам на Хриси , за да не се обезводни.Ентерол веднъж съм давала и не се наложи повече.

Давах й само шипков чай, пюре от банан, каша с ориз.Беше отслабнала , малката ми, но бързо се оправи и си навакса.  Sunglasses

Карен, желая бързо оздравяване на дечицата ти Stuck Out Tongue


Да, наистина- спрели са производството му. А рехидрина представлява точно това- сол и захар + още някаква съставка, но не помня каква беше.

Общи условия

Активация на акаунт