Санторини

  • 152 628
  • 826
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 988
Много благодаря на всички  bouquet
От плажуването се отказахме, ще се топне хлапето, ама по-скоро за тръпката.
За дрехите, ще се подговя като за пролет-рокли, къси панталони и по някоя връхна дреха за вечерта.
Много съм се надъхала за този остров и само се надявам нещо да не се обърка.

# 721
  • Мнения: 194
Прочетох темата от началото. Прекрасни разкази и снимки. Понеже съм изправена пред избор между Санторини през септември и екскурзия до Прага, Дрезден и Виена през същия период се обръщам към вас за помощ в решението.
Програмата за Санторини е с туристическа агенция, с автобус от гр. Бургас. Като включва две нощувки в Атина и 3 в Санторини. От прочетеното останах с впечетление, че между 3-4 дни са оптимален вариант, за да се разгледа островът. Предполагам, че щом пиша в тази тема до известна степен съм взела решение Simple Smile, но ще съм ви благодарна ако споделите и вашите мнения.  Hug

# 722
  • Мнения: 1 377
Много труден избор за мен понеже Виена ми е любим град.. но може би ако офертата за Санторини е добра да пледпочетеш острова.. Виена е най красива от края на пролетта до септември, Прага също, а тя е и по на север и хора живеещи там са ме съветвали ако искам слънчево време да ходя в този период тъй като от края на август дъждовете зачестяват.. което го и потвърждавам и от нашите ходения и в двата града в последствие.. тази година пак сме там през юли..

Така че от гледна точка на сезон може би Санторини е ОК.. Прага и  Виена са красиви и по време на коледните базари, да времето вече е друго но пък такова коледно настроение има че намам думи...  bouquet bouquet
А в Санторини ще се влюбиш определено..

# 723
  • Бургас
  • Мнения: 96
Привет на всички, имам питане:
Ще сме на Санторини няколко дни и ми се иска да разгледам и Миконос-Та има ли ферибот от Санторини до Миконос?
Благодаря на всички, които ще се включат.

# 724
  • София
  • Мнения: 1 947
Има, да. Доста са скъпи. Голдън стар са най-евтини, но пътуват най-дълго - 4ч. - 48€. Сий джетс са по-бързи, струват 66,80€.

# 725
  • Мнения: 1 377
Преди доста време когато ходихме нямаше директни линии - трябваше да се мине през Наксосс, но цената с прекачването идва горе долу същата. Сега като съм проверявала директните са толкова - 66,80 евро и това е цена на човек само в едната посока Sad .. Безумна е просто.
Както се казва по-добре човек да си планира една или две вечери на Миконос и от дам да си отиде на почивка в Санторини, поне ще спести един ферибот, което при тези цени си е направо доста ..



Ние ако ходим догодина твърдо сме решили да е почивка със 7 нощувки - дали ще са само на Санторини или комбинирано Миконос - Санторини още не сме решили. Но при положение че от БГ има чартъри до Санторини май май директно там.

# 726
  • Мнения: 158
Последното ми пътуване със Сий Джет ме отказа да ползвам техните услуги. Закъсня да отплава с час и половина поради силен вятър и после по пътя още час и половина направи закъснение. Няколко часа стоях на Рафина, с програма плаж и пиене на кафе, която също поради силния вятър стана на пейкоседене и чудене къде да се завра. Вече само самолет или добре познатия Блу Стар. Simple Smile

Последна редакция: пт, 01 сеп 2017, 00:05 от zorita

# 727
  • Мнения: 35
Предстои ни пътуване до Санторини по време на Септемврийските празници с ТА. Хотелът ни  е във Фира.Смятаме сами да отидем да разгледаме винарната, пророк Илия и залеза в Ия. Има ли удобен градски транпорт от Фира за изброените обекти, каква е цената на билетите и т.н.Ще ви бъда много  благодарна за всякакви подробности и споделени  впечатления.

# 728
  • Мнения: 35
Моля да споделите хотелите в Санторини предлагат ли  еднодневни екскурзии до винарната , параклиса пророк Илия , залеза в Ия, разходка с лодка до вулкана или е по-уместно да се ползват предложенията на ТА,които са доста завишени.
Благодаря предварително за вашите отговори.

# 729
  • Мнения: 198
Здравейте дами!
Темата не е много активна, направо е замряла, но на мен ми беше много полезна и интересна.
Реших тази година най-накрая да посетя тази така желана и все отлагана от мен дестинация. Първо се колебах дали да заложа на сигурното и да резервирам през някоя ТА, но след като писах на Елфи Тур да попитам за един от хотелите, които предлагат, а никой не ме отрази пък било то и с отказ, аз пък се отказах от тях.
Вече имам билети през Егейските авиолинии с полет през Атина с много удобни часове и поносима цена за май месец. Резервирах и хотел във Фиростефани и ми остава да си до уточня програмата. Ще бъдем 4 нощувки и ми се ще да посетим единия ден някой от близките острови. Първоначално се бях насочила към Миконос, но от темата ми стана ясно, че за ден няма да я бъде.Сега май се насочвам към Наксос. Някакви мнения за него? И може ли някой да ми подскаже сайта на фериботите, кои са за предпочитане?Thinking

# 730
  • Мнения: 11 079
Не можете да посетите Наксос или който и да е от големите острови за един ден, а и няма смисъл. Пътят е 4-5 часа и няма ферибот, който да ви откара и в двете посоки.
4 дни горе-долу ще ви стигнат да обиколите Санторини. Можете да посетите кратерите Неа и Палеа Камени или близкото островче (част от калдерата) Тиразия. Ходи се с малки корабчета от старото пристанище.

# 731
  • Мнения: 198
Ей, че работа Sad Мерси Параход, ще се съсредоточа върху опознаването само на Санторини тогова. За 4 дена едва ли ще ми доскучее.Simple Smile

# 732
  • Мнения: 3 819
Питането ти е осъществимо на теория, плава се два часа до Наксос, но на практика по-скоро - не, не е удобно разписанието, а ако има удобни часове, то ще е със скъпите Сийджетове/Sea Jets.

Ето тук можеш да видиш на твоята дата за миналата година, какви отплавания е имало. Избираш пристанище на отплаване, на "ТО:" оставяш all ports и от календара си избираш датата от миналата година.
http://www.openseas.gr/openseas/en/

Ето ти е една статия, до къде може да се плава за ден от Санторини с наличните разписания.
https://www.santorini-view.com/day-trip-from-santorini/

# 733
  • Мнения: 261
Ако чак толкова ти омръзне Санторни за 4 дни или много държиш да видиш още един остров, мога да препоръчам Фолегандрос. Не знам как ще е тази година, но миналите имаше едни хидрофойли, които тръгваха от Санторини сутринта и се връщаха от Фолегандрос следобед, пътуването беше по-малко от час.

Сега видях, че evhen ти е дала полезен линк Simple Smile

# 734
  • Мнения: 198
Много полезни линкове и информация. Simple Smile
Вторият линк е такава зарибявка, че човек може да загуби неусетно няколко часа в любуваме и проучване.
От разписанията на фериботите видях, че все пак има вариант за пристигане на обяд в Наксос и връщане късно през нощта в Санторини, но наистина незнам дали си заслужава да жертвам един ден за там. Ще го мисля по-нататък и без това има много време до тогава.
А да си призная този остров Фолегандрос не бях го чувала. Ще трябва да го включа в проучвателната си програма 😀

Общи условия

Активация на акаунт