Отговори
# 45
  • Мнения: 1 849
White_tulip, тест след ОК според мен е най-добре след 3 месеца. Диане си е тежко хапче и организма трябва първо да се поуспокои и да се изчисти хормоните!  Peace

Troy, при поликистозата фоликулите са с големина 9-12мм. Твоите са си кисти.

Gia Marie Carangi, хлое подтиска мъжките хормони и за това се води, че помага срещу косопад, т.к. по някога високият тестостерон води до тип "мъжко окосмяване". Но ако имаш алергична реакция към някоя от съставките или непоносимост към типа гестаген, е съвсем възможно да ти капе косата от него!  Peace

# 46
  • Мнения: 1 167
Gia Marie Carangi , колко време вече продължава този косопад? Освен да изчакаш да спре друго не се сещам.

Месец някъде. А пия Хлое вече трети месец. Другия месец ще ходя на лекар(трябваше още юли да отида  Embarassed) И да видим какво ще покаже видеозона.



Gia Marie Carangi, хлое подтиска мъжките хормони и за това се води, че помага срещу косопад, т.к. по някога високият тестостерон води до тип "мъжко окосмяване". Но ако имаш алергична реакция към някоя от съставките или непоносимост към типа гестаген, е съвсем възможно да ти капе косата от него!  Peace

А, как мога да разбера точно, дали съм алергична?

# 47
  • Мнения: 1 849

А, как мога да разбера точно, дали съм алергична?
Като накараш док да ти смени хапчето и ако с другото не ти пада косата... Laughing Не всяка жена понася всеки вид гестаген... Wink

# 48
  • Мнения: 1 167

А, как мога да разбера точно, дали съм алергична?
Като накараш док да ти смени хапчето и ако с другото не ти пада косата... Laughing Не всяка жена понася всеки вид гестаген... Wink

 Laughing Казваш на принципа проба-грешка.
Преди Хлое, пих Ясмин един месец. Обринах се от него.  Rolling Eyes

# 49
  • Мнения: 1 849
Laughing Казваш на принципа проба-грешка.
Преди Хлое, пих Ясмин един месец. Обринах се от него.  Rolling Eyes
Не, просто няма такива тестове за съжаление. Един е доволен от Ясмин промерно, друг кърви цял месец и така...И понеже всички съдържа естрадиол, а гестагените са различни, то в тях се търси причината. По някога се оказва и това, че жената има естрогенова доминантност и точно естрогена й идва в повече...
Ти за какво го пиеш? Ако е заради андрогените само, би могла да пробваш с еднокомпонентен препарат.  Peace  Или някакъв гестаген с анти-андрогенно действие или прогестерон... Wink
Но като цяло аз на твое място бих посетила док, защото това му е работата!   Laughing

# 50
  • Мнения: 1 167

Ти за какво го пиеш? Ако е заради андрогените само, би могла да пробваш с еднокомпонентен препарат.  Peace  Или някакъв гестаген с анти-андрогенно действие или прогестерон... Wink
Но като цяло аз на твое място бих посетила док, защото това му е работата!   Laughing

Ами на мен док ми ги предписа, заради ПКЯ. Попитаме дали имам окосмяване около ореолите и така реши, че ще е много подходящ за мен. Предписа ми да пия три опаковки. Както казах вече съм на третата опаковка.
Личния ми е в друг град, плюс това е в отпуска, а аз нямам възможност в момента да отделя 30 лв. за прегле на частно и кой знае още колко за лекарства. Началото на септември непременно ще го посетя  Peace

# 51
  • Мнения: 2 456
А на мен винаги ми е било интересно слд като фоликулите не се пукат, а стават на кисти как тогава, поради каква причина идва следващият цикъл?
Нали трябва да има яйцеклетка, без значение оплодена или не, за да започне да се излющва лигавицата?
всъщност не винаги има цикъл, често се случва заради кистите и М да спре. Аз имах 3 месеца такива без цикъл. 
Иначе е както при противозачатъчните- няма доминант, но цикъл има. Продължава да се образува лигавица, която при спирането на ОК се излющва.
Когато фоликулът стане на киста, яйцеклетката вече е презряла. Започнало е зреене на фоликули, но заради бавният им растеж не стигат размер 22-24мм навреме и яйцеклетката е негодна, в същото време се образува някаква лигавица, която, въпреки липсата на овулация трябва да се отдели, често тогава кистата се абсорбира.

# 52
  • Мнения: 3 242
за доминантен се счита фоликул, който надвишава 11мм и расте по-интензивно от останалите.
След определена големина 25мм-26 е вече киста, т.е фоликула не е годен да отдели яйцеклетка.

Интересно защото не ми споменаха нищо за киста .Седмица след това бях пак на видеозон и вече нямаше нищо .Може би са се пукнали ??А възможно ли е да имам поликистозно яйчници без никакви симптоми и с редовен цикъл ?

# 53
  • Мнения: 1 849
А възможно ли е да имам поликистозно яйчници без никакви симптоми и с редовен цикъл ?
да, тогава се нарича поликистоза, а не спкя, но не можеш да си сигурна без пълни хормонални изследвания.  Peace

# 54
  • Мнения: 2 456
А възможно ли е да имам поликистозно яйчници без никакви симптоми и с редовен цикъл ?
да, тогава се нарича поликистоза, а не спкя, но не можеш да си сигурна без пълни хормонални изследвания.  Peace
Синдром на поликистозните яйчници е съвкупност от симптоми
-кисти
-хормонален дисбаланс
-проблемна кожа
-окосмяване
- ИР
НЕ е задължително да притежаваш всички симптоми за да имаш СПКЯ, но един не е достатъчен за поставяне на диагноза.
Поликистозна структура на яйчниците може да има, но СИНДРОМ НА ПОЛИКИСТОЗНИТЕ ЯЙЧНИЦИ може да няма.

# 55
  • Мнения: 3 242
По добре е май да не чета тази тема , че си внушавам какво ли не Simple Smile
На 27 септември съм на изследвания , така че ще накарам доктора да ми обясни като хората Simple Smile

# 56
  • Мнения: 1 849
Ами тогава - успех на изследванията, дано нищо ти няма! Много е важно да са направени на 3-5 ден от мц. Според моята ендокриноложка само на 4ти ден... Laughing

# 57
  • Мнения: 3 242
При мен проблема е че правя мисед .Имам две бремености и двете завършили с мисед . И при двете бремености забременях след първи опит но за жалост явно имам проблем в износването Sad

# 58
  • София
  • Мнения: 6 010
Изследвала ли си щитовидните хормони?

# 59
  • Мнения: 3 242
Миналата година ми пускаха някакви хормонални изследвания (в  БГ) които бяха на 3 ден от М и казаха , че всичко ми е наред... Живея в Англия и за жалост тук не мога да отида на лекар и да кажа искам тези и тези изследвания , освен ако не отида на частно но там не мога да искам каквото аз искам Simple Smile
На 27 септември имам час за преглед и евентуални изследвания на държавно в  много добра университетска болница , така че надявам се на по подробни изследвания.
Имах намерение да си направя някои изследвания в Бг, но като чета за какви суми говорите и май ще се изследвам тук .Simple Smile

Последна редакция: вт, 30 авг 2011, 00:50 от Troy

Общи условия

Активация на акаунт