Давате ли превантивно сироп преди ваксина?

  • 5 365
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 275
Въпреки, че сме големи не са ни слагали ДТК (имахме алергия), сега ще ни слагат ДТ (при по-големите така било). Личната ми каза, ако искам (за всеки случай), 2-3 дни преди ваксината да й давам витаминС. Иначе другите ваксини (да чукам на дърво) си ги мина супер - изобщо никакви странични реакции.

# 16
  • Мнения: 5 299
не бих  давала! някак тъпо ми се струва...сироп за да се "подсигуря" срещу ваксината....
никога не сме имали проблеми след ваксина

На същото мнение съм и АЗ

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Не съм давала нито преди, нито след ваксина. Не е имало нужда.

# 18
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Никога нищо не съм давала и за първи път чувам, че се дава превантивно newsm78 newsm78
Но лекари много, мнения също...

# 19
  • Мнения: 7 474
Не съм давала нито преди ,нито след.Детето ги понасяше добре и не е вдигало температура. Ill

# 20
  • Мнения: 3 663
разбира се, че не
и след не съм, защото не е имало нужда
панадолът си е лекарство, а те не се дават превантивно

# 21
  • Мнения: 1 645
Никога не съм давала нищо ,нито преди нито след ваксинация.
Малкият ги приемаше добре(изключвам последната ваксина която беше ре - имунизация) не е вдигал Т. и т.н.........

# 22
  • Варна
  • Мнения: 4 969
давам вечерта след ваксината

И аз така,не,че е вдигал Т но за всеки случай Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 1 621
Не, не съм давала превантивно преди ваксината, след нея-всеки път. Simple Smile

# 24
  • Мнения: 919
Не съм давала нито преди, нито след ваксина. Не е имало нужда.
newsm10

# 25
  • София
  • Мнения: 1 057
Давам "Калпол" четири часа след ваксината, ако вдигне температура.

# 26
  • Мнения: 1 107
Давала съм след - само ако видя, че започва да вдига Т.

# 27
  • Мнения: 4 068
Аз пък давам Панадол два часа след ваксинацията. Това е времето в което се очаква детето да направи реакция с температура. Така поне казва нашата педка. Не знам от Панадола ли,но досега и двете ваксини минаха без проблеми.

# 28
  • София
  • Мнения: 281
никога не съм давала предварително, само на 1-ия и на 4 час след  ДТК ваксината.  До сега не е вдигала температура след ваксина, дано и за напред да ги понася леко съкровището на мама.  Praynig

# 29
  • Мнения: 1 581
Струва ми се глупост. Реакцията от ваксината не е мигновено след слагането, а поне няколко часа след това. Пък и реакция може въобще да няма, за какво да се подсигурявам  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт