КОЛЕДАТА май вече приближава,че студенко взе да става

  • 132 025
  • 759
  •   4
Отговори
# 105
  • Бургас
  • Мнения: 380
Джемма   bouquet

# 106
  • Кукуландия
  • Мнения: 106
Abbracci(чете се "Абрачи") или в превод "Прегръдки":

Като резултат ми приличат на едни маслени бастунчета, които съм виждала във форума, но не мога да намеря рецептата  Sad
Май ще пробвам с тази, благодаря Наталина   bouquet

# 107
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Да, Таннита има подобно оформление и наистина може да се направят бастунчета и по тази рецепта, макар че е различна от тази на Таннита. Оригиналното слепване е обаче на колелца (аз си пробвах със спиралките). Много вкусни бисквитки са!

# 108
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
а от мен едни традиционни за Швеция коледни шафранени кифлички, които приготвихме миналата година - рецептата тук http://mechtai.com/christmas-rush/2010/12/the-secret-of-shafran/

# 109
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Примъквам се в темата с огроооомен кеф.  Grinning И дори вече си харесах няколко рецепти, които мисля да изпробвам още сега. Миналата година почерпих страхотни идеи от тук.   bouquet

# 110
  • Мнения: 302
За Коледните сладки, никога не е рано да се помисли.  Mr. Green Записвам се и аз да следя. Снежните човечета ще ги направя при първа възможност.   bouquet

# 111
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Аз със сигурност няма да правя такова несметно количество сладки като миналата година.  Mr. Green И мисля да разнообразя с някои нови този път. Абе да не се заричам много, че на финала да не окаже пак, че шкафовете и хладилника в кухнята ни стигат за сладките. Mr. Green

# 112
  • Мнения: 91
Здравейте!
 Обнових първа страничка.сега нямам много време,но като намеря ще копирам по-често правените неща от миналогодишната тема.но не мисля ,че е голям проблем,защото съм сложила линк към последната тема от миналата година и всеки може да погледне там отново.пък и нека тук да слагаме нови неща ,да не се преповтарят много-много.как мислите?
 natalyna,като поисках да пусна темата бях на толкова студено място,че освен за Коледа няма за какво друго да си мислиш- 10-15 градуса беше навън  #Cussing out  Hug

# 113
  • софия
  • Мнения: 100
Uinen, ще ми подхвърлиш ли рецептата за жълъдчетата! Кръстницата ми правеше такива, но с пълнеж (твоите имат ли?) и си мечтая за тях от толкова години!
Заповядай:
Продукти:
2 яйца
1/2ч.ч. олио
1/2ч.ч. мас/маргарин
1ч.л. хл. сода
Приготвяне:
Меси се меко тесто. С чаена лъжичка се загребва от тестото и се изравнява - така се получават половинките. Моите нямат пълнеж, само се слепват със сладко.
Рецептата ми е от баба, едно време ги слепваше с шипков мармалад.
По тази рецепта си правя и меденките и винаги нея ще използвам  Heart Eyes


Uinen,не разбрах в рецептата добавя ли се брашно и сладките пекът ли се  newsm78

# 114
  • Кукуландия
  • Мнения: 106
Uinen, ще ми подхвърлиш ли рецептата за жълъдчетата! Кръстницата ми правеше такива, но с пълнеж (твоите имат ли?) и си мечтая за тях от толкова години!
Заповядай:
Продукти:
2 яйца
1/2ч.ч. олио
1/2ч.ч. мас/маргарин
1ч.л. хл. сода
Приготвяне:
Меси се меко тесто. С чаена лъжичка се загребва от тестото и се изравнява - така се получават половинките. Моите нямат пълнеж, само се слепват със сладко.
Рецептата ми е от баба, едно време ги слепваше с шипков мармалад.
По тази рецепта си правя и меденките и винаги нея ще използвам  Heart Eyes


Uinen,не разбрах в рецептата добавя ли се брашно и сладките пекът ли се  newsm78
Да и на двете Simple Smile Добавя се брашно докато се получи меко тесто. Пекат се като меденките - до порозовяване на краищата  Simple Smile

# 115
# 116
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
И аз тук Party.
Предполагам няма да имам време за миналогодишното изобилие от сладки, но все нещо ще правя, така че...

# 117
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
На вън стана студено и веднага се записвам в темата.

# 118
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
Днес цял ден си "дзиндзирикам" и ето, приспах домочадието и тръгнах да ровя за Коледна тематика, а вие тази година отдааавна сте я подхванали.

Миналата година правих малк неща, че бебока беше много малък - само меденки, АКК, едни сладки с капучино.......

Тази година обаче смятам да се поразвихря. Имам и поръчка за поне 4-5 АКК  Crazy Всички около мен са луди за него. Трябва да се сдобия с метални кутии навреме  Mr. Green

Ще правя 100% и меденки, ванилени кравайчета....... И ще експериментирам с нещо ново и интересно. Малката вече е на ясла, та ще има повече получатели и от миналата година. Надявам се да смогна и да се справя.

И да споделя - днес ми грабна окото ето тази рецепта Кексчета с вкус на немски коледни сладки

Последна редакция: сб, 08 окт 2011, 22:36 от Tatitt

# 119
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Ох, аз не знам къде живеете, че го виждате тоя студ, но при мен днес беше 27 градуса. Топло, слънчево, аз боса и полугола боядисвах детската стая. Но хвърлям аз тук по едно око. За тази година съм решила, че вероятно ще направя:
задължителните меденки
ваниловите рохлички на Наталина- и те стават вече традиционни у нас
локумки с бяло вино
орехчета с крем
елхички и свещички с чешките формички- миналата година ги обсъждахме и са много симпатични и вкусни
елхички от бисквити
фини маслени сладки
евентуално може и едни орехови кошнички
задължително баклава
Акк- който 2 поредни години пропуснах
щолен
кекс с ябълка и канела
маслен кекс Снежен човек
торта Наполеон

Това съм си наумила за двата празника- Коледа и Нова година, но може и да претърпи промени този списък. Simple Smile Освен това в нашето училище ще имаме коледна изложба, може и там с учениците да направя интересни нещица. Wink
 

Общи условия

Активация на акаунт