Избор на екип при раждане

  • 21 375
  • 118
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 1 456
 Преносвах и ме приеха в болницата, аз категорично отказвах секцио по препоръка на бабата на мъжа ми, която е акушерка. Приемащият ме лекар не знаеше, че имам лекар ми каза, че бебето е много голямо, около 4200 кг. и напълно оформно, затова било по- добре да родя секцио, аз отказах. Следобедът дойде моят лекар, той беше твърдо за нормално раждане. Така и родих на следващия ден момче 3850 кг. 52 см.  Бях и съм убедена в избора си, защото имах абсолютно доверие на моя лекар. Не го мисли толкова, щом нямате възможност да си платите, има много проблемни раждания въпреки избора на екип, има и много раждания за минути, без никакви проблеми без избор на екип.
 Потърси и друго мнение, Lips_tongue , леко раждане и пухкаво, здраво бебче   bouquet  

Последна редакция: пн, 13 фев 2012, 19:05 от Ева на третия етаж

# 106
  • Мнения: 86
Само че нямаме възможност с мъжа ми да си платим за избор на екип.Въпроса ми е задължително ли е да си платиш за избор на екип когато секциото не е по спешност а планирано?И също така това че съм дребна а бебето голямо медицински показател ли е въобще,и ако е на какъв лекар трябва да отида за да ми издаде документ че съм с медицински показатели за секцио.
[/quote]
Вече не се плаща за избор на екип, онзи ден го казаха по телевизията.  PeaceЛекарят, който ти следи бременността трябва да да ти издаде обменна карта и вътре пише как ще раждаш. Peace

# 107
  • София
  • Мнения: 1 456
 Какво точно значи това, няма да се плаща за избор на екип? Как ще става избора на лекар?

# 108
  • Мнения: 86
Какво точно значи това, няма да се плаща за избор на екип? Как ще става избора на лекар?
Ами чух по новините ,че самата услуга "избор на екип" била незаконна според омбудсмана  и затова отпада, но откога не разбрах и как ще става изборът на лекар също не се коментира.

# 109
  • Мнения: 41
Благодаря за отговорите.И аз гледах че предлагат да отпадне избора на екип,но едва ли ще стане докато родя,но дано все пак да стане някой ден.Другата седмица съм на консултация и ще говорим с доктора.

# 110
  • Мнения: 272
Момичета аз съм в 11 седмица, знам, че още е рано, но няма как да не се замислиш за тези неща.
Ходя на ЖК в София по ЗК. Бях решила да раждам без екип, но личната ми лекарка ми каза, да си намеря и лекар на частно които евентуално ще ме изражда, че нямало кои да ме погледне, ако не си платя, разказа ми и един случай. И така тръгнахме да събираме инфо за изборите на екип. Погледнах ценоразписа в Шейново става въпрос за над 800 лв.  ooooh! и нагоре. Тъй като съм от Пловдив, поговорих с приятелки които са се сблъсквали с това и се оказа, че там цените са съвсем различни. Сега съм пред дилема, но все по-често си мисля да родя в Пловдив.

# 111
  • Мнения: 141
Аз родих нормално,без избор на екип.Лекарите и акушерката се отнасяха много добре,всичко мина много добре.Според мен това да си избираш екип е излишно(как ще си изберете лекар,без да сте раждали при него,как разбирате кой лекар е добър и кой не е?)След време ако имам още едно дете може и да отида да си платя за същия лекар,защото вече го познавам и съм раждала при него..

# 112
  • Мнения: 2 286
Ева, кой ти дава гаранция, че при плащането на тези 900лв за избор на екип за нормално раждане, ти ще си тръгнеш от болницата с живо и здраво бебе, самата ти ще си доволна и т.н.? Няма такова нещо!

Док, който ме изражда - нито му знам името, нито помня как изглежда. Той застъпи на смяна в 19ч, а аз в 19:55 родих, бях под въздействие на много венозни течности! Повече не съм го и виждала тоя доктор. А и бях сама в родилна и предродилна. 2 екипа народ застанали между краката ми. И да искаш, няма как да ги запомниш, Laughing . Живот и здраве, ако решим пак да имаме бебе, пак така - отивам, раждам, ставам и си заминавам! Доволна съм, нито са ме били, нито са ми скачали по корема, нито са ми викали. Единственото ми оплакване е че ме ши стажанта...

# 113
  • Мнения: 8
Здравейте,
Нова съм тук, но постоянно чета всичко, което пише. Предстои ми скорошно раждане и наистина много се чудех за това дали да си избирам екип или не. От моя лична гледна точка това е излишно, но много хора ме наплашиха относно това раждане. По принцип бремеността ми се следи в Майчин Дом и мисля да раждам там, но не знам защо моя доктор изобщо не ме е светнал по въпроса как е добре да раждам (дали секцио, или нормално), а вече съм в края на 8-мия и скоро навлизам в деветия. Термина ми е за 22.04.2012. Не е ли редно все пак, вече да ме информират за тези важни подробности?? Confused Confused Confused Много бързо ми протичат ЖК и почти нищо не се обсъжда (пренатупват се) и не знам как да реагирам. Ако някой може, нека да каже и мнението си за АГ"МАЙЧИН ДОМ".

# 114
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
Araksi88, аз бях на ЖК в МД, първоначално при Карамишева. Претупваше ме, вършеше глупости и в началото на 8-ми месец с направление от личната я сменх със Савчева. Тя изключително внимателна, загрижена, така, че ти я препоръчвам. Иначе и аз раждах в МД, без избор на екип. Мислех да платя за акушерка и имах уговорка с такава, но тя не успя да дойде и се обади на една от дежурните акушерки, която ме пое. Съответно не съм плащала за асистиран ак. пост, защото тя си беше на смяна. Доволна съм от отношение и от всичко. Не мисля, че има някакъв смисъл от избор на екип. 10 човека се въртяха около мен, отделно и 2 момичнца стажантки, бели като платно, които ме подпитваха загрижено дали имам нужда от нещо, могат ли да ми помогнат. Идеше ми да им отговоря, че ако ако могат да легнат вместо мен да раждат - да, ако не- няма с какво да ми помогнат.  Grinning

# 115
  • Мнения: 8
Araksi88, аз бях на ЖК в МД, първоначално при Карамишева. Претупваше ме, вършеше глупости и в началото на 8-ми месец с направление от личната я сменх със Савчева. Тя изключително внимателна, загрижена, така, че ти я препоръчвам. Иначе и аз раждах в МД, без избор на екип. Мислех да платя за акушерка и имах уговорка с такава, но тя не успя да дойде и се обади на една от дежурните акушерки, която ме пое. Съответно не съм плащала за асистиран ак. пост, защото тя си беше на смяна. Доволна съм от отношение и от всичко. Не мисля, че има някакъв смисъл от избор на екип. 10 човека се въртяха около мен, отделно и 2 момичнца стажантки, бели като платно, които ме подпитваха загрижено дали имам нужда от нещо, могат ли да ми помогнат. Идеше ми да им отговоря, че ако ако могат да легнат вместо мен да раждат - да, ако не- няма с какво да ми помогнат.  Grinning
Хахах е много ти благодаря за мнението. МИсля че вече ми е късно да сменям лекаря си. Вече съм в началото на 9-тияи следващия път когато отида ще гледам да си го питам моя доктор за всичко, а не набързо да ме прегледа и да каже "чао".Надявам се че и при мен всичко ще бъде наред Simple Smile))

# 116
  • София
  • Мнения: 10 698
Araksi88 никога не е късно да смениш лекаря си Wink

# 117
  • Мнения: X
Именно многото "изпатили" са причината хората да плащат за избор на екип.. аз засега не смятам да плащам и обръщам внимание на тези, които са останали доволни и без да платят четирицифрени суми  Peace

# 118
  • Мнения: 1 350
Здравейте,
Нова съм тук, но постоянно чета всичко, което пише. Предстои ми скорошно раждане и наистина много се чудех за това дали да си избирам екип или не. От моя лична гледна точка това е излишно, но много хора ме наплашиха относно това раждане. По принцип бремеността ми се следи в Майчин Дом и мисля да раждам там, но не знам защо моя доктор изобщо не ме е светнал по въпроса как е добре да раждам (дали секцио, или нормално), а вече съм в края на 8-мия и скоро навлизам в деветия. Термина ми е за 22.04.2012. Не е ли редно все пак, вече да ме информират за тези важни подробности?? Confused Confused Confused Много бързо ми протичат ЖК и почти нищо не се обсъжда (пренатупват се) и не знам как да реагирам. Ако някой може, нека да каже и мнението си за АГ"МАЙЧИН ДОМ".
щом досега не са Ви казали, значи засега сте за нормално раждане Wink
прилежанието ако е определено, и до предпоследната седмица, дори седмица преди термина като гледат, да не се е завъртяло бебо или да е застанало за секцио и т.н.
а и щом няма усложнения за планирано секцио, всичко е наред  Peace
добре е и Вие да сте се настроила за нормално раждане. И моята ЖК беше в МД, Вие при кой гинеколог сте там? Важно е да се следят тоновете на бебо и стискам палци всичко да е наред Simple Smile
можете да попитате седмица -две преди термина, ако не знаете да Ви обяснят как се е настанило бебо за излизане, къде му е главичката, ръчичките Wink така че и Вие да помагате на самото раждане на бебчо. Леко раждане!

Общи условия

Активация на акаунт