Санторини

  • 153 569
  • 826
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 150

това не е миконос а съседния остров иалос


Да, дава нормални цени само за този хостел и къмпингите с бунгала. Ако не намерите нещо да ви хареса отидете на бунгалата. На хубаво място са, на морето. Така че на пристанището вижте какво ще ви предложат и на какви цени и ако не ви хареса отивате на бунгалата. Все пак това е висок сезон и е по-скъпо.
http://www.trivago.de/?iPathId=447857&bDispMoreFilter=false& … KeywordInfo=&

# 346
  • Мнения: 150
няма свободно стаи, нито на бунгалата нито на хостелите, от парага отговориха че може бунгало с 4 легла да наемем и ще платим 160 Е и намерих още един елена хостел, 200 Е трябва да платим там за 2 нощи, стая с 2 легла, с обща баня са и двете оферти. това е възможно най-евтиното което се намира, 100 Е на нощ в хостел, пансионите и хотелите са още по-скъпи. мислиш ли че на пристанището като пристигнем бихме си намерили стаи на по/нормални цени. ако все пак някои има други идеи и сеитове ще се радвам да ги сподели.



Да, дава нормални цени само за този хостел и къмпингите с бунгала. Ако не намерите нещо да ви хареса отидете на бунгалата. На хубаво място са, на морето. Така че на пристанището вижте какво ще ви предложат и на какви цени и ако не ви хареса отивате на бунгалата. Все пак това е висок сезон и е по-скъпо.
http://www.trivago.de/?iPathId=447857&bDispMoreFilter=false& … KeywordInfo=&

# 347
  • Мнения: 187
Няма съседен остров Ялос. Има плаж Платис Ялос. На пристанището тогава пак ще е скъпо. Значи излиза някъде около 40-50 евро на човек. Тази година не съм ходила. По принцип се намира. Значи ще трябва да си вземете палатката. Надявам се място за палатка има.
Виж това хотелче, излиза че е по-евтино http://www.stavroulastudios.gr/prices.htm. На хубаво място е. Дано да има стаи за този период в който търсите.

# 348
  • Мнения: 36
Здравейте момичета,
преди няколко дни с мъжа ми се върнахме от този прекрасен остров Санторини - моя мечта отдавна. С две ръце ви препоръчвам този хотел в Имеровигли http://www.calderamemories.com/. Всичко е едно към едно със снимките, което много често не се случва с други места Simple Smile Кула, собственичката е страхотна - дава съвети за всичко, помага при организацията на круизи, наемане на кола или атв под наем, добри места за хапване. Гледката от хотела е неописуема и още ми е пред очите. Ние си наехме атв и обиколихме целия остров, бяхме буквално от Ия до фара в Акротири. Ядохме от прочутите доматени кюфтенца и сувлакито от калмари, ужасно вкусната салата от бели патладжани, пихме от десертното вино Винсанто! Ходихме с корабче до вулкана, взехме си камъчета за спомен! За нас това беше най-невероятната ваканция и със сигурност ще я повторим!

# 349
  • Мнения: 150
а какви бяха цените на атв?


Здравейте момичета,
преди няколко дни с мъжа ми се върнахме от този прекрасен остров Санторини - моя мечта отдавна. С две ръце ви препоръчвам този хотел в Имеровигли http://www.calderamemories.com/. Всичко е едно към едно със снимките, което много често не се случва с други места Simple Smile Кула, собственичката е страхотна - дава съвети за всичко, помага при организацията на круизи, наемане на кола или атв под наем, добри места за хапване. Гледката от хотела е неописуема и още ми е пред очите. Ние си наехме атв и обиколихме целия остров, бяхме буквално от Ия до фара в Акротири. Ядохме от прочутите доматени кюфтенца и сувлакито от калмари, ужасно вкусната салата от бели патладжани, пихме от десертното вино Винсанто! Ходихме с корабче до вулкана, взехме си камъчета за спомен! За нас това беше най-невероятната ваканция и със сигурност ще я повторим!

# 350
  • Мнения: 3 642
Тези цени на Хермес на сайта включват хотел и полет или само хотела?
http://www.hermesholidays.net/specialni_oferti/view.html?oid=497200

# 351
  • София
  • Мнения: 3 771
Цената е без Летищни такси - около 69 евро и Евентуална горивна такса, другото е включено...
Почти не ползваме агенции, но цените не са никак лоши...

# 352
  • Мнения: 3 642
И аз мислех да не ползваме, искам повече нощувки, но пък цените са доста примамливи  Grinning
Така или иначе няма да ходим тази година, та имам време да кроя планове.

Как е времето там октомври, аз по принцип се бях ориентирала за дати след 15,09, но до края на септември.

# 353
  • София
  • Мнения: 3 771
anbibian
Гаранция-Франция...
Шегувам се, но си е така, не се знае.
Били сме по това време, температурата беше около 22 градуса, като вечер пада под 20, може и до 16-17.
Водата все още ставаше да се топнеш за малко, може би около 22-23 градуса.
Да не забравяме, че и дъжда е често явление по това време...
Но месеца е прекрасен за посещение на острова, относно спокойствието, което вече цари.

# 354
  • Мнения: 11 190
Идеално е краят на септември-началото на октомври!
Така или иначе Санторини не е плажна дестинация и лично аз не бих го посетила с тази цел.

# 355
  • Мнения: 3 642
Ама аз и на плаж мислех да ходя, пък съм топлолюбива искам водата да е приятна, като на нашето южно черноморие в началото на септември  Crazy

# 356
  • Мнения: 22
Ние бяхме началото на октомври миналата година и след 16-17ч ставаше доста ветровито и хладно, прибирахме се замръзнали  Laughing През деня беше доста хубаво, но с този вятър все пак не ставаше за плаж хич.

# 357
  • Лондон
  • Мнения: 449
Аз се върнах вчера Sunglasses опитвам се да бъда положителна, но не мога напълно Wink

Да започна от периода - определено юли не е времето за Санторини, не че аз имах избор, но ако можех да се върна назад, определено ще е друг периодът... Възможно най-големите тълпи от туристи, които са способни да развалят и най-красивата гледка...

Второ, нищо впечатляващо не видях извън Фира и Ия, като Фира ми хареса повече, така че обиколките, които направихме извън тях, бяха разочароващи... Много запуснати места, за плажовете просто думи нямам, не че сме очаквали чудеса... На т.н. Червен плаж видяхме ранени от скалите, не знам как хората си причиняват сами такива неща ooooh!

Автобусният транспорт е истинска авантюра, уж го има, но не знаеш кога и как, а с кола си е истинско приключение...

С две думи, ако сега можех да повторя, бих отишла септември или май/юни, бих спала във Фира, и бих отделила 3 дена, не повече, само на Фира и Ия Peace

# 358
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Аз се върнах вчера Sunglasses опитвам се да бъда положителна, но не мога напълно Wink

Да започна от периода - определено юли не е времето за Санторини, не че аз имах избор, но ако можех да се върна назад, определено ще е друг периодът... Възможно най-големите тълпи от туристи, които са способни да развалят и най-красивата гледка...

Второ, нищо впечатляващо не видях извън Фира и Ия, като Фира ми хареса повече, така че обиколките, които направихме извън тях, бяха разочароващи... Много запуснати места, за плажовете просто думи нямам, не че сме очаквали чудеса... На т.н. Червен плаж видяхме ранени от скалите, не знам как хората си причиняват сами такива неща ooooh!

Автобусният транспорт е истинска авантюра, уж го има, но не знаеш кога и как, а с кола си е истинско приключение...

С две думи, ако сега можех да повторя, бих отишла септември или май/юни, бих спала във Фира, и бих отделила 3 дена, не повече, само на Фира и Ия Peace


Хубаво е, че публикуваш обективно мнение! Дано повече хора четат преди да се впуснат в толкова скъпо и труднодостъпно място! /Мъжът ми ми напомни тази сутрин, че сме платили за еднопосочни билети Санторини - Парос 150 евро за кораб  Sunglasses/

По принцип това не е лесна дестинация и определено изисква предварителна подготовка - поне съсредоточаване на нагласата  Wink!

Всъщност мястото е уникално във всяко отношение и ... смазващо само при идеята колко древна цивилизация е живяла тук. Трябва ти само да минеш през музея на Фира, Акротири или през античната агора на върха над морето!
Но не с круизер, не през юли и определено не с очаквания, каквито и да били! Последните трябва да се оформят на място под въздействие на всичко тук!
Ииии, пригответе солидно количество $$.

# 359
  • Мнения: 11 190
Ииии, пригответе солидно количество $$.
М, може всякак Simple Smile аз съм ходила по ергенски и преди десетина години, но като изключим самолетните ни билети до Атина, изхарчихме по около 200 евро на човек за 4-5 дни.
Студио за двама във Фиростефани (със закуска) за 30 евро - спазарено на пристанището в 4 сутринта, безплатен трансфер от и до ферибота към него; цени на кръчми - нормални, за многото си ходене в Гърция съм виждала и по-високи; фериботни билети до Пирея - по около 28 евро в посока бяха тогава, сега са малко по-скъпи.
Впечатленията ни от острова са чудесни Grinning има значение фактът, че беше през май.
Разните приятели, които са пътували после по моя препоръка (тогава островът още не беше популярна дестинация у нас) са ходили през май или късния септември-октомври и са оставали доволни.

Общи условия

Активация на акаунт