Отговори
# 75
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
mirrradara, хубаво е  погледнеш хормоните и на щитовидната.

# 76
  • Мнения: 9
Изследвах, ТСХ е в норма - 2.5

Не искам противозачатъчни защото имам в рода рак на гърдата, а аз съм с мастопатия. А и на 42 да ги започвам, не е добра идея...... Sad

Затова искам с нещо по-безобидно. да си направя програма от храна, добавки или нещо по-леко като лекарство и да я следвам примерно 6 месеца, и да проследя...

Какво е това обременяване с глюкоза, какво може да покаже и какво причинява....?

Много благодаря за отзивчивостта ви!

# 77
  • Мнения: 1 849
mirrradara, ето ти няколко идеи...
1. Намери си добър ендокринолог.
2. Изследвай си щитовидната жлеза, както ти е казала КайРен. Освен тсх, се изследва тат, мат, фт3 и фт4.
3. Направи си обременяване с глюкоза - показва дали имаш инсулинова резистентност.
4. Пуснала ли всички мъжки - тестостерон, андростендион и т.н.?

Противозачатъчни в твоя случай и аз не бих пила!  Peace Най-вероятно е да имаш ир, а ако това се окаже така, може да пробваш с метформин, които хем действа на мъжките хормони, хем подобрява чувствителността към глюкоза и инсулин. Но както казах - намери си читав лекар, който да ти назначи изследвания и после да ги разчете!  Wink

# 78
  • Мнения: 9
Вчера говорих с личния. Най-рано през октомври ще ми даде направление за ендокринолог и аг и ще направя изследванията.

До тогава реших да намаля сладкото, колкото се може повече. Ще се опитам да имам дни без захар, макар че ми се вижда невъзможно за мен.

Започнах и бирена мая. Обмислям и лененото семе.

От къде мога да поръчам Витекс и дали е подходящ за моята възраст?

Има ли нещо друго, което мога да включа, което някой е ползвал и е повлияло андрогенен косопад защото според личния е това и ще си загубя времето с изследвания.... Rolling Eyes

Мерси, че ми отговаряте  Hug

Ако се наложи да започна метморфин - има ли страшни странични ефекти, риск от нещо и колко време ще трябва да го пия. Ако го спра, да не развия диабет после...простете за лаишките въпроси.

# 79
  • София
  • Мнения: 6 010
При приема на метформин доста често се получава гадене, аз също го получих затова и не го пия вече. Често когато се мине на друг метформинов препарат нещата отшумяват с времето. Прочети в интернет за Диабет тип 2 и за метформина за да се ориентираш  Peace

# 80
  • Мнения: 9
Ще прочета, да. Аз търсих връзката му с акне и косопад, но не открих. Има ли подобряване от него или не влияе така?

# 81
  • София
  • Мнения: 6 010
Метформинът влияе на инсулина в тялото, който влияе на хормоните, които отговарят за акне. За косопад не знам.

# 82
  • Мнения: 1 849
mirrradara, не се опитвай да ограничиш, а направо спри сладкото и ако можеш - и белия хляб.
Бирената мая по-добре я спри, защото тя в случая е противопоказна. Моят опит с лененото семе е, че нямаше никакъв ефект. По-добре е да пиеш омега 3 и хром.  Wink Витексът също не е подходящ за всеки. При някои жени може да подтисне мц-то и за това е по-добре да се посъветваш с лекар. Това, което можеш да приемаш без проблем и действа анти-андрогенно е тинктура от цариче. Приемат се 3 х 7-10 капки дневно.
Косопадът, ако се дължи на високи андрогени, то най-вероятно и инсулинът ще даде отклонение, за това може да се подобри като започнеш лечение с метформинови препарати, които между другото подтискат и мъжките хормони.  Peace  Те си имат странични ефекти, но те отшумяват след няколко дни или това се дължи на факта, че човек не понася съответния препарат. Аз се мъчих от януари до сега да стигна определена доза, пиейки метфогамма и все не се получаваше. Постоянно бях силно разхлабена, уморена и без сили. Смених препарата с друг и за дни достигнах високата доза, която целях, без да имам каквито и да било странични ефекти.  Wink Метформин се пие само при наличие на ир и подобрява чувствителността на клетките към глюкозата и инсулина. Така че няма начин да хванеш диабета, дори напротив - ще се подобриш в това отношение!  Peace

# 83
  • Мнения: 9
Jana Ina  - Благодаря ти за подробните отговори...и в другата тема.  Hug

цариче - в аптеките ли? за първи път чувам.

За сладкото - много ми е трудно.. Embarassed Засега го ограничих по 1 път на ден, което за мен е живо постижение Sad

За бирената мая - защо е противопоказна. Нали действа изчистващо? аз си мислех, че много си помагам с нея.

преди време пих рибено с омега на актавис - ще си го взема пак.

метформин или метфогама? Това различни препарати ли са?

# 84
  • София
  • Мнения: 6 010
Метформинът е активната съставка в Метфогамата, Глюкофажа, Сиофора, Нормаглика... и др.
НО! това е доста силно и никак безвредно лекарство и се пие само при нужда, недей да се засилваш към него ако не ти го изпишат  Naughty

# 85
  • Мнения: 1 849
mirrradara, да, царичето ще си го поръчаш в аптеката. Можеш да питаш в някоя билкова аптека дали ще ти направят тинктура за пиене. Аз пия немско, казва се "Urtinktur Alchemilla vulgaris" на фирмата DHU. Ето така изглежда http://www.medipreis.de/apomedico/500/Alchemilla-Vulg.-Urtinktur … ittel-8479723.jpg.
Сладкото е много вредно, особено в нашия случай. Но като направиш изследванията и започнеш лечение, желанието ти за сладко ще намалее и после ще изчезне.  Wink
Всякакви маи (за хляб, бирена и т.н.), консерванти, оцветители, набухватели и полуфабрикати са вредни при спкя. Докторката ми каза да гледам да избягвам такива неща. За съжаление бирената мая при нас има някакво негативно действие. Аз я пиех против разхлабването от метфогаммата, но доки ми каза да я спра.  Peace
Метформин хидрохлорид е активната съставка на всички препарати, които се споменават във връзка с инсулиновата резистентност. А нея и има в препаратите като Метформин, Метфогамма, Глюкофаж, Сиофор и т.н. Wink Но не си навивай, че искаш да го пиеш на всяка цена! Това е тежко лекарство, което трябва да се пие, когато има причина. И в никакъв случай не си го самоизписвай!!!  Naughty
Знам, че чакаш направление, но нещата са сложни и няма да можеш да се справиш без читав ендокринолог! (Смени си личния, защо те кара да чакаш?!  Crazy ) За това прояви малко търпение и изчакай да направиш всички изследвания. Ако искаш, можеш да попрочетеш тук какво сме писали и в темата за Хиперинсулинемията. А иначе има и други тема - за добавки, за омега, просто разгледай из форума. Инфо бол, само трябва някой да седне и да чете!  Hug

# 86
  • Мнения: 9
О, да, няма да си взимам такива сериозни лекарства сама. Но искам да съм добре информирана.


Ще започна четенето на другата тема.

Тези пълнозърнести и ръжени хлябове по-различни ли са от белия. Аз все си мсиля, че голяма разлика няма. А скъпите немски не мога да си позволя.

Това, което пиеш - цариче - от Германия ли е поръчано. Каква му е цената и какво точно му е действието?

Аз четох вчера в някои сайтове за джоджена, чаят намалявал тестостерона...но ми се вижда странно.

# 87
  • Мнения: 1 849
Това, което пиеш - цариче - от Германия ли е поръчано. Каква му е цената и какво точно му е действието?

Аз четох вчера в някои сайтове за джоджена, чаят намалявал тестостерона...но ми се вижда странно.
За царичето пусни в гугъл.  Peace
Както вече писах можеш да го поръчаш в аптеката. Не знам точната цена, защото моето е купувано в Гермния. Попитай в аптеката.
На мен джодженът не ми помогна...

# 88
  • Мнения: 9
Ще разпитам в аптеката. По принцип правят поръчка стига да има изобщо фирма, която го внася.

Четох доста тези дни.

Диетата май е първото нещо, с което е задължително да започна. Дори и изследванията да не покажат връзка на проблема с инсулина - четох, че косопада и акнето може да са свързани само с дхт и чувствителността на кожата към дхт - пак ще ми е от полза със сигурност.

Храня се много безразборно и от години зная, че това не е добре.

Извинявам се, че станах досадна с питанията си  Embarassed Ходила съм на лекари, не е като да се лекувам в нета. АГ ми пусна  тестостерон, който беше абсолютно в норма и заключи  -само с противозачатъчни косата ти ще спре да капе и кожата ще се изчисти.

Ендокринолога пусна ТСХ - в норма и каза нищо ти няма , върви при аг. Говорих с нея за антитела и каза, че щом тсх е в норма нямало никакъв смисъл. И така...... Rolling Eyes

# 89
  • Мнения: 1 849
Е да, ама тестостеронът е само един от андрогените... Rolling Eyes
Пиши пак като си направиш всички изследвания да кажеш какво става!  Wink

Общи условия

Активация на акаунт