тумор на бъбрек

  • 8 686
  • 9
  •   1
Отговори
  • там край реката
  • Мнения: 104
Лекарите се съмняват за рак на бъбрека на свеки.Утре ще правим последно изследване да сме сигурни в диагнозата.Искам да попитам някой Има ли наблюдения за добри специалисти във Варна,защото ако се потвърди диагнозата ще се наложи операция.Не ми се иска сякаш да и я правят тук в Шумен.Предварително Ви благодаря мили мами. 

# 1
  • Мнения: 3 484
Не мога да ти помогна. Стискам палци всичко да се размине по най-добрия начин.
Мен ме оперираха в Александровска в Онкоурологията, водят ги най-добрите, но ви е далеч.
Въпреки това бих пътувала.
(нямах тумор, по други причини ми извадиха бъбрека, но в реанимация цяла нощ си приказвах с едно младо момиче с отстранен бъбрек с тумор, та....доста неща ми каза. Confused)

# 2
  • Мнения: 615
София,  ВМА 9 етаж Нефрология и Урология  Peace

# 3
  • Мнения: 3 484
Да, ВМА също.
Но имай предвид, че концентрацията на уролози ( хирурзи, каквито всъщност ви трябват) е най-голяма в Александровска, при това от добрите. Защото ако се случи нещо спешно като операция, а на теб в същото време ти трябва спешен екип, няма да събират от други болници, каквато практика има навсякъде, тоест имат си достатъчно хора. Изберете някой от по-младите специалисти, защото който и професор да си харесате, така и така няма да ви оперира той.... Crazy Sad
Имах около 4 месеца преди операцията като време, както и като възможност да мина през какви ли не светила, но в крайна сметка избрах умишлено Александровска по три причини
1. Концентрация на истински специалисти
2. Една от най-добрите реанимации на отделението
3. Едни от най-добрите анестезиолози (хич не са за подценяване като длъжност)
3. Онкоурология - ако се открие нещо при вадене на бъбрека, има си нужните специалисти и лаборатории. Защото и  при мен имаше съмнения.
И още мога да говоря, но ще стане твърде лично. Преглътнах мизерията....

# 4
  • Мнения: 615
Там са  #2gunfire #Cussing out

Жена ми има гломерлонефрит  Cry Просто не ми се говори за Александровска............

# 5
  • Мнения: 3 484
Защо? Напротив. Сподели. Само ще бъде полезно на авторката на темата.
Съжалявам за жена ти... Sad
(гломерулонефрит...за съжаление още едно модерно имунно заболяване, поне така твърдят....)

# 6
  • Мнения: 615
Защо? Напротив. Сподели. Само ще бъде полезно на авторката на темата.
Съжалявам за жена ти... Sad
(гломерулонефрит...за съжаление още едно модерно имунно заболяване, поне така твърдят....)

2ра Нефрология с шеф доц Генов! Много е дълго за разказване защото историята продължи близо 6м. Но ще ви кажа накратко!
До като накрая открихме доц Киперова! Благодаря й   bouquet

Приеха я на 06.12.201г и на 08.12 трябваше да й направят биопсия на бъбрека за доказване на диагнозата. На 08.12 й казват да отиде в стаята за биопсии  ooooh! Отива ляга на леглото по корем и и поставят упойката - Лидокайн. При самото поставяне болките са ужасни, но може би е нормално Sad
Започват да й правят биопсията тя умира от болка казва им на доц Генов и компания, н оте не обръщат внимание на това  #2gunfire Естествено  от болките тя не може да стои мирно и при първия опит взимат много малко материал  #2gunfire
Следа втори опит болки нетърпими....но на никой идиот не му пука  #2gunfire Отново малко материал!  ooooh!
Трети опит отново неуспешен за болки няма да говоря..... ooooh!
Четвърти опит взимат малко материал, но тя от страх и от болки е с паднало кръвно, цялата схваната не може да помръдне  Cry и е пред колабиране  #2gunfire Оставят я намира......
След това следва едно дълго възстановяване  #Cussing out 2м болнични  и т.н.
И всичко това, защото просто не я е хванала упойката, ама кой да забележи  ooooh!

Около 1 седмица след това се обаждаме за резултат, казват и след нова година но чак след 11.01 че до тогава не били работили  #2gunfire И тук да попитам: Това болница ли е? или детска градина  #2gunfire
Звъни тя на 11.01,2011 и по тел. доц Генов и казва "ама те резултатите са много лоши, не очаквахме такова нещо, материалът е бил малко но все пак....... Според нас си за приемане по най бързият начин и може да се стигне до Хемодиализа!" Това са думи на "д-р: по тел към пациент  ooooh! #2gunfire
Нямашe човек в това отделение които да е с не увреден черен дроб от тия.......  #Cussing out #2gunfire

Не стъпих ме повече при тия.....  #2gunfire

След 2м стигнахме до доц Киперова, тя каза че тая биопсия е нереална! И назначи нова, новата стана за секунди с едно боцване без дори жена ми да разбере какво  е станало и кога  Simple Smile newsm20  
От тогава до сега пие само Агапурин и Омега3 и резултатите  и се подобряват!
Повече какво да говоря? Къде е Хемодиализа, #2gunfire къде е Омега 3?    bouquet

Последна редакция: сб, 23 юли 2011, 15:46 от tishoo

# 7
  • Мнения: 3 484
Съжалявам за жена ти. Пожелавам трайно възстановяване.
(аз говоря за Урология обаче)

# 8
  • там край реката
  • Мнения: 104
Направихме ЯМР оказа се киста,посъветвахме се и с други специалисти за сега нищо няма да предприемаме.Аз лично смятам че ще е по-добри да се махне целят бъбрек на време,но решението си го взема свекървата не аз.Миналото лято баба се оперира в ВМА,добре че имаше човек с ния иначе си обречен.Майка отиде с нея и разказва как една възрастна жена нямало кой да и купи необходимото за след операцията медикаменти.Майка ходила и купувала каквото трябва за баба и за още 2 жени,много тъжна картина.Отделен е въпроса че сега баба не я иска никои общо практикуващ лекар защото била стара и с много заболявания (иска да си смени лекаря),позната от щатите когато и казах си помисли че си правя майтап.

# 9
  • Мнения: 3 484
Кистата сама по себе си не е основание за махане на цял бъбрек Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт