гъбички и бременност

  • 41 263
  • 76
  •   1
Отговори
  • Мнения: 697
Здравейте, от вчера търся да се включа някъде където са обсъждани въпросните гъби, но темите които намерих са заключени, та затова си позволявам да започна нова  Blush

Моля споделете който е имал как са ви лекували. При мен нещата протекоха до сега така: преди месец открихме Candida albicans 10 ^ 5, от тогава сутрин и вечер нистатин и промивки със сода. освен това, преди 1-2 седмици направих и кратък курс с ГИНО-ПЕВАРИЛ - 3 вечери подред. За съжаление, май още си ги имам и го разбирам понеже сутринта забравих да се намажа с нистатин и ранния след обед веднага усетих че има нещо, съвсем леко парене.

Понеже имам преглед чак на 1 Септември и ми се иска да не чакам до тогава, така че ако някой сподели опит ще съм благодарна... Иначе трябва да продължа с нистатин, но явно действа на момента като го сложиш. Ако пропусне човек, веднага щъкат пак.

... допълвам само, че досега гъби не съм имала, при все че зимата смених 3 много силни антибиотика един след друг и пак нямах. От къде се взеха сега - не знам Confused уж всичко спазвам...

# 1
  • Мнения: 3 242
На първо време спри с промивките с сода , намали захарта в менюто си и се лекувайте заедно с мъжът ти !
Тук има доста интересни статии на тази тема .
http://bialotechenie.net/tag/kandidi/

# 2
  • Мнения: 697
Мерси Troy, прегледах ги, имало тест за гъбички и още днес ще търся в аптеката след работа. Това ми се струва нещо супер ценно, при положение, че консултациите ни са веднъж месечно....

За диетата, сладкото може да се намали, но в едната статия пишеше, че и млечните продукти и хлябът трябва да се ограничат, а аз основно това ям.

Ако някой знае мазило различно от нистатин, което да е ок за бременни, да каже моля newsm78

# 3
  • Мнения: 3 242
Moже кисело мляко но не и прясно ! Вярно е и за тестените изделия и плодове!
Целта е да се намали захарта тъй като гъбичките се хранят с нея ! Наблегни на зеленчуците !
А промивките с сода са абсолютно противопоказани при гъбички ! Содата е алкална а при гъбички средата става алкална , така че наблегни на киселите храни !

# 4
  • Мнения: 697
Troy мерси отново, това за содата изобщо не съм го знаела, даже си мислех че е точно обратното, но като го обясняваш, звучи логично. Даже сега се сещам за бабина рецепта, разтваря се във вода малко оцет и с това промивка; правила съм го един-два пъти при сърбеж и веднага е изчезвал. Не знам обаче дали са били гъби, защото като спре сърбежа, не съм и ходила на лекар.

В аптеките има Лактоцид (интимен гел) и/или Тантум роза за промивки. Не че е сериозно лечение, но най-малкото като алтернатива на содата ще ги започна. Прочетох и, че не трябвало да се ползват ежедневни превръзки.

Да споредля още, че се притеснявах и заради болките, които имам т време на време, но в статиите които  изпрати, пишеше, че тези болки са си симптом на гъбите, така че явно не е от нещо по-сериозно.

# 5
  • Мнения: 3 242
Meжду другото това за превръзките съм го забелязала и аз , особено има едни на Always които са с някакво покритие като найлон, които като ги ползвам само 2-3 дена и веднага ме досърбява Simple Smile
Хубаво е да се ползват  тези които са с памучно покритие !

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
И аз скоро имах гъбки,преди около месец.Както виждаш и аз съм бременна.Оправих се само с 3 свещички Гино.../забравих/А крема,който много ми помогна е Певарил.За 4-5 дена се оправих.И не си прави никакви промивки! Peace

# 7
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
и аз мисля, че с тези промивки само влошаваш положението  newsm78

# 8
  • Мнения: 697
Благодаря за споделения опит   bouquet Аз вече направих още в началото (не знам какво начало е било де...) серия с ГИНО-ПЕВАРИЛ - 3 поредни вечери, но не се оправих. Като се видя с д-р Илиев, ако каже ще повторя. Явно това са глобулите за бременни, другите не стават.

Другото изпълнявам Simple Smile даже с тантум роза ще спра промивки и ще направя почивак от всичко известно време....

# 9
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


  След като с втората бременност направих аборт(70%) поради наличието на гъбички, следващата бременност бях следена стриктно за тях.Проби ми взимаха всеки месец, даваха ми все различни лекарства и гъбите изчезнаха чак точно преди раждането.

 Но след всеки край на лечението, ако усетих парене си записвах спешен час за преглед, не съм чакала насрочената дата.

# 10
  • Мнения: 697
Биляна, 70% причината за аборта са били гъбичките, така ли? Моля те, ако не те притснява дай повече инфо.

Иначе, аз да кажа, че съм се объркала малко, глобулите, които слагах са ГИНО-ДАКТАРИН а не ГИНО ПЕРАВИЛ, но нали и двете са ГИНО, и съм се объркала  Embarassed. Но вчера си видях рецептата

# 11
  • Мнения: 234
За първи път чувам,че гъбички могат да са причина за аборт.
Може ли повече пояснение?

# 12
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Вие защо мислите, че бременните подлежат на взимане на вагинален секрет? Гъбите са вид инфекция, поне на мен ми измерваха инфекциите в степени.Има опасност както от прекъсване на бременността, така и от заболявания на плода.

# 13
  • Мнения: 234
Знаем,че гъбите са вид инфекция Wink
Не ми  е ясно какво отключва помятането? Контракции ли се появяват?
Казваш,че в зависимост от % на измерване има степен на опасност от аборт?
Вагиналните инфекции са различни и познавам много жени изкарали така ако не цялата,то част от бременноста си.
Питам,а не споря.

# 14
  • Мнения: 697
Това за измерането в проценти за пръв път го чувам  newsm78 но до сега не съм свързвала гъбите с аборт и предпочитам да не ги  Rolling Eyes Другата седмица съм на лекар и ще попитам ...

# 15
  • Мнения: 3 242
Разрових се из нета но никъде не намерих инфо, че гъбичките предизвикват аборт! Единствената информация която намерих е , че има опасност да се зарази бебето!
Между другото намерих тестове за гъбички , даже си купих един и като пристигне ще ви кажа дали си заслужава Simple Smile
ето това е теста :
http://www.savvychecktest.co.uk/

# 16
  • Мнения: 697
Troy, теста от аптека в БГ ли го взе или си го поръча онлайн?

За гъбичките, и аз четох, че при раждане бебето може да се зарази, затова преди раждане ти правят винаги изследване. А преди това ги правят, за да може ако има да се лекуват навреме...

# 17
  • Мнения: 3 242
Купих си го от интернет (от сайта който съм посочила по горе) , но май няма да изчакам да го получа, тъй като съм почти 100% сигурна , че имам гъбички ,  от 7 дена съм на антибиотик и имам лек сърбеж но без течение или миризма.

# 18
  • Мнения: 1
Ако всички, които имат гъби правеха спонтанен аборт, тогава не знам циганките как раждат по 6 7 8 та и отгоре деца  Laughing Гъбите се чистят за да не се зарази бебето, когато родите. Simple Smile

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 1 120
Здравейте!
При направена микробиология ми отркиха Стафилококи. В момента съм в 4-5 г.с. Док ми изписа куп неща-глобули-Макмирор, Утрогестан и антибиотик Уназим. Моята док ме успокои, че антибиотика няма да навреди на плода, но друг лекар е на обратното мнение. Все още не смея да пия нищо. Ако имам мами имали или имащи същия проблем нека споделят мнение
.

# 20
  • Мнения: 697
Dreamer, много неприятно... Ако единия док е спец по следене, най-добре го послушай него все пак.

Не знам за тези гъбички специално, какви могат да са вредите ако не ги лекуваш първите три месеца и оставиш антибиотика за след това.   

На мен вчера ми предписаха вече по-силни глобули за моите гъби (аз съм 21 г.с.). След като толкова време не се махнаха. В листовката пише да не се ползва през никой от периодите на бремеността освен под лекарско наблюдение..... Но ги започнах, разчитам на това, че ми го е казал док, който следи бременност, но ме е много страх от последиците. А какво означава "под лекарско наблюдение" иди разбери, глобулите са 6, а следващият преглед ми е след месец, какво точно ще наблюдава след като вече така или иначе съм ги сложила...

# 21
  • Мнения: 7
Здравейте, от едно известно време имам проблеми с гъбичките, бях много пъти на лекар и ми предписваха какво ли не. Последния път гинеколожката ми изписа лекарства за над 100 лева и пак нямаше никакъв ефект. Скоро ми препоръчаха Микомакс и бих искала да питам лечението с хапчета кога е най-добре да се започне - преди менструация, по време или след нея ? Можете ли да ми препоръчате някакви хубави вагинални глобули, искам вече да се приключи, много са досадни тия гъби  cry

# 22
  • Мнения: 3 242
Аз моите ги елиминирах Simple Smile Взех една таблетка Микомакс и 3 вагинални таблетки Канестен !
Момичета хубаво е да вземата и пробиотици !

# 23
  • Мнения: 7
ще пробвам тази комбинация, дано има ефект  Mr. Green

# 24
  • Мнения: 3 242
Пробиотиците  няма да те излекуват но помагат да се възстанови нормалния бактериален баланс на организма!
Аз ги вземам от година .Хубаво е да помислиш и за някакви имуно стимуланти , явно че си податлива на такива заболявания и няма да е лошо да си подсилиш имунната система , така че тя да може да се справя с инфекциите !
Колкото за комбинацията която аз пробвах , тя е за по ''лекия'' вариант когато инфекцията не се е хронифицирала ! Иначе ако положението е по ''тежко'' в листовката пишеше че лечението трябва да се удължи .

# 25
  • Мнения: 7
по моите наблюдения не е тежко положението, има малко количество бяло течение и лек сърбеж, още сега ще отида до аптеката и ще се надявам на добър резултат скоро, иначе личната лекарка ми изписа едни ампули за подсилване на имунната система, разбрах, че е добре да ям кисело мляко

# 26
  • Мнения: 3 242
Положението е ''тежко'' когато се повтаря често и не се подава на лечение Simple Smile
Иначе за киселото мляко за да ти подейства трябва да ядеш на ден по 100 кила Simple Smile

# 27
  • Мнения: 7
не бих казала, че се появява често, просто същестуват прекалено мн фактори за появяването на тия гадости, ще е тежка битка  Grinning мерси за съветите

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 1 007
Ох, и аз се боря с гадните гъби  #Cussing out Преди месец доки ми даде едно еднократно,мисля,че Гиназол се казваше, заедно с крем Певарил  newsm78 Резултат обаче нямаше  Rolling Eyes Сега ми изписа Гино-певрил150мг и пак кремчето за мазане, та чакам да видя какъв ще е резултатът този път  Rolling Eyes
А да попитам в какво точно се изразява заразяването не бебето,ако ги има по време на раждането? Някъде четох конюктивит...

# 29
  • Мнения: 3 242
Аз намирам кремовете за безполезни , за това и на своя глава си взех вагиналните глобули , но поне при мен даде мигновен резултат !Чувала съм , че е хубаво гъбичките да се атакуват орално и вагинално за да има ефект.

# 30
  • Мнения: 697
Аз намирам кремовете за безполезни , за това и на своя глава си взех вагиналните глобули , но поне при мен даде мигновен резултат !Чувала съм , че е хубаво гъбичките да се атакуват орално и вагинално за да има ефект.
Peace в момента в който ги спреш симптомите продължават.

Иначе, да кажа аз до къде стигнах - последно ми предписаха Канестен, сложих 5 глобули (последната 6-тата я загубих  Embarassed) не мисля, че съм се излекувала, защото имам още симптоми... Сег колкото и да не помагат кремовете, продължавам малко с нистатин.

Но явно Troy е права, трябва да си подсилим имунната система... взела съм си лактофлор (пробиотиците) и всеки ден си правя фреш портокал... дано му се види края. Голяма досада са...

# 31
  • Мнения: 3 242
При мен няма проблеми , току що си направих теста за гъбички и е отрицателен !

 

# 32
  • Мнения: 697
Честито:)

А имате ли представа дали като се къпеш в морето влияе зле на гъбичките? Нали е солена водата...

# 33
  • Мнения: 234
Лошото е,че зачестяват случайте на упорити и неизчезващи гъбични заболявания.
Какво като е солено морето,то тази мръсотия изсипана в него  ooooh! От там също може да си хванеш другарчета- гъбки.

С повечето препарати се стига до увреда на черния дроб и възпаления по храносмилателната система.
Но лекарите изписват на воля.

# 34
  • Мнения: 3 242
... трябва да си подсилим имунната система... взела съм си лактофлор (пробиотиците) и всеки ден си правя фреш портокал... 

Не мисля че фреш от портокали ще ти решат проблема...най много да ти раздразнят стомаха от киселото  Simple Smile лактобацилите не са имуностимуланти а  помагат за нормализирането на  влагалищната и чревната флора !
Потърси си имуностимулант примерно от рода на рейши !

# 35
  • Мнения: 697
Аз май съм се поизлекувала.... не смея да се хваля много, но симптомите спряха. Хем последните седмици нищо не съм взимала с изключение на пробиотик (лактофлор). И освен това започнах да ползвам интимен гел Лацтоцид... но имам чуството, че от само себе си спряха симптомите. Ще видим на изследването.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 138
При мен няма проблеми , току що си направих теста за гъбички и е отрицателен !

 
Правила съм същия тест, защото имах съмнения - резултата отрицателен. А микробиологията ми беше положителна.


# 37
  • Мнения: 3 242
Нямам представа ... може да не си го направила както трябва Wink от къде го купи ? до колкото знам не се продава в БГ .

# 38
  • Мнения: 697
Момичета, един въпрос, възможно ли е гъбичките по някакъв начин да причиняват болка... Embarassed Имам едни болки точно където бяха и сърбежите, появяват сеот едно известно време, и си мисля, че може да са от гъбичките.... а другия вариант е да се променя шийката на матката и затова  newsm78   

# 39
  • Варна
  • Мнения: 138
Нямам представа ... може да не си го направила както трябва Wink от къде го купи ? до колкото знам не се продава в БГ .
Купих го от Санита

# 40
  • София
  • Мнения: 418
Мъчат ме тези гадни гъби цяла бременност Sad Докторката каза, че е нормално.. така ставало през бременността... предписва ми Гиназол - с него минават за най-много месец и пак... сега пак ми предписа и преди раждането ще си слагам веднъж седмично... Дано има ефект... Какво става ако не са се махнали и тръгна да раждам? И как всъшност ще съм сигурна дали са се махнали от лекарството.. ако симптомите се махнат, това значи ли, че и тях ги няма или може само да са намалели Sad
Ужасно е, незнам вече, дано лекарката е права и след бременността се махнат от самосебеси.

# 41
  • Мнения: 4
Момичета,

да споделя и аз моя опит с гъбките- по принцип не съм податлива към такива “гости“, но като бях на море, бременна в 28-ма седмица и гъбките  ме навестиха  още на втори трети ден. След като усетих парене и особено вечер дискомфорт отидох веднага на лекар. Докторката не ги погледна даже на микроскоп и си каза думата / това си били “нормални“ гъби, случвали се често на бременни. Дали от бременност или от мръсното море, по-скоро от второто според мен.фактът си беше факт. Предписа ми ГИНАЗОЛ и Микомакс. Едното (не знам кое точно от двете) е крем в спринцовка за еднократно ползване вечер, а другото е само една таблетка, от нея пи и мъжа ми. За два дни положението се оправи и после моят си гинеколог тук, който при всеки преглед гледа и секрет под микроскоп нищо не е открил. Слва богу!

успех на всички ви в борбата  с малките гадове!

# 42
  • София
  • Мнения: 48
Здравейте!

Аз също се боря с гъбички - е, първо бяха бактерии, после бях чиста и така до преди месец, когато се появиха и гъбите. В момента си слагам Гино Певарил и се надявам да е повлиял добре, но ще видим след 10-ина дни.

Това, което ме притеснява, е до колко гъбичките могат да повлияят върху решението за раждане със секцио. Бих искала да родя максимално естествено, но ако не се справя с гъбичките, това значи ли че има сериозна опасност за бебето? Четох за какви ли не последствия, а от друга страна гъбичките били масово зло, та ми е доста объркано ...

Има ли сред вас с подобен опит/познания? 

# 43
  • Мнения: 697
От форума съм чела, че когато инфекцията е сериозна и не се излекува преди раждането, се препоръчва секцио... Т.е. док си преценяват какъв е риска бебето да се зарази, и ако е голям избират по-малкото зло - секциото:) Това, пак казвам, от форума съм разбрала:) Но вече как сепреценява какъв е риска бебето да се зарази незнам... Може да зависи от вид гъбички например - док предполагам знаят

# 44
  • София
  • Мнения: 418
От форума съм чела, че когато инфекцията е сериозна и не се излекува преди раждането, се препоръчва секцио... Т.е. док си преценяват какъв е риска бебето да се зарази, и ако е голям избират по-малкото зло - секциото:) Това, пак казвам, от форума съм разбрала:) Но вече как сепреценява какъв е риска бебето да се зарази незнам... Може да зависи от вид гъбички например - док предполагам знаят

И аз се чудя как предценяват колко е сериозно и какъв е риска. На мен ми пускаха иследвания преди няколко седмици и си имаше инфекция, докторката ми предписа лекарство с идеята да се оправя до раждането, но повече иследвания няма да ми се правят... Как ще разберат дали съм се изчистила или не  Thinking

# 45
  • Мнения: 5
И аз съм със същия проблем, но термина ми е след 3 дни, а нямам представа дали лечението ми е дало резултат. Слагам полижинакс през ден. Знам, че бебето може да се зарази при нормално раждане. Също така, за да се установи дали има инфекция трябва да мине някакъв период от време преди повторна микробиология...

И аз се чудя как док. ще прецени дали съм се излекувала...

# 46
  • София
  • Мнения: 48
vese3d , стискам палци всичко да мине без никакъв проблем!

Важното е да бъдеш спокойна и всичко ще е наред!  newsm10

# 47
  • Мнения: 5
Мерси,
така каза и доктора.
дано по-скоро да родя....

# 48
  • София
  • Мнения: 418
Аз бях на ЖК преди 2 дена и специално питах за раждането.. какво става ако не са се махнали и тн. и лекарката каза, че по принцип нямало проблем, опасно било при по-сериозни инфекции.. гъбичките не били страшни за бебето ... честно не и вярвам много, ама каквото стане... Все пак ще си сложа Гиназола и тази седмица и се надявам, че всичко ще е наред.

# 49
  • Мнения: 1
Здравейте и от мен !Аз също имам проблем с гъбичките, но сам много разочарована от подхода на моя лекар.Немога да си обясня ,как могат да изписват лекарства без никакво изследване и направо да ти казват какво ти е .Добре аз сам пила антибиотик ,но въпреки това ??????? Мисля ,че всички като бременни имаме право на две микробиологични изследвания.И въпреки това не ми се дава направление за такова. #Cussing out #Cussing out

# 50
  • Мнения: 490
Здравейте и от мен !Аз също имам проблем с гъбичките, но сам много разочарована от подхода на моя лекар.Немога да си обясня ,как могат да изписват лекарства без никакво изследване и направо да ти казват какво ти е .Добре аз сам пила антибиотик ,но въпреки това ??????? Мисля ,че всички като бременни имаме право на две микробиологични изследвания.И въпреки това не ми се дава направление за такова. #Cussing out #Cussing out
Мила, не е само при теб така. Преди няколко дни ходих при док. да и кажа, че имам неприятен сърбеж и съвсем слабо и непостоянно бяло течение от няколко дни, надявайки се да ми пусне микробиология, тъй като досега не ми е пускала...Е, не ми пусна и сега, дори не ме и погледна, а само отсече - "Да, имаш гъби, но това е норамлно нещо при вас бременните, неприятно е, ама се случва. Сега ще ти изпиша нещо, че то и без това е хубаво да се санира влагалището преди раждане." И ми изписа Гино-Певарил глобули да слагам и от същото, но крем да си мажа отвън, ако съм зачервена и ако ме сърби и отвън. Толкова не можа да ме погледне, аз как с тоя корем да видя дали съм зачервена аа???? Краката си едвам виждам пък за гениталите какво остава.  Crazy
Направо много се възмутих. Все още не съм приключила с лечението, обаче слава Богу, след 2 глобулки и мазане, сърбежа утихна, а течението почти го няма. Само силно се надявам като приключа с лечението всичко да е изчезнало и повече да не ме повтаря, че иначе не ми се мисли Praynig 

# 51
  • Мнения: 697
Наистина, всичко това повтарят - нормално е да имаш гъбички като си бременна #Cussing out Не е според мен и трябав да се вземат мерки, а да се изпише добро лекарство, трябва да се види от микробиологията какви са точно...  Едните глобули, които аз слагах, изпадаха целите, или на сутринта или последно, 2-3 след слагането изпадна всичко, което се беше задържало. После прочетох в листовката, че пише, ако става така да ползваш не глобулите, а гела - зависело от сухотата, което е индивидуално при всеки. Но док не ми беше казал и ме беше много яд.

# 52
  • София
  • Мнения: 418
Наистина, всичко това повтарят - нормално е да имаш гъбички като си бременна #Cussing out Не е според мен и трябав да се вземат мерки, а да се изпише добро лекарство, трябва да се види от микробиологията какви са точно...  Едните глобули, които аз слагах, изпадаха целите, или на сутринта или последно, 2-3 след слагането изпадна всичко, което се беше задържало. После прочетох в листовката, че пише, ако става така да ползваш не глобулите, а гела - зависело от сухотата, което е индивидуално при всеки. Но док не ми беше казал и ме беше много яд.

И мойта лекарка нищо не ми казва... хем ми пуска микробиология и вижда за какво става въпрос.. изглежда не я интересува много.. пише ми рецепта и нищо не казва (освен, че било нормално, да не очаквам да ми мине).. пише ми рецепта като я помоля... ако прочета нещо в интернет - примерно, че не трябва да се яде сладко, че то ги подхранва, като я питам тя казва спокойно "Ами да, така е".. но ако аз не седна да прочета в интернет тя няма да ми го каже... Послдния път я накарах да изпише нещо и на мъжа ми... щото не става само на мен - предписа, но ако не бях казала нямаше да се сети, че трябва и той евентоално да се лекува за да има ефект!!! И после защо си поставяме диагнози по интернет!!!!! А при цялата тая незаинтересованост, как да и се доверя, че това, което изписва е това, което трябва...

# 53
  • Мнения: 697
И после защо си поставяме диагнози по интернет!!!!! А при цялата тая незаинтересованост, как да и се доверя, че това, което изписва е това, което трябва...

Именно Peace

# 54
  • София
  • Мнения: 48
след Гино Певарил-а имах може би 5/6 дни без никакво течение и се радвах, че вероятно сме се справили с гъбите, но точно като си го помислих и познайте - за сега не чувствам сърбеж или нещо друго, но си имам течение и май няма промяна ...ужааааассссс!

примерно, че не трябва да се яде сладко, че то ги подхранва, като я питам тя казва спокойно "Ами да, така е"..

pow, не съм успяла да стигна до такава информация ... би ли споделила линкове за повече образованост?

# 55
  • София
  • Мнения: 418

примерно, че не трябва да се яде сладко, че то ги подхранва, като я питам тя казва спокойно "Ами да, така е"..

pow, не съм успяла да стигна до такава информация ... би ли споделила линкове за повече образованост?

Аз не помня къде точно съм го чела (не е само на едно място), но ето примерн линк .. резултат от гугъл

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B8%D0%B … D0%BE%D0%B7%D0%B0

от линка:
"Гъбичките се развиват добре в по-сладка среда и за това е хубаво по време на лечението, да се ограничава захарта, да се яде повече кисело мляко, или да се пие сок от грейпфрут."

Сега нямам много време да търся повече информация, но си спомням още, от това, което съм чела, като се появиха за пръв път, че се появяват и при спад в имунитета - тоест е хубаво да подсилим имунитета си по някакъв начин при лечението. Също е хубаво да се перат бельо и кърпи на 90 градуса за дезинфекция, да не се ползват разни ароматизирани съпуни и тн, да се ползва памучно бельо, защото изкуственото не "диша" а влагата също предразполага за появата им... и тн...

Ето още нещо от гугъл за диетата при борба с гъбичките:
http://bialotechenie.net/dieta-pri-kandidi-gabichki/

# 56
  • София
  • Мнения: 48
Мерси много, pow!   bouquet
Това, което е ясно на 100%, че е задължително, е упоритост ...Ехххх! успех на всички, линковете са доста полезни!

# 57
  • Мнения: 5
Да ви кажа микробиологията и аз си я платих, въпреки, че не ми бяха пускали преди това. И си мисля, че някъде четох, че бременните имат право на 2 микробиологии - в началото и в края, но едва ли е истина....

Междудругото не знам дали съм се излекувала след 18 дневно лечение с полижинакс, но преди 5 дни родих и специално попитах детската лекарка как може да се отрази на бебето. Тя отсече - ако има конюктивит капеме капки, от което излезе, че може да се получи конюктивит. За нещо по-сериозно не знам, пък и никой не ти казва....

# 58
  • София
  • Мнения: 418
Да ви кажа микробиологията и аз си я платих, въпреки, че не ми бяха пускали преди това. И си мисля, че някъде четох, че бременните имат право на 2 микробиологии - в началото и в края, но едва ли е истина....

Истина е:
"- Микробиологично изследване на влагалищен секрет - Един път при първо посещение;един път в ІХ лун. месец"
http://beberoni.blogspot.com/2008/09/blog-post.html

Това го има разпечатано под формата на таблица и пред кабинета на лекарката ми. Логично е да имаш право на 2 микробиологии.. нали трябва в края на бременността да се види дали няма нещо. В началото също е важно.

# 59
  • София
  • Мнения: 48
аз досега съм имала три изследвания с микробиология. предстои мисля и още една. не съм плащала допълнително?! не съм много сигурна дали това не е свързано все пак с последващите лекувания.

иначе за това как може да се отрази гъбичната инфекция на детенце при естествено раждане: питах вчера доктора и той каза, че няма опасност. е, освен ако няма много силна инфекция във влагалището, откъде реално минава бебко. препоръката му е при необходимост да се слагат силни глобули в очаквания период на поява на бебето или малко преди това, за да се поизчисти средата и да е с минимални опасности.

"иначе", каза още той, "ако беше толкова страшно, повечето циганета от махалата щяха да имат проблеми и да се родят с някакви инфекции". само цитирам Grinning

# 60
  • София
  • Мнения: 418

"иначе", каза още той, "ако беше толкова страшно, повечето циганета от махалата щяха да имат проблеми и да се родят с някакви инфекции". само цитирам Grinning

Аз пък съм чувала, че циганките гъбички нямат... може би имунитета им е по-силен... знам ли.
Иначе съм чела, че бебето може да получи конюктивид или някакъв обрив, което се лекува но е неприятно, според мен. А и като се замисля, колко ми е неприятно на мен от гъбичките.... не искам нещо подобно да му има и на бебко Sad

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 1 007
Здравейте, момичета  Grinning
Нали и аз се борих с гъбичките, уж успешно.  Rolling Eyes  Две седмици преди термин, на последната микробиология всичко беше чисто, слагах след това и полижинакс профилактично. Като родих, бебо обаче имаше някакво обривче и педиатърът каза, че може би е от гъбичките  Rolling Eyes Даваха му някакво лекарство и сега всичко е наред  Grinning
Мисля, че няма повод да се притеснявате  Hug

# 62
  • София
  • Мнения: 48
МЕрси много, Seengirl ! smile3525

Друго е да сподели майка, минала реално през подобна ситуация! Честито бебче и много здраве и късмет на всички ви!

# 63
  • Мнения: 99
Здравейте и от мен! Правих си микробиология през цялата бременност и все нямах никакво възпаление, но продължавах да имам бяло течение. Сега съм вече в 9 месец и чакам да родя. Терминът ми е на 11 ноември и пак имам бяло течение. Последното микробиологично изследване беше преди повече от месец. И незнам сега пак да си правя ли. То мога да родя всеки момент.

# 64
  • Мнения: 697
Tina, аз течение си имам постоянно и докми каза, че не е задължително признак на гъбички или инфекция. Трябва да е гъсто и много, за да има съмнение. Точно като имах гъбички беше (с извинение) като гъсто кисело мляко. А иначе е много по-леко.... Така че, не се притеснявай.

Ти други симптоми имаш ли, и док казва ли ти да пуснеш микробиология? Ако много се притесняваш си пусни, 11 ноември са си 10 дни:)

Леко и безпроблемно раждане ти пожелавам от все сърце  Hug

# 65
  • София
  • Мнения: 418
Да ви кажа какво стана при мен в крайна сметка Simple Smile Мъчих се с гъбичките доста през бременнистта, поизчиствах ги с Гиназол и те пак се появяваха, последно секрет ми взимаха в 8мия месец и в началото на 9тия пак направих един курс с Гиназол-а (2 пъти през 7 дена). Преди раждането се чувствах добре, нямах дразнение, имах леко течение, но то май е нормално преди раждането. Бебо се роди и имаше лек конюктивид, мазнаха го в болницата с нещо точно 2 пъти и мина. И все пак е малко кофти .. новородено бебче - за всяко нещо се панирах първите дни дали е нормално и това си ме притесняваше за един ден, докато казаха, че е ок.

# 66
  • Мнения: 99
Не нямам други симптоми. Моето беше гъсто и пак като си пуснах микробиология нямах нищо. Звъннах да го питам за всеки случай и той каза ако искам да си взема полижинакс. Но все пак си е антибиотик и незнам сега какво да правя?

# 67
  • Мнения: 490
Не нямам други симптоми. Моето беше гъсто и пак като си пуснах микробиология нямах нищо. Звъннах да го питам за всеки случай и той каза ако искам да си взема полижинакс. Но все пак си е антибиотик и незнам сега какво да правя?
И аз имах такова гъсто течение. Предните страници съм писала - изкарах един курс с Гино-певарил, но не помогна особено много, само намали течението и няколко дни след това го засили. Преди няколко дни изкарах и един курс с  Полижинакс и за сега, да чукам на дърво, нямам никакво течение. Щом док. ти е казал, че може да го ползваш, според мен е по-добре да си го вземеш и да изкараш един курс. Ако не друго поне ще ти санира влагалището преди раждането.

# 68
  • Мнения: 697
Не нямам други симптоми. Моето беше гъсто и пак като си пуснах микробиология нямах нищо. Звъннах да го питам за всеки случай и той каза ако искам да си взема полижинакс. Но все пак си е антибиотик и незнам сега какво да правя?

може би док е преценил, че понеже си в края и антибиотика вече не е чак такъв проблем... newsm78

# 69
  • Мнения: 490
Не нямам други симптоми. Моето беше гъсто и пак като си пуснах микробиология нямах нищо. Звъннах да го питам за всеки случай и той каза ако искам да си взема полижинакс. Но все пак си е антибиотик и незнам сега какво да правя?

може би док е преценил, че понеже си в края и антибиотика вече не е чак такъв проблем... newsm78

Преди да започна да си слагам Полижинакс, попрочетох из форумите и се оказа, че го изписват на много бременни преди раждането, дори и на такива, които нямат никакви симптоми за гъбички. Правят го едва ли не профилактично, за да се изчисти родовия канал за бебето и да няма разкъсвания (ако има течение).
Не че те подтиквам да си слагаш АБ, просто споделям, защото и аз се бях попритеснила, че ми изписват такова нещо.

# 70
  • Мнения: 697
Не нямам други симптоми. Моето беше гъсто и пак като си пуснах микробиология нямах нищо. Звъннах да го питам за всеки случай и той каза ако искам да си взема полижинакс. Но все пак си е антибиотик и незнам сега какво да правя?

може би док е преценил, че понеже си в края и антибиотика вече не е чак такъв проблем... newsm78

Преди да започна да си слагам Полижинакс, попрочетох из форумите и се оказа, че го изписват на много бременни преди раждането, дори и на такива, които нямат никакви симптоми за гъбички. Правят го едва ли не профилактично, за да се изчисти родовия канал за бебето и да няма разкъсвания (ако има течение).
Не че те подтиквам да си слагаш АБ, просто споделям, защото и аз се бях попритеснила, че ми изписват такова нещо.


 Peace звучи съвсем логично като се замисля, за по-сигурно, щего имам предвид и аз като ми дойде времето... може да "подсетя" док предвид, че имах гъбички и трудно ги оправих. Всъщност момента не знам дали имам, но поне симптоми нямам...

# 71
  • Мнения: 99
Благодаря на всички за отговора! Мен ме притеснява, че едва ли не ще ги слагам точно до термина. Не трябва ли да има някакъв  интервал между термина и последната глобула.

Последна редакция: чт, 03 ное 2011, 18:21 от tina1

# 72
  • Мнения: 490
Благодаря на всички за отговора! Мен ме притеснява, че едва ли не ще ги слагам точно до термина. Не трябва ли да има някакъв  интервал между термина и последната глобула.
Честно да ти кажа не съм много на ясно, ама не мисля че ще е проблем. Даже, може би така е по-добре, защото няма да има време да се появи пак течение. А при мен има време и ме притеснява точно това - да не се появи в последния момент и да няма за кога да слагам каквото и да било.

# 73
  • Мнения: 4
.. И аз не мога да се похваля с успехи при борбата с тая "пущина" - течението.... преди бременността не съм имала чак такова ужасно нещо... а и като съм правила лечение винаги е имало резултат...
Сега имах два курса на лечение първия с гинопеварил в  5ти месец... а втория сега накрая между 8ми и девети - флажил и гиназол... ами няма оправия.... днес ще видим доки какво ще каже... че и раждането наближава...

# 74
  • Мнения: 111
И аз се лекувам в момента от някакъв неустановен вид...Ползвам Макмирор глобули.Но са ужасни - много цапат!А аз преди това нямах никакви оплаквания.
Прочетох,че някои са пили Микомакс докато са бременнии? Това не е ли опасно?Иначе знам ,че това хапче е много ефикасно, особено, ако са в лек стадии.

# 75
  • Мнения: 697
Момичета, на мен ми предписаха Полижинакс - по малко от 10 дни ми остават до термин и за да се изчисти ако има нещо. Пише твърдо да не се слагат от бременни, но като чета масово ги предписват. Споделете ако някой от вас ги е слагал или има повече информация, защо док не се притесняват да ги предписват.

# 76
  • Мнения: 199
Здравейте. Имам едно бързо питане, ще съм благодарна ако някой се отзове. Бременна съм в 6 месец и ми откриха гъбички candidas albi...не помня точно. Изписаха ми гиназол. Обаче докито нищо не каза за мъжа ми. Въпроса ми е той трябва ли да се лекува. Днес бях при доктора след две седмици пак трябва да ида.

Общи условия

Активация на акаунт