Хайде МАЙ-че напъни се- по коремче обърни се! - Тема 7

  • 27 896
  • 715
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 1
Добро утро (всъщност добро ли е в 6ч).
На това дете не знам кво му става, ама от няколко дни става към 5.30-6ч. И не спи особено спокойно. Много го сърбят венците явно, защото все хапе настървено всичко пред погледа му и ръмжи, дърпа и се ядосва. Лич си, че го боли. Най-обича да дъвче хавлии, щото са му такива грапавички.

За Мамаяни исках да добавя, че не само че е сама с 3 деца, ами най-бруталното е, като погледнах лентичките, възрастта (и разликата) на последните две (3г9м и 4м). Като се замисля, при Елфи е още по-брутално, но тя не е сама, в което е огромната разлика.

Буба, H&M наистина са обикновена и масова марка, но и на мен много ми харесват (най-вече детските). Лошото е, че така както е обикновена най-вероятно пак ще сложат някакви невероятно "маркови" цени в магазина в БГ.
Оо, Отчаяни съпруги пак е почнал. Значи ще свалям утре. И аз го чаках последния сезон, точно се чудех кога ще почва.

Марте, и аз искам рецептата за палачинки. И аз знам само тази, дето е писала Хоуп (1-2-3).

# 676
  • Мнения: 111


Лека нощ, аз отивам да гледам първата серия на новия и последен сезон на Отачаяни съпруги  Heart Eyes
Кой е последният им сезон-7ми ли...защото аз него изгледах докато бях бременна и все чакам да започне 8ми?
За тия палачинки и мекици-да мълчите...тука който е днес само на плод и зеленчук само преглъща,сиреч АЗ.
Аз мекици обичам но не правя,всичко ми се омирисва като пържа,а нямаме абсорбатор.КУпвам си готови от тия меките,пухкавите,както Бубето ги е описала и хапвам и туй то.
Ние снощи пърленки си правихме пърленки,ама с готово тесто,че с това ревящо бебе,няма кога да меся.
Дрехите-тук наистина са много скъпи,яко се възмущавам как за рокля на незнам си коя макра с 3 дефекта искат 46 лв  #Crazy.
Аз купувам когато е необходимо-както сега смяна на сезони и когато сме в сезона,ако нещо ми хареса.Сега се чудя как да дам много пари за гащеризон и яке,като....ще ги носим много малко,а цените са 70 лв гащеризон и към 40 якето.А трябва да има поне 2. newsm78
А те Н&М ще отворят в БГ ама цените сигурно ще са до небето,та пак ще е по далавера да се поръчва от немския.Като Mothercare и Next,дето тук за 7 бодита искат 64 лв,а в английския са 14 паунда

# 677
  • Мнения: 111
АА има нов сезон на Отчаяните съпруги,идеално сега ще падне едно дебнене.Иначе като сериали аз харесвам тия неангажиращите и забавни Испански сериалчета-Щурите съседи,Моите мили съседи,Аида и  т.н.


.Да се почерпите,днес Мариела става на 4 месеца
ЧЕСТИТИ МЕСЕЧИНКИ И НА ДРУГИТЕ БЕБОЦИ В ТЕМАТА!!!

Боже,какво друго щях да пиша  newsm78 newsm78 newsm78 Много забравям.И като казах забравям-
вчера съм сложила да парвя пилешка супа,и тя си беше направо готова,ама акъл забравила съм да изключа котлона и излязохме с малката и ММ да ядем торта и се прибираме след 2часа-котлона включен на 7,а супата се опекла,да не кажа овъглила   chef #Shocked doh
Как къпете бебетата под душа?Не ви ли е страх че ще влезе вода в ушите?

# 678
  • София
  • Мнения: 293
Добро утро!
Елфииии, оплюх те и ти веднага се включи  hahaha Joy .Ще взема по честичко да го правя та да си по редовна тук    Mr. Green Wink . Рая е пораснала страшно много и става все по-красива, точно като мама  Heart Eyes
За "изгубени" аз съм гледала първите сезони още преди години, но го зарязах, че нещо започна много да ми се разводняват нещата. Сега съм на пустия 5-ти сезон и съм зациклила на него от една седмица. Ще си го догледам този път до край обаче  Naughty За харесването ,ами ту ми харесва , ту ме дразни  Wink .
За скъпите дрехи пак да кажа. Винаги купувам по-големи дрехите за децата за да ги носят по-дълго време. Грейките  ги ползваме по две зими, че то една не стига трябва поне две та даже и три броя за  да има за смяна и като са по 60-70-80 лева   #Crazy става по 200 лева годишно само за грейки, ами то са ботуши, шапки , шалове, ръкавици, чорапогащници, бодита , блузи  ....... ох , направо е страшно  ooooh!

# 679
  • Мнения: 1 328
Как къпете бебетата под душа?Не ви ли е страх че ще влезе вода в ушите?

Аз също го къпя под душа, отделно го слагам да си лежи във ваната, все едно да плува по гръб, тогава пак ушите са си му натопени.

# 680
  • Мнения: 7
Относно рецептата за мекиците-незнам дали е точно тази ,но стават хрупкави.Пакетче суха мая се разтваря в малко топла вода ,чаена лъжичка сол,аз слагам 2 чаени лъжички захар,може и една зависи колко сладко го искате ,2-3 супени лъжици олио и брашно около 500-600 гр правя всичко на око затова ми е трудно да кажа колко ,но  да стане еластично нелепнещо тесто.Оставяте за около 10 мин да удвои размера си и пържите  в повече мазнина.
Ако искате да са повече хрупкави просто ги направете по-тънки.

# 681
  • Мнения: 111
Уф нали съм отплесната та забравих да отразя Рая,Клавдия и Вико-Мама Елфи ги крие,крие,цяло лято,много са ти хубавички Елфи,браво,а Рая наистина много е порастнала,и къв перчем вади:)Всичките бебета,вече не са бебета,а дечица...малки човечета.
За дрехите,Нелили и аз купувам по големи попринцип,ама точно за яке незнам как ще стане-сигурно 9 месечно ще купя.
Да споделя само че открих, че едни и същи размери на различните марки има разлика-купувах бодита на Дино и на Вис Виталис,ама тия на Дино р-р 26 ни е почти таман,а на Вис виталис на дължина ОК ама на ширина като чувал  Sad

# 682
  • Мнения: 10
Добро утро, момичета  Simple Smile
Вижте какво става с и без това рошавата ни коса, когато се чудим цяла нощ накъде да се завъртим:
http://mihaelagenc.snimka.bg/other/selin.622244.25129763
http://mihaelagenc.snimka.bg/other/selin.622244.25129767
Елфии, много хубави дечица имаш, ама тоя Вико ми е много на сърце. Ако не го беше сватосала вече  ...   smile3508
Нелка, слагам в нослето Aqua Maris, някаква морска вода и дърпам с аспиратора. По-скоро дърпах, вече немога да се докопам до носа й, дърпа се и пищи. Иначе с педи така и не се свързах и дадох половин доза Панадол. Вече мисля, че е по-добре.
За майките с по 3 деца  newsm20 Възхищавам ви се!
Дрешки все още не съм купувала. Тъй като имах проблемна бременност и почти не излизах, ММ избра всичко. Даже за чаршафчетата и одеялцата неможах да се включа. Но сега чакам да износим това, което имаме и да си начеша крастата.

# 683
  • на североизток
  • Мнения: 285
Привет и от нас!

Тези почивни дни почти не съм сядала пред компа и сега ще наваксвам с четенето. Възползвахме се максимално от хубавото време и бяхме все навън с трите чавета Grinning  Ходихме и на рали, въобще изкарахме си страхотно! Голяма игра падна!
Вчера подготвяхме домашни с баткото - ту му се ходи на училище, ту реве за най-малкото, направо като един малък пубертет е  Rolling Eyes

Елфи, успях да зърна снимките на децата - прекрасни са Hug Рая е пораснала много и има страхотни очи!

Успях да се подстрижа и аз - махнах дългата коса и сега съм с "нова глава". Щом намеря време да се снимам ще ви се покажа.
Ето малко снимков материал и от нас, да не ни забравите:
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=2445870868828&set=a.1 … ype=1&theater
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=2445872508869&set=a.1 … ype=1&theater
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=2445873108884&set=a.1 … ype=1&theater

Усмихнат ден, момичета!

# 684
  • Мнения: 23
Добро утро и от мен  Hug,

Елфи, Рая много е пораснала, разхубавила се, но на кого прилича  Thinking незнаамм ... Баткото и каката са като модели! Много са сладки и тримата!  Hug
И ние с мъжа ми сме фенове на "седем часа разлика", поискпускам началото, че къпя, храня и приспивам тогава, но пък снощи детето поиска по рано да се изкъпе и да се нахрани и следователно в 20.30 заспа.
Нещо явно си сменя режима  Grinning само че това нощно будене не го променя и това е... в 4.00 часа вече се озовава в нашето легло  Rolling Eyes Crossing Arms, сега пак спи там, разперил се на цялата спалня  Crazy

за дрехите: определено са скъпи детските неща в БГ  #2gunfire, аз купувам когато ми трябва, но понякога не се въздържам и купувам, нещо което ми е харесало, но винаги с оправданието, че ми трябва  Mr. Green
за къпането: и аз се чудя как ги къпете децата под душа, на мен ми тежи малкия, пък и мисля че ще го изпусна хлъзга се...  Blush, а в коритото се кефи, вече се смее на глас като рита с крака, няма такова плискане и радване   bath1
За палачинките: наскоро гледах едно предаване, там правиха едни палачинки, които са нещо средно между катма и нормална палачинка. Интересното е че стават малко по - малки от една педя, правя в тиган за палачинки и стават еднакви...
за мекиците: правя ги с тестото от магазина... не съм се научила още да меся, ноооо и това ще стане Simple Smile  Blush Heart Eyes

Честита месечинка на Ирина, Цвета, Мартин, Мариела, Катрина, Йоана, Ина, Кубрат, Християна, Габриел и Самуела!
 baloni baloni baloni baloni baloni baloni baloni baloni baloni baloni baloni baloni baloni

# 685
  • Мнения: 251
Здравейте,момичета!

Снощи се завърнахме от дъъъългия уикенд и ви четох по нощите.

Ина определено я кара срещу течението.От както се е родила акаше на 3 дни,а сега три пъти на ден ShockedВсички се оплакват от неакане,ние сме на обратно.

За захранването-ще захраня на 6 навършени и то без да замествам хранене.

За къпането-къпя я в онази смешна вана-кофа,а последно баба ми я окъпа в едно корито и я омачкоти по бабешки и Ина се скъса от рев.Добре,че мъжът ми го нямаше,че щеше да възнегодува срещу разтривките.

За дрехите-много деликатна тема Mr. GreenМъжът ми ме е обявил за абсолютна дрехоманка,даже ми е забранил да му купувам дрехи Mr. GreenИмал за три живота,да съм си купувала на себе си и на децата Laughing


Жени питаше за маската с Тривитаминол.Каня и се от една година,купих си съставките,забременях и отложих.Сега май трябва да я започвам,че оплешивявам Cry

Ооо,имаме мини рожден ден!

# 686
  • София
  • Мнения: 2 817
Ето снимки от Трявна, на който му се разглеждат!

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.289150087777867.92185.1 … c7d219&type=1

# 687
  • Мнения: 378
Добро утро и от нас!
И ние четири дни гледахме да шарим из улиците, докато още е хубаво времето. Ама личи, че почивката свърши - доста странички сме навъртели за един ден!
Мамаяни, Марте, и всички мами с три деца - шапка ви свалям за смелостта.  newsm51 newsm20
Мушенце, честита Ви детска стая. дано Макси си спи все така спокойно в нея.
Елфи, децата ти са страхотни, със страхотни очи, пу-пу.
За дрехите - в къщи носим дрехи от баткото, купих само за навън дрешки за мома. Mr. Green
Иначе и аз купувам от разпродажби, и то когато имам нужда.
За къпането - като стане 19:00 часа и ставаме нервни. В момента, в който я съблека, и усмивката й е до ушите. Обожава да се къпи. Пълним коритото, и то не е пляскане, ритане, хилеж вътре. Супер е.
Честити месечинки на всички от последните дни!  bouquet  bouquet  bouquet
Зазка, прекрасни дечица!  bouquet  bouquet  bouquet
Михаела, страхотни снимки. И моята като се събуди рошава, и викам Бетовен! Laughing

И ако съм забравила нещо и някой, извинете ме! Отивам да правя мекици. Joy

# 688
  • Мнения: 378
П.П. Менианте, страхотна фотосесия от Трявна.  bouquet

# 689
  • Мнения: 0
Момичета здравейте и от мен,аз малко по изчезнах ,но не сядам много на компа.
Сияна спи по-малко вече,много е интересна гукаме си,обръщаме се по корем ,хващаме си крачетата и даже вече се опитваме да ги по оближем,събуваме си чорапчетата и си играем с играчките.
Всичко това е много вълнуващо за мен,не мога да се отделя от нея ,не мога да и се нарадвам.
Попрочетох малко от темата за да съм в час,не мога да насмогна да прочета всичко,но сте обсъждали интересни теми.
Гери радвам се че Еди е така лаком и тази песничка с оранжево,небето и дупето си я тананикам вече час Simple Smile) Joy Joy Joy
Миме много хубаво че сте преместили Максим и това че се чувстваш по спокойна е супер,дано бързо да си свикне и да си спинка спокойно,мисля че в тези месеци е най-добре да се премести детето защото още не разбират и бързо свикват с новата обстановка,но аз нямам смелост.
Сияна снощи за първи път спа и по корем и ми беше много притеснено накрая я обърнах и така заспах.
Елфи имаш прекрасни деца,много са сладки на снимките,Рая много е пораснала,вече правите опити да седите седнали .
Относно дрешките за който коментирахте, аз купувам като харесам нещо ,имаме и дадени от втората братовчедка на Сияна която е с 5 месеца по голяма ,много хубави запазени дрешки и аз като купя малко и бабите като и вземат по нещо на празнуване за месечинка и едвам събирам дрехите й в шкафчетата.Но наистина са скъпички дрешките.
За захранването не съм захранила още мисля 5 месец или в края на 5я не знам още.
Миналата седмица пробвахме летния вариант на количката бебеконфорт и не ми хареса реших да я продам и да си вземем на Макларън ,луда работа...
Това е за сега от мен ,целуваме всички бебоци със Сиянка . Hug

Общи условия

Активация на акаунт