Висока температура - бабини рецепти

  • 12 608
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 76
Здравейте момичета, моля ако някой знае как да сваля температурата на бебко през ноща нека сподели. Вече трета нощ вдига около 39градуса. Док каза че е вирус и пиеме Панадол или Нурофен, няма кашлица, сополки, нищо ама тази температура... През деня или няма или е под 38, но след 2-3часа през ноща я вдига много бързо. Тази нощ се опитвах с мокри кърпи, но беше голяма борба, а не се сетих нищо друго. Чувала съм за нещо със сода, белтък от яйце, но не го знам точно. Sad Моля да споделите вашия опит. Благодаря Ви.

# 1
  • Мнения: 284
Моя син досега е боледувал два пъти и двата пъти поддържаше температурата около 48 часа. Педиатъра ни каза да редуваме Панадол и Нурофен, като изрично ме предупреди, че с лекарствата ще я намалявам, но няма да мога да я смъкна напълно, защото организма на детето се бори с вируса. Нормално е също през ноща да е по-висока. Аз също съм пробвала с мокри кърпи, също детето се дразнеше и лекаря каза да не го мъча. Единствено са ми казвали в краен случай, когато е много висока Т и не пада - Хексалгин(течен аналгин). Давай много течности и мисля, че детенцето скоро ще оправи Peace

# 2
  • Мнения: 76
Моя син досега е боледувал два пъти и двата пъти поддържаше температурата около 48 часа. Педиатъра ни каза да редуваме Панадол и Нурофен, като изрично ме предупреди, че с лекарствата ще я намалявам, но няма да мога да я смъкна напълно, защото организма на детето се бори с вируса. Нормално е също през ноща да е по-висока. Аз също съм пробвала с мокри кърпи, също детето се дразнеше и лекаря каза да не го мъча. Единствено са ми казвали в краен случай, когато е много висока Т и не пада - Хексалгин(течен аналгин). Давай много течности и мисля, че детенцето скоро ще оправи Peace
Много благодаря, ние сме на 1,4г и до сега не е боледувал. Добре че не отказва водичка, иначе не иска да хапне повече от две лъжички храна. Не съм давала течен аналгин, ще го имам впредвид. Благодаря Simple Smile

# 3
  • Мнения: 284
Не се притеснявай, че не иска да яде, нормално. И ти като си болна предполагам не ти се хапва много Simple Smile. Важното е да приема течности, защото от Т може да се обезводни, ако не пие. А за Хексалгина, само в краен случай, защото той така или иначе не е полезен и за възрастни Peace, така че не трябва да се дава просто ей така.

# 4
  • Мнения: 480
Моя батко последните две боледувания го лекувам с мокри чорапки и кърпички за китките, натопени в равни количества вода и винен оцет. На челцето само влажна кърпичка. Под него постилам памперс-пелена, че иначе ще омириша и матрака.
Твоя е малък. Ще пищи и ще реве здраво сигурно. Но при нас се оказа, че само това действа. Лекарствата не му помагат изобщо, лежане във ваната помага за около час, но през нощта няма как да го накарам да влезе във вода. Пробвала съм намазване със сапун и  с яйце - нищо.
Като беше доста малък, сигурно колкото твоя, беше вдигна много бързо 41 и отгоре. Увих го в мокър чаршаф, но това също е от крайните мерки, като Хексалгина. Свалихме до около 40 и го оставих.
Абе зор голям е и при нас с тези Т, много високи вдига. Но аз вече съм претръпнала

# 5
  • Мнения: 9 436
Както са ти казали вече оцет и малко вода.
На челото слагаш кърпа,а на краченцата обуваш чорапки,потопени в оцета и водата.Периодично ги мокриш и отново ги слагаш.Ръчичките разтриваш с макри кърпи.
Това за бабините....От лекарствата при моите деца най-бързо действат свещичка Ефералган или Хексалгин.
Това Панадол,Нурофен просто си го приемат като сокче.Изобщо не сваля температурата.

# 6
  • Мнения: 76
Моя батко последните две боледувания го лекувам с мокри чорапки и кърпички за китките, натопени в равни количества вода и винен оцет. На челцето само влажна кърпичка. Под него постилам памперс-пелена, че иначе ще омириша и матрака.
Твоя е малък. Ще пищи и ще реве здраво сигурно. Но при нас се оказа, че само това действа. Лекарствата не му помагат изобщо, лежане във ваната помага за около час, но през нощта няма как да го накарам да влезе във вода. Пробвала съм намазване със сапун и  с яйце - нищо.
Като беше доста малък, сигурно колкото твоя, беше вдигна много бързо 41 и отгоре. Увих го в мокър чаршаф, но това също е от крайните мерки, като Хексалгина. Свалихме до около 40 и го оставих.
Абе зор голям е и при нас с тези Т, много високи вдига. Но аз вече съм претръпнала
Мерси много, като че ли най-сигурно е мократа кърпа на челото. Ако успея ще пробвам и с чорапки Simple Smile))

# 7
  • София
  • Мнения: 44 106
39 не е кой знае колко много...обикновенно след 3 ден при вирусите почва и да пада...ако продължи повече все такава, вероятно няма да мине само с панадол и нурофен.
иначе - вана, с градус по-ниска Т и натъркване със сапун, без да мокриш коса и сърце.
В леден чаршаф не го увивай детето...това е издключително крайна мярка и такъв шок, че може да спре сърцето. Моят имаше дълъ период , в който от всеки сопол дигаше по 40 градуса....
Над 39,5-6 давам хексалгин.

# 8
  • Мнения: 1 424
Синът ми тези дни и той е с температура - вечер вдига около 39 градуса, а сутрин отново се буди с темепература. Има само сополки и нищо друго. Нашата педиатърка му изписа само Нурофен и Панадол - да ги редувам и вечерно време Хексалгин. От бабините рецепти и аз знам това с оцета и чорапките, но аз самата много не прибягвам до бабини илачи. На Томи му е вече трети ден и днес беше леко топличък само сутринта като се събуди. През деня дори му беше студено челцето и няма сега температура. В момента дори спи спокойно. Така и педиатърката ни каза, че температурата ще е първите три дни, после отшумява.

# 9
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Т съм сваляла с хладка водичка обливам телцето на чешмата, още там ги миех и така ми хрумна да пробвам, като със сапун успях само гръбчето да мина (имаше бурен протест  Tired) това при Валя, но ефекта трая само минути. После пак почна да вдига, тогава чорапки с вода и оцет слагах, като я заклещих на стола за хранене за да е на едно място и да не ги сваля сама. Някъде бях чела за сок от картоф да се маже тялото, не съм прилагала този метод.

# 10
  • Мнения: 284
Освен даването на вече изброените лекарства съм се събличала гола, детето също и лежим завити с повече одеала. (Това беше зимата и слава Богу само веднъж до сега). Имаше ефект изпотяването.

# 11
  • Мнения: 125
Обтриване със сапунена пяна+медикамент.При увиване с чаршаф трябва всеки крайник да е завит отделно.Да няма допир кожа с кожа.Водата да е хладка а не ледена.

# 12
  • Мнения: 1
нашата е 38 и половина 39.На гости сме на баба му и докторката в децко отделение ни изписа антибиотик биодроксил на 12 часа,нурофен и сжещички аз не ми се иска да ме давам антибиотика само на 9 месеца е и до сега не е вдигал температура.ако мойе савет да у го давам ли?че докторката като разбра че не сме от там искаше да влизаме в болницата първо за 2 дена после станаха 3 и накрая за цяла седмица.каза че нямало дежурни педиатри и ако не искал антибиотика.....

# 13
  • София
  • Мнения: 44 106
никой не може да ти даде съвет да даваш или не освен лекар. то и така както си го написала нито се разбира какво му има на детето, нито от колко дни, нито по колко държи Т нито, нищо.
детето ти не е голямо, аз бих потърсила друг лекар за мнение или бих се върнала  в къщи и бих  си го завела на неговият педиатър и т.н.(ако все пак е в рамките на страната пътуването)

Общи условия

Активация на акаунт