Подкрепа от ТатковцИ за кърменето

  • 2 199
  • 58
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 559
   Момичета,успях да изровя темата да ви се похваля и аз с нашто тати Grinning  Той ме подкрепя във всичко свързано с отглеждането на дребчо и още от началото на бременността ми е наясно с желанието ми да кърмя. В последствие носеше помпи в родилния дом, изваряваше ги вкъщи,пак ги носеше, купуваше рицинус, лактогонен чай...споделяше болката ми, когато бебо беше на ам (бях на антибиотици несъвместими с кърменето) и гнева ми, когато разбра,че един "лекар" иска да ми спре кърмата, "за да не се мъча"  #2gunfire... Когато най-сетне ни изписаха от родилния дом (достаа се проточи престоят ни) нашто тати продължи да изварява  помпата (във времето, в което не кърмех, цедях,за да си увелича кърмата), правеше ми салатки с много лук, вареше жито, овесени ядки, купуваше ми ядки, мюсли,тиква и ...каквото се сетя за стимулиране на лактацията...съчувстваше ми,че тъкмо си легнех и оставях в легълцето му  блажено заспалото бебе и то писваше да се залепи пак за мама....и пак го взимах да папа...и пак го оставях...и така достаа нощи. Бях неадекватна от недоспиване и все още не се гушкахме с дребчо през нощта - не съм знаела какво изпускам като не съм спинкала с него.
       Бабите,разбира се, пълниха главата на татито ни с диви глупости, но той нито веднъж не показа пред тях колебание в правотата ми  Heart Eyes Само няколко пъти се случи да ме пита (когато бяхме само двамата) "ти сигурна ли си,че наистина не трябва да дадем сок?" или "дали все пак да не му плакнем устичката с вода след като се напапа?" (ама дребчо беше пиявичка, през времето,което не папаше, спинкаше на гърда)...след първата консултация като видя как наддаваме, се увери,че  "обезводняването" и "лишението от сок" не пречат на доброто развитие на бебко и от тогава само обяснява на познатите ни за ползите от късното захранване Grinning
       Аз цялата библиотека изчетох синтезирано на нашия тати  ама признавам си - невинаги проявяваше жив интерес, а понякога се преструваше,че слуша,за да не ме обиди Wink  Той реши,че знам кое е най-доброто за бебко и просто го правя, няма какво да му се обяснявам повече, има ми пълно доверие.
      Днес за първи път от достааа време насам повдигна въпрос по отношение на кърменето и захранването. Дребчо ще го захраня утре, изследванията му са отлични, обаче въпреки това свеки смотолевила нещо по телефона за анемия Twisted Evil  Та след разговора нашият тати ме пита плахо :"дали анемията има нещо общо с късното захранване?" ама набързо го светнах, че това е проблем на изкуствено хранените бебета и обясних за усвояването на желязото от кърмата и т.н. И той един вид като оправдание:" аз си знам,че правиш най-доброто,ама понеже майка ме пита"...
      Нашият  тати много иска да е съпричастен към грижите за бебко и е горд, че ще се кърмим докато имаме желание (подозирам, че като продължи повече от 2-3 години  ще трябва да чета лекции по темата, ама в крайна сметка ще го убедя, че така е най-добре). Много се радвам като видя умилението му,когато бебо настървено напада с отворена устичка и си намира "папата" Laughing  Случвало ми се е да ги оставя двамата "по мъжки" и да ида за около час да си свърша нещо. Татко му прави какви ли не маймунджулъци да разсмива дребното,обаче все пак то като реши,че иска да си цокне, нищо не е в състояние да го разсее...та веднъж се връщам и ги сварвам да пеят и да танцуват,обаче дребчо се опитва да захапе каквото свари  - ръката, носа,бузата на татко му - а той с една виновна физиономия (че не е успял да го усмири):"ами аз нямам какво да му дам. Нищо не може да замести папата"
   
   Стана доста дългичко писанието ми,ама продължавам с хвалебствените слова, за да разкажа най-сетне повода да се разровя за тази темичка.Нашто тати било на кафе с негов приятел и той му се похвалил,че жена му е бременна  Grinning Ама бъдещият татко бил нещо сдухан и не обсъждали много-много темата. Та прибира се татито ни и ми казва, че П. (жената на приятеля му) е бременна...обаче явно забелязал особен блясък и въодушевление в очите ми  Flutter  бърза да секне ентусиазма ми преди да съм проговорила:" ти нали знаеш, че тя е малко припряна и нервна, внимавай как и поднасяш агитацията за кърменето. По-прикрита пропаганда трябва"
   Вчера отново са се видели с бъдещия татко и нашто тати подхванало "ще ви дадем литература за кърменето" и приятелят му побързал да го отреже:"П. ще ходи на работа,тя не може да стои вкъщи деца да гледа"  Обаче татито ни си е упорито и няма да загуби каузата току така я:"ама то не пречи да ходи на работа и да кърми..." Обаче онзи не се е предал току така и накрая нашият тати изръсил не особено дипломатичното:"като искате да си тъпчете с лекарства детето" Shocked Това би трябвало да означава:"дете на ам би боледувало повече, ако същото това дете е естествено хранено" Rolling Eyes Абе мъж ми не е от най-тактичните понякога, обаче явно подходът му е ефективен - новото семейство (приятелят му и жена му) ще ни дойдат тия дни на гости и ще им разправям за ползите за здравето от кърменето...току виж мацката се навила да кърми по чисто практически и здравословни съображения, ама после като нищо може и тя да се пристрасти hahaha

Последна редакция: пн, 13 мар 2006, 13:39 от MammaEli

# 46
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
MammaEli, браво за съпричастния татако, да го позравиш.
А с агитацията на младото семейство ви желая успех, сигурно ще ви е нужен, защото тези мисии понякога се оказват изгубено време...това разбира се не е причина за отказване  Wink 

# 47
  • Мнения: 3 760
За нашия тати, кърменето се подразбира. И ако мога да кърмя 2-3 години, ще се радва. Има готовност за кърмачески стачки и не се притеснява.

# 48
  • Мнения: 1 878
Нашия тати ме подкрепя за кърменето встил - каквото правя за бебето то е най-доброто, защото аз съм Мамата  Mr. Green, но малко го стряска мисълта, че не мисля да спирам до годинката  Joy

# 49
  • Мнения: 1 382
Нашият татко ни подкрепя,както и други мъже,с които сме споделили,че кърмя,но....таткото мисли,че кърменето трябва да е до навършването на годинката,освен това постоянно ме пита няма ли да съм почвала със соковете.Водя словесни битки с всички от обкръжнието си по този въпрос  Crazy
Сори за спама Blush

# 50
  • Мнения: 1 680
Нашия тати ме подкрепя за кърменето встил - каквото правя за бебето то е най-доброто, защото аз съм Мамата  Mr. Green, но малко го стряска мисълта, че не мисля да спирам до годинката  Joy
и ние така

# 51
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
засега нашия татко ни подкрепя  Peace и даже чете с мен или сам се рови понякога,казвам за сега не,че ще си преобърне меннието за кърменето и ползите му а не знам след време ако малката все така подължава да е окупирала млекоцентралките  Mr. Green
това е в кръга на шегата общо взето каквото реша той го подкрепя защото знае,че се интересувам преди да започна нещо да првя..пък и нали той чете  Joy

# 52
  • София
  • Мнения: 6 259
Ами аз си мислех, че моят съпруг е от мълчаливо подрепящите - щом така съм преценила, значи е най-доброто. Но всъщност като се замисля, още преди да родя, имаше 1-2-3 пъти като съм се питала: Ами ако нямам кърма (а страшно много исках да кърмя, това ми се струваше, и сега, де, най-естественото), а той ме успокояваше, че ще имаше достатъчно кърма. След това беше с мен, когато към 5-тия месец педито напираше да давам поне сок. Наскоро много сладко беше - аз съм в банята и се гримирам и т.н. да излизаме с наш приятел, а той (приятеля ни) явно искаше да даде на малкия кекс (а още не е захранен с яйца и мляко) и Иво (мъжа ми) му казва да не му дава, защото млякото и яйцата били силни алергени и бебето може да се обрине и организмът му да не го понесе; и как едно бебе от форума се обринало за секунди от готова каша със сухо мляко.... (Асинка, май твоята госпожичка беше, тогава толкова бях "впечатлена" от вашата история, та му я разказвах с подробности). А пък аз си мислех като му разправям какво съм чела из форума не слуша много внимателно, но явно не е така, щом и други агитира. Heart Eyes

# 53
  • Мнения: 577
и моят мъж нещо не му е много кеф да го кърмя,защото той не можел никога да го нахрани newsm78 и все ме кара да съм почнела да захранвам,а аз искам поне до 6 месец да се докараме пък за нататък ще му мислим.И всеки път като се разреве-той ми вика-виждаш ли не му стига? #Crazy

# 54
  • Мнения: 1 999
И моя мъж много ме подкрепя за кърменето, както и за късното захранване. Heart Eyes
Съвсем наскоро говорих с един мой колега, който също има дъщеричка, няколко месеца по-голяма от бебка. И неговата жена кърми успешно и ми каза, че сме супер, и че ни сваля шапка, че кърмим и т.н. Много се кефя на такива татковци Grinning

# 55
  • Мнения: 980
Много съм доволна, че нашият татко тези дни се убеди в ползите от кърменето. Габи й растат зъби и хапва 2-3 лъжички от манджите. Пак сме предимно на кърма.  Simple Smile И той настоява да й давам да суче по-често... Grinning Един личен аргумент срещу отбиването, което планувахме... Sunglasses

# 56
  • Мнения: 266
Нашия тати е твърдо за кърменето PeaceТой даже много се гордее с това.Вече няколко пъти го чувам да дава съвети на негови приятели които имат бебчета,че най-добрата храна е кърмата. Peace

# 57
  • Мнения: 2 271
Моят дори насърчава детето да цока,когато се разсейва.Много се радвам за това.Много е сладко да чуеш от мъжа си: " Папкай от на мама гърдата.Там е по-вкусно!!!"

# 58
  • София
  • Мнения: 2 164
И нашият тати е фен на кърменето  Peace Навсякъде се хвали, че кърмя, и че Емма е захранена на шест месеца.
Откакто почнах да правя опити за заместване на обедното кърменето, само клати пръст и недоволства - ще отбиваш, а  Naughty?

Общи условия

Активация на акаунт