ПЪРВО ЗЪБЧЕ

  • 11 518
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6
Точно когато направи 5 месеца излязоха първите два зъба. Симптоми - никакви. Виж при следващита вече купона започна.

Подаръци - за първи път чувам, че се правят подаръци за първо зъбче, или че има традиции по въпроса.

# 16
  • Мнения: 8 999
Дъщеря ми беше на 10 мес., а синът ми - на 8. Нищо не съм подарявала.

# 17
  • Мнения: 284
Първото зъбче се показа на 7 месеца, но после като тръгнаха излизаха на групи (по 4 или по 6 наведнъж Twisted Evil). Слава Богу не сме имали нито температура, нито разстройство, но ревове и безсънни нощи колкото искаш. Включително в момента сме на финала с последните 4 кътника - някакъв ад е Rolling Eyes. Давала съм Дентокинд, мазала съм с Калгел и Бочко и в  големите кризи - Панадол, но доколко са имали ефект не мога да кажа.

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 545
На девет месеца.

# 19
  • Мнения: 808
Аз гласувах за опцията 10-11 месеца, защото именно в този период се появиха първите две зъбчета. Без каквато и да е болка или нервност. Най-проблемни се оказаха т.нар. "кучешки" зъби. Когато го болеше, не ядеше почти нищо. Мажех венците с гел, но не съм убедена, че помагаше.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Мога вече да се включа, вчера забелязахме първите 2 зъбчета че са пробили Rolling Eyes на 5 месеца и няколко дни е синът ми. С това си обясних изключително нервното му поведение, лигавене и болката при кърмене.

# 21
  • София
  • Мнения: 44 106
Към края на 4 месец беше първият зъб. С всеки зъб не ядеше нищо освен мляко  по една седмица. Успокоение - гушкане,кърмене.
За традицията не знам, не съм суеверна мисля си все, че здравето на зъбите от други неща зависи.

# 22
  • Мнения: 3 932
При синът mи в началото ня 6ча mесец, щерката е с всички признаци, но без зъбчета още. Успокоително деистваха едни играчки, с течност, които слагахmе да се охлаждат в хладилника.

# 23
  • Мнения: 2 926
5 месеца и 17 дни

# 24
  • в две хубави очи; - музика - лъчи
  • Мнения: 355
Година и три месеца беше младежа
чакахме дълго - малко притеснена - но като премислих факте че не продават ченета за бебета - сметнах че рано или късно зъби ще има - и така стана - хубавото е че приема мъжки нещата с никненето на зъбите - никога не реве - не се оплаква - даже гордо показва къде ще е следващия зъб

# 25
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Първото зъбче на Вали проби дни преди да направи 8 месеца, при Михаела около 2 седмици по-късно. Проверявах периодично за нови придобивки ако успея да видя (че не даваха), иначе не разбирах че зъб е пробил. Направиха една 6 месечна пауза между 12 и 13 зъб Миша и 13 и 14 зъб Вали, единствено при последните зъбки (кътници и кучешки) мрънкаха и плакаха сериозно други симптоми не са имали. Приключихме и с 20-тия зъб със седмица разлика на 1 г. и 11 м  Grinning

# 26
  • Мнения: 1 897
Точно като стана на 10м.проби първото зъбче,след 2 дни второто и до там,още сме си с 2 зъба,дали е нормално Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 15 379
...още сме си с 2 зъба,дали е нормално Rolling Eyes

Напълно нормално.

# 28
  • Мнения: 118
На 11 месеца се показаха едновременно и двете зъбчета, чак сега на 1г и 2 месеца другите два-пак едновременно  Grinning Почти безпроблемно се разминахме  Wink

# 29
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
На 7 месеца и половина изби първото зъбче...след 3 месеца мъка  Tired Освен, че беше нервен и неспокоен, други симптоми нямаше. Преди 5-6 дни изби горния - тогава беше още по-голяма мъка. То не беше разстройство, температура, нерви, озверяване...В момента избива 2ри горен и като, че ли е малко по-спокоен.

Общи условия

Активация на акаунт