Химичен пилинг

  • 6 997
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 817

А ти къде си правиш процедурите?
Аз си направих един механичен пилинг и трябваше още2 процедури ама все нямах време, та бях решила сега по празниците да се запиша за един изи пийл. То дали ще има ефект, аз първата я правих в средата на октомври Thinking
Иначе идеята на пийлинга е точно излющване не повърхностния слой кожа, ама не чака да си като изгорена Close Ако се прави от дерматолог или добра козметичка, мисля че би трябвало да преценят с колко % к-на и какъв вид да използват за различен вид кожа.
Цитат
Вижте момичета тъй като пътувам много и съм си правила процедури и извън БГ ми направи впечатление ,че там всички тези неща /хим. пилинг ,микродермабразиото, попълванито с хиалоронова киселина итн./се правят изключително и само от лекари - дерматолози.Дори в Париж разпитах и ми обясниха ,че там е забранино със закон козметички и др. подобни да работят с такива киселини.Козметичките имали право и някакъв лимит до какъв процент киселина могат да използват , а в пилингите тя е доста над този процент, но нали става въпрос за БГ .......!Та мисълта ми е ,че пилинга е дори полезен и то не само за жени над  години , има пилинги които са предназначени за тинейджъри които имат проблем с акнето итн.Така ,че ако нещата се правят от специалист  и се спазват препоръките не би следвало да има проблеми.Поне аз никога не съм полочавала такива неща каквито описват нито някоя моя позната ,които си правят от много по - отдавна.
А относно за това да си го направиш по празниците моя съвет е да изчакаш ,защото след първата процедура лющенето е най - засилено и ням да имаш приятен естетичен вид.
Много дългичко май стана за което се извинявам! Embarassed

# 16
  • София
  • Мнения: 9 475
Да, мисля, че си много права за това, че хим. пилинг не е шега работа и се прави само от медицински лица. Thinking
Чувала съм отзиви за Медицинска академия. Но нито знам имена, нито нищо. Знам,ч е е редно там да се правят такива процедури. По-сигурно е. Wink

# 17
  • Мнения: 68
 Преди две години пиех едни противозачатъчни.След като ги спрях лицето ми стана страшно-акне.Започнах лечение при дерматолог-Д-р.Стоянова в Пазарджик(ако някой от Пз се интересува).Тя ми изписа лечение-измиващи,мазила,излющващи и процедури с лазер,при които се вкарват под кожата плодови киселини и лекарства .След процедурите се оказа,че лицето ми не се нуждае от химичен пилинг и лекарката ми препоръча да не го правя.Иначе при тези процедури ми подотвяше кожата за този пилинг,за да не се получи изгаряне.Така,че,за да се направи пилинг кожата има нужда от подготовка и наистина не рискувайте да правите това нещо при козметик,защото при посещенията си при Д-р.Стоянова се нагледах на украсени от козметички лица.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 108
Сигурно сте виждали в каталога - пилингът е от две кутийки, в които има по 30 тампона, в първата са тампоните с киселината, а във втората са тампоните с успокояващия лосион. Това е терапия за 1 месец, аз направих 2 месеца, февруари и март - вечер преди лягане и след щателно разгримиране. Минава се лицето първо с тампона с киселината, изчаква се няколко минути (забравих, май 5 бяха, на опаковката си пише), започва леко да щипе. След това се минава с успокояващия тампон и престава да щипе - това е всичко. Отогоре - нощен крем, ако ползвате. При мен имаше доста добър ефект - кожата на лицето ми се изчисти и светна, порите се свиха, петната изчезнаха.

При превода е допусната грешка - проверила съм го на английски и на полски. Значи, процедурите се правят през вечер, а не всяка вечер!

Аз в момента го правя - за трети път. Първия път резулатът беше най-забележим. Кожата ми е с много дефекти, а един месец след пилинга беше значително освежена, пигментациите бяха по-бледи, порите като че ли по-чисти. Направо това беше чудо за мен! Оттогава съм фен на Ейвън. Wink

По време на процедурите кожата трябва да се хидратира добре - кремове, маски. През деня - добра слънцезащита.

Тези процедури са подходящи за всеки, желателно над 30 години. Препоръчвам ви го, наистина е изключителен продукт! Peace

А какво е положението при бременност  newsm78 (става въпрос за Ейвънския пилинг) - безопасен ли е?

# 19
  • Мнения: 2 161
Така се впечатлих от този пилинг на Ейвън,че ще взема да си го поръчам.Когато стартираха Ейвън в България си купих няколко неща и останах супер недоволна.Миналата година се обринах от крем за лице...Много съм го плюла този Ейвън,но сега като ви чета...може би ANEW е различна от другите неща .Може би е нещо много по-качествено.

Общи условия

Активация на акаунт