Вечерните новини?!

  • 7 193
  • 118
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 10 825
Благодаря на Лилита, че наистина написа това, което исках да кажа още в първия си пост. Точно това е причината да пусна темата. Много добре е описала за какво иде реч в уж централните ни новинарски емисии

# 106
  • Мнения: 10 547
Но не винете изпълнителите, а поръчителите. Всяка медия има своя политика. Предишният ми работодател не желаеше в ефира му да се излъчват криминални новини. Помните ли извергът от Сандански, който закла децата си? Та, когато едни пълнеха 30-минутни емисии и с как и защо от мястото на събитието, "моята" телевизия започна с новина от Парламента и в цялата централна емися не се каза и дума за трагедията, но уважаемите зрители звъняха възмутени в нюз рума с въпроси, какво е това информационно затъмнение. Чета, спрягате емисиите на две от големите телевизии– новините им не са самоцел, нито като вид, нито като форма, най–образно. Това са работещи модели, печелещи сериозен процент от аудиторията в праимтайма, последвани (новините) от турския серал, следен ожесточено от гледалите новините. Но това е то частната медия, има правото да прожектира всякакви дивотии за ниско и слабо грамотни. Това е и причината много добри журналисти да не желаят да доближат даже сградите на тези телевизии, и мнозина даже и се отказвит изобщо от професията. В БНТ все още цари атмосферата на медия с държавна издръжка, а и традициите и професионализма не могат да останат скрити. А че лятото е страшно, не, зверски тъпо, особено за политически репортер, е факт. Нищо не се случва, остава ти само да си създаваш псевдосъвития и да разчиташ на собствената и на редактора креативност да запълните емисията. Кофти работа, защото знаеш, че си се занимавал цял ден с ега ти тъпните, които не са ти донесли грам удовлетворение, а отгоре на това си и наясно, че прочитайки ти името, теб ще нарочат за дебилен некадърник. Иди обяснявай, че за да излезе това в ефир, участие имат още поне трима души. Simple Smile

# 107
# 108
  • Мнения: 10 547
Извинявам се за правописните, пунктуационни и смислови грешки и повторения, но пиша от телефона, през мобилна версия, която не ми позволява предварителен преглед и редакция.

# 109
  • София
  • Мнения: 30 146
Касита, като се замисля имаш право  Thinking
Аз от известно време се замислям, дали в БГ не се следят новините само заради черните краски, които описват и по този начин масата хора получават успокоение, че не са единствени.

напр. когато кажат "българинът преживява средно с ***лв на месец", зрителят си мисли :

-ох, аз съм значи добре  Simple Smile
- е, и аз съм от тях, значи не съм единствен  Tired

забелязала съм, че на въпроса: "добре, защо не се опиташ да промениш нещо в живота си", ми се отговаря: "защото в БГ навсякъде е така, че и по-зле. Не гледаш ли по новините какво дават"  Thinking

# 110
  • Мнения: 627
Снощи във вечерните новини дочух, че е разкрит заговор за разрешаването на ГМО. Вършех и други неща, та не разбрах добре какъв е заговора. Някой да знае?

# 111
  • Варна
  • Мнения: 17 967
Снощи във вечерните новини дочух, че е разкрит заговор за разрешаването на ГМО. Вършех и други неща, та не разбрах добре какъв е заговора. Някой да знае?

Това изплю гугъл, новини не съм гледала.
http://selo-banya.blogspot.com/2011/08/gerb-laja-moratorium-gmo.html

http://www.svobodnoslovo.com/wikileaks-%D0%B3%D0%B5%D1%80%D0%B1- … 0%B3%D0%BC%D0%BE/

# 112
  • София
  • Мнения: 62 595
Не е относно вечерните новини, но понеже темата се завъртя и край журналистите и предаванията изобщо, ми се иска да каже една прясна случка от тази сутрин. В сутрешния блок на тв7 случайно мярнах разговор с двама специалисти по темата за компютърните игри с насилие и насилието сред децата. Единият беше клиничен психолог, другият беше детски психолог (не съм много сигурна дали точно деттски), хората цитираха изследвания, макар американски, исторически данни и прочие. Обаче жулналистката направо ме вбеси - тя си беше наумила, че непременно насилието в игрите прави децата агресивни и всячески се опитваше да извърти нещата натам. Хората й цитират, че няма категорично установена причинно-следствена връзка, т.е. насилието в компютърните игри не води до по-висока агресивност, че дори при американците се наблюдавало и спад в агресивните прояви при децата с игрите, че те само могат да отключат някаква предразположеност... Няма, братче, тази сука, въртя, прекъсва ги, опитваше се да ги подведе с тъпи въпроси! Но доста неприятно й стана, когато хората казаха, че всъщност за агресията на децата е виновна медийната среда, вкл. филми с насилие, твърде сексуализиращите медийни и прочие послания, а не игрите. Не че това я отказа, де! Не зная как издържаха тези хора бавно и напоително да обясняват! Добре че са тренирани.
Ей такива въртели многго ме дразнят! Науми си някой журналист, или са му поставили задачка да изкара бялото черно, и давай, няма спирка! И после се чудят защо все повече хора не им вярват!

# 113
  • Мнения: 5 710
Касита е права, всъщност.
Аз съм близка до един много мразен дует и  въпросът ми винаги е бил 'защо!?"
Защото това се гледа, защото това се иска. Толкова години вече,  не са окапали, нови и нови формати прокарват, парите текат. Защо. Защото са уцелили, че народа е извънредно прост, нямат амбиции да му вдигат нивото, а просто да продават публика на рекламодателите си.
И явно, за да ги има и за да са толкоз пък чак интересни на хората, значи хората си ги искат.

# 114
  • Мнения: 6 713
Няма, братче, тази сука, въртя, прекъсва ги, опитваше се да ги подведе с тъпи въпроси! Но доста неприятно й стана, когато хората казаха, че всъщност за агресията на децата е виновна медийната среда, вкл. филми с насилие, твърде сексуализиращите медийни и прочие послания, а не игрите. Не че това я отказа, де! Не зная как издържаха тези хора бавно и напоително да обясняват! Добре че са тренирани.

И мен са ме потрисали такива "водещи", ама буквално се опитват да си "водят" в тяхна посока разговорите.  Tired
Това с игрите и агресията е наистина пълен мит, ама айде дочакахме да го развенчаят.

# 115
  • Мнения: 10 547
И мен ме дразнят такива, още повече пък като през слушалката в ухото ти звучи гласа на редктора: "Накарай го, накарай го да си признае, че сестра му е к@@@а!". Е, нищо, че той няма такава. А има и глоби за многознаещи водещи. Simple Smile

# 116
  • Мнения: 2 401
Няма, братче, тази сука, въртя, прекъсва ги, опитваше се да ги подведе с тъпи въпроси! Но доста неприятно й стана, когато хората казаха, че всъщност за агресията на децата е виновна медийната среда, вкл. филми с насилие, твърде сексуализиращите медийни и прочие послания, а не игрите. Не че това я отказа, де! Не зная как издържаха тези хора бавно и напоително да обясняват! Добре че са тренирани.

И мен са ме потрисали такива "водещи", ама буквално се опитват да си "водят" в тяхна посока разговорите.  Tired

А ти в каква посока очакваш да си ги водят?
Въпроса е доколко народа им кльопа простотиите. Ама те кинтите са направили така, че народа и да не ги кльопа по вътрешно убеждение, да почнв да ги кльопа по външно. Абе омагьосани кръгчета, омагьосана работа.

# 117
  • В.Търново
  • Мнения: 6 687
Тази вечер слушах по новините за повлечените деца от вълна край морето в Созопол.Едно от момичетата се е борило 20 мин. с бурното море и се е удавило пред очите на 40-ина зяпачи,включително на запалилите цигара полицаи.Направо побеснях!!! #Cussing out Свидетели разказваха как имало хора свидетели,които се занимавали с вадене на миди от морското дъно,а не скочили да спасят момичето.Направо пощурях като слушах.Аз ако бях там щях да им крещя на всичките,щях да им кажа "Ако вашето дете беше там доло във водата,пак ли щяхте да гледате и да пушите цигара?!"Жалко ,че не мога да плувам,направо ми е пред очите как се е мъчило детето да се спаси,да се пребори с вълните,за да остане на повърхността.
Направо съм изумена от човешкия род като цяло,толкова глупава раса сме,толкова низши същества,унищожаваме се един друг! #Cussing out

# 118
  • София
  • Мнения: 30 146
има и нещо друго- ако зяпачите не са убедени във възможностите си, то те са потенциални жертви. Спасяването на човек в бурно море не е за любител плувец. Трябва да знаеш как да го хванеш, как да го теглиш така, че да си и ти в безопасност, защото удавник в паниката си потапя спасителя си, ако спасителят не е на ясно как да го приближи.
Не оправдавам никого, даже напротив, но аз напр. си признавам честно, че в морето освен да поплувам близо до брега, съм доста безпомощна иначе и да видя подобно (недай Боже!) нещо бих хукнала да викам помощ, защото ако се хвърля съм потенциална жертва.

п.с. сега виждам в репортажа по НоваТВ, че момчето, което е спасило 2 от момичетата казва, че 3-то момиче не е можело да бъде спасено от друг, освен от специалисти в тази област. Значи обстановката е била доста сложна.

Последна редакция: ср, 31 авг 2011, 01:40 от missence

Общи условия

Активация на акаунт