Листопад (Yaprak dökümü) - Тема 59

  • 38 952
  • 733
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 627
Като заговорихте за "защита" и родители ... да вметна ,че дори и на Джем родителите по един или друг начин застанаха до него в решението си да се омъжи отново за Неджля колкото и да не одобряваха . Вярно не беше от сърце но все пак не се отказаха от него  Crossing Arms както правят Текинови  , когато децата им допускаха грешки  Peace

# 706
  • Мнения: 1
koricimu ,абсолютно си права ама те нямаха време да се тюхкат и вайкат" какво ще кажат хората"
' станахме за срам" и още и още...

# 707
  • Мнения: 6 529
О, благодаря! Понеже бях поканила родителите ми на гости, а те много тъжно ми заявиха, че пропускат Листопада, да им обещах да им покажа от къде в нета могат да го гледат впоследствие. Та не съм и разбрала, че още го излъчват. Лека вечер на всички!

Вече са качили 258 епизод
Ето го на части  Peace
1-ва част
2-ра част
3-та част
4-та част

Когато качат и 259 ще го пусна в темата  Hug Flutter


  bouquet

# 708
  • Мнения: 676
Майката на Ферхунде хубаво го каза на тоя льольо,ама каква полза.... Rolling Eyes Все пак Оуз се оказа по-добър в тая игра и спечели точка пред Лейля.Макар,че и той накрая добре се накисва....
 
   Шефкет ли е виновен, че Ферхунде прехвърли къщата на свое име?

# 709
  • София
  • Мнения: 627
Качиха и 259 епизод и го поствам за тези които са го пропуснали :

1-ва част

2-ра част

3-та част

4-та част

# 710
  • Мнения: 1 012
Качиха и 259 епизод и го поствам за тези които са го пропуснали :

1-ва част

2-ра част

3-та част

4-та част

  bouquet  bouquet

# 711
  • Мнения: 8 432
Добро утро. Hug Hug Hug



Успешен ден.  bouquet

# 712
  • Мнения: 1 525
Добър ден!
Сега като се върна към снощните епизоди, разбирам, че най-много ме е впечатлило отношението на Хайрие към Лейля. Как е възможно такова отношение на майка към дъщеря? Защо не може да застане до детето си? Защо не се погледне, да види своето отношение и възпитание? Да прецени тя какво е дала за дъщеря си?
Много грозно.
Стана ми жал.
В допълнение и сцената с Неджля в болницата. Майка и дъщеря срещу дъщеря и сестра. В един кратък миг се надявах, че ще се пречупи Неджля спрямо Лейля. Но не би...
Какво ли бих направила аз в такава ситуация?
Може би ... не знам. Сигурно бих си тръгнала и не бих се върнала.

# 713
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Добър ден!
Сега като се върна към снощните епизоди, разбирам, че най-много ме е впечатлило отношението на Хайрие към Лейля. Как е възможно такова отношение на майка към дъщеря? Защо не може да застане до детето си? Защо не се погледне, да види своето отношение и възпитание? Да прецени тя какво е дала за дъщеря си?
Много грозно.
Стана ми жал.

 Peace
Само за сравнение: Хайрие/Лейля - в болницата и Нурдан/Ферхунде - в полицията.
И двете са майки, и двете - дъщери. Thinking

# 714
  • Мнения: 31
Пропускате факта /ако не ме лъже паметта, разбира се/, че майката на Ферхунде също е лежала в затвора. Разликата между найните морални ценности и тези на сем. Текин е от земята до небето.

# 715
  • Мнения: 14 830
Добър ден!
Сега като се върна към снощните епизоди, разбирам, че най-много ме е впечатлило отношението на Хайрие към Лейля. Как е възможно такова отношение на майка към дъщеря? Защо не може да застане до детето си? Защо не се погледне, да види своето отношение и възпитание? Да прецени тя какво е дала за дъщеря си?
Много грозно.
Стана ми жал.

 Peace
Само за сравнение: Хайрие/Лейля - в болницата и Нурдан/Ферхунде - в полицията.
И двете са майки, и двете - дъщери. Thinking
Точно това написах снощи. Не сме ли ние /родителите/  тези които трябва да бъдем до децата си дори и когато грешат, да ги защитаваме , дори и когато не са прави. Ферхунде направи много повече бели от Лейля. Тя вършеше злини, престъпления но майка и не я остави. Докато  Текин/ не само Хайрие а и Али Раза/ се отричат от децата си, гонят ги обвиняват ги за собствения си провал като родители.JOANNAMR - и ти си права  моралните ценности са различни. И въпреки че е лежала в затвора майката на Ферхунде е съхранила човешкото в себе си и е  100 пъти по добър родител от Текин. Тя не беше съгласна с постъпките на дъщеря си но  говореше с нея опитваше се да я промени , да и помогне. Никога не се обърна срещу нея за разлика от Текин. А и в името на децата си човек променя и морални ценнности ,потъпква и достойнство и всичко

# 716
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Пропускате факта /ако не ме лъже паметта, разбира се/, че майката на Ферхунде също е лежала в затвора. Разликата между найните морални ценности и тези на сем. Текин е от земята до небето.

Как се променят моралните ценности в затвора? Mr. Green
И не - не те лъже паметта - но нека не забравяме, че майката на Ферхунде попадна в затвора именно заради моралните си ценности... Peace

# 717
  • Пловдив
  • Мнения: 3
Пропускате факта /ако не ме лъже паметта, разбира се/, че майката на Ферхунде също е лежала в затвора. Разликата между найните морални ценности и тези на сем. Текин е от земята до небето.
Не си права - Нурдан е лежала в затвора не заради кражба (като мамин Шефкет), а защото е защитила дъщеря си от посегателство от пастрока и (не, че убийството е нещо хубаво и трябва да се оправдава)... Нурдан е действала като майка, защитаваща най-милото си - детето... Отделно е въпроса с какви средства го е направила... Но така самоотвержено Хайрие кога е заставала зад някоя от дъщерите си?!! newsm78 Май никога - само си спомнете когато Лейля споделяше за проблемния си брак с Оуз и думите на Хайрие: "Излезе от тази къща в бяло като булка, ще се върнеш само пак в бяло, в ковчег" #Crazy Отглеждането на Айше бе поверено на Фикрет, а нейните грижи се заключават само в репликите "Отивай да учиш", "Яж", "Тихо, баща ти да не чуе..." А и снощи как скочи пак срещу едната си дъщеря... Изобщо поведението на Хайрие е всичко друго, но не и като на истинска майка...

# 718
  • Мнения: 31
Цитат
Как се променят моралните ценности в затвора?

Оо , човек много се променя в затвора, бъди сигурна Simple Smile

И само да питам, ако беше убила Али Ръза и съответно майка й отново беше застанала твърдо зад нея, само защото й е майка, пак ли щяхте да й се възхищавате?
И аз съм майка, и аз ужасно обичам дъщеря си, но ако стане злодей /което не бих допуснала/ не мисля, че бих я защитила на 100%.

# 719
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
И само да питам, ако беше убила Али Ръза и съответно майка й отново беше застанала твърдо зад нея, само защото й е майка, пак ли щяхте да й се възхищавате?
И аз съм майка, и аз ужасно обичам дъщеря си, но ако стане злодей /което не бих допуснала/ не мисля, че бих я защитила на 100%.

Къде прочете, че й се възхищавам? Laughing
Това, което направих, беше сравнение между реакциите на две майки, нищо повече.
В този смисъл, питането ти относно потенциалната й жертва няма абсолютно никакво значение.

Общи условия

Активация на акаунт