Хайде ЮЛЧЕ на море, време е да се пече твоето дупе!!!

  • 29 322
  • 739
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 384
Добро утро!
Били изкушавам се да те питам какво количество са летните ти дрехи  Embarassed като сравнение да видя аз ли не съм в ред.
Никола вече изговаря добре думите,може да брои до 10 но букви не съм го тествала да пише,знам че познава неговата и на сестра си и тая на баща си и на вуйчо си.Не рисува добре,но детската помага,най-обича д аоцветява предмети,глинени фигурки и да драска на дъската за рисуване.
Снощи Надина ми подари рисунка,аз и тя си пием кафето пред ''нашия замък'' и изобразява две жени на маса пият кафе до един замък,тя с черна дълга коса,аз с руса дълга коса направо като принцеси.  Joy
Снощи ми дойде една приятелка на гости дето работи в туристическа агенция,доста пътува,имам баби и дядовци и цяло лято са по вили и къщи децата.Дори и казаха да ги води вече на градина особено за предучилищната е нужно да се ходи редовно,но на нея не й е наложително и малко ми стана кофти като се сравних с нея.Ще се оправяме някак.
Никола някой път ме заплашва че ако не направя каквото иска ще ме удари с един силен юмрук,а на баща си само Надина смее да се отпуска с названия разни по негов адрес.

# 676
  • Бургас
  • Мнения: 1 243
Уинксче, това с "Дядо Коледа не ми носи нищо" май беше с наше детенце от темата - Преско или Ицко  newsm78

Иначе Ивчо не знае буквите, знае да брои до 10 още от две годишен, по едно време беше стигнал до 20 ама това защото бавачките нали са учителки малко се престараваха и си реализираха амбициите върху Ивчо. Аз не му давам зор  и естествено е позабравил нещата. Обаче какви сложни мисли изразява с изреченията си, не е истина направо, все едно голям човек стои насреща (тринайсет килограмов професор) Май ще му спра телевизията  ooooh!  Joy

Яна, ти си намери работа, пък ще видиш как набързо ще се организираш и през лятото. Като вариант за работещи родители се сформират групи на изписани деца в разни градини.  Peace
Едно време бях пуснала писмо до 24часа за проблема и те след това написаха обширна заглавна статия по проблема. От тогава кметовете имат едно наум и за работещите родители.  Mr. Green

# 677
  • Мнения: 1 881
ох много ми стана смешно с Кристиан, който учи децата на български  и бележката на Преско Laughing

Никола понеже съм го гледала аз е много по-назад с материала отколкото ако го беше гледала някоя баба. Моята баба например е гонела някакви рекорди с мен, или пък се е съревновавала с някоя друга баба, не знам...Никола брои до 30, но пропуска 18. На английски брои до 10, от 1 до 5 ги научи от бейби айнщайн, а до 10 от една песничка от бейби тв. Букви познава и пише няколко не знам точно колко. Не рисува хубаво и слава Богу, пее доста вярно обаче, но аз това няма да го насърчавам и развивам, да си пее в детската, като иска. Стихотворения знае няколко, последното, което научихме беше Бяла спретната къщурка. В детската ги учат на някакви неща и аз смятам с това да си остане. Като стигне до предучилищната, тоест догодина, мога да помагам с нещо от вкъщи, сега няма да се включвам

Дани, дано ти помогне това ХЛ  Hug

# 678
  • София
  • Мнения: 114
Привет на бързо. Hug

Моето беше писало такава бележка, бисерчета да искаш по отношение на братските чувства. Нямам време за нищо, сто неща са ми се струпали на главата и решения от никъде не виждам в скоро време.
Интересна ми е идеята с кактуса, но ме е страх да я приложа.

До скоро...

# 679
  • Мнения: 384
Тепърва ще се наложи с тях да учим сериозно,ох.Дано и сами се справят,при мен специално Никола много възприема от Надина,тя го учи на разни неща да брои на английски досега до 5 може.Надина както я наблюдавам толкова прилича на мене,всичко прави през пръсти когато е поставена задача,а когато реши че нещо сама иска да направи го изпипва.Като правят нещо в градината нейното никога не е на таблото щото тя го е направила накриво или е объркала нещо,в началото се ядосваше пък сега взе да не й пука,тя сама си се успокоява,винаги си намира оправдания за да не се чувства зле.Пък Никола още не се интересува от тия работи,гледа да мине градината и да си играе.

# 680
  • sf
  • Мнения: 10 251
ДД
Наработих се за днес, по обед съм на зъболекар обаче  Sick

Разбрах защо вико мрънка сутрин, защото го будя аз и му давам зор да става, ак се наспи сам, няма драми, иначе като го оставям там и иска да го взема последен,че да си поиграел

Днес сутринта гледам на таблото на 1ва група следната бележка
( Съобщение до майката на ХХХ от майката на УУУ - ако още един път моят син се оплаче,че е набит от вашия, лично аз ще набия вашия син)

очаквам разсъждения  Crazy

# 681
  • Асеновград
  • Мнения: 45
Не са ни много дрехите , Яна , просто мястото ни е ужасно малко.Ако реша сега да ги прибирам , трябва да ги свалям в някой от гардеробите на свекърва ми , после забравям къде съм ги оставила и като дойде пак лято настава едно търсене  ooooh! , затова предпочитам сега направо в моите гардероби да си ги сложа , пък и ще е двойна работа иначе.
Тедо никак не може да оцветява , дори мисля , че се изнервя , задето някой го кара да се ограничава в контурите на някаква си картинка.Леля му се пробва да го учи на буквите , ама сега му е дала почивка , че е учителка на първолаци и обикновено дава заето следобедите.
Какви разсъждения очакваш , Вики ? Отговор на таблото ? На родителската среща учителките казаха , че родител е заплашвал дете от нашата група , вместо да отиде при тях за разрешение на проблема.

# 682
  • sf
  • Мнения: 10 251
Не, не очаквам отговор на таблото
Просто ми е любопитно какво мислите, би ли ви хрумнало нещо подобно
Аз съм била и от двете страни, Вероника много я биеха, беше свита, не отвръщаше, Вико е на другата крайност, но никога не би ми хрумнало да напиша подобно нещо

Нашите летни дрехи биха се събрали в 2 сака  Rolling Eyes

# 683
  • Асеновград
  • Мнения: 45
Пошегувах се  Laughing, ама забравих емотикона накрая  Embarassed.Мисля , че трябва да се търси съдействие от учителите , ако има такива ситуации.И такъв тон не би помогнал за решаване на проблема.Ако насреща си имаш обаче "говедо" за родител , тогава аз не знам какво бих правила , не мога да се разправям с такива хора , събирам си багажа и бягам.Лошото е , че в детската градина и училище , не мога да избягам.

# 684
  • Мнения: 1 881
Ако някой има проблем с моето дете, предпочитам да говори с мен директно или индиректно чрез учителката. Ако не го направи, а направо ми напише бележка на таблото, е доста глупаво. От друга страна наистина има такива дебилни родители, които не взимат никакво отношение в такива ситуации или пък все оправдават и извиняват детето си...с такива единственото решение е игнор, обаче в ДГ това няма как да стане

Янче, искам да ти кажа да не се отчайваш. Ако започнеш работа, ще имаш платен годишен отпуск, 1 година родителски, който не може да ти бъде отказан, отделно неплатен, който ползваш след съгласие на работодателя. Аз бих те посъветвала да си търсиш държавна работа, защото там се спазва КТр

Били, защо не ги подредиш летните дрехи в чували за вакумиране, така и преместването им после е много лесно

И последно да кажа, че ставам много зла, когато чуя глупост от устата на Никола. Един единствен път се е изпускал по мой адрес с обида, каза ми, че съм тъпа и на следващата секунда съжали и се извини, после около 15 минути ми повтаряше, че се е объркал и всъщност съм била умна Laughing

# 685
  • Мнения: 616
Вики и аз съм била и от двете страни .Пешо беше и продължава да е дете което е тормозено и бито докато от Сашо ми се оплакват и наборите на Пешо че ги тормози и бие,но на въпросната госпожа лично не на таблото бих и отговорила ,че ако си позволи да се саморазправя с моето дете ще се занимавам по друг, а не физически начин с нея.Бих и обяснила ,че след като дето и е ударено от моето имат вина в голяма степен и учителките и да се оплаче от тях .Всъщност не съм сигурна дали не трябва да и се отговори на таблото,за да се светне персонала,че благодарение на тяхното безхаберие се стига до този вид комуникация.

# 686
  • Мнения: 384
Да,определено не винаги се намесват адекватно и аз не мисля че трябва да позволяват да се стига до тормоз учителите.Имам приятелки учителки и казват че в училище е още по-зле,те немогат да се справят с дете първи клас.Едната трепереше от едно дете като ми разказва как манипулира,как тормози другите и немогат да се справят родители,директор и учител,тва не го разбирам и неискам да ми се налага да търся изход от такава ситуация.
При нас нали съм ви казвала че има една майка евангелиска и тя не ис пуска детето на градина голямото.Минава слетобед с енго през пързалката то се дърпа да иде при децата тя не го пуска и му казва ''виждаш ли какви са децата които ходят на градина,агресивни,те полудяват от градината'',ей тва е промиване на мозъка,да я питам тогава в какво училище ще го запише и как ще е там.

# 687
  • Мнения: 984
Хм, не бих посегнала на дете, но ще направя нещо моето да се почувства защитено.

# 688
  • София
  • Мнения: 3 414
Вико коментара ми е, че учителките не стават за нищо,щом се стига до това!!!!
Когато сме с децата съм отговорна аз,там ТЕ!ако са го видели защо не са говорили с родителите,ако не са го видели много зле.
Ако стигна до токова нещо,няма да бия детето,а родителите.Майката бой,а бащата друго...че да им е срамно и гадно Joy Joy Joy

# 689
  • Асеновград
  • Мнения: 45
А не се ли смачкват много дрехите в такива чували ? И от къде да си купя такива ?Замислих се , че ще трябва да прибирам някъде бебешките дрехи на Тедо.

Общи условия

Активация на акаунт