Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 6 010
Може инцидентно да се е появила някоя киста. Тогава вместо да настъпи овулация фоликула не се пука и става на киста.
А когато има множество малки фоликули, често като огърлица от перли се говори за поликистоза. Тогава също няма овулация, но това се наблюдава всеки месец, докато в горния случай няма ову само в месеца с кистата.

# 31
  • Мнения: 10
здравейте,
имам един поликистозен яйчник и за един месец трябваше  да спра ясмин  за да си направя нови изследвания. в този месец ми   дойде цикълът,но с 12 дена закъснение(като се   има предвид предните месеци,през които си бях на контрацептиви). така,това беше на 9ти август. днес.обаче (27ми) ми дойде отново,а това определено се случва за пръв път (все още не   съм започвала ясмин).притесненията ми идват и от това,че освен че за един месец ми дойде два пъти,също така към 15ти взех ескапеле.как мислите,обвързани ли са нещата        според вас .... Thinking

# 32
  • Мнения: 2 456
здравейте,
имам един поликистозен яйчник и за един месец трябваше  да спра ясмин  за да си направя нови изследвания. в този месец ми   дойде цикълът,но с 12 дена закъснение(като се   има предвид предните месеци,през които си бях на контрацептиви). така,това беше на 9ти август. днес.обаче (27ми) ми дойде отново,а това определено се случва за пръв път (все още не   съм започвала ясмин).притесненията ми идват и от това,че освен че за един месец ми дойде два пъти,също така към 15ти взех ескапеле.как мислите,обвързани ли са нещата        според вас .... Thinking
да, а сигурна ли си, че това е менструация?
Спешните контрацептиви, могат да предизвикат кървене, което да не  е менструално.

# 33
  • Мнения: 10
мерси за отговора,
и със сигурност не е кървене,незнам само дали ще       продължи като менструация или ще  спре,но и усещам лека болка        ниско в корема,съсирена кръв.....но пък за сега не  е много обилно . има ли някаква определена причина  в случай,че е от ескапелето или е като възможна странична реакция,тъй като п р еди 3години си спомням,че също съм взимала,но тогава нямах никакви проблеми.

# 34
  • Мнения: 1 849
Аз такова хапче съм пила 1 път в живота си и не помня дали на сведващия или на по-следващия ден, но ми дойде нормалния мц и после всичко си влезе в ред.  Peace
Io_ana, щом имаш хормонални проблеми, не те съветвам повече да повтаряш приема на Ескапеле, защото ще си побъркаш хормоните още повече!  Wink За месец-два човек може да се прежали с презервативи... Laughing

# 35
  • София
  • Мнения: 6 010
Момичета, днес ще си изпия последното хапче ОК и ще ги спирам. След колко време ще ми се изчисти организма от тях за да си пусна хормони на 3 ден от МЦ. Предполагам месец, два, три?

# 36
  • Мнения: 3 242
Момичета , на скоро ме гледаха на УЗ и в изследванията ми пише че имам 4 яйцеклетки на ляв яйчник с големина около 22-29 мм .Това за поликистозни яйчници ли говори ? Предния месец пак бяха ме гледали но тогава нямах нищо. Thinking

# 37
  • Мнения: 2 456
Трой, казва се фоликули, а не яйцеклетки.
4 бр. кисти с 22-29 мм не означава ПКЯ.ПКЯ се характеризира с множество (в повечето случаи малки) фоликули, разположени като пръстен из целия яйчник, изглежда ето така


П.П. а какво каза лекарят ти?

Последна редакция: нд, 28 авг 2011, 22:55 от chin

# 38
  • Мнения: 3 242
Не съм в час с тази материя Simple Smile и от скоро почнах да се ''образовам''  Mr. Green
По принцип ми казаха , че всичко е наред , но като чета каквото ми падне и ме хваща параноята Simple Smile

# 39
  • Мнения: 135
Моята снимка от ехографа изглежда почти по същия начин!!!Значи това са кисти без доминантен ф-л

# 40
  • Мнения: 3 242
Kaто каза доминантен фоликул , кой е доминантен при условие че всичките са с една големина ?

# 41
  • Мнения: 2 456
за доминантен се счита фоликул, който надвишава 11мм и расте по-интензивно от останалите.
След определена големина 25мм-26 е вече киста, т.е фоликула не е годен да отдели яйцеклетка.

# 42
  • София
  • Мнения: 6 010
А на мен винаги ми е било интересно слд като фоликулите не се пукат, а стават на кисти как тогава, поради каква причина идва следващият цикъл?
Нали трябва да има яйцеклетка, без значение оплодена или не, за да започне да се излющва лигавицата?

# 43
  • Мнения: 1 167
Аз също съм на ОК, пия Диане 35. По мои наблюдения и без хапчетата по това време на годината имам косопад. Винаги така се случва в края на зимата и на лятото.

А, при мен не се случва винаги. За това се притесних, още повече че Хлое, не са оикновенни ОК. Пият се понякога, като превантивна мярка срещу прекалено окосмяване, акне и също така оплешивяване.

# 44
  • София
  • Мнения: 6 010
Gia Marie Carangi , колко време вече продължава този косопад? Освен да изчакаш да спре друго не се сещам.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт