Бременни Майнички има ли??? - тема 1

  • 66 518
  • 753
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 272
 Аз раждах в хирургиите и имам доста шевове. Уж за сега на прегледите ми казаха, че нещата се развиват добре, вече близо 20 дни минаха. Като седя права продължително време си ме боли, изписаха ми и спрей Цикатридина. Whistling

# 691
  • Мнения: X
еми аз също раждах там и имам поне 13-14 вътрешни и 6-7 външни  Peace другите забравиха отдавна, че са раждали  Crazy

# 692
  • Мнения: 201
Бюти, Ева и аз раждах в Хирургиите, незнам колко шева имам, но не са малко. Вече нищо не ме боли. Днес е точно 14-тия ден след раждането. Конците не са ми махали, болеше ме първите дни след изписването, правех по-често водни бани със почти студена струя насочена към шевовите, само така усещах облекчение. иначе се пръсках и със спрей Неомицин.
portokalche Hug Hug добре дошла. Предстоят ти едни от най-хубавите 9 месеца в живота ти, наслаждавай им се максимално. Пожелавам ти лека и безпроблемна бременност. Аз правих и скрининга и втората фетална. Честно казано, ако не си над 35 години и нямаш някакви сериозно болни роднини - няма смисъл да правиш скрининга. Аз само си дадох парите. Втората фетална я правих при лекаря, който ми следи бременността - д-р Мерджанов. Струваше само 40 лв, гледа на обикнавен ехограф - 2Д, не дава диск, а само снимки. Много съм доволна. Прегледа си заслужаваше. на обикновен ехограф се вижда същото каквото и на другите, въпроса е този който те гледа да разбрира какво вижда. Така например Мерджанов още тогава ми каза, че бебето е оголемена една камера на сърцето, което след раждането се оказа точно така, сега трябва да се наблюдаваме по-стриктно.

# 693
  • Мнения: 2 802
beauty_ Съжалявам за това, което си изживяла и продължаваш мила  Confused
Аз като пациент на двете болници ВМИ и ОБ с две епизиотомии от двете страни  ooooh! мога да кажа следното. Тази от миналата година правена във ВМИ все още стои като белег вдлъбнато и като правехме любов с мъжо ме болеше ужасно ... сега не знам как ще е понеже още не сме ...  Blush Болката продължи няколко седмици и имах едно ужасно придърпване - уж бях с разградими конци и около 5/6 вътрешни и външни шева. Не можех да стана от леглото, камо ли да ходя ... така на втория ден се развижих  ooooh!
Тази година в ОБ имам 3 вътрешни и толкова външни и в момента няма и спомен от белег. да не говоря, че след като ме оставиха в стаята на 30-тата минута бях вече станала, ходех си и си направих баня  Crazy

Явно много зависи от начина на срязване и шине ... защото определено при мен има разлика и при двете. Оравяй се бързо, както и малчо  Hug

Портокалче ... добре дошла  Hug

# 694
  • Мнения: 5 173
То много зависи кой доктор ще те шие. Така че да сравняваме болниците по това е меко казано несериозно.
Фейт, твоето бебе има ли педиатър?

# 695
  • Мнения: 2 211
първото ми разочарование от педиатъра...малкия още от родилното е със запушен нос и на първата консултация го питах да не би да е стафилококова инфекция и той ми вика: не, не, рядко е изолирана, не знам си кво..и ето вече 50 дни..и на своя глава отидох в Писанец и пуснах секрет от носа и познайте какво - стафилококи  Cry много съм бясна, баси лекарите некадърни - а това е най-малкото, кой знае кво ни чака  #2gunfire
да не говоря, че мен са ме зашили супер неграмотно и още имам зверски болки от епизиотомията...и ходих на сума ти лекари и едва преди дни поредния ми каза, че съм имала мъртво месо вътре  Cry някой сблъсквал ли се е? и сега ако не се изчисти до 10 дни ще трябва да го режат  Sick а  аз не мога да търпя вече нищо отдолу, толкова изтърпях  Sad

Бюти, моето детенце / няма 2 месеца/ също е с такава инфекция. Педиатърката каза заден ринит и трябва да го израсте. Аз като тебе също реших, че има бакктерия и заведох детето в Каспела при Махмуд Крема /УНГ/. Той ми потвърди, че има стафилококи, които причиняват заден ринит, но категорично ми каза, че на тази крехка възраст не трябва да даваме никакви антибиотични капки, а малката сама трябва да пребори гадините. Прегледа я хубаво, каза, че има добър имунитет и за него педито има право, трябва да и се разширят нозрите и сама да пребори тези бактерии. Предписват лекарства само ако инфекцията започне да се отразява на ушите или очите, иначе само физиологичен разтвор. Когато нослето е много запушено може капки Виброцил, но мнооого рядко. Каза ми също да не ползвам аспиратор за нос, което много ме учуди. Искам също да кажа, че на този доктор му имам страхотно доверие - оперира ухото на майка ми и излекува дългогодишен синузит на братовчед ми.

# 696
  • Мнения: 2 802
То много зависи кой доктор ще те шие. Така че да сравняваме болниците по това е меко казано несериозно.
Фейт, твоето бебе има ли педиатър?


Спор няма, че е така ... но имам и други такива отзиви специално за шеф и кройката там, за това споделих мнение  Flutter Лично кумата ми ходи три месеца, като родила преди два дена. Ужасни придърпвания и болки имаше. И както съм казала в горния си пост ... все пак зависи от начина на шиене и това, кой те шие  Flutter
Има да ... д-р Апостолова  Heart Eyes

# 697
  • Мнения: 5 173
Дай отзиви за нея, че съм на тема педиатър.

# 698
  • Мнения: X
Фейт, мерси за споделеното  Hug определено съм разочарована от ВМИ-то. Всяка сутрин на визитация уж и веднъж никой не ми погледна отдолу шевовете  Shocked или дори като ме изписваха..после ходих уж да ми ги махат (въпреки че са разграждащи) - тя само ми ги резнала.. Stop после ходих в Селена оня ми ги махна, ама пак болеше адски..и добре че се навих да ида на трети доктор (щях да ходя при мойта хубостница Леви, ама тя не беше на работа както винаги и добре, че така стана - повече никога няма да ходя при нея, Шушулче - ти само при нея ли ходиш и доволна ли остана?) - та този доктор го видя това мъртво месо  Sick
poppy-fairy - благодаря за отговора, ние засега все с физиологичен разтвор сме пръскали, ама от началото теглим с аспиратора  Shocked ама то някой път му е толкова запушеното нослето, че не може да се шмръкне дори  Cry

# 699
  • Мнения: 5 173
Бюти, изобщо не съм.
Още не може да ми мине яд, че се записах при нея.

# 700
  • Мнения: X
да, да..и аз живот и здраве ще знам за второто..
а помеждудругото като родих и бях в патология  Sick че нямало места в родилно  Stop и до нашата стая беше тая на докторите..и една вечер цяла вечер ги слушахме как се хилят, викат и въобще голям купон докато наште бебета реват  Mr. Green и я чувах тая Леви през цялото време...и му сменям памперса през нощта и тя минава по коридора покрай нашта стая..и аз викам, чакай да й кажа, че родих това онова..и очаквам да каже честито или нещо такова..а тя ми каза: да, разбрах  Mr. Green Mr. Green както и да е де..да не обръщам темата в черен списък, ама взимай си документите за визитация и ако трябва последния месец иди на частно 2-3 прегледа, отколкото при нея  Stop

# 701
  • Мнения: 5 173
326 Mr. Green
2 пъти лежа в патология и все там ме слагат.
Бюти, аз не съм ходила от 15 август. Тогава ми пусна кръвни изследвания и урина. Бях с нисък хемоглобин. Т. к. не съм от Пловдив, ги пусках в нашия град като се разбрахме после да ѝ се обадя и да кажа какви са резултатите. Е, аз ѝ писах във ФБ с линк към снимката на резултатите. Още чакам отговор ooooh!, добре, че се наложи да влезна в болница, та Димитрова ми назначи лечение, че хемоглобинът ми бече паднал с още 16 единици.
И последния път като бях, ѝ казах, че съм ходила до спешното на ВМИ и там са констатирали "мека шийка на матката" изобщо не ме прегледа, а нейната сестра каза: "То нашите бременни са все такива страхливи" и нямало страшно. Аз ѝ казах: "Госпожо, щом съм стигнала до спешен център и там докро е констатирал, че имам повод за притеснения, значи наистина има причина да се притеснявам!" и тя млъкна. Иначе било нормално това скъсяване, за раждали жени, да, ама аз не съм раждала "Е, да де, нормално е".
На теб влагалищен секрет взиман ли ти е? И след като ти даде 45-дневния болничен какво следваше?

# 702
  • Мнения: X
секрет ми взе само накрая и то щото се оплаках от течение..иначе трябваше да ми даде документите за хоспитализация още края на юли и на 9 август отивам заради високо кръвно, което се оказа, че го нямам  Mr. Green и й викам: искам си документите (с термин 29 август бях) и тя ми вика: о, то има време, ама ние ти ги дадохме..и аз й викам не сте ми ги дали и тя ми вика: какво ще ни правиш тука на маймуни  Shocked Shocked и провери и видя, че не са ми ги дали и не каза дори извинявайте..както и да е..взех си документите и вечерта постъпих в болницата и на 10-ти сутринта родих  Mr. Green ако не си ги бях поискала щях като циганка без документи да ходя  Mr. Green
за болничен не знам, на мен не ми трябваше

# 703
  • Мнения: 5 173
Аз мрънкам за това течение откакто съм се записала при нея. Ми, бременните имали ТОЧКА!

# 704
  • Мнения: X
ами трябва да и се тропнеш - кажи, че ти се полага по каса и си го искаш  Peace мен мъжа ми много я нареждаше  Mr. Green ама те са си за  #2gunfire #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт