Отговори
# 60
  • Мнения: 2 456
При мен проблема е че правя мисед .Имам две бремености и двете завършили с мисед . И при двете бремености забременях след първи опит но за жалост явно имам проблем в износването Sad
мисед означава спиране на развитието на плода, а не проблем с износването, който проблем се характеризира с хорм. проблем, проблем при устройството на матката, недостатъчно силна шийка и т.н.
В случай на мисед трябва да си направиш генетични и имунолог. изследвания.
бременност*

# 61
  • Мнения: 1 849
В случай на мисед трябва да си направиш генетични и имунолог. изследвания.
бременност*
Точно това исках да напиша и аз.  Peace

А относно хормоните - в Токуда излизат около 200-250лв. целия пакет, ако сама си платиш.  Peace

# 62
  • Мнения: 3 242
Предполагам че като отида на 27 септември на специалист , той знае кои точно изследвания да ми направи Simple SmileСлед кюретажа ми казаха че ще вземат материал за генетични и хистологични изследвания , но резултатите ще ми ги кажат като се видя с специалиста.

Цитат
А относно хормоните - в Токуда излизат около 200-250лв. целия пакет, ако сама си платиш. 

И това само цена на хормони ?? Миналата година като си пусках хормони в Бургас мисля , че ми взеха не повече от 35 лева ! За сега ще се въздържа от изследвания в България Wink

# 63
  • Мнения: 1 849
Миналата година като си пусках хормони в Бургас мисля , че ми взеха не повече от 35 лева ! За сега ще се въздържа от изследвания в България Wink
Е, то зависи дали си пуснала всичките или 2-3!  Wink Едва ли някъде за 35 лева ще ти пуснат цял списък с хормони!  Laughing
А цената в Токуда е като на другите места в София, така че е все тая дали ще отидеш там, в Кандиларов, в Цибалаб или... Peace

# 64
  • Мнения: 3 242
Права си Simple Smile пуснаха ми само 3 хормона Simple Smile Изследванията си ги пуснах по случайност докато бях на почивка в България , просто исках да видя в какво положение се намират хормоните ми, тъй като смятахме да почваме с бебеправенето Simple Smile
Цената е добра ако живея в Бг , но в случая не си заслужава , тъй като тук всички изследвания и последваща терапия са ми безплатни , или в най лошия случай ще плащам страшно малки суми за лекарства.

# 65
  • Vraca
  • Мнения: 133
Здравейте, вписвам се в темичката понеже съм с такава диагноза.
В момента се лекувам с Ясмин, започнах да свалям килограми, преди това бях на Жанин от които се подувах и апетита ми беше огромен,особено към сладки храни ... споделете вашите опити във връзка с лекуването на ПКЯ

# 66
  • Мнения: 2 456
Противозачатъчните НЕ лекуват.

# 67
  • Vraca
  • Мнения: 133
а кой е най-ефективният метод за лечение

# 68
  • Мнения: 2 456
няма такъв за  всички жени.
Правят се хормонални изследвания и лекарят ти според резултатите ти избира най-добрия вариант за лечение.

# 69
  • Мнения: 1 849
Здравейте, вписвам се в темичката понеже съм с такава диагноза.
В момента се лекувам с Ясмин, започнах да свалям килограми, преди това бях на Жанин от които се подувах и апетита ми беше огромен,особено към сладки храни ... споделете вашите опити във връзка с лекуването на ПКЯ
Правила ли си натоварване с глюкоза, за да изключиш инсулинова резистентност?

Чин вече ти е написала, че няма стандартно лечение. Един пие хормони, друг пие метформин, трети и двете и т.н... Намери си добър аг-ендокринолог и той ще те ориентира най-добре кое лечение за теб е най-подходящо. За мен противозачатъчните само замазват проблема!  Peace

# 70
  • Vraca
  • Мнения: 133
без изследвания ендокриноложката ми беше изписала метфогамма, пих ги няколко месеца, след това генеколога ми изписа противозачатъчни като ми обясни че трябва да ги пиядо тогава до докато искам да забременея, според мен най вероятно имам инсулинова разистенност защото на моменти хапвам много,ама много сладко, потя се много, а когато се ограничавам започва да ми се вие свят

# 71
  • Мнения: 1 849
Ами значи ти ясно какво да правиш - отивай при ендото и прави теста. Пък после ще видиш. Метформинът лекува проблема, ок го подтиска. Сама избираш дали ще се концентрираш дали да лекуваш първопричината или само ще си пиеш ок... Peace
И не забравяй, че нелекувана ир може да доведе до диабет тип 2 след години!  Wink

# 72
  • Vraca
  • Мнения: 133
да ви споделя изпих 1 опаковка ясмин,днес ми е 3 ден от почивката все още не ми е дошъл цикъла има ли място за притеснение

# 73
  • Мнения: 9
Здравейте!

От една седмица ви чета и се надявам да ми помогнете. Имам някои проблеми и бих искала да се посъветвам с вас, защото много полезни неща споделяте.  Hug

На 42 съм  с много проблемна кожа - пъпки, петна и  окосмяване. Средно тегло - 65 кг. на 168. От две години се боря и с косопад. Тестостерона винаги е бил в норма.

Лекарите са единодушни и препоръчват противозачатъчни, но аз отказвам.

Бихте ли ми дали някакви съвети - за хранене, четох за някакви гестамини, които били самостоятелни не противозачатъчни - какво е това?

Явно мъжките хормони са ми в повече или дори да не са според изследванията може би са доминиращи.Ккакво да ям, да не ям или да приемам като добавки?

Лекарите като  чуят възрастта - казват - еми нормално е...не искам да съм с тази кожа и с този косопад.

Периодично правя функционални кисти, които се пукат следващия месец.

Имам две деца. Забременявам лесно, но имах проблеми със задържането.

Изпотявам се много лесно, яде ми се сладко, често ми се вие свят и съм с ниско кръвно.


Благодаря ви!  Hug

# 74
  • София
  • Мнения: 6 010
sofiq_mari, на мен ми идва на петия ден от спирането на хапчетата, изчакай  Peace

mirrradara, според мен не е лошо да направиш обременяване с глюкоза. А защо упорито не искаш противозачатъчни?

Общи условия

Активация на акаунт