Черна коса и връщане в изходна позиция след това?

  • 3 849
  • 35
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 6 743
По принцип съм си червена.Сега и боя червена ползвам, но ми се ще да си направя експеримент и да се направя ЧЕРНА.
Поробвах с програмката на арома да преценя дали ще ми отива ама някак трудно се преценява от снимка ,а и аз имам МНОГО коса!
Въпроса ми е - ако не се харесам ще мога ли да се върна на изходна позиция с тъмно червена коса или ще се наложи изсветляване за да възвърна предишния цвят??? Blush

# 1
  • Мнения: 522
ами аз се боядисах 2 пъти с черна боя, и вече година и половина я чакам да израсне, защото черната боя не пада тоест пада,но до едно положение...повечето обаче си остава.

# 2
  • Мнения: 2 241
Аз бях черна около година и понеже изведнъж престанах да се харесвам, т.е. нямах никакво търпение да я изчакам да израсне - фризьорката ми я обезцвети цялата, след което вече се боядисах кестенява.

Цялата процедура е длъжка и доста агресивна за косата, но за преход от черно към по-светъл цвят друг начин НЯМА Close

# 3
  • Мнения: 235
Chernata koa kolkoto i lesno da se postiga, se okazva i mnogo kaprizna. Liceto se okazva kato v ramka i nai-malkia defekt na liceto /petna, pupki, zacherviavania, bruchki/ lichat mnogo poveche v sravnenie s drugite cvetove. Az ot dosta godini se boiadisvam cherna sus sin otenuk /chernoto mi izglejda taka po-mek cviat/ i vseki put kogato mi se poiavi niakoia pupka se poburkvam kak da ia prikrivam, no poneje kojata mi e mnogo svetla adski mi haresva kontrasta, koito se poluchava s chernata kosa. Taka che v tova otnoshenie chernoto e nai-koftia izbor za cviat na kosa. Naistina edinstvenia variant da se oturvesh ot neia e izsvetliavaneto, ako niamash turpenie da ia chakash da izraste.Simple Smile
P.P. Izviniavam se za latinicata, no kirilizaciata neshto mi se e precakala.

# 4
  • Мнения: 3 777
Аз съм с катранено черна коса - моята си.
Но реших че ще стана патладжан, стана от първия път.
Омръзна ми за 2 седмици и се боядисах черна.

Но ти си много хубава с червена, защо искаш черна?

# 5
  • София
  • Мнения: 6 743
Но ти си много хубава с червена, защо искаш черна?
Aми на ТАЗИ снимка косата ми изглежда черна и много се харесах.
Обаче като чета написаното взех да се разколебавам  Thinking

# 6
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Аз от руса станах черна (от няколко месеца)обаче ми омръзна и искам  да стана светло кестенява.Фризьорката ми ми каза,че 1 ще ме изсветли и тогава ще ми сложи кестенявото. Confused

# 7
  • Мнения: 2 241
Дамаянти, много добре ти стои черната коса на тази снимка, наистина, тенът ти изпъква. Simple Smile
Моят е подобен и затова бях решила, че няма да ми стои зле черната коса, а и очите ми са светлокафяви и на фона на черната коса изглеждаха съвсем светли Simple Smile, НО не си бях дала сметка за едно нещо - черната коса състарява. Не че съм толкова млада (вече), но в един момент реших, че няма смисъл да изглеждам с още няколко годинки отгоре, така че я разкарах.

Казано е, че с възрастта косата трябва да става все по-светла и по-къса и май ще се окаже вярно (поне в моя случай).

# 8
  • Варна
  • Мнения: 4 969
При мен стана точно обратното-черното ме подмлади,а с русото изглеждах поне с 4-5 години отгоре Rolling Eyes
Все още съм млада де (22)

# 9
  • София
  • Мнения: 18 679
Нема връщане, сестро, черното само ножицата го маха Close

# 10
  • Мнения: 7 186
Да, черно наистина ти отива. Peace Аз пък червения цвят нещо не го долюбвам много. Thinking
Значи правилно са ти казали, че от черното връщане назад няма. Confused Или ако има то е с помощта на разни обезцветители, които знаеш хич не са полезни за косата. Но в крайна сметка има значение и колко напластено е черното, предполагам че ако се боядисаш само веднъж черна много по- лесно ще можеш да си обезцветиш косата, отколкото ако си я боядисвала многократно и черното е напластено.
Но ако все пак прибягнеш до обезцветяване- задължително при кадърен фризьор, не го прави в домашни условия.

# 11
  • Мнения: 1 290
точно черна ли? #Crazy Ще ти лепне поне 5-6  годинки отгоре.На мен ми направиха косата с компютър черна и приличах на бабка SickКакто си решила да отслабваш и с някоя нова прическа и цвят,много ще ти отива,но поне да е нещо свежо Wink

# 12
  • Мнения: 130
Според мен ти стои много добре черно.
А относно изсветляването, аз като питах фризьорката ми и тя каза, че няма да може да стане русо. Наистина стигна до едно противно рижаво и не ще по-светла!  #Cussing out

# 13
  • Мнения: 2 274
Защо не опиташ с шампоан-оцветител (на Палете май има такива).

# 14
  • Мнения: 2 274
При мен стана точно обратното-черното ме подмлади,а с русото изглеждах поне с 4-5 години отгоре Rolling Eyes
Все още съм млада де (22)
И при мен беше така. С руса коса приличах на лелка...

# 15
  • Бургас
  • Мнения: 5 921
При мен стана точно обратното-черното ме подмлади,а с русото изглеждах поне с 4-5 години отгоре Rolling Eyes
Все още съм млада де (22)
и при мен се получи така, а дори не съм толкова млада   Naughty, така че ..................
Аз също преди бях червена много дълго време и ми се струва, че с първото боядисване няма да постигнеш траен чвят, а само колкото да се видиш. При мен червеното упорито се показваше скоро след първите 2-3 боядисвания. Когато обаче се фиксира цвета е хиляди пъти по-траен и по-бляскав от червения. Много предимства си ема за мен черното пред другите цватове, но това с пъпките си е вярно  Close, направо светват (ако си минала пубертета и не караш някой късен .... ми пробвай веднъж, ако не се харесаш следващия месец отгоре мацаш пак червено и това е Whistling)

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 5 921
забравих да напиша, че аз всъщност не се боядисвам точно черна, а тъмно кафява и си седи абсолютно като естествен черен цвят (тези с отенъците нещо не ми допадат), ей ма на

# 17
  • Мнения: 5 317
Преди пет месеца  се направих черна с шампоан оцветител(не помня на коя марка).Цвета стана много наситен и на второто-третото миене на косата падна.Така че пробвай,ако искаш.

# 18
  • Мнения: 3 861
Мисля че можеш да пробваш с безамонячната на Лореал. Измива се срвнително бързо, за по малко от месец и поне се води, че не остават следи от нея и не гори коса, макар че твоята и да я изгори малко бълха те ухапала Crazy. Аз съм я ползвала и съм много доволна, но аз по принцип съм с тъмна коса и измиването и връщането към моя си цвят стана много плавно, без по светли корени и такива глупости. Струва някъде ъм 8-9 лв. в Била май newsm78. Нещо такова ми се върти в главата за цената

# 19
  • София
  • Мнения: 6 743
Ей сега ми напират още въпроси  Laughing
Шампоан оцветител дали ще постигне ефекта на боята?
А след 1 кратно боядисване дали след това ако се боядисам с моята си червена боя пък няма да покрие  newsm78 като казвате ,че първия път не е трайно  newsm78
Замислих се и за друго.Аз съм на 30 ,но не се боядисвам от куртуазия или защото всички го правят ,а защото по наследство имам доста бели коси и то точно отгоре.Сега при червеното като поизрасте не си личи много, а като я направя черна ще личи от километри  #Crazy #Crazy
Ох ,ужас - много ми се иска да пробвам ,а мненията са притиворечиви и май не ми стиска!
Най- много да се пробвам с червено като на Додо-Додо  Laughing Laughing Laughing

# 20
  • София
  • Мнения: 5 289
Според мен най-добре се боядисай с безамонячната на Лореал-Кастинг,или каквато ти си избереш,Кастинга покрива перфектно и косата добива блясък,освен това боята ще падне и няма да има помен от нея,а също така не забравяй,че червеното винаги избива след друг цвят боядисване,независимо какъв е той.Така,че споко боядисвай си се и да не ти пука.
И да пуснеш снимки после! Laughing

# 21
  • Мнения: 4 390
забравих да напиша, че аз всъщност не се боядисвам точно черна, а тъмно кафява и си седи абсолютно като естествен черен цвят (тези с отенъците нещо не ми допадат), ей ма на

Хубавица! Simple SmileИмаш страхотна коса! Flutter

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 5 921
.................................................
мерси за косата, а за другото ....ох, място не мога да си намеря от неудобство (бе много свенлива се оказах)

# 23
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Дамаянти не се лъжи да ставаш черна. По-добре избери много тъмен червен цвят или патладжан примерно. Черното е хубаво само до първото измиване. Аз съм черна в момента и много ме е яд, че пак сглупих и се почерних. Освен това косата изглежда много изкуствена. Прабвала съм какви ли не видове бои. Досега не съм видяла черна, която да стои естествено лъскава дълго време. А пък преди години когато за първи път реших да съм черна не можах да си оправя цвета на косата почти две години. Всеки път ми избиваше черното под другите бои. И косата ми винаги седеше в корените червена, надолу черна.

# 24
  • Мнения: 17 407
Дамаянти не се лъжи да ставаш черна.... Черното е хубаво само до първото измиване. ...... Освен това косата изглежда много изкуствена...... Досега не съм видяла черна, която да стои естествено лъскава дълго време.

НЕ съм съгласна! Моята си  е лъскава, боядисвам я синьо- черна. Даже пусках тема как да стана  кестенява, но реших да си остана така.
Дамаянти, опитай с безамонячна боя!  Черно би ти отивало много, а относно лъскавината, зависи от косата Wink

# 25
  • Мнения: 7 186
Дамаянти не се лъжи да ставаш черна.... Черното е хубаво само до първото измиване. ...... Освен това косата изглежда много изкуствена...... Досега не съм видяла черна, която да стои естествено лъскава дълго време.

НЕ съм съгласна! Моята си е лъскава, боядисвам я синьо- черна. Даже пусках тема как да стана  кестенява, но реших да си остана така.
Дамаянти, опитай с безамонячна боя!  Черно би ти отивало много, а относно лъскавината, зависи от косата Wink

Аз също не съм съгласна. И моята я боядисвам синьо- черна и не мисля, че стои изкуствено. Освен това си е лъскава. Явно наистина си е до коса, то и не на всеки му ходи черна коса де. Освен това и боята също е важна. Аз в момента се правя с професионална Лонда и съм супер доволна. newsm10
Дамаянти като за начало наистина трябва да опиташ с безамонячна боя, защото е по- лека. Например тази на Гарние с олиото от маслина е много лека и освен това косата става чудесна. Шампоан- оцветител никога не съм ползвала, не знам какъв е ефекта.
Яна (2 в 1) страхотна коса имаш! Hug

# 26
  • Мнения: 17 407
Аз ползвах преди години шампоан - оцветител Рилкен. Става, покрива косата, не знам върху червено как ще е. Абе....дай с безамонячна! УСпех!

# 27
Mojesh da probvash za nachalo s CASTING na LOREAL, tja se izmiva sled nai-mnogo mesec i polovina napalno tai kato e bez amoniak! Taka che dori i da ne se haresash, shte triabva samo da izchakash niakolko sedmici posle pak shte si s estestvenija si cvjat! Az predi vreme sashto ja polzvah, no pri men problemat beshe, che  PREKALENO barzo se izmivashe,taka che smenih s po-trajna boja  Blush

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 779
А тази безамонячна боя като се отмива, косата не става ли на петна един вид? В смисъл докато се отмие напълно? И не се ли изтощава косата? Извинете ме ако задавам глупави въпроси, не разбирам от бои и не съм се и боядисвала досега, но мисля и аз да пробвам с безамонячна. Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 7 186
А тази безамонячна боя като се отмива, косата не става ли на петна един вид? В смисъл докато се отмие напълно? И не се ли изтощава косата? Извинете ме ако задавам глупави въпроси, не разбирам от бои и не съм се и боядисвала досега, но мисля и аз да пробвам с безамонячна. Rolling Eyes

Напротив безамонячната боя не изтощава косата и е много по- лека. Относно това дали става на петна не мога да кажа, защото аз съм я слагала върху вече черна коса, не знам върху друг цвят как се получава. Винаги ми е хващала много добре, обаче за сметка на това пада по- бързо. Confused
Аз затова я препоръчах на Дамаянти де, щото тя се колебае за черното. Simple Smile

# 30
  • София
  • Мнения: 2 271
Я пробвай първо с някой шампоан-оцветител, пък тогава, ако наистина ти хареса, се направи с боя. Аз бях с черна коса, после реших да се направя червена - фризьорката ми изсветли косата и после сложи в корените по-светло червена, а на долу, където остана тъмничко, по-тъмно червено. Стана цвета, който исках, но в резултат косата ми стана като метла  Close
Сега пак съм черна и пак ми е писнало, но ме  е страх да не се изтощи пак Thinking

# 31
  • Мнения: 5 299
Дамаянти, каква е тази програма на Арома - я хвърли насам да са видя и аз Laughing

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 779
Ще си позволя да отговоря вместо нея, защото предполагам, че за това става въпрос:
http://www.aroma-bg.com/fun/index.php?cat=4&sub_cat=2&lg=bg
Прикачваш своя снимка и си експериментираш! Grinning

# 33
  • София
  • Мнения: 6 743
Да това е,само дето тук черното не е черно  Close

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 779
Дамаянти, напълно съм съгласна с теб! Черният цвят е ужасен, а аз искам точно в черно да пробвам да се боядисам Tired  Някаква странна смесица между черно и сиво .. и аз не мога да го определя даже newsm78

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 779
Момичета, боядисах се с оцветителите на Палете Шварцкопф. Купих си 2 пакетчета за черна коса със син отенък, но т.к. съм със светло кестенява косата ми стана тъмно кестенява, а не черна. Ако следващият път пробвам с Кастинг пак за черна със син отенък дали ще се получи вече? Колко време да изчакам, за да боядисам с Кастинг? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт