Бременни Майнички има ли??? - тема 1

  • 66 457
  • 753
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 272
Аз лично съм доволна от раждането си в хирургиите. Идваха всяка сутрин да ни гледат шевовете, но както казах моите са доста.
 Попитах си докторката колко са и тя ми отговори-"много" Crazy попитах я колко много и тя:"колкото и да кажеш няма да сбъркаш" Tired

# 706
  • Мнения: X
Ева, и моите са много и поне знам бройката. Няма значение дали си с 2 или с 15 - те са длъжни да гледат  Peace

# 707
  • Мнения: 1 376
Бюти, теб кой те ши във ВМИ?

# 708
  • Мнения: 2 802
Фейт, мерси за споделеното  Hug определено съм разочарована от ВМИ-то. Всяка сутрин на визитация уж и веднъж никой не ми погледна отдолу шевовете  Shocked или дори като ме изписваха..после ходих уж да ми ги махат (въпреки че са разграждащи) - тя само ми ги резнала.. Stop

 Shocked ужас ...  ooooh!

мен всяка сутрин  и следобед ме викаха на тоалет /миеха ни на магарето/ и ни пръскаха със спрей /ние си го носехме/ също така задължително ни гледаха шевовете на визитазията. моите също ги махаха, но усещах га ги режеха и после дърпаха  Crazy
както и да е, дано нещата при теб се оправят Praynig

... малкия ми виси на гърдите и се унася вече ... та пиша с една ръкааа  Crazy

за апостолова за сега съм доволна  Flutter

# 709
  • Мнения: X
Бюти, теб кой те ши във ВМИ?
Порязов  Crazy
Фейт   bouquet

# 710
  • Мнения: 50
Мами, изчетох ви набързо, съжалявам за това което преживявате. Аз също останах доволна от ВМИ. На мен единият външен конец ми падна сам на 6тия ден и на 7мия ми махнаха другия и не съм усетила никаква болка.

Аз се разболях и след мен и Ая има сополки. Слагам ФР и капки Виброцил и изтеглям с аспиратора.
poppy-fairy, а как според доктора да махаме сополките, като не се ползва аспиратор  newsm78
Лека   bouquet

# 711
  • Пловдив
  • Мнения: 786
Благодаря ви за топлото посрещане, момичета!

zornitsa85, а ти само второта фетална морфология ли прави? Аз искам да направя и първата.

А къде давахте кръв за БХС? Съжалявам за много въпроси, но съм малко неориентирана...

# 712
  • Мнения: 2 211
Аз се разболях и след мен и Ая има сополки. Слагам ФР и капки Виброцил и изтеглям с аспиратора.
poppy-fairy, а как според доктора да махаме сополките, като не се ползва аспиратор  newsm78
Лека   bouquet

Ако е болна, може да ги вадиш с аспиратор, защото има повече секрет. Но в нашия случай, не било желателно, защото се стресирала излишно лигавицата.

Момичета, искам да ви кажа за течението, защото аз изкарах кофти бременност. Да, много често по време на бременност има бяло течение, което е нормално. Но настоявайте да ви взимат микробиология, защото може да не е обикновено течение, а инфекция, която пука водите. Една микробиология струва 12 лв в Писанец. Казвайте им на АГ-тата, че сами ще си я платите, защото на тях им се скъпят направленията. Страх лозе пази, както се казва!

# 713
  • Мнения: 50
Аз се разболях и след мен и Ая има сополки. Слагам ФР и капки Виброцил и изтеглям с аспиратора.
poppy-fairy, а как според доктора да махаме сополките, като не се ползва аспиратор  newsm78
Лека   bouquet
Ако е болна, може да ги вадиш с аспиратор, защото има повече секрет. Но в нашия случай, не било желателно, защото се стресирала излишно лигавицата.

Благодаря ти за уточнението   bouquet . Аз през другото време слагам ФР и почиствам с клечки за уши

# 714
  • Мнения: 1 376
Благодаря ви за топлото посрещане, момичета!

zornitsa85, а ти само второта фетална морфология ли прави? Аз искам да направя и първата.

А къде давахте кръв за БХС? Съжалявам за много въпроси, но съм малко неориентирана...

Аз правих само второто БХС и втората ФМ. Колкото до БХС, за втора бременност въобще няма да правя. Няма никакъв смисъл.
Няма значение къде даваш кръв за БХС.

# 715
  • Мнения: 272
Ева, и моите са много и поне знам бройката. Няма значение дали си с 2 или с 15 - те са длъжни да гледат  Peace
beauty_ , права си, а и нали това е целта да седим 3,4,5 дни в болницата.
 За да сме под наблюдение и ние и бебчетата. Странно наистина, че не са минавали... Thinking

 При нас минаваха всяка сутрин, питаха ни за оплаквания и ни гледаха шевовете.
Пуснаха ни и пълна кръвна картина и ни коментираха резултатите. Аз лично бях с нисък хемоглобин след раждането и ми изписаха СОРБИФЕР ДУРУЛЕС и казаха след 10 дни отново джипито да ми пусне същите  изследвания за да видим дали нещата са се нормализирали. Peace

# 716
  • Мнения: 201
И аз като Ева общо взето останах довална от ВМИ, наистина всяка сутрин минаваха и ни гледаха шевовите и питаха за оплаквания. Мен първия ден мнотго ме дърпаха и доктора ми назначи превръзки с риванол.
Портокалче правих и първата фетална + БХС в един и същи ден, така резултатите били по точни. Кръв дадох в медлайн, до колкото разбрах от там изпращат кръвта в София. Само взимането на кръв ми струваше 90 лв. Добре че не плащах и за прегледа, защото дактора, който ми га прави е мой познат. Първата фетална ако искаш може да я направиш, но според мен повече информация дава втората - тогава всички органи на бебчето са развити и се вижда абсолютно всичко. \лелеееееее колко ми е приятно да си ги спомням тези моменти - как всяко пръстче сме броили, а сега тези малки пръстчета ми стискат ръката.\

# 717
  • Пловдив
  • Мнения: 786
zornitsa85, благодаря ти за отговора. Аз се записах на ЖК в Медлайн при др. Амалиев. Значи и там мога да дам кръв.
Само не ми стана ясно след като феталната морфология се прави в повечето случаи на 2Д дали може и в Медлайн да ми бъде извършен прегледа и да си го платя или пък на прегледа който планувам при др. Крумов.
И на мен все ми се струва от това, което чета, че втората ФМ е по-важна.

# 718
  • Пловдив
  • Мнения: 786

Аз правих само второто БХС и втората ФМ. Колкото до БХС, за втора бременност въобще няма да правя. Няма никакъв смисъл.
Няма значение къде даваш кръв за БХС.

  bouquet за отговора, явно кръв за БХС мога да дам навсякъде. Аз мислех, че е специфично изследване и само в София пращат кръвта.

# 719
  • Мнения: 272

Аз правих само второто БХС и втората ФМ. Колкото до БХС, за втора бременност въобще няма да правя. Няма никакъв смисъл.
Няма значение къде даваш кръв за БХС.

  bouquet за отговора, явно кръв за БХС мога да дам навсякъде. Аз мислех, че е специфично изследване и само в София пращат кръвта.
Аз го правих в София и платих 28 лв.. От Пловдив е по-скъпо защото изпращат да го изследват там.

Общи условия

Активация на акаунт