Как решавате проблемите?

  • 7 649
  • 153
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 210
С думи. И война за самообладание.
Повишаването на тон е липса на самоуважение, сръдните са за децата. Жадувала съм и за двете, но на война- като на война.
Колкото по- тихо, толкова по- зле.

# 76
  • Мнения: 627
В момента само го поглеждам и му се усмихвам. И той вече знае  Laughing Проблемите се решават като с магическа пръчка  Sunglasses
Уф, блазя ти, честно. Де тоз късмет...

# 77
  • Мнения: 5 347
Аз -  по- сръдлива, но и бързо ми минава. Изливам доста емоционално, но без крясъци това, което  искам да кажа.
Той- излиза от стаята и не ми отговаря, за да млъкна. 
Аз-  тръгвам по него и довършвам  монолога си.
Резултат: 35 г. брак. Дай боже още толкова!

# 78
  • София
  • Мнения: 6 801
Говорим.  Wink
За 9 години и половина се броят на пръсти моментите, в които сме се карали. Обикновено 'карането' трае 3-4 реплики на висок глас. Аз съм по-емоционалната, сърдя се, паля за секунди, обаче ми минава и след половин час вече не се сърдя.  Laughing Мъжът ми най-дълго е бил сърдит няколко часа, веднъж. Иначе и той се сърди в рамките на минути.

# 79
  • Мнения: 627
Аз -  по- сръдлива, но и бързо ми минава. Изливам доста емоционално, но без крясъци това, което  искам да кажа.
Той- излиза от стаята и не ми отговаря, за да млъкна. 
Аз-  тръгвам по него и довършвам  монолога си.
Такава ситуация би ме вбесила до крайна степен. Защото е демонстрация на игнор от негова страна.
А ти не се ли чувстваш като емоционален изнасилвач когато той не реагира на опита ти да обсъдите даден проблем?

# 80
  • Мнения: 7 947
temida - не случайно назад казах, че всеки си има неговия начин  Laughing

# 81
  • Мнения: 481
Трещерица все едни такива теми пуска за семейни проблеми ( скандали, оплаквания от мъжо и тнт)...
ако авторката има някакъв собствен проблем, гледането в паничката на другите, няма да го реши

# 82
  • Мнения: 627
Да, де, Вили, нали обменяме опит. Wink

# 83
  • Мнения: 7 947
Трещерица все едни такива теми пуска за семейни проблеми ( скандали, оплаквания от мъжо и тнт)...
ако авторката има някакъв собствен проблем, гледането в паничката на другите, няма да го реши

Тя мъдра и добра.
Проблеми няма. И знае всичко.
Иска да гледа сеир.

# 84
  • Мнения: X
И й се получава.....    Mr. Green

# 85
  • Мнения: 7 947

Забравих да спомена, че се отнася и до теб.
Ти също нямаш проблеми уж.

# 86
  • Мнения: 5 347
Аз -  по- сръдлива, но и бързо ми минава. Изливам доста емоционално, но без крясъци това, което  искам да кажа.
Той- излиза от стаята и не ми отговаря, за да млъкна.  
Аз-  тръгвам по него и довършвам  монолога си.
Такава ситуация би ме вбесила до крайна степен. Защото е демонстрация на игнор от негова страна.
А ти не се ли чувстваш като емоционален изнасилвач когато той не реагира на опита ти да обсъдите даден проблем?

 Признавам, че ме е яд, когато не иска да ме изслуша. Не се чувствам " емоционален изнасилвач", защото  става така за дребни неща. При сериозни ситуации, които касаят семейството, а не мои капризи, винаги има  обсъждане и търсене на решение.

Последна редакция: ср, 24 авг 2011, 16:12 от Gerber 1

# 87
  • София
  • Мнения: 2 217
Трещи е пич.....Краси също...   smile3503

# 88
  • Мнения: 755
Крясъци, разговор, сръдни?
Всяко семейство има проблеми. Някои крещят, после са си най-мили. Други се сърдят с дни. Как е при вас?

Разговаряме! Намираме време затова, всеки си казва какво му е на душата . В общи линии за толкова време заедно/не хич малко/ не сме имали някакви кой знае какви драматично разминаващи се позиции, за да си правим "театрални постановки". Т.е. караме я "со кротце, со благо" без "со малко кютек". Laughing

# 89
  • Канада
  • Мнения: 264
Като иска да е на неговото, а аз не съм съгласна, ме пребива от бой.
така си постига каквото му трябва
Най - се разбираме, като аз правя, каквото той каже

 Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт