Впечатления от първия път на ски

  • 7 294
  • 73
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 510
Не е активен линкът,видях,просто копирай и го постави в полето,би трябвало да  излезне прогнозата  Sick ,sorry za off-a

# 31
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Лекси, купих на Ади ръкавици с доста намаление от SLS Rossignol магазина на бул. Черни връх, но Ади е малка и с един пръст.

Аурелия, да, трябваше да ходи на ски, но не отиде, че точно тогава я болеше ушето и не отиде. Сега пак ще организират другата седмица и ако се събере бройка, вече ще отиде.
Нали затова купих грейка, ръкавици......и т.н.

А утре сме решили да отидем до баба на 100км от С-я, Аурелия знаеш къде Winkпак си е един вид планина Wink....понеже имаме от вчера нова кола и сме решили да я пробваме.

# 32
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
избери си магазин в горната част на "Черни връх,"всички ръкавици сега са намалени на около 20-25 лв
Доскоро Heart Eyes

точно за тези магазини говоря, точно оттам взех на Ади ръкавиците.

# 33
  • Мнения: 1 258
От понеделник Цвети е на ски училище. Все още обаче няма скиорски ръкавици. Някой има ли идея от къде мога да взема, че нямам време за обикаляне. И дали да са двупръсти, при положение, че тя е вече на 5 г. 4м.?
Лекси,
тази година купихме скиорски ръкавици от големия детския магазин на Тодор Каблешков(пресечката на България).С пет пръста са и са много топли.
И моето момиченце в момента е на ски към училище Марина.Много е доволна и щастлива и непрекъснато разказва.А аз като я видя с червените бузи и аз съм щастлива.Май по-важното е ежедневния чист въздух и игри,то е ясно че няма да се научи за 5 дена(въпреки че всяка година ходи от детската),ама ние не караме и така..

# 34
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
Аз като една луда майка, която ски не може да кара и за сметка на това е решила да научи сина си на всяка цена го качих на ските по Коледа - разбирайте на година и 7 месеца.
Е не че е "карал" ски, но го дърпахме с баща му  по равното и много му хареса и доволен обясняваше как кара ски.
Спуснахме го 2 пъти от сердата на една къса пистичка (Лио сещай се къде) с един ски учител и първия път имаше много стреснат вид, но на следващия вече се забавляваше. От сега сме се разбрали с въпросният учител, че догодина му го връчваме да се учат. В тази връска голямо благодаря на Марч за подробните указания които си дала.
Лио пожелавам на Ади много хубави изживявания по пистите.

# 35
  • Мнения: 510
...Е не че е "карал" ски, но го дърпахме с баща му  по равното и много му хареса и доволен обясняваше как кара ски.
Спуснахме го 2 пъти от сердата на една къса пистичка (Лио сещай се къде) с един ски учител и първия път имаше много стреснат вид, но на следващия вече се забавляваше...

Ех,спомени спомени,нашата картинка беше сходна,обаче на 2г само се разходждаше с обувките,а на 3г Joy аз стоях на входа на скиорната на х-л `Самоков` в Боровец,а таткото я побутваше отгоре по наклончето и физиономията беше  #Cussing out ,ама само първия ден Whistling

Не забравяйте тая седмица да осигурите на децата Крем срещу УВБлъчите-поне 30 фактор, Стик за устни и Слънчеви очила

# 36
  • Bristol
  • Мнения: 9 367
Тази седмица е просто прекрасна за ски, според прогнозата. Дано да не грешат Wink Ние от съботата сме все на Алеко. Долу където са на4инаещите е много топло и тихо. За по-напредналите, които ги ка4ват на Романски си трябва по-добра екипировка, защото въпреки слънцето има силен вятър и температурата горе е много по-ниска. 4удя се де4урлигата дали се сещат долу да се поразкоп4аят, а горе пак да се опаковат newsm78

# 37
  • Мнения: 510
Тази седмица е просто прекрасна за ски, според прогнозата. Дано да не грешат Wink Ние от съботата сме все на Алеко. Долу където са на4инаещите е много топло и тихо. За по-напредналите, които ги ка4ват на Романски си трябва по-добра екипировка, защото въпреки слънцето има силен вятър и температурата горе е много по-ниска. 4удя се де4урлигата дали се сещат долу да се поразкоп4аят, а горе пак да се опаковат newsm78

Напомнят им го ски учителите,по големите пък се сещат сами,моето мушонче е едва на 6г.,но когато съм горе с нея виждам,че има една добра дисциплина и е оттренирала и правилата за екипировката. В бусчето разкопчава яке ,маха каска Party. Преди да тръгне към лифта оправя ръкавиците и ръкавите на якето върху тях,моли да й  затегнат каската отзад или да й приберат  в нея стърчащите  навън кичури.Първата година на ски-на 3г беше,тогава беше друго Wink ,случвало се е в студени дни да кара с памперс Wink

# 38
  • София
  • Мнения: 7 242
Вчера беше първият, ама съвсем първият път на ски на Цветка и впечетленията и май са доста объркани. След обяд беше много превъзбудена и не спираше да говори и показва какво са правили. Каза, че й е харесало много, въпреки, че нищо не е могла да направи както трябва. Някой я е ударил без да иска с щека, падала е много пъти, имало е и рев, но беше доволна. Целия ден били на вън, само на обяд в хижата - пили вода, яли сандвичи, пишкали и после пак на пистата. Първото мрънкане се чу малко преди лягане - било трудно, страшно, не искала да ходи пак. Тази сутрин направо се тресеше от страх - не искала, та не искала. Е, аз не проявих голямо съчувствие... Малко ми е жал, притеснено ми е, но се надявам днес да й е по-лесно... Пък и като си помисля, че е горе, на въздух и на слънце...
И да попитам - без очила са, а горе светлината е много ярка. Дали не е опасно за очите?

# 39
  • Мнения: 510
Вчера беше първият, ама съвсем първият път на ски на Цветка и впечетленията и май са доста объркани. След обяд беше много превъзбудена и не спираше да говори и показва какво са правили. Каза, че й е харесало много, въпреки, че нищо не е могла да направи както трябва. Някой я е ударил без да иска с щека, падала е много пъти, имало е и рев, но беше доволна. Целия ден били на вън, само на обяд в хижата - пили вода, яли сандвичи, пишкали и после пак на пистата. Първото мрънкане се чу малко преди лягане - било трудно, страшно, не искала да ходи пак. Тази сутрин направо се тресеше от страх - не искала, та не искала. Е, аз не проявих голямо съчувствие... Малко ми е жал, притеснено ми е, но се надявам днес да й е по-лесно... Пък и като си помисля, че е горе, на въздух и на слънце...
И да попитам - без очила са, а горе светлината е много ярка. Дали не е опасно за очите?

SunglassesСлънчевите очила или маска са задължителни,освен директното попадане на UVB лъчите в очите,сега има и много отразена светлина от снега, `осветените очи` са много неприятен и опасен проблем.

Моето гардже неведнъж е ревало и се е тръшкало и то за ходенето на кънки,при положение,че записването й там беше нейна инициатива и измолено.А за ските-миналата година преди да вземе медал на Червено знаме на Боровец ,в състезание,в което участваше пак по своя инициатива,лежа и се тръшка по пистата,не пожела обаче да слезне без да е участвала и я пусна ревейки.
Баба ми казва `хем боли,хем сърби` Wink.

# 40
  • Мнения: 113
Ние бяхме на ски в най-студената седмица в началото на февруари. Сърцето ми се беше свило от страх, че е много студено, но нямаше никакви лоши последствия.
Много благодаря на March за полезните съвети, свършиха ни страхотна работа.

Девойките бяха много доволни. Имали са даже парти за завършването на курса с лакомства и тн. Мисля да отидат още поне веднъж този сезон.

 За да не остана назад от децата и аз се уча да карам ски  Laughing

# 41
  • София
  • Мнения: 7 242

SunglassesСлънчевите очила или маска са задължителни

Марч, не е ли опасно с обикновени слънчеви очила? Ако падне и те се счупят newsm78
А тези за ски горе-долу колко струват?

# 42
  • Мнения: 510

SunglassesСлънчевите очила или маска са задължителни

Марч, не е ли опасно с обикновени слънчеви очила? Ако падне и те се счупят newsm78
А тези за ски горе-долу колко струват?

Не с обикновени,има разни детски на Полароид,а ски маска можеш да и вземеш с намаление-за 15лв от SLS на бул. "Черни връх".
Ще и служи поне 2 сезона.

# 43
  • София
  • Мнения: 39 783
Дияна я пуснах с обикновени слънчеви очила. След малко отивам да я прибера. Вчера беше много доволна.

# 44
  • Мнения: 510
Ние бяхме на ски в най-студената седмица в началото на февруари. Сърцето ми се беше свило от страх, че е много студено, но нямаше никакви лоши последствия.
Много благодаря на March за полезните съвети, свършиха ни страхотна работа.

Девойките бяха много доволни. Имали са даже парти за завършването на курса с лакомства и тн. Мисля да отидат още поне веднъж този сезон.

 За да не остана назад от децата и аз се уча да карам ски  Laughing
Mi6 ,моето дете беше в същата седмица горе .Още от училище зная за температурните инверсии и синоптиците,като падне голям студ го обясняват,та нямах ни най-малкото притеснение,а дори се радвах,защото знаех,че горе ще е по топло,отколкото в дупката София Joy
Тя ми разказва за две нови близначки в бусчето,защото горе са били и други две-7 годишни нейни приятелки,но стари пушки.Ако децата ти са с две много крсиви български имена,които щерката беше запомнила,поздрави от нея  Wink Wink

Общи условия

Активация на акаунт