имам си 4 годишно бебе

  • 2 811
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 240
и аз си миля, че ако има едно малко ревящо бебе , голямото ще кротне от към мрънкането .... да си го избия от главата значи  Laughing


Про моето със сигурност не помогна Simple Smile Нейните драми са безкрайни просто, ако и се разлее капчица вода от чашата, а да не ви разправям ако си изпусне половин солетка какво се случва

# 16
  • Мнения: 35
Винаги има причина за определено поведение. Пословичната киселост и вечно недоволство се възпитават, изграждат и надграждат, едва ли са вродени.

 Някак си пропуснахте това мнение.
И според мен това поведение се поощрява макар и несъзнателно и затова става модел на поведение. Вие се разстройвате и съответно обръщате внимание на нуждата на детето, а то всъщност това цели с поведението си.
Помислете от друга гледна точка. Ако имате 5 деца и живеете в къща с двор без пералня и други удобства, колко време ще ви остава да обърнете внимание на хленчещо дете? С 5 други които го дразнят? Смятам ,че децата сами се учат да се справят с проблемите си ако не му се обръща внимание то ще  намери начин да се справи със ситуацията,. В случая то се е научило да се справя с мрънкане....като дистанционно започва да мрънка и мама,тати, баба......решават възникналия проблем.

# 17
  • Мнения: 800
Моя човек също мрънка, особено като го водя на градина - мрънкането е почти рев, нищо че е вече 2 група и само пет минути след като се разделим (задължително с драма, плач и обещания) той вече си играе. Тъй като ми е второ дете, съм минала всякакви начини да му хареса в градината, убеждаване, говорене .... и на него реално му харесва, но сутрин е ад. Всеки ден тръгвам и аз почти разплакана и по цял ден го мисля, следобед като го взема - го питам защо така, отговорът е: не искам да ходя! Обяснявам, повтарям, приказвам непрекъснато и всеки ден е едно и също.

# 18
  • Мнения: 1 727
Винаги има причина за определено поведение. Пословичната киселост и вечно недоволство се възпитават, изграждат и надграждат, едва ли са вродени.

 Някак си пропуснахте това мнение.
И според мен това поведение се поощрява макар и несъзнателно и затова става модел на поведение. Вие се разстройвате и съответно обръщате внимание на нуждата на детето, а то всъщност това цели с поведението си.
Помислете от друга гледна точка. Ако имате 5 деца и живеете в къща с двор без пералня и други удобства, колко време ще ви остава да обърнете внимание на хленчещо дете? С 5 други които го дразнят? Смятам ,че децата сами се учат да се справят с проблемите си ако не му се обръща внимание то ще  намери начин да се справи със ситуацията,. В случая то се е научило да се справя с мрънкане....като дистанционно започва да мрънка и мама,тати, баба......решават възникналия проблем.


О, ако успяваше да си реши проблема с мрънкане аз лично действително щях да я уча да мрънка колкото се може повече Mr. Green

# 19
  • sofia
  • Мнения: 8 938
Аз причината за подобно поведение я знам : не иска да ходи на детска. Но няма как да я премахна. Сутрин са истерии и номера до припадък.
И в други случаи се пробва, но не е особено упорит и положението се овладява.
От чорапи, които му убиват, през не тези панталони другите, претенции за гащите (нищо че до онзи ден ги носи, вече не са му удобни)
D.Stoyanova, единствената разлика при нас , че вече е 3-та група Simple Smile

# 20
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 542
BobiPak - не, че не съм съгласна с това мнение , но просто смяташ ли ,че първо не съм потърсила вината в себе си...... Rolling Eyes ....
Наясно съм, че не съм перфектна -викам, пляскам, наказвам ....мм да такава съм и това е моят подход, но не смятам ,че в това е проблема, защото познавам майки ,които са в другата крайност от мен и дори децата им са доста по-зле от моето....
наш Кольо сутрин е много кисел милият -ако се събуди с усмивка, значи е болен  Simple Smile, наистина усмихнат ли е има нещо.....

# 21
  • Мнения: 10 547
Но,  мадам тиква, за каква вина говориш? Защо търсиш такава у себе си? Причина за дадено поведение винаги има- да, държа на мнението си, но я търси у детето си. В кратка перифраза думите ми звучат така- "лекувайте" причината, не следствието.

Последна редакция: ср, 21 сеп 2011, 15:01 от Касита

# 22
  • Мнения: 54 448
Абе на някои им е непонятно , но наистина имаше период , когато и аз , когато не плачеше дъщеря ми , си мислех , че е болна . Twisted Evil
Радвайте се , че имате усмихнати деца !  Hug
Не знаете какво изпитание е да гледаш вечно сърдито и недоволно дете .
И въобще не е нужна причина за това .

# 23
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 542
Касита съжалявам, че не съм те разбрала,  но както казва happy mama ужасно е да имаш вечно хленчещо дете -как да не потърся вината в себе си......понякога ми иде да го хвърля през терасата..... и това е най-леко казано ...... цялата така се разтрепервам, че и лексотан няма да ме успокои.....

# 24
  • Мнения: 10 547
Прекрасно те разбирам. Отглеждам две годишен хленч. Вечно се подхожда към него с водене на политика, ходене по терлици и хиляди циркове от наша страна, защото отвори ли си устата: smile3514 и така целия ден. Навън гледам да не падне, защото заплаче ли, ще плаче целия ден, а може и утре сети ли се, че се е ударило. Ту му млякото горещо, ту пък друго нещо....И сега изграждам тактики със справяне с този хленч, защото и Лексотан няма да ми помогне.

# 25
  • Мнения: 54 448
Касита съжалявам, че не съм те разбрала,  но както казва happy mama ужасно е да имаш вечно хленчещо дете -как да не потърся вината в себе си......понякога ми иде да го хвърля през терасата..... и това е най-леко казано ...... цялата така се разтрепервам, че и лексотан няма да ме успокои.....

Нея не , но на мен наистина ми е идвало да се хвърля през терасата ! smile3511
То няма угодия !

Касита ,

Честно ти казвам , като гледам какви спокойни и усмихнати деца има , просто им се радвам !  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт