Хайде МАЙ-че напъни се- по коремче обърни се! - Тема 7

  • 27 897
  • 715
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 1 328
Върнахме се невредими от почивка Simple Smile Дребното мишле горе долу добре понесе пътя, спа, поспирахме си.. и съм съм супер заредена Simple Smile
Ще пробвам да наваксам тия дни с изпуснатите теми.

ПП: Гледате ли "Моето бебе" на Утилисима? Има някои доста интересни съвети. Например на майките които нямат достатъчно кърма (например за близнаци) им изписват Окситоцин, ама пръскало. Пръскало се в носа и това стимулирало образуването на кърма. Жалко, че в България я няма тази практика, ще е в помощ на много майки, които желаят да кърмят Simple Smile
Окситоцинът не помага за образуването на повече мляко. Той задейства само потичането на кърмата. Използва се и в България, обикновено се прилага при сериозни запушвания и мастити, по преценка на лекар.

# 241
  • Сливен
  • Мнения: 4
За захранването - гледам много варианти има Wink Преди време бях споменала, че си купих едно списание и в него имаше малка книжка "Всичко за храненето на детето"и там има следната схема:
4-5 месеца - 1. Плодово пюре и сок - започва се само с 1 плод; 2. Зеленчуково пюре от картоф, морков.
5-6 месеца - 1. Безглутенова каша - ориз, царевица; 2. Разширява се асортиментът на плодовите пюрета и сокове, може да се предлагат и смесени пюрета.
6-7 месеца - 1. Месо под формата на месно-зеленчуково пюре през ден.
7-8 месеца - 1. Извара, сирене; 2. Разширява се асортиментът на зеленчуците.
8-9 месеца - 1. Яйчен жълтък, добавен към зеленчуковото пюре през ден; 2. Риба; 3.Млечно-плодови десерти.
9-12 месеца - 1. Кисело мляко (след 10-тия месец); 2. Хляб; 3. Варива - леща; 4. Подправки - лук, магданоз, копър.

Моята съседка е доктор и има 2 момиченца, едното е на 11 г, а другото утре става на 2 г, тя ми препоръча следната схема:
от 3 и 1/2до 4 месеца - сокчта, като се започва от 1 к.л. и се стигне до 40-50 мл;
от 4 до 5 месеца - плодови пюрета;
от 5 до 6 месеца - зеленчукови пюрета;
от 6 до 7 месеца - месни пюрета;
от 7до 9 месеца - попари, каши;
След 9 месец - варива, супички и т.н.
Посъветва ме да започна с пюрета на Хип (малката разфасовка) и после постепенно да премина към тези на Ганчев...

НО още не мога да реша как да процедирам Simple Smile Педито ни съветва сега да започнем да даваме пасиран плод след 4 месец..., а аз незнам какво да правя... Трябва сериозно да обмисля схемата Simple Smile

Лека вечер и сладки сънища на всички Simple Smile

# 242
  • Мнения: 1 328
juji2704, наистина има какво да се мисли по схемата.. и жалко за препоръките на съседката ти - доктор  Confused

# 243
  • София
  • Мнения: 75
Но ако заместя първо следобедното, ще се събира повечко кърма за вечерта. Това ми е идеята.

mushence, и аз така си мислех до скоро и от време на време като си усещах гърдите меки - дохранвах, за да събера повече за вечерта. Преди малко обаче прочетох тази статия: http://xedra.wordpress.com/2010/09/26/use-or-lose/ и останах така:  #Crazy newsm78 Shocked

# 244
  • Мнения: 331
оффф,сдобих се с цистит .... ooooh! Пия някакъв Уринал, от България. Някой пил ли го е?Има ли ефект ? Ако не - някакви препоръки?  Tired

# 245
  • Мнения: 9
 хехе, вие ме убихте с това събиране на кърма !  Laughing  от къде такива идеи?  колкото повече се стимулират гърдите (изпразват) толкова повече мляко те произвеждат. колкото по-малко - толкова по-малко разбира се. природата е умна Wink  създава толкова мляко колкото бебето изяжда  Peace   така,че ако го запазите излиза,че бебето не е гладно или се отбива и гърдите съответно започват да създават все по- малко.
затова и на хората без особенно много кърма се препоръчва помпа Wink защото изцежда повече от колкото бебо, и така много се стимулира кърмата  Peace  аз давам кърма на давид от бутилчици(изпомпена) а не от гърдата от както е роден. и винаги има пре-много Simple Smile

# 246
  • София
  • Мнения: 2 817
Норе, на майка ми много й помага чай от златна пръчица (Solidago Virga Aurea) - потърси го в аптеките!!! Предният път така си го оправи, сега пак от вчера пие такъв чай, че и тя пак е с цистит сега!

Последна редакция: нд, 11 сеп 2011, 08:55 от menyanthe

# 247
  • Мнения: 23
ДУ ние пак сме от нощните и ранобудните птици днес   Rolling Eyes

Ами Честита месечинка на моя сладък Еди да ми е жив и здрав и да слуша мама и тати
Честита месечинка и на другите бебчовци:


Кирил на Katrina85  smile3525
Ирина на spasdidi  newsm51
Анна на A_val  newsm51
Тияна на *polita*  newsm51
Елина на babycakes
 newsm51
Данаил на nannii  smile3525

Малко по - късно ще се включа със снимков материал.
Хоупи, аз също съм ползвала уринала и ми помагаше...  Peace Обаче се сещам една колежка пиеше чай от мечо нещо, обаче забравих какво беше... някой да помага  Rolling Eyes

# 248
  • Мнения: 22
хехе, вие ме убихте с това събиране на кърма !  Laughing  от къде такива идеи?  колкото повече се стимулират гърдите (изпразват) толкова повече мляко те произвеждат. колкото по-малко - толкова по-малко разбира се. природата е умна Wink  създава толкова мляко колкото бебето изяжда  Peace   така,че ако го запазите излиза,че бебето не е гладно или се отбива и гърдите съответно започват да създават все по- малко.


Рая, след като го пишем и го казваме, значи има такова нещо. Аз също съм чела за стимулирането на кърма, как като цедиш се увеличава...... Хайде обаче да питаме реално дали е така при всеки, защото аз съм убедена, че не е. И определено има разлика в количеството мляко сутрин, след дългата нощна пауза и вечер, след като цял ден е яло детето или иначе казано е СТИМУЛИРАЛО лактацията!!!

# 249
  • Мнения: 451
оффф,сдобих се с цистит .... ooooh! Пия някакъв Уринал, от България. Някой пил ли го е?Има ли ефект ? Ако не - някакви препоръки?  Tired

Има ефект newsm10

Въпреки,че аз него съм го пила по-скоро превантивно...в повечето случаи не съм се разминавала без АБ Peace

# 250
  • Мнения: 451
ЧЕСТИТИ МЕСЕЧИНКИ НА ВСИЧКИ МАЛКИ СЛАДУРКИ И СЛАДУРКОВЦИ

Ние 6-ти ден ще сме на елда и вече се чудя какво да правя...да започвам ли с нещо друго или да се опитвам да избутвам едно хранене Mr. Green
Елдата се приема повече от добре и си я хапва с охота,но като че ли е време да вкарам малко картофче като първи зеленчук Thinking
Ако някой има идеи,да сподели,че зорът се оказа голям-като всичко досега Mr. Green

Нелли,ако знаеш каква готина диета с елда открих(шведска),определено смятам да я пробвам smile3521 А и защо да изхвърлям пълен пакет каша,като мога да я употребя подобаващо smile3508

# 251
  • София
  • Мнения: 153
Честити месечинки на вчерашните и днешните месечинковци!Да са живи и здрави на мама и на тате! newsm51 smile3525
Хоуп: С уринал нямам опит, но със сигурност няма да ти навреди!  Peace За билки- мечо грозде и билката на професор Ламбрев-правиш отвара и я пиеш по малко ( но дали ги има при теб  newsm78) Ако за 2-3 дни не се оправиш ще се наложи лекар да ти изпише уроантисептик- нещо като АБ- не знам какво изписват при вас, но тук често е ципрофлоксацин!
Мушенце Ако се съмняваш че кърмата ти намалява, вместо да заместваш ядене си кърми след захранването-така ще я стимулираш. Статията, коато пусна Жира е напълно вярна- спреш ли едно кърмене, организма реагира с намалено количество кърма за този час от денонощието! Peace
Луси Ако няма да заместваш ядене, а просто го запознаваш Венци с вкусовете-дай му да опита картофче според мен, явно с елдата нямате проблем. Ако обаче решиш да заместваш- продължи с елдата, до заместване на цяло ядене и после включвай друго. Все пак ми се струва рано за заместване- вие още нямата 5 месеца и Сладуранчо има нужда от млекце! Hug
П.с.Мушенце Сутрин имаш много кърма по хормонални причини-защото пролактинът се образува много нощем, когато спиш. а не защото не си кърмила с часове! Hug

# 252
  • Мнения: 111
ДУ и от нас....сутришните разговори в 6 или 7ч много ме уморяват,ама малката неразбира,дори видя че баща и спи и се опита и него да събуди  hahaha,ам тъй де мама като е будна,що тати да спи.

Между другото ако някой знае лек за притиснат и посинял нокът да каже,ММ изтървал един 50 кг капак върху палеца си и сега е яко подут,нокътя посинял,но много го боли

За цистит аз пиех много топли течности,чай,вода.....а това дето Гери го е писала сигурно е "мечо грозде"  newsm78

ЧЕСТИТИ МЕСЕЧИНКИ НА ВСИЧКИ БЕБОЦИ  newsm67  party023

Луси давай диетата насам,че мойта 90 дневна ме нерви.....само 1,5 кг съм надолу.
На мен още не ми е дошло,ще зачакам още няколко дни,че овулацията ми нещо вместо около 14 ден беше около 23-тия и ако и др седмица не ми дойде ще ходя за тест....  smile3511

# 253
  • Мнения: 378
ДД и от мен!
Скоро не съм влизала във форума, защото с бебе на ръце, ревящо и сополиво, е голям купон.
Първо, честити месечинки на всички, които съм изпуснала, както и на днешните ни астрални близначета.

Второ, днес с ММ имаме годишнина от сватбата, да се почерпите за наше здраве.

Трето, ще чета после цялата тема, и ще гледам да се включа по някои въпроси, както и ще добавя снимков материал.

Последна редакция: нд, 11 сеп 2011, 11:27 от a_val

# 254
  • София
  • Мнения: 2 817
danaq_lv, за болката може да ползва торбичка с лед, върху която да си сложи палеца, памук или марля с риванол, прикрепен с лепенка също може мааалко да облекчи... За синьото - ще си стои докато израсте нокътя...

Общи условия

Активация на акаунт