Гримиране - техники, съвети, идеи - 3

  • 71 187
  • 723
  •   1
Отговори
# 15
  • sofia
  • Мнения: 176
Темата ми е много интересна, дискусията - много полезна.
И аз имам нужда от разяснения по показаните варианти на грим на очите от първия пост на Мис Нели.  bouquet

Обичам да се гримирам, но нямам тази лека ръка на художника - особено за очите.

# 16
  • Мнения: 3 315
MissNellie   bouquet 

темата е много приятна и полезна  Peace с удоволствие я следя

# 17
  • в Кошера
  • Мнения: 2 219
Интересно  Sunglasses

Винаги съм се чудела, как някои хора успяват да гримират леко изпъкналите си очи, така, че да изглеждат примерно по този начин?
Освен очната линия, удебелена във външния край, някой друг трик? Съвети?   bouquet

Последна редакция: сб, 10 сеп 2011, 10:55 от Tyra

# 18
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 433
да   bouquet наистина  Hug е интересно   bouquet благодаря  Heart Eyes

# 19
  • Мнения: 532
Благодаря ви много за съветите Hug Сутринта пробвах да гледам надолу с огледало под брадичката, обаче явно много натискам в основата на миглите, за да ги извия хубаво и пак доста се наклепах.. Ще пробвам и с тампонче или с пръст зад миглите, дано се справя по-добре ooooh! Като знам колко време ми отне да се справя със слепването, предполагам проблема е в липсата на опит - доста късно ми дойде музата да се гримирам и имам по-малко практика от коя да е десетокласничка Crazy

И на мен ми стана интересно за грим според формата на очите, особено ме интересува с каква четка и техника е най-добре да се оформи по-тъмната зона в ъгъла на окото Flutter

# 20
  • Мнения: 224
А горе-долу като цена как са тези на МАК и Сефора?  Thinking Фиксаторът не беше ли просто за блясък и дълготрайност... иначе тази основа за сенки за очи, която гледах беше на Артдеко, май са добра фирма.  Flutter
Цитат на: veselina_s_p
Ами в каталога на Артдеко пишe, че червилото става дори водоустойчиво  Crazy Аз от фиксарота искам точно блясък и трайност. От основата се надявам да постигна наситен и плътен цвят най-вече  Grinning

И аз точно наситеност търся, защото за съжаление понякога цветът много се различава, когато се сложи на устните. Къде гледа този фиксатор?

П.П. Никой ли не знае цените на тези основи на МАК? Защото съм от Пловдив и няма как да проверя сама.  Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 4 428
Веси - дай линче моля те за тази палитра. Аз и четки си нямам в комплект.

Ето някакъв примерен. Със сигурност има още много  Peace

Аз много си харесах тази Наблегнато е точно на тези цветове, които ползвам най-много  Grinning Като поразгледам още малко, може съвсем да кръстосам поглед  Crazy

И аз точно наситеност търся, защото за съжаление понякога цветът много се различава, когато се сложи на устните. Къде гледа този фиксатор?

Ами в един нет-магазин има доста избор от продуктите на АртДеко. Но гледам, че е в профилактика до 20-ти  Mr. Green Към 20лв беше фиксатора. На мен ми ес ще да си го взема от истински магазин. Но по моловете зареждат много малко неща на Артдеко. Не ми е ясно защо  newsm78

# 22
  • Мнения: 616
Добавих пояснения и малко клипчета към 1вия пост.  Peace

# 23
  • Мнения: X
А някой може ли да ми даде идея откъде мога да си взема четка за очна линия и очна линия в кутийка? Нещо не мога да нацеля засега подходяща от другите. Не ми харесвате тези, които са твърди като писец, тези с меките четчици пък доста често са рошави и много пипкаво се работи с тях. Та мислех, че ако имам читава четка и отделно си купувам консистенцията, сякаш ще е по-удобно.

# 24
  • Мнения: 224
Ами аз скоро мисля да си поръчвам от този сайт точно това и някои други работи.  Peace

# 25
  • Мнения: 4 428
А някой може ли да ми даде идея откъде мога да си взема четка за очна линия и очна линия в кутийка? Нещо не мога да нацеля засега подходяща от другите. Не ми харесвате тези, които са твърди като писец, тези с меките четчици пък доста често са рошави и много пипкаво се работи с тях. Та мислех, че ако имам читава четка и отделно си купувам консистенцията, сякаш ще е по-удобно.

Ако питаш за гел очна линия. Аз ползвам тази четка на Ecotools И до скоро ползвах тези гел очни линии на Essence
Четката я препоръчвам с две ръце  Peace Много мека, лесно и точно се нанася. И Essence са пуснали такава скосена четка заедно с очните линии, но тя за нищо не става - много груба, не се нанася толкова плавно и прецизно с нея. Очните линии за мен също са ужасни  ooooh! Няма шанс да не се размаже дори и с основа за сенки. Маха се доста трудно и порядъчно се размазва из очите  Tired Доста търкане трябва, за да се почисти хубаво. Което не е за предпочитане в тази област точно. Иначе черното е супер наситено и стои много хубаво. Но за мен лично, това не е добър продукт  Rolling Eyes Доколкото знам има такава очна линия на МАС, но беше към 40лв май. Има и на Inglot и е на половин цена. Аз мислех да си купя от нея, но вече си взех други неща за очна линия и за сега ще я отложа  Crazy За други марки не знам.

# 26
  • Мнения: 224
А Ecotools само от ebay ли? И какви са ви отзивите за другите им четки? Добре ли нанасят, дълготрайни ли са?  Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 4 428
А Ecotools само от ebay ли? И какви са ви отзивите за другите им четки? Добре ли нанасят, дълготрайни ли са?  Rolling Eyes

Аз имам 10-ина техни четки и съм много доволна от всичките  Peace Аз съм ги купувала основно от дрогериите Lilly. Там са доста добре заредени. Имам и няколко четки с други марки, но те не ми харесват толкова.

# 28
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 433
имаше ги и в iherb  Peace

Добавих пояснения и малко клипчета към 1вия пост.  Peace

благодаря   bouquet  bouquet  bouquet отивам да гледам  Hug Heart Eyes

# 29
  • София
  • Мнения: 10 324
Записвам се да ви следя, основно ходя с нюд грим... очите с пигмента Нейкид+тъмен цвят, съобразен с дрехите за очертаване, малко ФДТ и малко руж.

Общи условия

Активация на акаунт