SAMANYOLU (МЛЕЧНИЯТ ПЪТ) по Нова Тв

  • 109 542
  • 751
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 10
Може би първоизточника за този сериал е такъв,че да не дава много място да развихрят фантазията си.Всяко зло за добро!


di-ni, това също ми беше минало през ума като предположение.

# 496
  • Мнения: 10

А за поведението на Зулял, въпреки не толкова чувствената («безсолна») игра на актрисата и въпреки всеобщото мнение за прибързаност и разни други неща – не съм ядосана. Съчувствам й. Мисля, че тя се върна не защото се страхува от общественото мнение или от натиска на близките си, а защото почувства моралното задължение да не лишава бъдещото си дете от истинския му баща, който се кълне така горещо, че я обича и че животът му без нея няма смисъл. И защото до известна степен вече години наред е живяла като е криела от всички истинската си любов дълбоко в сърцето си и мисли, че и за в бъдеще може да се справи с това. Мисля, че това не е страх, а смелост, дори безрасъдство. Но ще видим и вече виждаме, че колкото и да се насилва да остане невъзмутима съпруга на Намък без да мисли за Неджат, това въобще не и се отдава. Тя дори искрено желае Неджат да намери щастие при друга жена и затова крие от него, че всичко в бракът и е не просто провал, а страдание. И аз като заклета любителка на актьорското майсторство все чакам да видя ще може ли Вилдановата Зулял да демонстрира как се мъчи да надвие себе си.  



Ванина,  Hug Hug Hug явно едни и същи неща ни задържат пред екрана да гледаме този сериал. Сега като се замисля, съм съгласна с твоето мнение от какво е продиктуван избора на Зюлял. Само не мога да се съглася, че мнението на околните не ѝ повлия да вземе точно него. С риск да се повторя, и Евсет, и Желе, и Намък, пък ако щете и Неджат / с думите си, че и той ако е на мястото на Намък, би поискал същото- или нещо такова, не мога да го цитирам точно/ изостриха вниманието ѝ към това неродено още бебе и неговата евентуална съдба.
   Изобщо въпросният избор, поради факта, че може да бъде многопосочен и според определения човек има и определено решение, поражда различни гледни точки за правилно и неправилно, за смело или не и т.н. Продължавам да стоя зад мнението си по- горе, че Зюлял не постъпи особено смело. Изхождам от факта, че значителна част от майките биха избрали този избор като най- правилният /bleido, ценя мнението ти, макар и моето да е съвсем различно за дадената ситуация- имам предвид поста ти 494, пиши по- често!!! Hug Hug Hug/ Но съм съгласна, че един такъв избор е безрасъдство. Може би Зюлял трябваше да помисли и върху това /вероятно това ще направи в следващите серии пост фактум/, а нейният живот С Намък ще има ли смисъл!!!!!!!????? Отговорът аз съм го дала, а и личната ми позиция като майка, в пост 451. /Момичета, извинете ме за самоцитирането./

Последна редакция: нд, 06 ное 2011, 18:02 от Морски очи

# 497
  • Мнения: 417
Да се почерпите по случай празника Simple Smile

# 498
  • И тук, и там, че и обратно...при нашите си ендемити:)
  • Мнения: 1 219
О, Емели, чок тешеккюр едерим Hug Hug Много добре изглежда сладураната Party Party

Гугълчо превежда, че за "честит празник" се казвало "iyi bayramlar". Наистина честит да е на всички, които го празнуват. Нещо май от някъде чух, че е като нашето "прошки", ама не съм сигурна. Който знае да каже ooooh!

А за сериалчето - кой смел, кой плах, кой сгрешил, кой търпял, кой не търпял - е история с добри артисти и хубава музика и любов консумирана или неконсумирана и обич и всеотдайност и интрижки да стават. Едно нещо неможе да се отрече на сюжета - съвсем безотговорни герои в него няма. Дори Намък с последния си акт в живота си го доказва.  Е, може да нямам мерак да повтарям и потретвам един и същи епизод, както при някои други сериали, но наистина някои неща са ми доста любопитни. А и доста неща научаваме тук за млади актьори, с които вероятно ще се срещаме и за в бъдеще.

Поздрав за празнуващите с нещо, което на мен ми харесва :

# 499
  • Разград
  • Мнения: 8 243

# 500
  • Разград
  • Мнения: 8 243

# 501
  • Мнения: 879
Успешна седмица ,момичета! Hug
Като погледнах трейлърите пуснати от Ванина, явно ще стане както предполагах.
Намък няма да се примири с мисълта ,че Зу обича Неджат.Егото му е твърде голямо и наранено.Само мисълта,че жена му може да мисли за друг го подлудява.И ще си отмъщава по типично мъжкия начин - изневярата.Но вероятно и това няма да го успокои.Ще видим!
За мен ще представлява интерес как ще реагира Неджат-от една страна любимата му,от друга - сестра му.Тежка ситуация. newsm78

# 502
  • Мнения: 13 433
Ето два трейлъра затова, което ни чака в петте епизода през следващата седмица. Позаплитат се и трите интрижки  Grinning

http://www.youtube.com/watch?v=LvHWBPbGFsQ&feature=relmfu      22 оригинален епизод
http://www.youtube.com/watch?v=hap-Jky8FqA&feature=relmfu          23 оригинален епизод

Джу, аз гледах без звук ето това:



и го комбинирах с фона на Nina Simone - Here Comes The Sun. Ето тук:

http://www.youtube.com/watch?v=NJiC6cA3dUA

Получава се добра комбинация, мисля и за твоя вкус.


Много ти благодаря за трейлърите! Hug Hug Намък вече е ясен, важното е Зилял да го прозре... bowuu

А комбинацията хубав клип с подходяща музика е за предпочитане, наистина.   bouquet И наистина е по моя вкус! Признателна съм ти! Heart Eyes Препоръчвам го на всички в темата - страхотно изживяване!  Hug

Харесва ми тази екранна двойка - личи, че и на двамата им харесва да играят заедно!  Laughing Или са много добри артисти...   bouquet

# 503
  • Мнения: 40
Изгледах поредния епизод...Няма да обсъждам сюжетните линии, за да е интересно на момичетата, които ще го гледат довечера, но трябва да отбележа някои неща:
1. Зюлял ми се струва че започнаха да я обличат мааааааааааааалко по-добре откакто е съпруга на Намък
2. Май съм го казвала, но без тази музика сериала изобщо нямаше да може да се гледа, сякаш музиката казва това което героите не успяват..

Може да ви се стори , че се вглеждам излишно в детайлите, но къщата на госпожа Фериде, никак не ми харесва, имам чувството че по-голямата част от площта и е заета от стълби..Не обичаму когато дават сцени от там...
И за да не съм голословна - само да намирам кусури, че това или онова не е представено както трябва, ето как аз например бих пресъздала колебанието на Зузка дали да се върне или не , при Намък:
Крайбрежна алея, свечерява се...Зузка върви бавно, замислена е... Изведнъж вижда семейство майка баща и дете, тримата хванати за ръце, смеят се...На околните къщи светят прозорците, навсякъде се виждат семейни сцени, на пълни семейства, майки бащи и дете..
Спомня си сцени от детството(чернобели естествено\(как другите деца показват какво са им направили бащите, а тя стои тихо отстрани...Започва да вали, дъжда се слива със сълзите... Изплова образа на Неджат, зузка плаче за невъзможната си любов, защото не мооже да остави детето си без баща...
И през цялото това време звучи ето тази песен


(

# 504
  • И тук, и там, че и обратно...при нашите си ендемити:)
  • Мнения: 1 219
bleido Hug , за написаното newsm10 smile3501
Май всички, които наминаваме от тук почти едни и същи неща не харесваме и почти едни и същи неща ни сбират Wink Laughing
В момента и аз когато става въпрос за турско дизи май само такова с Тойгар гледам. Blush
Може би защото Кърач нещо го няма на хоризонта този сезон или аз не съм го забелязала.  newsm78
Навън заваля, така че поздрав с:



А ти класически мизансцен предлагаш, и красива картина с Тойгар да ти напълни душата. Обаче мисля, че проблема пред Зузка не е че детето няма да има баща. Проблемът е че детето ще има двама бащи и че то ще знае, че този до нея и в неговия дом не е неговия истински баща. Тя вече е почувствала, че ако наистина остави Намък, Неджат ще е до нея завинаги. Той дори заяви, че вече обича това дете. Лошото е, че тя вижда, че Намък и семейството му никога за в бъдеще няма да останат безучастни към съдбата на детето й. Аз мисля, че всъщност това е проблемът, който вижда тя. И той ще е перманентен и все по-труден за разрешаване, защото тези двама мъже са в открита вражда и с различен манталитет и ценности.

Последна редакция: пн, 07 ное 2011, 17:36 от vanina707

# 505
  • Разград
  • Мнения: 8 243

# 506
  • ... да усещаш мириса на море ...
  • Мнения: 3 313
За тези, които следят Kanal D и са фенове на Кенан Едже и Туба,тази сряда от 01:00, ще дават Yüreğine Sor http://www.kanald.com.tr/yayin/ ...

# 507
  • И тук, и там, че и обратно...при нашите си ендемити:)
  • Мнения: 1 219
За тези, които следят Kanal D и са фенове на Кенан Едже и Туба,тази сряда от 01:00, ще дават Yüreğine Sor http://www.kanald.com.tr/yayin/ ...
Таралежка, аз си го имам запазен на диск и не ми е толкова важно, но това 13:00 на обяд ли е или 01:00 през ноща. Страхотно ще изглеждат на голям екран планините с носещите се от теченията мъгли и буйната река. А смисълът на действието се разбира и без превод. И много мелодичен е начинът по който говорят. А Туба си е Туба. До нея и върху нея всичко е красиво Blush

# 508
  • Разград
  • Мнения: 8 243
За тези, които следят Kanal D и са фенове на Кенан Едже и Туба,тази сряда от 01:00, ще дават Yüreğine Sor http://www.kanald.com.tr/yayin/ ...

Защо да го гледаме на Канал Д като филма има превод.

# 509
  • Мнения: 13 433


ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ВСИЧКИ ИМЕНИЦИ!

Според православната църква Св. Михаил е един от седемте първенстващи ангели, стоящи винаги пред престола на Господ.

Денят на Св. Архангел Михаил - военачалник на цялото небесно войнство от ангели и архангели, е вторият по значимост след Димитровден есенен празник на Българската православна църква.

Светецът символизира тържеството на доброто, светлината и справедливостта. В църковната иконография е изобразен с копие в ръка, тъпчещ с краката си дявола.

В българската народна традиция Архангеловден се свързва с почитта към мъртвите и душата на човека.
 

Общи условия

Активация на акаунт