гъбички и бременност

  • 41 287
  • 76
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5
И аз съм със същия проблем, но термина ми е след 3 дни, а нямам представа дали лечението ми е дало резултат. Слагам полижинакс през ден. Знам, че бебето може да се зарази при нормално раждане. Също така, за да се установи дали има инфекция трябва да мине някакъв период от време преди повторна микробиология...

И аз се чудя как док. ще прецени дали съм се излекувала...

# 46
  • София
  • Мнения: 48
vese3d , стискам палци всичко да мине без никакъв проблем!

Важното е да бъдеш спокойна и всичко ще е наред!  newsm10

# 47
  • Мнения: 5
Мерси,
така каза и доктора.
дано по-скоро да родя....

# 48
  • София
  • Мнения: 418
Аз бях на ЖК преди 2 дена и специално питах за раждането.. какво става ако не са се махнали и тн. и лекарката каза, че по принцип нямало проблем, опасно било при по-сериозни инфекции.. гъбичките не били страшни за бебето ... честно не и вярвам много, ама каквото стане... Все пак ще си сложа Гиназола и тази седмица и се надявам, че всичко ще е наред.

# 49
  • Мнения: 1
Здравейте и от мен !Аз също имам проблем с гъбичките, но сам много разочарована от подхода на моя лекар.Немога да си обясня ,как могат да изписват лекарства без никакво изследване и направо да ти казват какво ти е .Добре аз сам пила антибиотик ,но въпреки това ??????? Мисля ,че всички като бременни имаме право на две микробиологични изследвания.И въпреки това не ми се дава направление за такова. #Cussing out #Cussing out

# 50
  • Мнения: 490
Здравейте и от мен !Аз също имам проблем с гъбичките, но сам много разочарована от подхода на моя лекар.Немога да си обясня ,как могат да изписват лекарства без никакво изследване и направо да ти казват какво ти е .Добре аз сам пила антибиотик ,но въпреки това ??????? Мисля ,че всички като бременни имаме право на две микробиологични изследвания.И въпреки това не ми се дава направление за такова. #Cussing out #Cussing out
Мила, не е само при теб така. Преди няколко дни ходих при док. да и кажа, че имам неприятен сърбеж и съвсем слабо и непостоянно бяло течение от няколко дни, надявайки се да ми пусне микробиология, тъй като досега не ми е пускала...Е, не ми пусна и сега, дори не ме и погледна, а само отсече - "Да, имаш гъби, но това е норамлно нещо при вас бременните, неприятно е, ама се случва. Сега ще ти изпиша нещо, че то и без това е хубаво да се санира влагалището преди раждане." И ми изписа Гино-Певарил глобули да слагам и от същото, но крем да си мажа отвън, ако съм зачервена и ако ме сърби и отвън. Толкова не можа да ме погледне, аз как с тоя корем да видя дали съм зачервена аа???? Краката си едвам виждам пък за гениталите какво остава.  Crazy
Направо много се възмутих. Все още не съм приключила с лечението, обаче слава Богу, след 2 глобулки и мазане, сърбежа утихна, а течението почти го няма. Само силно се надявам като приключа с лечението всичко да е изчезнало и повече да не ме повтаря, че иначе не ми се мисли Praynig 

# 51
  • Мнения: 697
Наистина, всичко това повтарят - нормално е да имаш гъбички като си бременна #Cussing out Не е според мен и трябав да се вземат мерки, а да се изпише добро лекарство, трябва да се види от микробиологията какви са точно...  Едните глобули, които аз слагах, изпадаха целите, или на сутринта или последно, 2-3 след слагането изпадна всичко, което се беше задържало. После прочетох в листовката, че пише, ако става така да ползваш не глобулите, а гела - зависело от сухотата, което е индивидуално при всеки. Но док не ми беше казал и ме беше много яд.

# 52
  • София
  • Мнения: 418
Наистина, всичко това повтарят - нормално е да имаш гъбички като си бременна #Cussing out Не е според мен и трябав да се вземат мерки, а да се изпише добро лекарство, трябва да се види от микробиологията какви са точно...  Едните глобули, които аз слагах, изпадаха целите, или на сутринта или последно, 2-3 след слагането изпадна всичко, което се беше задържало. После прочетох в листовката, че пише, ако става така да ползваш не глобулите, а гела - зависело от сухотата, което е индивидуално при всеки. Но док не ми беше казал и ме беше много яд.

И мойта лекарка нищо не ми казва... хем ми пуска микробиология и вижда за какво става въпрос.. изглежда не я интересува много.. пише ми рецепта и нищо не казва (освен, че било нормално, да не очаквам да ми мине).. пише ми рецепта като я помоля... ако прочета нещо в интернет - примерно, че не трябва да се яде сладко, че то ги подхранва, като я питам тя казва спокойно "Ами да, така е".. но ако аз не седна да прочета в интернет тя няма да ми го каже... Послдния път я накарах да изпише нещо и на мъжа ми... щото не става само на мен - предписа, но ако не бях казала нямаше да се сети, че трябва и той евентоално да се лекува за да има ефект!!! И после защо си поставяме диагнози по интернет!!!!! А при цялата тая незаинтересованост, как да и се доверя, че това, което изписва е това, което трябва...

# 53
  • Мнения: 697
И после защо си поставяме диагнози по интернет!!!!! А при цялата тая незаинтересованост, как да и се доверя, че това, което изписва е това, което трябва...

Именно Peace

# 54
  • София
  • Мнения: 48
след Гино Певарил-а имах може би 5/6 дни без никакво течение и се радвах, че вероятно сме се справили с гъбите, но точно като си го помислих и познайте - за сега не чувствам сърбеж или нещо друго, но си имам течение и май няма промяна ...ужааааассссс!

примерно, че не трябва да се яде сладко, че то ги подхранва, като я питам тя казва спокойно "Ами да, така е"..

pow, не съм успяла да стигна до такава информация ... би ли споделила линкове за повече образованост?

# 55
  • София
  • Мнения: 418

примерно, че не трябва да се яде сладко, че то ги подхранва, като я питам тя казва спокойно "Ами да, така е"..

pow, не съм успяла да стигна до такава информация ... би ли споделила линкове за повече образованост?

Аз не помня къде точно съм го чела (не е само на едно място), но ето примерн линк .. резултат от гугъл

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B8%D0%B … D0%BE%D0%B7%D0%B0

от линка:
"Гъбичките се развиват добре в по-сладка среда и за това е хубаво по време на лечението, да се ограничава захарта, да се яде повече кисело мляко, или да се пие сок от грейпфрут."

Сега нямам много време да търся повече информация, но си спомням още, от това, което съм чела, като се появиха за пръв път, че се появяват и при спад в имунитета - тоест е хубаво да подсилим имунитета си по някакъв начин при лечението. Също е хубаво да се перат бельо и кърпи на 90 градуса за дезинфекция, да не се ползват разни ароматизирани съпуни и тн, да се ползва памучно бельо, защото изкуственото не "диша" а влагата също предразполага за появата им... и тн...

Ето още нещо от гугъл за диетата при борба с гъбичките:
http://bialotechenie.net/dieta-pri-kandidi-gabichki/

# 56
  • София
  • Мнения: 48
Мерси много, pow!   bouquet
Това, което е ясно на 100%, че е задължително, е упоритост ...Ехххх! успех на всички, линковете са доста полезни!

# 57
  • Мнения: 5
Да ви кажа микробиологията и аз си я платих, въпреки, че не ми бяха пускали преди това. И си мисля, че някъде четох, че бременните имат право на 2 микробиологии - в началото и в края, но едва ли е истина....

Междудругото не знам дали съм се излекувала след 18 дневно лечение с полижинакс, но преди 5 дни родих и специално попитах детската лекарка как може да се отрази на бебето. Тя отсече - ако има конюктивит капеме капки, от което излезе, че може да се получи конюктивит. За нещо по-сериозно не знам, пък и никой не ти казва....

# 58
  • София
  • Мнения: 418
Да ви кажа микробиологията и аз си я платих, въпреки, че не ми бяха пускали преди това. И си мисля, че някъде четох, че бременните имат право на 2 микробиологии - в началото и в края, но едва ли е истина....

Истина е:
"- Микробиологично изследване на влагалищен секрет - Един път при първо посещение;един път в ІХ лун. месец"
http://beberoni.blogspot.com/2008/09/blog-post.html

Това го има разпечатано под формата на таблица и пред кабинета на лекарката ми. Логично е да имаш право на 2 микробиологии.. нали трябва в края на бременността да се види дали няма нещо. В началото също е важно.

# 59
  • София
  • Мнения: 48
аз досега съм имала три изследвания с микробиология. предстои мисля и още една. не съм плащала допълнително?! не съм много сигурна дали това не е свързано все пак с последващите лекувания.

иначе за това как може да се отрази гъбичната инфекция на детенце при естествено раждане: питах вчера доктора и той каза, че няма опасност. е, освен ако няма много силна инфекция във влагалището, откъде реално минава бебко. препоръката му е при необходимост да се слагат силни глобули в очаквания период на поява на бебето или малко преди това, за да се поизчисти средата и да е с минимални опасности.

"иначе", каза още той, "ако беше толкова страшно, повечето циганета от махалата щяха да имат проблеми и да се родят с някакви инфекции". само цитирам Grinning

Общи условия

Активация на акаунт