Санторини

  • 152 847
  • 826
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 139
zaiobaio,
страхотен блог! С удоволствие ще изчета всичко - не само за Санторини - бавно, без да бързам, наслаждавайки се  Simple Smile

# 376
  • Мнения: 849
Много благодаря, kattrin! Приятни емоции с моите странички! И пиши там за всичко, което ти се пише и те провокира! Въпроси, чуденки, критики...

# 377
  • Lovech
  • Мнения: 29
Здравейте, предстои ми пътуване на 02,10. много се вълнувам. толкова е дългоочаквано и реших да си го подаря по случаи рожденния ден.
Имам няколко въпроса. Много ще бъда благодарна на отговорите ви.
Тъи като ще пътъваме организирано с агенция, тя предлага екскурзии.общо 3:1-музей на виното и залез за 30евро, 2-круиз до вулкана и фира за 54евро и 3-акротири- пиргос 30евро.
Въпросът  ми е дали си заслужава да плащаме на агенцията или на място сами да си го организираме?Какви са цените на входните такси и корабчетата?
Хотелът ни е в камари. колко е разстоянието от камари до фира и ия?с какво може да се придвижим и съответно на какви цени?
Последно препоръчаите някои заведения, защото имаме само закуска и ще вечеряме в ресторантчета.

Благодаря

# 378
  • Мнения: 11 187
Тъи като ще пътъваме организирано с агенция, тя предлага екскурзии.общо 3:1-музей на виното и залез за 30евро, 2-круиз до вулкана и фира за 54евро и 3-акротири- пиргос 30евро.
Тези цени за екскурзиите са дадени на човек, а вие сте двама, нали?
Наемете си кола. За 30 евро на ден ще отидете където искате. Залезът е безплатен Simple Smile Круизчето до Неа Камени - със сигурност ще го намерите по-евтино.
Най-хубавите гледки на острова са на калдерата (ръба на вулкана) - Фира, Иа, Имеровили. Прочетох, че ще отсядате в Камари, но най-добрият вариант е да прекарате колкото се може повече време горе.
Има и автобусен транспорт, но ще ви е малко по-сложно, а след залеза автобусите наобратно са претъпкани. Разстоянията на острова са малки, Камари-Фира 8 км, до Иа са малко повече.

# 379
  • София
  • Мнения: 783
tsachewa, тези екскурзии са ужасно скъпи! Подкрепям Параход, че най-добрият вариант е да си вземете рент-а-кар и да си обиколите сами, ще излезе далеч по-евтино. Може и с автобус да се движите, но от Камари до Иа трябва да вземете два автобуса с прекачване във Фира, което едно че губи време и второ двупосочен билет за двама излиза 15 евро. Вярно, че е по-евтино, но с кола е много по-бързо и удобно и ако идете и до друга дестинация в същия ден ще си излезе направо същото. А круиза до Неа Камени е между 25 и 35 евро на човек. В Камари със сигурност има туристически агенции, от където може да си купите билети  Peace
Не мога да препоръчам ресторанти, защото се хранехме предимно в нашето село - Периволос. Един път седнахме в Иа и да те предупредя, че там цените са много по-високи. Мусаката, например, струваше 18 евро  #Cussing out

# 380
  • Мнения: 11 187
Моето ходене до Санторини беше доста отдавна, но за цените в Иа впечатленията ми са същите като на Мохарет: заведенията там са горе-долу два пъти по-скъпи, отколкото във Фира и Фиростефани (които също са на калдерата).
Долу в Камари също ще са нормални, предполагам.

# 381
  • София
  • Мнения: 783
Да, съвсем нормални са цените долу по крайбрежието  Peace

# 382
  • Lovech
  • Мнения: 29
Да, двама сме, а цените, които съм написала са за човек.
Този музеи на виното къде се намира?Имате ли информация колко е входа и какво включва?В Имеровигли какво освен разходка какво може да се види?
Колко струват магаретата и лифта?И входа за вулкана Неа камени и манастира Пророк илия.Пиргос пак ли е само за разглеждане и разходка?
Започвам отново подробно да чета назад, определено ме убедихте да си наеме кола, вместо да си плащаме. За двама трябва да платя 464лв, дори и сами пак да платим толкова , съм сигурна че ще обиколим повече места и ще спираме където и когато си поискаме и за колково време си искаме..
Май за сега това са ми въпросите.Най вероятно ще изникнат още..

Още веднъж благодаря за отзивите

# 383
  • Мнения: 4 417
Даже не е нужно да е кола, едно АТВ е по-различно и по-евтино (щом сте само двама)

# 384
  • София
  • Мнения: 783
Честно казано, не бих се возила на АТВ по някои от пътищата на Санторини  Peace

tsachewa, ето сайта на музея на виното. Ако сте любители на виното, може да си букнете дегустация в Santo Wines, ама не знам как ще го съчетаете с шофирането  Laughing

# 385
  • Lovech
  • Мнения: 29
ooo, супер, даже предпочитам да е с АТВ, назад чета , че има и мотори. приятеля ми е моторист, така че хем ще е по-приятно, хем както казвате и по-евтино...
п.с. пък ще внимаваме с виното...

# 386
  • Мнения: 158
20Е е извън сезон малолитражен автомобил. Дори ще Ви го докарат пред хотела. Много са икономични, с климатик, чистички. С АТВ-то ще се опушите, омърляте, лепнете....... и не си представям как ще изкачите баира до върха. Дори на 1-ва си е зор.
Гъчканицата е голяма дори и в момента, даваха репортаж в обедните новини.
Използвайте си закуската и хотела, а другото си го организирайте сами. Не помня да сме плащали на Пророк Илия. Помня обаче пътя , завоите и невероятната гледка. Имаше и автобус с българи горе на паркинга.
Информирай се на рецепцията за разписанието на корабчетата до вулкана, цени на музея и всичко, което те интересува. Няма къде да се заблудите, само един по-главен път опасва целия остров, табели има.

# 387
  • Мнения: 4 417
Хора всякакви, нещо по-различно както казах, пък и ако не е там, къде другаде...
Не съм имал проблем с никакво качване с АТВ-то

# 388
  • София
  • Мнения: 783
Подкрепям мнението на Зорита за прахоляка на острова.
Разбира се, че всички хора са различни, затова споделяме мнение, пък те ще си преценят как ще го направят  Peace Щом са и мотористи, за тях няма да има такъв проблем, какъвто аз бих имала.

# 389
  • Лондон
  • Мнения: 449
За 30 евро, при това края на юли, имаше екскурзии, които включваха Пиргос, вулкана, Терасия, след това залеза на Ия. Бяха за цял ден, 9 до 10 вечерта. Ние ползвахме нормалните автобуси, че не обичам груповите занимания, но е опция... Ние обичахме да пием по чаша вино още на обяд, та не взехме кола... Sunglasses
АТВ та са ненужна авантюра според мен, всички 16 и 17 годишни английски и немски туристчета се бяха метнали на тях и правеха големи глупости... но всеки си знае Peace

Saint Wine е прекрасно място и там гледахме всъщност най-хубавия залез, придружен с хубав коктейл, за разлика от Ия, където се буташ с още 10 хил човека да направиш снимка...

Общи условия

Активация на акаунт