Отговори
# 45
  • Мнения: 2 232
Да се запиша и в новата Тема-Чудесно оформление.   bouquet

Спокойна- на сайта на у-щето пише- че,, униформите,поради некоректност от страна на фирма "Униформи" униформа за Iви клас ще има след 1ви Октомври''....(цитат)
Така, че   за съжаление за 15.09-няма да може да са с тях....

Последна редакция: пт, 02 сеп 2011, 15:30 от Deja Vu

# 46
  • София
  • Мнения: 9 857
И на мен ми се струва неудобно с папка. Като се извади учебника на чина папката къде стои, няма ли да стане голяма мешания, знам ли?
Всъщност колко учебника имат в първи клас някой знае ли?

# 47
  • София
  • Мнения: 6 798
Ако изрично не поискат папки няма да купувам, раницата има две (май  Rolling Eyes ) отделения вътре, да се оправя.  Crossing Arms Не се сещам да съм имала такъв проблем в първи клас. Да измислят бели равни нямат, значи и с това ще се справят.  Laughing

# 48
  • София
  • Мнения: 166
Bim Bam, права си  Grinning нашета не е мека, ама така или иначе вече ги взех, така че ще видиме дали ще й е по-удобно или напротив

# 49
  • София
  • Мнения: 166
Еми май около 6 - БЕЛ, математика, музика, домашен бит, чужд език /евентуално/, човек и общество newsm78 нещо такова ми се върти в главата... А отделно са им тетрадките /учебните помагала/ по съответните предмети

# 50
  • София
  • Мнения: 6 798
Е нали няма всеки ден да носят всички? Не вярвам да имат по повече от 3 часа на ден /физическо и рисуване не ги броя/.

# 51
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Добре, де, в чантата ще има само тетрадки по съответните предмети, един несесер с пособия и евентуално някаква храна (плод или каквото там всеки прецени). Няма да има учебници, защото те ще остават в училището. Не виждам какво толкова ще се обърка детето с намирането на точната тетрадка. Thinking То сигурно ще са общо 4 тетрадки в чантата. Какво има да се бърка. newsm78 В този ред на мисли не виждам и смисъл от папки. Иначе са добра идея, но може би за по-горен клас, когато тетрадките станат повече. Thinking

# 52
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Има ги в Office 1 по 1.07лв, иначе в книжарницата до на са 1.50  Crazy предполагам, че и в Джъмбо ще има такива.
Аз ги взимам папките, не защото тя няма да може да си познава трите учебника, които ще имат в 1 клас, а за по-прибрано и улеснено. Пък и мисля, че така по-малко ще се мачкат пособията  newsm78 знам ли??
От Джъмбо купих такива папки по 0.50лв. Имаше различни цветове, аз купих синя и червена Peace

# 53
  • София
  • Мнения: 1 040
Да се запиша-новата тема е супер оформена. Споделете за занималните-държавна или частна.Ако е частна какво се включва в цената-освен домашните естествено. А варианта частна учителка? Ние засега сме се спрели на частна,но много се чудих и за учителка,която да идва вкъщи-спря ме това,че с каката ще бъдат в една смяна и ще си пречат. Успех на всички първолаци!

# 54
  • Мнения: 5 160

По един предмет понякога се събират по 3-4 "книги" най-общо казано.
Отделно за занималнята пособията за подготовка.
В повечето училища ще си носят учебниците Cry

# 55
  • Мнения: 10 547

От Джъмбо купих такива папки по 0.50лв. Имаше различни цветове, аз купих синя и червена Peace

Златна си! Ще купуваме такива за целия клас в три различни цвята и се чудехме с класната на каква цена са!

# 56
  • София
  • Мнения: 4 576

Спокойна- на сайта на у-щето пише- че,, униформите,поради некоректност от страна на фирма "Униформи" униформа за Iви клас ще има след 1ви Октомври''....(цитат)
Така, че   за съжаление за 15.09-няма да може да са с тях....


Сега го видях, сутринта го нямаше....и миналата година са имали проблем  Rolling Eyes, що не ги сменят.... Crazy

Попаднах на нещо интересно от миналата година, по повод търсенето на "светещ глобус" : http://www.fortisimo.eu/index.php?option=com_content&view=ar … -az&Itemid=87 , за мен е полезно....

# 57
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
....Споделете за занималните-държавна или частна.А....

Ще си ходи на занималня в училище. Надявам се поне домашните да успява да написва там, за да не се занимаваме и с тях вкъщи.
От втори клас ще го мислим, живот и здраве.

# 58
  • Мнения: 581
Облеклото за първия учебен ден на Валя е вече готово. Остава само обувки да вземем

Маминко, честит първи учебен ден и честит рожден ден на детенце!!!! Всичко най -хубаво.
Мисля, че детето по картинките бързо ще се ориентира кой учебник кой е. Освен това и ще се научи много скоро да ги прочита кориците. Така че папки за тетрадки и учебници не смятам да купувам. Мога да взема някоя папка по - малка по размер и в нея да сложа водните бои, четки за рисуване например. Всичко да е прибрано да не се намокрят другите неща в чантата . Това ми е другото притеснение след час по рисуване- мокри четки мокри бои, ако бързслед час  и не ги затвори хубаво боите не ми се мисли какво мазало ще стане.  Затова сега обмислям вариант да нямат боите  за рисуване контакт с учебниците. Зодължително ще са в отделен джоб.

# 59
  • София
  • Мнения: 2 958
Вчера беше и нашата родителска среща. В класа на желаната госпожа е Дара. Супер щастлива е и тя и ние с баща и. Събрахме по 50лв за допълнителните помагала. Много се радвам, че не купих нищо предварително. Госпожата не иска да им даваме флумастери /каза, че ще рисуват само с моливи (посъветвани да са хубави) и водни боички/. Иска 5 тетрадки с тесни и широки и 3 с големи квадратчета. Иска да са подвързани тетрадките и учебниците, но каза за подвързиите за учебниците да изчакаме, за да не купуваме пак. Ще имат 1 екскурзия, 1 посещение на театър /Младежки или театър Възраждане/ и едно зелено училище в края на годината.Каза, че не иска никакви родители на тези мероприятия. Много ни е стабилна учителката, а и е красива. Дара е мноооого щастлива. В неделя тръгваме на пазар за всичко необходимо. В класа и са 19 деца и по-голяма част са от нейната група. Най-възпитаните деца със загрижени родители. Супер щастлива съм. Сега вече с чиста съвест може да ме обхване треската за пазаруване.

Честити рожденнички Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт