Търся съмишленици

  • 4 216
  • 70
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 138
Здравейте мами идеята е супер. разгледах набързо темата и долових една склонност да се предлагат все готови статии  с доста обширна информация, която на мен обаче ми се вижда малко сухичка(не искам да обидя никой). Моето мнение е че трябва да се направи нещо по простичко, по синтезирано, " ПО-НАДЪХВАЩО". Говоря от личен опит. Аз самата имах трудности с кърменето предизвикани от малко информация, негативни чужди мнения, мнения на хора които се мъчеха да ме убедят, че нямам кърма само защото гърдите ми омекнаха рано(лекари, приятелки , баби и т.н), а за мен кърменето винаги е било нещо супер естествено иникога преди да родя не съм се замисляла да кърмя или не, мислех че просто ще стане. така и щеще да бъде ако бях получила такава простичка информация и отговори още в самото начало. Ето защо предлагам да се направи кратка брошура в 3 часи:
  1Кратка информация за самия процес и предимствата(ама много кратка)  Информация за различията при различните жени, имам предвид да се наблегне на това че на някои гърдите им остават твърди до третия четвъртия месец а на други до 3-4 седмица и това не е признак на недостатъчнос и че когато бебето плаче когато току що е яло може да има куп причини.
  2 Да се синтезира информация от темите пускани от мамите под формата на въпрос- отговор като въпросите се вземат от темите, въпроси които  мамите най-често задават.
  3 В тази част да се да дадът координатите на на сайта и форума и на други полезни места за инфо(за мамите без нет някой заглавия и автори), както и кординатите на някои специалист по лактацията( ако смятате че това няма да накърни нежната душа на личните лекари Laughing)
 Незнам до колко ще се съгласите с мен но изхождам от личния си опит. изчетох доста информация и отсявам тази която ми е помогнала. В моя случай помогнаха много съпругът ми който ме подкрепяше, етърва ми която когато най- много се съмнявах ми каза нещо от сорта" ти луда ли си не може да нямаш кърма, няма такъв филм" и ме накара да спра да се самосъжалявам и да се стегна(тя прочем е инициатора на тази идея) и инфото което получих ровейки се из темите който мамите са пущали и отговорите които мамите са им давали.

# 46
# 47
  • Мнения: 138
опа извинявам се за к-то

# 48
  • Мнения: 435
Още нещо ми хрумна ...Списание "Бебешори " нали се раздава безплатно .... нашето педи ни го дава всеки месец , а и в "Майчин дом " имаше такива ...
Статията на еmem за Млечният път много ми хареса . Дали ще се съгласят да я побликуват ? Някой знае ли как става това ?

# 49
  • Мнения: 3 161
Благодаря за идеята за "Бебешори". Мисля, че е добър вариант - максимален брой майки ще го прочетат. А и имат добро отношение към кърменето. Мисля, че имам стар брой и ще им пиша.

# 50
  • Мнения: 350
МИли момичета,
ами найде да се срещнем и д а обсъдим нещата.
И аз преди бях толкова надъхана, на много хора говорих, но изостаналите Close лекари, чели по книги, писани от набори на Флинтстоун, пак надделяваха.....

Толкова ми е жал  за бебетата,  а на всичко отгоре сега майките им ми завиждат, че още кърмя.....Ами нали споделях, говорех, принтирах...... уви.... докторския кретенизъм побеждаваше....Просто хората нямат доверие на форуми, което им злвчи като безмислен чат на тийнейджъри.....
у
Явно трябва да се работи на високо ниво -  семинари, книги от лекари! !!Прекрасна е инициативата на МЗ и УНИЦЕФ за конкурс за метериал за кърменето.
участия в предавания:
Искрено и лично
ЗАщо не с МАрта Вачкова;
статии с масови вестници: За жената, 24 часа.....


Да се срещнем и да обсъдим нещата.

# 51
  • Мнения: 435
Аз съм за !
Така съм се ядосала !  Twisted Evil
Според мен трябва да започнем от лекарите , но наистина ще е добре да имаме по-солидна подкепа   bouquet
Тези дни трябва да ходим на ваксина и ще я пробвам нашата лекарка . Тя е доста разбрана и предполагам , че даже ще даде идеи как да склониме и още нейни колеги да почетат малко.

# 52
  • Мнения: 1 735
Ех,не ви е срам! Ще се събирате там в София... Искам и аз! Толкова ме кефи идеята ...  ooooh!

# 53
  • Мнения: 435
Ще те събереме и теб  Hug
Ще се разбереме за точен ден и час в който всички да сме online  newsm10

Какво ще кажете за 26.12 примерно към 16 часа ? Или след празниците   newsm78

# 54
  • Мнения: 3 161
Аз съм "за" - хайде да се срещнем. Как ви се струва Goodies на пл. Св. Неделя? Център и трябва да е удобно за повечето, май има и детски кът, а и среща на кърмещите вече имаше там. За часа не знам - не е ли по-добре късна сутрин - 11 примерно? Ирина спи до късно следобед, а и връщането ще стане по тъмно.

# 55
  • Мнения: 435
Там май няма къде да паркирам  newsm78 , а и Яна спи до 11:30 , аз специално мога към 14-15 часа  Sad
Не е ли по-добре в Мак Доналдс или Арена ?

# 56
  • Мнения: 3 161
Е, и? Явно няма да е на 26ти, поради липса на консенсус. Казвайте следваща дата, час и място, моля! Идеята си струва, да не изпускаме момента.

# 57
  • Мнения: 435
Ние на 29 пътуваме , така че преди празниците мога на 26 ,27 и 28 , после  след 15.01.2006 . Моята молба е само да е след 13:30 и по възможност да има паркинг наоколо .

# 58
  • Мнения: 435
http://karmene.greatnow.com/pripoiskvane.html
natsi newsm10 тази статия дава резултати
Мерси  bouquet

# 59
  • Мнения: 435
Нашата лекарка прие идеята newsm10
Поиска да й занеса материали тя да почете  newsm44
Трябва  да я впечетля
Някой да разполага с нещо подходящо  newsm78



И какво стана със срещата ? Хайде де ! Кой иска да се срещнем ?
Среща  ? Среща ! среща Среща СРЕЩА

Общи условия

Активация на акаунт