Какво да направим за жена подложена на насилие?

  • 5 630
  • 55
  •   1
Отговори
# 45
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Цитат
Много тъпо защото държавата ни все още е с патриархален дух и полицаите предпочитат насилника да счупи жена си от бой и така да си излее агресията, от колкото да направи наистина сериозно престъпление и да им отвори работа.....

С това съм много съгласна PeaceТози патриархален дух.... Twisted Evil

Закона за домашното насилие ,а и не само той трябва да се промени.Защото дори да има желание ,полицията не винаги може да помогне.

Евка,бъди опора на приятелката си.Какво като има риск тя да се откаже по пътя и накрая ти да излезеш виновна? Поне Ще знаеш,че си направила всичко възможжно

# 46
  • Мнения: 427
 Относно ограничителната заповед , провели ли сте консултация с адвокат ?
 Наскоро точно адвокат ми спомена , че може да се подаде жалба в прокуратурата , гарантираше че много бързо ще се извади ограничитена заповед . А самият насилник , ще бъде изведен от общото жилище . Ако имате възможност , посъветвайте се с адвокат .  Peace
Приятелки не знам дали биха помогнали, защото този вид насилници погват и чуждите семейства понечили да помогнат. Всеки защитава първо себе си и семейството си и това е инстинкт.
  Това е напълно вярно , казвам го от опит. Но може би , ако семейството на приятелката подкрепи действията , то мисля че заедно може да се преодолеят проблемите .
Evka , да попитам нещо. Обръщали ли сте се за помощ и към закрила на детето ? Мисля че и това ще бъде от полза . Могат да дадат много съвети , а освен това там работят и психолози . Мисля че трябва да опитате . Peace

# 47
  • Мнения: 4 401
По назад някой беше се изказал,че видиш ли жертвата е виновна не било оправдание безпаричието. Нека този някой ми каже с 200 лв заплата понякога и по - малко къде да отиде с детето за да не било оправдание?..... Приятелки не знам дали биха помогнали, защото този вид насилници погват и чуждите семейства понечили да помогнат. Всеки защитава първо себе си и семейството си и това е инстинкт.
С втората част съм съгласна,но бих го поправила на ОПИТВАТ ,защото не от всеки става ''жертва''и не всеки разчита на чиновници .
''Жертвата'' обвинявам,когато не желае да вземе решение окончателно да изкара насилника от живота си,а хем се оплаква ама хем не желае да се раздели с миналото.Определено във всяка връзка има индикации ,които би трябвало да отключат подозренията в един много ранен етап.Много преди да се ''случат''брака и детето,а те не се ''случват'' от днес за утре.
Да си го кажем на право колко пъти преди това е прощавала я шамар,я груба дума м?
Говорех за конкретен случай,в който жената е независима а насилника е харантутник без извинения .Може и да има хора дето биха позволили да им трошат вратите и да заплашват семействата им докато чакат ''някой'' да направи нещо .Лично аз такива не познавам но да приемем че съществуват.Не всички са обаче толкова хрисими.За всяко нещо си има начини.....и хора .В този ред на мисли колограмите не са от значение а това колко е решена жертвата да сложи край.
Няма нужда да си пожелавате да не опирате до насилник,не е до късмет а до ''жертва''.За да станете ''жертва '' трябва да сте склонна да го позволите.До къде обаче бихте стигнали отстоявайки своята независимост,колко ''правила'' бихте прекрчили?Отговорът дели ''жертвата'' от ''независимата жена''.Успех!

# 48
  • Мнения: 427
  Много пъти насилника показва истинското си лице , след раждането на първото дете .
  В тези случаи , майката дава шансове , или прави компромис в името на дете / сем-во . Но ....
  дори крещейки от желание , че иска да се измъкне от този ад , ако няма кой да и подаде силна и
  здрава ръка за помощ , трудно ще извоюва победа . Ако бъде отхвърлена от родители / приятели , с категоричен отказ за помощ ...няма как да стане . В днешните трудни времена , ще се нуждае наистина от стабилна и добре платена работа , за да си позволи да излезе на квартира , и да се бори сама с насилника .Всяка съдба е различна , нека не бъдем съдници . Защото е много лесно да съдиш , когато яйцето се пече на друго д***.

# 49
  • Мнения: 4 401
 HugСъгласна съм всеки сам си знае кое е добре за него и сам чертае съдбата си.Както казах аз говорех за конкретен случай и споделих своя опит .Опита на помагащата приятелка ,която след всичко което направи(не беше малко) беше обвинена (включително и от приятелката на която помага)  Shocked.След всичко което причиних на себе си и на близките си това бе последното нещо ,което очаквах.Не и достигна решителност предполагам. Thinking
За себе си знам със сигурност,че повече няма да се подведа по акъла на неориентирана и незнаеща какво иска жена.Определям постъпката си като необмислена,защото позволих да бъда подведена.Бих се намесила отново само ако видя ,че иска крайна и окончателна раздяла.И то да го видя в конкретни действия(тя знае какви) .На думи не вярвам.След преживяното от мен не мога да се съглася с упреците към близки и приятели че не оказали подкрепа.Аз ги разбирам .Никой не очаква благодарности в почести и парад,но пък и да  си навлича куп неприятности и накрая да е обявен че видите ли разбива  щастливото  семейство ooooh!ей така без причини пак не върви нали?

Последна редакция: сб, 24 сеп 2011, 21:22 от mamamari

# 50
  • София
  • Мнения: 1 345
Отново маалко съвети ми трябват и повдигам темата. Жената твърдо реши да се разведе говорила е с адвокат да подготви всичко. Каза ми че аз много съм допринесла за твърдото и решение с подкрепата си, дала съм и сили да погледна напред и да види,че животът не е свършил за нея. Съобщила е на мъжът си, съответно той започва да я умолява да не го прави, съжалявал за държанието си не бил праав и т.н. Посъветвах я малко по-хитро да си изиграе картите докато се изнесе т.е. да се прави,че уж го разбира за да не го предизвика с  отказа си  да излезе примерно с него на заведение ( той това предложил,че ще ги води там където тя искала пък той винаги бил отказвал). Дали правилно я посъветвах? Аз мисля,че лееко трябва да го играе сега уж го разбира докато успее да си  оправи жилището за изнасянето за да не ги нарани отново от злоба и завист,че е безсилен. Ако съм сбъркала казвайте да не оплескаме нещата. Виждам я по-спокойна и видимо с повдигнат дух и много се радвам за нея. Каза че дори и е дошло желанието да се облече като хората, да излезе и да се почувства човек.  Дали наистина понягока ако човек знае какво иска е достатъчна и емоционалната подкрепа от приятел?

# 51
  • Мнения: 12 662
Радвам се за приятелката ти. Неговото поведение е съвсем типично.  Само да не му повярва.

# 52
  • София
  • Мнения: 1 345
Дано Трещи дано  Praynig До колкото я видях е категорична. Въпросът е там, че тя и пред него е категорична и аз  я посъветвах пред него да го играе вярваща докато не се махне от домът му за да не направи велика глупост.

# 53
  • Мнения: 4 401
Докато не подпише молбата за развод от мен само сдържани поздравления.За кое да се мисли от напред:
-Много е важно как ще бъде формулирана самата молба.Съпруга ще го саботира по всички възможни начини включително и смени на стратегията.Той до последно ще се надява (вероятно основателно)че в последния момент тя ще размисли.Дано греша,но и аз го подозирам.Адвоката трябва всичко да знае.Нищо не бива да се спести от неудобство.
-Ако има нещо ценно на което държи ,документи,бижута ,лични вещи е хубаво да се оставят на отговорно пазене у родител или проверен човек.
-При първа възможност да се изнесе без да остави адрес и в отсъствие на насилника.
-Ако я притеснява на работа или пред училище на децата вече с подадената молба за развод полицията ТРЯБВА  да го разглежда като нападения и заплахи към необвързани семейно .Смело да си подава жалби до прокуратурата за всяко отделно посегателство,като прилага и към делото.
Ако проточи повече от седмица две пусканео на молбата за развод те пързаля.Жалко за нея!
Има и друго ,но го пускам  на лични .

# 54
  • Мнения: 9
Приятелки, има си Закон за домашното насилие , осъждаш го по бърза и лесна процедура , и на база на съдебното решение му ограничаваш достъпа до дома и до теб После ,дело за вреди бъркаш му в джоба Законодателят го е измислил , НЕ ТЪРПЕТЕ За повече подроблности ми пишете

# 55
  • Мнения: X
Снупи, разбирам загрижеността към приятелката, но аз не те съветвам да продъжаваш да я убеждаваш. Имам няколко подобни случая около себе си, от много години насам и е разбрах, че е безсмислено да си късам нервите с тези жени. Изслушвам ги, тичам посред нощите да ги спасявам, изпокарах се със мъжете им по този повод, получавала съм псувни заплахи и обиди от тяхна страна. И какво? Аз тичам, говоря, убеждавам, ядосвам се, не мога да спя през нощта после, слушам простотиите на мъжете им, които ме дърпат на улицата, понеже щели "да ме подредят...да ме смачкат", ако продължавам " да бутам фитили" на жените им. И в крайна сметка, гледаш ги на другия ден пак заедно, пак отказали се да борят...Е, аз да не съм си намерила здравето и нервите на улицата, че да се занимавам цял живот с тях?!

Общи условия

Активация на акаунт