Каква пералня

  • 844 027
  • 6 188
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 167
Най-накрая след 20 годишна служба пералнята ми се развали ( още се чудя да се радвам ли, да страдам ли Crazy). Следва логичния въпрос, при такъв голям избор на перални, каква да си взема. Ще ми е полезно да чуя вашето мнение за марки и модели, от коя сте доволни, от коя не .... всичко за което се сетите  Grinning

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 260
Аз имам пералня Аристон от миналата година ,засега съм доволна от нея ,не съм имала проблеми.

# 2
  • Мнения: 7 779
Най-накрая след 20 годишна служба пералнята ми се развали ( още се чудя да се радвам ли, да страдам ли Crazy). Следва логичния въпрос, при такъв голям избор на перални, каква да си взема. Ще ми е полезно да чуя вашето мнение за марки и модели, от коя сте доволни, от коя не .... всичко за което се сетите  Grinning
назад из темата мисля че имаше такъв въпрос и съответните мнения и препоръки.

# 3
  • Мнения: 1 167
Видях е, но те е и за климатици, сушилни и др. Няма много за перални  Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 186
Канди.Колкото може с по-голям капацитет.Чувала съм,че Канди е една от марките ,която най-рядко се ремонтира.

# 5
  • Мнения: X
Тук всака домакиня ще си каже тази, която има и харесва...и каква има комшийката и как много, ама много я харесва  Simple Smile
За по-техническа информация и мнения :

http://forum.setcombg.com/index.php/topic,43351.0.html

Последна редакция: чт, 15 сеп 2011, 16:45 от Анонимен

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 260
Канди.Колкото може с по-голям капацитет.Чувала съм,че Канди е една от марките ,която най-рядко се ремонтира.
Съгласна съм с мнението. Мой познат има Канди от 5 - 6 години ,ако не и повече и досега не се е налагало ремонт да прави.

# 7
  • Мнения: 7 779
има доста фактори които допринасят за ремонта не само на Канди , ами на всички перални.
зависи колко често се използват
зависи правилно ли се използват
ако щеш зависи и какъв ток се подава от енергото към домакинството

# 8
  • Мнения: 1 167
Тук всака домакиня ще си каже тази, която има и харесва...и каква има комшийката и как много, ама много я харесва  Simple Smile
За по-техническа информация и мнения :

http://forum.setcombg.com/index.php/topic,43351.0.html

Много полезен линк, благодаря Grinning

Ако още някой сподели мнение много ще се радвам.

# 9
  • Мнения: 1 416
Тъкмо тема, която силно ме вълнува в момента Grinning
Така... след известно четене и ровене по форуми, най-вече бг мама и форумът setcom, разбирам, че най-препоръчваните марки перални са AEG и Electrolux от средния клас перални така да се каже Simple Smile
Насочили сме се към тези двете:

http://www.technomarket.bg/products/09078135/electrolux-ewf-127440w

http://www.technopolis.bg/b2c/details/bulgarian/687096/P11100101/Пералня-AEG-L-72750

И много се колебаем коя да бъде. Като гледам и сравнявам и двете имат добри характеристики и мисля, че и двете са добри машини. Но аз не разбирам нищо от перални и каквото съм прочела като информация от форуми, това е.
Имате ли някакви впечатления от тези две перални?


Само да кажа на авторката на темата в никакъв, ама в никакъв случай да не си купува Индезит пералня! Имаме такава, на около 4 години е и е тотално за изхвърляне. Не пере добре въобще, пера вече напоследък само на 90 градуса и с двойно повече прах от препоръчаното и отново не изпира добре дрехите! Не миришат на чисто, вадила съм тениски на мъжа ми с остатъци от стик дезодорант под мишниците при положение, че съм я пускала на 60 градуса и съответната програма и затова се принудих да я пускам само ан 90 градуса. Ръждясала е все едно е седяла с години на морското дъно. Не центрофугира добре, оставя го почти съвсем мокри, допълнително и включвам и центрофуга. В заключение имаме тежко ръждясала, неперяща добре пералня, разхищаваща прах и ток. Индезит - не!

Последна редакция: пт, 16 сеп 2011, 16:30 от AQUА

# 10
  • Мнения: X
На първо четене Електролукса. Има с 9 л по-малък пазход на вода, а и класа на центрофугиране е А.
Това с -20% енергийна ефективност е маркетингов трик . Гледай реалната консумация на ток.

# 11
  • Мнения: 1 167
AQUА мерси за съвета. И аз горе долу се насочих към AEG, Аристон ( досегашната ми е такава), Миле ( цената е  Shocked, но ако ще я ползвам 20 год. може и да се прежаля )

# 12
  • Мнения: 7 986
Аз имам пералня Аристон от миналата година ,засега съм доволна от нея ,не съм имала проблеми.
+1

# 13
  • Мнения: 7 986

Аз бих избрала АЕГ-а, защото има по-голям дистплей и ще показва повече информация. Чудех се дали ще го ползвам, но си е много хубава екстра.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 742
Аз имам Аляска от около 8 години.Само веднъж смених помпичката за източване на водата.

Общи условия

Активация на акаунт