какво мислите за името Катрин???

  • 9 711
  • 76
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 7 947
 Joy
Много ясно, че е трисрична!!!

А иначе - не ми харесват чуждиците. Бих кръсти5ла детето - Катерина, не Катрин.

# 46
  • Бургас
  • Мнения: 372
Хубаво име е.Катерина също е хубаво.

# 47
  • София
  • Мнения: 44 100
nadezda isabel

Ба-лев
Та-сев
Ми-лев все мъжки, нали момиче се чака.

# 48
  • Мнения: 1
Харесва ми но Катерина ми харесва повече.

# 49
  • Мнения: 3 830
Харесвам много повече Катрин от Катерина. Сто пъти по-стилно ми е и изискано.

# 50
  • София
  • Мнения: 23 096
Сто пъти по-стилно ми е и изискано.
Ми да, нещо като Ивана и Иванка. Едното е супер стилно, а другото е за селяндурки   Mr. Green

Не ме е яд, че не харесваш името Катерина, а защото аргументите са ти един път  Joy

# 51
  • Мнения: 3 830
Сто пъти по-стилно ми е и изискано.
Ми да, нещо като Ивана и Иванка. Едното е супер стилно, а другото е за селяндурки   Mr. Green

Не ме е яд, че не харесваш името Катерина, а защото аргументите са ти един път  Joy

Такова е моето усещане и разбиране за звученето на името. Не знам какви други трябва да са ми аргументите  Laughing

# 52
  • Мнения: 1
Катрин е хубаво име  но не за БЪЛГАРИЯ. Защо да използваме чужди имена като тук имаме много по-хубави, по-звучни и по-добре звучащи  с българските фамилии имена. Не мога да ви разбера,честно. Вместо да продължим традицията на хубавото и българското ние   заменяме типичните си имена с еквивалентите им на друг и  имената звучат абсурдно и смешно с фамилията и презимето.  

# 53
  • Мнения: 399
А такааа..."Катринхаресващите",казаха ли ви го най-сетне?! Joy
Нали няма да почваме за 547865865 път тази дискусия?  Stop

# 54
  • София
  • Мнения: 291
А такааа..."Катринхаресващите",казаха ли ви го най-сетне?! Joy
И после пак ми правете забележка, когато "скачам на бой" всеки път, когато някой се осмели да каже нещо лошо за имената, които носят децата ми ...   Joy
 

# 55
  • София
  • Мнения: 23 096
Ааа, не - не съм искала да прозвучи, все едно скачам на бой, че някой не е харесал името Катерина, само защото, видите ли, моята щерка се казва така. Но това не ми пречи да сметна нечии аргументи за смешни и елементарни. Без значение дали детето ми се казва така или не.

На мен Катрин ми звучи надуто и префърцунено. А ако върви с фамилия Трендафилова или Пенчева мазалото става пълно.

Но аз си имам непоносимост към женски имена, които не окончават на "а". Като Ивон и Никол например  Peace Ако живеех в друга държава, където да отглеждам детето си, може би щях да имам съвсем различни възприятия към имена.

# 56
  • Мнения: 4 555
На мен Катрин дори за извън България не ми харесва повече от Катерина. Абе и за на Марс пак не ми харесва повече  Laughing С това -тр- по средата става много тромаво.
Англичаните колко готини имена са орезилили само  Laughing

# 57
  • Мнения: 6 993
И мен ме дразни тр-то.  Crazy

# 58
  • Мнения: 3 830
Ааа, не - не съм искала да прозвучи, все едно скачам на бой, че някой не е харесал името Катерина, само защото, видите ли, моята щерка се казва така. Но това не ми пречи да сметна нечии аргументи за смешни и елементарни. Без значение дали детето ми се казва така или не.

На мен Катрин ми звучи надуто и префърцунено. А ако върви с фамилия Трендафилова или Пенчева мазалото става пълно.

Но аз си имам непоносимост към женски имена, които не окончават на "а". Като Ивон и Никол например  Peace Ако живеех в друга държава, където да отглеждам детето си, може би щях да имам съвсем различни възприятия към имена.

Хайде да не се обиждаме чии аргументи  са смешни и елементарни.  Naughty Изказах мнение.

Различните имена звучат различно на всеки отделен човек и точно това е причината едни имена да ти звучат смешно, други да са ти префърцунени, остарели, нежни, силни, сладки, стилни, приказни и т.н.
 
Ти сама си казала как ти звучи името Катрин. Е, на мен не ми звучи надуто и префърцунено. Моето мнение е, че звучи много по-стилно и красиво от Катерина и туй то.

Видиш ли, твоите аргументи, произлизащи от асоциации с личности, притежаващи името Катрин, не са смешни и елеменатрни, но моите са, а?!!

И дали подбудите ти са лични или не, хората сами ще преценят това....

# 59
  • Мнения: 4 555
Е, какво значи, че са й лични подбудите? Естествено, че е дала на детето си името Катерина, защото го харесва, а не обратното - да е пристрастна към името, защото дъщеря й се казва така  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт